Přejít na obsah


Fotka

Jonea opět úřadoval.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#41 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1260 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2013 - 16:24

Bohužel v dnešní době magorů musí být všude na každou samozřejmost písemné upozornění, jako že kočky se v mikrovlnce nesuší, kelímek z kafomatu pálí, z vlaku se za jízdy navyskakuje, kouření zabíjí, ...
Snad by také pomohlo, kdyby owneři zároveň s disable přidali do logu i do listingu něco jako: KEŠ JE DOČASNĚ MIMO PROVOZ A NELZE LOGOVAT FI. ZPROVOZNÍM JI CO NEJDŘÍVE. PROSÍM VŠECHNY KAČERY, ABY VE SNAZE "POMOCI" TUTO KEŠ ŽÁDNÝM ZPUSOBEM SAMI NEOBNOVOVALI. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

 

 

Fyzicky se zalogovat do disable keše se povede lehce - stačí mít v GPS nebo mobilu nějaký týden stará data ( ne každý je online ). Stalo se mi to už 2-3x, keš na místě byla, v logbooku plno zápisů a razítek přede mnou, takže na místě mě nic nenapadlo, stav jsem zjistila až doma u počítače. ALE když jsem napsala WN a ownerům se omluvila a vysvětlila, jak k situaci došlo, proč jsem hledala a orazítkovala v době, kdy je keš disable, hádejte, co odepsali? ;)

To, že je keš disable neznamená, že se nesmí logovat - jestliže je na místě (a logbook v ní), FI je naprosto v pořádku. Samozřejmě je fajn, když se z disable logu dozvím, o co jde, ale pochybuju, že to zabere právě u "joneů"...


  • 6

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#42 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2013 - 18:30

Ty vaše žvásty tady mě ani většinu normálních slušných kačerů nezajímají :-) Když už nemáte tu slušnost, abyste se mě zeptali napřímo, klidně si tady tu žumpu veďte, ale nemusíte kvůli tomu otravovat reviewery - ti mají své práce dost a nemají čas řešit vaše žabomyší války:-) howgh

Prosím, prosím opět o nějaké kajícné vlákno, jak už teď ale opravdu budeš poctivý. :)  To původní je bohužel zamknuté.


  • 5

#43 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2013 - 18:34

To je sice pěkný, ale myslíš že takový kačeři kteří za den logují tolik keš,í že normální člověk nebere do hlavy jak je to technicky možný, ještě při tom všem čtou předem aktuální  listingy a berou v potaz přání ownera?

Prostě je odhalen. Je to ten, co nosí slipy na kalhotech. :)

http://hollywoodhate...jpg?w=214&h=300


  • 0

#44 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 7:16

U Jonei žádná novinka. Ten loguje i keše u kterých vůbec nebyl.

 

jonea_podvod_auto.jpg


  • 10

#45 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 9:23

Ty vaše žvásty tady mě ani většinu normálních slušných kačerů nezajímají :-) Když už nemáte tu slušnost, abyste se mě zeptali napřímo, klidně si tady tu žumpu veďte, ale nemusíte kvůli tomu otravovat reviewery - ti mají své práce dost a nemají čas řešit vaše žabomyší války:-) howgh

Já bych řekl, že první, kdo začal RW otravovat, jsi byl ty se svým neoprávněným a především ukřivděným NA logem u keše, kdy jsi jim přidělal práci s tím, že si musí keš otevřít, přečíst si ten tvůj žvást, zanadávat si na to, jaký jsi d..... a zase to zavřít. A pokud si myslíš, že se jim ten log již nebude hlásit, když jsi ho smazal, tak jsi na omylu, stejně jim tam svítí. Hlavně že jsi furt sluníčkový a veselý, už aby ti do toho usměvu někdo konečně pořádně šlápl. :angry:


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 09 December 2013 - 9:25

  • 13

#46 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 10:49

Jeho log jsem smazal. Karel.
asi jen sedi u PC a ma 23000 kesi. -1

Ten log jsi smazal proto že jsi ho nenašel v logbooku nebo proto že proti němu osobně něco máš ?

 

Mimochodem, je dobré si taky uklidit před vlastním prahem - protože nemáš propojený profil zde a na gc.com tak se ani nedá poznat jestli vůbec máš nějaké keše.


  • -18

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#47 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 10:58

Arne, prosím tě, všichni víme, že jsi Joneův přisluhovač, za to, že tě vozí svým božím autem, ale nemusíš to dělat tak okatě. B) Ale chápu to, kdyby ses ho furt nezastával, tak už tě příště s sebou na "výlet za krásami keší" nevezme. :D

 

Navíc jsem si nikde nevšiml, že by byla povinnost propojovat profil s gc.com, nebo se snad pletu? Existuje na to taková jednoduchá věc, jmenuje se Found by Username: na stránkách gc.com, tam si můžeš profil snadno vyhledat. A mimochodem, jak spolu souvisí propojení profilu s tím, že Jonea podvádí a neoprávněně píše NA na keše? :huh:


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 09 December 2013 - 11:02

  • 12

#48 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 11:05

Arne, prosím tě, všichni víme, že jsi Joneův přisluhovač, za to, že tě vozí svým božím autem, ale nemusíš to dělat tak okatě. B)

 

Přisluhovač ? Hmmm, silná slova (a to ani nevím zda Jonea nějaké "přisluhovače" vůbec potřebuje). Prostě mne život naučil brát lidi takový jaký jsou, rozhodně nejsem ten kdo by ho chtěl nějak převychovávat. To že mám na jeho systém lovu poněkud jiný názor než on víme oba dva a celkem mi to stačí.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 09 December 2013 - 11:06

  • -11

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#49 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 11:14

Napsal bych to i hůř, ale za to bych mohl dostat napomenutí (takový ten člověk, co leze jinému na velmi soukromé místo). :D  Ještě jsem neviděl diskuzi, kde bys byl proti němu, a mohlo se jedna o sebevětší pra**rnu, aneb svůj k svému. Ale na každou sv..i se voda vaří, taky na vás jednou dojde.


Tento příspěvek byl upraven od petulinka1: 09 December 2013 - 12:14

  • 6

#50 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 11:19

No nedalo mi to a když jsem šel včera okolo keše http://coord.info/GC439NW  zda je tam jonea zapsany a fakt tam je ale na serii opodal jsem radeji uz nesel... tam by to lítalo a asi by to nebyl jediny kačer...


  • 0

#51 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 11:30

Mně to taky nedalo. Arne se ptal zda byl zápis v logbooku. Správná otázka. Takže co s tímhle? Nastala snad nějaká inovace pravidel v tom, že když nenajdu keš ani logbook, tak zanechám na domnělém místě cár papíru a loguju FI? Takovýchto logů je u Jonei spousta.

 

http://coord.info/GC3V2AF

 

jon.png


  • 6

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:10

  Ještě jsem neviděl diskuzi, kde bys byl proti němu, a mohlo se jedna o sebevětší prasárnu, aneb svůj k svému. Ale na každou sv..i se voda vaří, taky na vás jednou dojde.

Myslím, že dotaz jsem psal velmi věcně, střízlivě a nestranně. Odpovědí jsou jen osobní invektivy.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#53 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:19

Arne, kasli na nej. Nema to cenu, Novom je tvrdohlavej a jen tak ho nepresvedcis, aby neceho nechal.

 

Novome, ty se zklidni. Nazor ti sice neberu, ale provokovat od pocitace tu umej i jiny experti, nez ty. 

 

Jestli tu pribude jeste jeden nevhodnej prispevek, tak zamykam. Pokud se chce nekdo hadat, obvinovat apod., necht to dela soukrome.


  • -8

#54 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:21

K nestrannosti máš opravdu hoooodně daleko. ;)


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 09 December 2013 - 12:26

  • 4

#55 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:27

Já nechápu proč se tady neustále řeší jak kdo geocaching hraje.

Mám nalezených keší ani ne dvě stovky, body nehoním a je mně úplně jedno co si kdo loguje. Jediné co mi vadí je, když se keše ničí či nějakým způsobem degradují.

Pokud někdo zaloguje v rozporu s pravidly tak si myslím, že by to měl především řešit owner. Buď to ownerovi nevadí, nebo log smázne, případně fyzický zápis ani nekontroluje. Kde je potom chyba????? 


Tento příspěvek byl upraven od GeoRichard_team: 09 December 2013 - 12:30

  • 2

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#56 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:31

Chyba je v tom, že si nějaký nováček, neznalý poměrů, vezme Joneastyl jako příklad a začne se podobně chovat, protože tohle chování považuje za správné, když to může dělat někdo s tolika nálezy. V tom většina lidí spatřuje největší problém. Nikomu nevadí to, že má zalogováno tolik keší, klidně ať si zaloguje 2,2 milionu a bude pokoj, ale nesmí tím dávat příklad ostatním a obhajovat své chování, jako by bylo správné.

 

Navíc, úmyslně z pomstichtivosti poslat NA log na keš, která je disable necelý měsíc jenom proto, že mu owner správně smazal neoprávněný log, to mi přijde jako hrubé porušení pravidel.


  • 23

#57 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:37

S posledním odstavcem naprosto souhlasím, ale s tím, že ho bude mít někdo za příklad moc ne. Já byl, a možná co do počtu nalezených kaší stále jsem, taky nováček a rozhodně mám vlastní rozum a umím si přečíst pravidla stejně jako další spousta poctivých kačerů.

 

 

EDIT: Nehledě k tomu, že pokud by se nepropíral tady, tak o něm nic nevím :-)


Tento příspěvek byl upraven od GeoRichard_team: 09 December 2013 - 12:39

  • 2

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#58 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:46

Jednoduše:

Jsem začínající hráč, mám odloveno pár desítek keší. Otevřu si libovolnou keš, kouknu na poslední nálezy, hele, někdo s 23 tisíci nálezů, to bude asi borec. A on si normálně loguje kešky, který tam ani nejsou a nikdo proti tomu nic neříká, takže to asi bude dobře. Pravidla jsem sice nečetl, teda jo, ale ne podrobně a znovu se mi do nich nechce, komu taky, takže která v okolí je pryč a já ji ještě nemám? Chtěl bych se jít dneska projít a "odlovit" ji stejným způsobem.

 

Ačkoliv se ti to nezdá, pro naprostého nováčka je tohle normální a racionální postup, taky jsem zpočátku koukal na ostatní, jak se píšou a jak přistupují ke keším. Stejně jako pro někoho, kdo najde ve svém okolí 50 mikrošek z Tic Tacu za okapem a pak založí svou, stejnou humusku, protože prostě neviděl nic jiného a tohle mu přijde jako běžně uznávaný postup.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 09 December 2013 - 12:50

  • 27

#59 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 13:18

Nejjednodušší je, když owner keše jednou za čas zkontroluje logy podle logbooku a co tam není, vymaže. Jak vidno, stovky ownerů toto nedělají, i když by to měla být jedna z věcí, kterou by owner dělat měl.


  • 5

#60 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 13:41

Mně to taky nedalo. Arne se ptal zda byl zápis v logbooku. Správná otázka. Takže co s tímhle? Nastala snad nějaká inovace pravidel v tom, že když nenajdu keš ani logbook, tak zanechám na domnělém místě cár papíru a loguju FI? Takovýchto logů je u Jonei spousta.

 

http://coord.info/GC3V2AF

 

jon.png

ach,jak rád bych byl, kdyby ten J...nyní navštívil i moji odstavenou kešku Žárovka.

je tam nějaký mudlovský ruch.

dal by to do pořádku nebo poslal do archivu, že je dlouho disable a nebo by tam dostal kladivem z lešení do ...

a začal by hledat normálně.

a já bych měl o jednu kešu míň.

 

prostě mu ty logy mažte. není jiná volba.

s poctivejma se taky nikdo nemaže.

 

p.s. je to hra. hra má pravidla. ale zabijet kvůli tomu nebudu.

ale bavím se.

mějte se všichni dobře.


  • 6




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama