Přejít na obsah


Fotka

Jonea opět úřadoval.


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#61 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 14:01

Naši kešku taky navštívil, prý "odlovenou cestou na JTJPT". Co na tom že to je 20km multina když přece stačí zajet na finálku. Holt jinej kraj jinej mrav. Ale žíly mi to nijak netrhá, myslím si o něm svoje už dávno. Jestli je v logbooku nebo ne kontrolovat nehodlám, za to ten ubožáček nestojí.


  • 4

#62 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 14:35

 Jestli je v logbooku nebo ne kontrolovat nehodlám, za to ten ubožáček nestojí.

Podle mě k tomu takhle přistupovat nemůžeme, naopak takové hráče musíme vytěsnit, co to jen půjde. Geocaching je hra, která má pravidla, i když volná. To je stejné, jako by za jeden fotbalový tým nastoupilo čtrnáct hráčů a ostatní si řekli, že to jsou ubožáci, že jim to nestojí ani za slovo a v klidu by hráli.

 

Naopak, Joneu a jemu podobné je potřeba postavit na pranýř. To není jen logování keší, které člověk neviděl a hledání finálek, k tomu patří krádeže travelů, down trade, korkové špunty a kameny v keších, nápadné hledání keše uprostřed rušné ulice, vykrádání keší atd. Každý z nás se s něčím z toho setkal a setkává, ale naprostá většina lidí mlčí. Upřímně, z takové komunity je mi dost smutno. 


  • 22

#63 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 14:55

Předem říkám - neschvaluji přístup Jonei a podobných, mám černé svědomí i když jsem si vylezl na T5 jen pro finálku a u stage jsem jen pomáhal s nošením materiálu a lezli jiní, přesto bych podobné věci jako kontrolu logů tolik nepřeháněl...

 

 

Samozřejmě, měli bychom to kontrolovat, ti co nemají papírový log bychom měli mazat.

Jenže život nejde nalinkovat podle jednoduchých pravidel. Vždy jsou nějaká "ale".

Co budeš dělat když:

  • Si kačer nepřinesl tužku, tys v keši tužku měl a někdo ti ji odnesl a ten kačer se kvůli tomu nezalogoval?
  • Tužka prostě nepíše (mrazem, nebo ztratí razítko, tužku)
  • Nenajdeš log kačera, protože kešku i s logbookem neustále někdo krade?
  • Keš i přes "zimní" uložení je zcela zamrzlá kvůli nepřízni počasí a kačer ti ji nechtěl rozbít, tak tě poprosí, ať mu log uznáš, i když není zapsaný v logbooku
  • I přes použití původně pěkného logbooku se může stát, že neodbornou manipulací se nějaká ta stránka utrhne, odletí z keše a připusťte, že všichni jste viděli logování na spousty papírků, které lítají všude možně okolo keše. Vymažete někomu log, když se mohl zapsat třeba na právě nějaký takový vypadlý papírek, když je třeba plný logbook?

Na všechny tyto věci se dá namítnout - s tím se dalo počítat, je to chyba kačera / autora. Kačer měl mít tužku, autor měl svou keš kontrolovat, doplňovat tužky, kontrolovat logbooky... Samozřejmě. mohl bych. Ale v tom případě bych nezakládal keše na zajímavých místech, kde je mám založené, ale 10 m od baráku, kde je můžu denně kontrolovat. Stala by se z té kontroly povinnost a ne hra...

 

To samé u kontroly zalogovaných nicků. Dobře víme, jak někdo loguje. Ne vždy to je popořadě, často je to hodně spletitě na přeskáčku a to pak taková kontrola 20-ti nálezů podle webu může zabrat i půl hodiny... Díky, tohle už pro mě není hra, abych kontroloval někoho, jak si to dělá. Pokud se zapomene podepsat, zapomene tužku nebo něco podobného - jeho věc...


  • 0

#64 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 14:57

Určitě je však třeba říkat, že chování typu Jonei je špatné, že když během minuty nenajdu, hodím tam pytlík s pár papírky a zaloguji FI je ubohé...

Že pokud obnovit keš, tak jedině pokud si jsem 100% jistý, že skutečně není na místě a nedělat tak jako na běžícím páse jen z touhy po bodu.


  • 3

#65 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:03

Geocaching je hra, která má pravidla, i když volná. To je stejné, jako by za jeden fotbalový tým nastoupilo čtrnáct hráčů a ostatní si řekli, že to jsou ubožáci, že jim to nestojí ani za slovo a v klidu by hráli.

 

Tak s tímhle příměrem, Smrku, bohužel nemohu souhlasit. To by platilo v případě, že by geocaching byla SOUTĚŽ, kde by vítěz něco vyhrál. Pak by nefér chování jedněch poškozovalo ty druhé. Protože to však tak není, nelze příměr s fotbalem (ani s jinou soutěží) vůbec použít.

 

Joneu a jemu podobné je potřeba postavit na pranýř.

 

A to zas proč ne. Chová se jako hulvát a proti tomu se můžeme ohradit. A z jeho reakcí je vidět, že ho to štve, i když se snaží tvrdit opak. Kdyby mu to bylo ukradené, tak nebude reagovat vůbec.


  • -2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#66 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:09

Spíš mám pocit, že J.měl obavy, že by mu někteří owneři mohli oprávněně smazat některé logy a přišel by o pár bodíků. ;)


  • 3

#67 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:14

Předem říkám - neschvaluji přístup Jonei a podobných, mám černé svědomí i když jsem si vylezl na T5 jen pro finálku a u stage jsem jen pomáhal s nošením materiálu a lezli jiní, přesto bych podobné věci jako kontrolu logů tolik nepřeháněl...

 

 

Samozřejmě, měli bychom to kontrolovat, ti co nemají papírový log bychom měli mazat.

Jenže život nejde nalinkovat podle jednoduchých pravidel. Vždy jsou nějaká "ale".

Co budeš dělat když:

  • Si kačer nepřinesl tužku, tys v keši tužku měl a někdo ti ji odnesl a ten kačer se kvůli tomu nezalogoval?
  • Tužka prostě nepíše (mrazem, nebo ztratí razítko, tužku)
  • Nenajdeš log kačera, protože kešku i s logbookem neustále někdo krade?
  • Keš i přes "zimní" uložení je zcela zamrzlá kvůli nepřízni počasí a kačer ti ji nechtěl rozbít, tak tě poprosí, ať mu log uznáš, i když není zapsaný v logbooku
  • I přes použití původně pěkného logbooku se může stát, že neodbornou manipulací se nějaká ta stránka utrhne, odletí z keše a připusťte, že všichni jste viděli logování na spousty papírků, které lítají všude možně okolo keše. Vymažete někomu log, když se mohl zapsat třeba na právě nějaký takový vypadlý papírek, když je třeba plný logbook?

Na všechny tyto věci se dá namítnout - s tím se dalo počítat, je to chyba kačera / autora. Kačer měl mít tužku, autor měl svou keš kontrolovat, doplňovat tužky, kontrolovat logbooky... Samozřejmě. mohl bych. Ale v tom případě bych nezakládal keše na zajímavých místech, kde je mám založené, ale 10 m od baráku, kde je můžu denně kontrolovat. Stala by se z té kontroly povinnost a ne hra...

 

To samé u kontroly zalogovaných nicků. Dobře víme, jak někdo loguje. Ne vždy to je popořadě, často je to hodně spletitě na přeskáčku a to pak taková kontrola 20-ti nálezů podle webu může zabrat i půl hodiny... Díky, tohle už pro mě není hra, abych kontroloval někoho, jak si to dělá. Pokud se zapomene podepsat, zapomene tužku nebo něco podobného - jeho věc...

Nepíšící tuška apod. se dá řešit třeba fotkou kešky. Měl jsem takovyt případ u Berouna. Keška v dutině stromu, vyndam, otevřu a koukam na krásně mokrý logbook s plísní, že by se za ni ani penicilin nestyděl. Udělal jsem foto a přiložil k logu. Pak ještě záleží, jak "důvěrný" kačer ji v podobném stavu najde a vůli owner, jestli mu uzna FI


  • 2

#68 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:17

Podle mě k tomu takhle přistupovat nemůžeme, naopak takové hráče musíme vytěsnit, co to jen půjde. Geocaching je hra, která má pravidla, i když volná. To je stejné, jako by za jeden fotbalový tým nastoupilo čtrnáct hráčů a ostatní si řekli, že to jsou ubožáci, že jim to nestojí ani za slovo a v klidu by hráli.

 

Naopak, Joneu a jemu podobné je potřeba postavit na pranýř. To není jen logování keší, které člověk neviděl a hledání finálek, k tomu patří krádeže travelů, down trade, korkové špunty a kameny v keších, nápadné hledání keše uprostřed rušné ulice, vykrádání keší atd. Každý z nás se s něčím z toho setkal a setkává, ale naprostá většina lidí mlčí. Upřímně, z takové komunity je mi dost smutno. 

Můj dotaz.... bylo by možné v podobných případech se obrátit třeba na revírníka a požádat ho o zablokování přístupu k účtu? a v případě opakujícího se prohřešku zrušení? v tomhle jsem v pravidlech toho moc nenašel


  • 0

#69 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:19

Co dělá Jonea, je bez jakýchkoli debat špatné a je to špatný příklad pro začínající kačery. Jako ownera mě takoví jedinci štvou hodně. Ovšem ještě více mě štve, když je někdo zapsán v logbooku, ale keš ulovil v momentu, kdy na něj kouká x mudlů - logicky to pak vede k vyzrazení skrýše, zničení keše a starostem ownera. A nejhorší je kombinace obou dvou příkladů, bohužel to nebude asi jen Jonea, ale řádově několik desítek kačerů v ČR:(


  • 2

#70 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:22

Pochybuji, že by GS takovéhle "malicherné" problémy zajímaly, kdyby se ale obrátilo na RW a GS více lidí najednou s jasnými důkazy, možná by došlo k alespoň částečné blokaci. Když si ale vezmu, že za nabourání se do GS systému dostal jistý člen z Jablonce jen asi čtvrt roku ban, tak je to úplně na nic, Jonea by za měsíc zase mohl logovat. Kdyby se ale bany s dalším porušováním kumulovaly, takže by z toho byl ve výsledku třeba rok nebo perma, bylo by to zajímavější.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 09 prosinec 2013 - 15:23

  • 0

#71 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:23

Tuhle diskuzi sleduji už od založení, ale teď už mi to přijde spíše, jako když tu někteří nemají co na práci a komentují a komentují. Neschvaluji postupy, které používá při logování keší nejsoucích na místě, ale když mu to owner neuzná, tak by to tím mělo být vyřešeno. Lidi, za ty body vám fakt nikdo nic nedá!  :)

 Ano, dělá špatný příklad pro ostatní (začínající), ale ti chytřejší to za čas pochopí a blbcovi to stejnak nevysvětlíš.
 

Nejjednodušší je, když owner keše jednou za čas zkontroluje logy podle logbooku a co tam není, vymaže. Jak vidno, stovky ownerů toto nedělají, i když by to měla být jedna z věcí, kterou by owner dělat měl.

Kontroluji, když mohu, ale při ukradení keše?...

 

 

No nic, jdu se psem nakrmit kačeny co se nám zas usidlujou na řece. :)


  • 2

#72 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 15:46

 

Už si někdy viděl kačera bez tužky nebo razítka? Dokonce i náš exprezident si ji umí v nouzi opatřit, když jede do zahraničí na FTFka.

 

Jo, viděl jsem ho v zrcadle. Razítko nemám a tužku jsem zapomněl doma, protože jsem nebral batoh na kterym je jinak přicvaklá. I to se může totiž stát. A znám i další co občas vyrazili bez razítka.


  • 8

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#73 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 16:43

 

 

Už si někdy viděl kačera bez tužky nebo razítka? Dokonce i náš exprezident si ji umí v nouzi opatřit, když jede do zahraničí na FTFka.

 

 

Jako kačer ?teoretik? resp. málonálezová lama jsem už také párkrát řešil absenci propisky. Holt se stane, že vyrazíte spontánně na lov a nevezmete si výbavu. Ale to někteří kombajnéři nikdy nepochopí... Ale asi jsem dumbass, když to beru jako zábavu. (a na otázku, proč chci ten "bod" když jsem vlastně nezalogoval, tak proto, že beru GC jako náhradu za cestovatelský deník. Rád se občas podívám, jak se kešce daří, zda je ještě v provozu, jak se libí ostatním atp. ) 


Tento příspěvek byl upraven od JeDie: 09 prosinec 2013 - 16:45

  • 5

#74 Worfsson

Worfsson

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 17:12

Původně jsem tu Joneu a jeho přístup vůbec nechtěl komentovat, ale teď jsem zcela náhodu zjistil, že stejný přístup uplatňuje i mimo naše luhy a háje:

 

http://coord.info/GC4EETV

 

Vlastní krabičku nenajde - šup tedy s provizorním logbookem ke zdi. Jestliže takoví lidé šíří po světě slávu českého kačerstva, tak to tedy potěš. Ale abych našel přinejmenším nějaké malé pozitivum - je fajn, že alespoň neměl tu drzost logovat si tuhle keš jakožto FTF...  :wacko:


Tento příspěvek byl upraven od Worfsson: 09 prosinec 2013 - 17:13

  • 2

#75 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 17:16

Tak s tímhle příměrem, Smrku, bohužel nemohu souhlasit. To by platilo v případě, že by geocaching byla SOUTĚŽ, kde by vítěz něco vyhrál. Pak by nefér chování jedněch poškozovalo ty druhé. Protože to však tak není, nelze příměr s fotbalem (ani s jinou soutěží) vůbec použít.

 

Já si naopak myslím, že to Smrkovo přirovnání sedí naprosto přesně - většina sportovců (a geocaching podle mě lze považovat za jistý druh sportu) taky sportuje v podstatě jen pro dobrý pocit, nebo "medaili" z papírnictví. A o tom, že nefér chování ostatní poškozuje i v geocachingu, tak o tom už tu byla řeč několikrát, včetně výčtu příkladů ....

 

Jako kačer ?teoretik? resp. málonálezová lama jsem už také párkrát řešil absenci propisky. Holt se stane, že vyrazíte spontánně na lov a nevezmete si výbavu. Ale to někteří kombajnéři nikdy nepochopí... Ale asi jsem dumbass, když to beru jako zábavu. (a na otázku, proč chci ten "bod" když jsem vlastně nezalogoval, tak proto, že beru GC jako náhradu za cestovatelský deník. Rád se občas podívám, jak se kešce daří, zda je ještě v provozu, jak se libí ostatním atp. ) 

 

Heh, tak tohle já chápu zcela přesně - taky to beru jako cestovatelský deník a taky se rád občas koukám nazpět, jak se kešce daří, nebo zda tam nejsou nové fotky u logů ....  :)


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#76 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 17:39

A jsme oklikou zpatky u toho, blablablablabla...

Prosím, už se nevyjadřuj, jsi jak zaseklej kolovrátek a stále dokola omýláš ty samé žvásty, vůbec nic z toho, co jsi napsal, není pravda, on ty keše neobnovuje způsobem, jak jsi je popsal a celkově je to úplně jinak. A obviňovat někoho ze lži jen proto, že se jeho názor rozchází s tím tvým, ačkoliv s tím ostatní souhlasí, to sis teda ukousl hodně velké sousto a je to od tebe fakt hodně ubohé. Očekávám, že se karlu.hajkovi VEŘEJNĚ omluvíš za pomluvu. Jestli sis milý zlatý nevšiml, tak tu naopak řešíme, jak by to vypadat nemělo a jak to Jonea a jemu podobní (zřejmě i ty, když ho tak srdceryvně bráníš) dělají. Nejsi náhodou nějaký alterego shamana? Typově by to odpovídalo.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 09 prosinec 2013 - 17:41

  • 5

#77 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 17:51

Tak s tímhle příměrem, Smrku, bohužel nemohu souhlasit. To by platilo v případě, že by geocaching byla SOUTĚŽ, kde by vítěz něco vyhrál. Pak by nefér chování jedněch poškozovalo ty druhé. Protože to však tak není, nelze příměr s fotbalem (ani s jinou soutěží) vůbec použít.

 

 

A to zas proč ne. Chová se jako hulvát a proti tomu se můžeme ohradit. A z jeho reakcí je vidět, že ho to štve, i když se snaží tvrdit opak. Kdyby mu to bylo ukradené, tak nebude reagovat vůbec.

 

S první částí se dá souhlasit bohužel jen z části - v něčem určitě jeho chování ostatní poškozuje - ať už tím příkladem pro ostatní, tak už tím, že dělá nepořádek v tom, že daná keš má najednou nález, i když tam třeba vůbec není... Ovšem je pravda, že jinak je to už jen na dotyčném kačerovi, jestli mu jde tolik o to skóre, že je takový honibod...

 

S druhým odstavcem souhlasím plně :-)


  • 0

#78 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 19:01

Náhodou já tuhle hádku docela vítám, jen více takových! Za chvíli to dopadne tak, že téměř kdokoli s nápadně vysokým číslem u Founded bude a priori podezřelej a vůbec špína chlap, a tak se postupně hon za bodama stane méně a méně atraktivním, neb nikdo se nebude chtít Joneovi a tak ani přiblížit, aby nenačuch a neříkalo se o něm to samý, a tak postupně ztratí kombajny a traily přitažlivost a lidi přestanou u kešek tak chvátat a nebudou mít důvod honibodit a tak si nebudou opisovat finálky, ale v klidu si zakešujou, a čim blíž budou vysokejm číslům, tím víc budou zpomalovat a lovit delší a těžší a dál kešky a budou mít čas na pěkný logy a na pokec s vostatníma a vůbec to bude jedna velká pohodička ^_^

Takže Jonea vlastně páchá velmi dobrou osvětu B)  :D


  • 10

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#79 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 19:18

Náhodou já tuhle hádku docela vítám, jen více takových! Za chvíli to dopadne tak, že téměř kdokoli s nápadně vysokým číslem u Founded bude a priori podezřelej a vůbec špína chlap, a tak se postupně hon za bodama stane méně a méně atraktivním, neb nikdo se nebude chtít Joneovi a tak ani přiblížit, aby nenačuch a neříkalo se o něm to samý, a tak postupně ztratí kombajny a traily přitažlivost a lidi přestanou u kešek tak chvátat a nebudou mít důvod honibodit a tak si nebudou opisovat finálky, ale v klidu si zakešujou, a čim blíž budou vysokejm číslům, tím víc budou zpomalovat a lovit delší a těžší a dál kešky a budou mít čas na pěkný logy a na pokec s vostatníma a vůbec to bude jedna velká pohodička ^_^

Takže Jonea vlastně páchá velmi dobrou osvětu B)  :D

 

To sis nasadil hooodně růžový brýle  ;)


  • 0

#80 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 19:54

Tak jsem se teď chvíli zamýšlel nad tím, proč vlastně ten dotyčný ty body takhle nahání a jediný důvod, který mne napadá je, že se na to dají lovit fešné kačerky.

Tedy jestli je to opravdu tak, jdu do toho a udělám z Joney trapného amatéra :D :D :D


  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama