Přejít na obsah


Fotka

16.11. 2013 – STRATOCACHING


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
425 odpovědí na toto téma

#361 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 16:47

Bude zveřejněno něco jako "logbook" k těm čtyřem stratokeškám? Docela by mě zajímalo, jak byla nalezena. Vysílala, nevysílala, viděl je někdo padat atd. Prostě zážitek z hledání...

 

P.S.: jinak dle mě největší chyba v komunikaci s hráči hry... to se opravdu nepovedlo a dalo se to ohlídat na rozdíl od jiných neovlivnitelných okolností...


  • 3

#362 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 16:57

Tak jsem si to taky užil :https://www.facebook.com/jakub.kencl.9

I přes pár zádrhelů to bylo fajn :-)


  • 0

#363 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 16:59




-Nevim kdo vam to rikal, ale kdo byl na miste startu tak vi co bylo duvodem zpozdeni.

No, s ohledem na to, že na startu bylo ofiko pár desítek  přihlášených lidí na event + několik desítek lidí z organizace projektu, tak komunikace směrem k těch zbývajícím pár tisícům registrovaných lidí, kteří se na místo startu nedostali, byla nulová.

Příště (bude-li) by to chtělo výrazně vylepšit.


Tento příspěvek byl upraven od rr: 17 listopad 2013 - 16:59

  • 2
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#364 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 17:49

Dvě otázky:

Ta helikopotvora co tam lítala, ta byla oficiální nebo kačerská? (Jestli by se do atributů a waypointů neměly psát heliporty)

Co zahraniční média?


  • 1

#365 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 17:59

Navrhuji příště registrační poplatek 100 Kč.

 

Kecy se soustředí na to že je to moc a hledat vyrazí jen Ti, kteří opravdu mají zájem.

 

Najezdili jsme včera 470 km, takže stovka navíc by se v tom opravdu ztratila.


  • 6

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#366 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 18:38

Bude zveřejněno něco jako "logbook" k těm čtyřem stratokeškám?

Nekteri nalezci o tom psali do logu k eventu u startu GC4R4B3,
napriklad zde: GLCRD3J9 ...


  • 0

#367 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 18:55

Patřím k těm, co celou věc brali jako zajímavý experiment - na víkend bylo v plánu si užít gc jako takový a kdyby náhodou.......stratokeše padaly někam poblíž, tak zkusit hledat.  Přihlášení jsme byli, sledovali, proběhla příprava, protože nás EXPERIMENT zaujal, ale nechtěli jsme se zúčastnit honu za každou cenu. Proto pozitivní vedle všeho, co se organizátorům povedlo a co jsem si právě po návratu z víkendu přečetla, pro mě osobně bylo poznání, že mám mezi gc kamarády a známými takové, kteří sami od sebe do terénu dodávali informace nebo je napadla forma pomoci se spojením. 

Vzhledem k naší pozici jsme za stratokešemi sice na konec nejeli, našli "jen" pár běžných keší a potkali pár kačerů, ale osobně mám i tak dobrý pocit - DÍKY proto posílám nejen organizátorům, ale i kačerům, kteří dovedou mile překvapit a pomáhat sami od sebe. :) Jste fajn, příležitostně pomoc ráda ráda oplatím.

PS: stejně jako gc tak i stratokeše daly každému z nás něco jiného ;)


  • 0

#368 troschig

troschig

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 19:22

Byl jsem připraven  ----  a tímto bych chtěl organizátorům poděkovat! Bylo to super, nádherná sobota, geovozidlo spolu s další technikou připraveno, on-line podpora zajištěna, a v případě dopadu v blízkosti se okamžitě vyráží- Dopad v okolí Chrástu,daleko, takže nálezcům gratuluji, ...... toliko realita. 

Že se něco nepovedlo? Nářky, stížnosti a brekot kolegů? Neb výpadků sítí, či nefunkčních aplikací bylo? Nadávek na velín? Byl to přeci experiment a my všichni můžeme pouze být vděční, že jsme byli jsme přizváni. A za darmigo. Taktéž navrhuji příspěvek, startovného, jakožto finanční podpory. Chyb je možno se vyvarovati snad jen pouze za silné finanční podpory některého z miliardářů. takže Pane Babiš haloooo. Vše bylo přeci pouze ve stádiu pokusu a Laborky nejsou NASA. 

Jsa nadšen a děkuji sic bez osobní účasti na lovu, ale užil jsem si sledování..........

A bude-li další číslo, opět se budu těšiti. 


  • 1

#369 troschig

troschig

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 19:39

Ehm, nějaká další se nenašla?


  • 0

#370 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 19:47

Jak věc viděli Seveřani - článek na blogu Drsný Geosever...

Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 17 listopad 2013 - 19:59

  • 2

#371 Kalashnikow

Kalashnikow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 20:16

Rád bych taky něco napsal. Původně jsme měli v plánu se jet podívat na start, ale nějak jsme to přehodnotili a vyrazili jsme dle předpovědi počasí a nějakých odborných výpočtů do Plzně. Ženy jsme poslali v obchodním centru po krámech a my jsme sedli k PC, sledovali jsme start a celou dobu cestu DROPIONU. Po vypuštění SEMÍNEK jsme provedli aktuální propočty ( dle místa opuštění semínek z DROPIONU ), padly návrhy míst na dopad a nakonec jsme po domluvě vyrazili z Plzně do Chrástu u Plzně. Zaparkovali jsme na návsi a čekali. Po chvíli od příjezdu dopadl DROPION u Hořovic a naše výpočty se zdály být dobré, ale i přesto jsme rozmýšleli, zda neodjet ještě kousek dále. Ale nakonec jsme zůstali. Netrpělivě jsme čekali a hle, najednou se ukázali souřadnice první STRATOCACHE. Rychle kouknout, kde jsou souřadnice a hle, asi tak 200 metrů od místa, kde parkujeme. Tak jsme nastartovali navigaci a vyrazili. Na místě jsme byli jako druhá parta. Před námi jsou jen dva lidi, takže jsme byli 3,4 a 5 lidé, kteří se dotkli "semínka", které se dotklo vesmíru. Během vteřin se na místo sjelo, seběhlo desítky, né-li stovky lidí. MAZEC! Rychle napsat kód semínka, udělat foto a poslat do velína. A čekat na další spadnuté. Poté, co jsme poslali kód a foto, jsme se už těžko dostávali na servery, odkud bychom získali souřadnice dalších semínek. Semínko BASF jsme ani nestihli, protože když se nám servery načetli, již bylo nalezeno a výherci byli všichni. Po chvíli přidán přispěvěk, že ostatní semínka jsou asi nefunkční a nepřihlásí se, tak jsme odjeli k domovům. Cestou jsme ještě potkali desítky aut u cest a lidí v polích. Po pár mínutách byli nalezené další dvě semínka ( na styl BF ), ale to už jsme byli daleko. Po návratu domů jsme zjistili, že dva z naší party, se umístili v desítce nálezců u prvního semínka, takže radost byla veliká :) Pro mě super den, super experiment, super zážítek. Jestli bude další taková akce, určitě se zúčastním.

 

Něco ke kritice:

Nemám skoro žádné výhrady. Co se týče komunikace se servery, dalo se čekat, že lidí bude mraky a kolaps systému nastane, s tím se nedalo předem asi nic dělat. Za to bych vůbec nedával mínus. Jediné, co bych do příště asi vychytal, by bylo asi to, jak se přihlašovat o výhru. Sice jsme tam byli mezi prvními, ale dle serveru STRATOCACHING jsme až na 5. a 8. místě. Asi to bylo tím, že jsme neměli připravené předepsané SMS. Nevím jak by se toto dalo ošetřit, bylo by to asi složité. Ale docela mě toto mrzelo, že jsem se jako čtvrtý dotkl semínka a ve finále jsem až osmý a kolega, co byl se mnou se dotkl jako třetí a do první desítky se ani nedostal. Asi měl "pomalé" prsty při posílání SMS :( A kolegyně co se dotkla jako pátá, tak se dostala do první pětky, jako pátá ;) Možná by aplikace pomohla, ale kdo říct. Jinak vše super. Lidé z Chrástu si budou asi pár dní mít o čem povídat. Takový nápor aut se asi dlouho nebude opakovat :)

 

Díky moc za možnost se zúčastnit takového projektu a těším se na další "ročník" :)


Tento příspěvek byl upraven od Kalashnikow: 17 listopad 2013 - 20:23

  • 0

#372 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 20:46

Tak ten vrtulník ofiko nebyl. Je třeba založit atribut heliport.


  • 0

#373 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:30

Ehm, nějaká další se nenašla?

Zdá se že se našla Mobile solutions, viz tady. I když souřadnice má 0N,0E. Ale i na hlavní stránce projektu u ní píšou nalezena.


  • 0

#374 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:37

Vrtulník ... Možná by pro příště stálo za to, zapojit do projektu i toho kačera s vrtulníkem. Taková BTSka na vrtulníku by měla větší šanci zaslechnout ztracené stratokešky.


  • 0

#375 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:38

Zdá se že se našla Mobile solutions, viz tady. I když souřadnice má 0N,0E.

Uz tam jsou.. N49.80145 E13.56633

Tento příspěvek byl upraven od bender-king: 17 listopad 2013 - 21:57

  • 0

#376 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 21:44

Bavil jsem se myšlenkou, že by byl dress code Muži v černém nebo vojáci.


  • 0

#377 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 22:09

Na serveru hamradio.cz jsem se konečně dozvěděl jak to dopadlo i s těmi dvěma radioseedy. Pěknou mapu jeden člen vyrobil.


  • 0

#378 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 22:17

Z facebooku:

 

NAŠEL SE FOTOAPARÁT: V okolí Chrástu někdo z vás ztratil při STRATOCACHINGU A hledání keší foťák. Poctivý nálezce jej rád předá majiteli. Takže, kdo postrádá svůj aparát, ozvěte se prosím na jan.kuznik@idnes.cz.

  • 0

#379 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 22:24

rád bych si zalogoval event GC4R4B3. Nevadí ale že jsem na místě jeho konání, tedy na dvorku meteorologického výzkumáku, ani na následné přednášce o větrologii, vůbec nebyl?


  • -1
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#380 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2013 - 23:42

rád bych si zalogoval event GC4R4B3...

Viz: http://coord.info/GLCR0YAP ..."Ti co do arealu se nedostanou muzou event logovat - staci ucast "za plotem".


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama