Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#461 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1982 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 14:07

Díky za info - květen by ve vašich končinách mohl být příjemnější než původně zmiňovaný konec ledna.

 

No nevim, neni nad tuhle zimu u nás. To chudáci rakušáci hážou lopatama a startujou frézy... http://www.novinky.c...kou-i-domy.html


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#462 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 14:15

Že by Masaryk byl stejný případ?

Ten se, pokud vím, narodil 7. března, tedy nikoliv na sv. Tomáše.
  • -1

#463 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2234 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 14:23

Připadá mi, že jsem asi jediný, komu nevadí datum jeho narozenin, svátek a snad ani jméno :D (mně vadí jen jeho varianty! :P ).
Jinak, u nás v rodině se datumy narozenin pamatují docela dobře: otec je posledního dubna, já posledního srpna a matka posledního prosince => tudíž vždy čtyři měsíco po sobě...náhoda?

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 07 February 2014 - 14:23

  • 0

#464 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 14:27

Ten se, pokud vím, narodil 7. března, tedy nikoliv na sv. Tomáše.

No počkej, 7. března je v kalendáři Tomáše. Nevím, jestli byl svatý, ale nějaký tam je.


  • 1

#465 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 15:18

No počkej, 7. března je v kalendáři Tomáše. Nevím, jestli byl svatý, ale nějaký tam je.

Jestli von to nebude ten Masaryk :D!
V církevním kalendáři tam žádnej sv. Tomáš nejni, a že těch Tomášů akorát máme docela dost :D. Až budu mít čas, kouknu se do starejch pramenů, co tam bejvalo před koncilem, ale dneska jsou tam sv. Perpetua a Felicita, mučednice, to spíš vypadá, že jejich památka se v tohle dadum slavila odjakživa.
  • -1

#466 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 15:24

Připadá mi, že jsem asi jediný, komu nevadí datum jeho narozenin, svátek a snad ani jméno :D (mně vadí jen jeho varianty! :P ).
Jinak, u nás v rodině se datumy narozenin pamatují docela dobře: otec je posledního dubna, já posledního srpna a matka posledního prosince => tudíž vždy čtyři měsíco po sobě...náhoda?

 

Myslím, že mou mámu jen tak nikdo netrumfne: 6. 6. 1966 :-)


  • 0

#467 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 15:38

Vazeni...

 

Ja: 3. 2. 1992 v 5h rano

Muj bratr: 3. 5. 1995 ve 2h rano

 

- mesic a posledni cislo roku ma kazdej z nas shodny

- jsme oba tretiho, mezi sebou mame tri roky, tri mesice a tri hodiny... Jen ty casy jsme si nejak prohodili :D

 

Kdo me trumfne? :D


  • 0

#468 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 15:44

Že se ti do toho pletu, ale nemáte mezi sebou náhodou 3 roky + 3 měsíce - 3 hodiny? :)


  • 0

#469 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 16:11

To Kulíšek:

 

Já teda datum svých narozenin miluju! Na který den v týdnu připadne, ten samý den v týdnu je Štědrý den i Silvestr! Ten den má svátek moje oblíbená světice... Akorát už to teď bude smutnější, protože v den mých narozenin loni umřel můj kešovací kamarád :(!


  • 0

#470 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 16:12

Taky se do toho zapletu. Jak můžete mít měsic a posledni čislo roku  každej z Vás shodný? Když jeden z Vás je v únoru, druhý v květnu? A poslední číslo roku? Jeden 2, druhý 5. Nebo jsem to špatně pochopil?


  • 0

#471 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 16:13

Taky se do toho zapletu. Jak můžete mít měsic a posledni čislo roku  každej z Vás shodný? Když jeden z Vás je v únoru, druhý v květnu? A poslední číslo roku? Jeden 2, druhý 5. Nebo jsem to špatně pochopil?

 

Nebo ja blbe napsala :D druhej mesic - druhej rok :)

 

Že se ti do toho pletu, ale nemáte mezi sebou náhodou 3 roky + 3 měsíce - 3 hodiny? :)

Ja taky nepouzivala zadny znaminka, ty tri hodiny tam proste jsou :D


  • 0

#472 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 17:05

Moje spolužačka ze ZŠ porodila své děti přesně 7 let po sobě. (Vlastí teta "trefila" stejný den a měsíc narození jen u 2 ze 3 dětí :-))


  • 0

#473 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 17:20

Jestli von to nebude ten Masaryk :D!
V církevním kalendáři tam žádnej sv. Tomáš nejni, a že těch Tomášů akorát máme docela dost :D. Až budu mít čas, kouknu se do starejch pramenů, co tam bejvalo před koncilem, ale dneska jsou tam sv. Perpetua a Felicita, mučednice, to spíš vypadá, že jejich památka se v tohle dadum slavila odjakživa.

 

Odjakživa je od roku 1969 - viz http://www.svaty.est...--pusinna.html

a ten Tomáš viz

http://www.svaty.est...eas---tuto.html

 

PS: akorát já jsem furt beze změny :-)


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 07 February 2014 - 17:22

  • 0

#474 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 19:18

MikiHamza má pravdu. Ono je totiž svatých a blahoslavených moc a dnů v roce jen 366, takže se musejí občas recyklovat. A Tomášů je taky dost. Tomáš Akvinský měl původně svátek 7. 3., ale teď 28. 1.  Studoval u benediktinů na Monte Cassinu, ale dal se k dominikánům (tehdy ještě žebravým). A náš syn slaví Tomáše 21. 12., kdy byl původně svátek Tomáše apoštola, který byl v r. 1969 přesunut na 3. 7....

 

Já mám narozeniny 21. 3., na první jarní den. Stejný den se narodili třeba J. S. Bach, dirigent Paul Klecki, matematik Fourier (např. Fourierovy řady a F. transformace) a Jana Fridrichová, která se mnou chodila v Žatci do 1.A třídy ZDŠ, kde o asi 9 let později začínal učit Zdeněk Svěrák... A taky jedna paní (ta i přesně ve stejném roce jako já), která odpočívá v hrobě sousedícím s hrobem mých rodičů a prarodičů v Ústí nad Orlicí. Každý rok jí na hrobě zapálím svíčku...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 07 February 2014 - 19:30

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#475 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 20:06

No počkej, 7. března je v kalendáři Tomáše. Nevím, jestli byl svatý, ale nějaký tam je.

Toho 7.března máme svátek právě podle TGM. Takže když bolševici zrušili ten druhý svátek Tomáše 21.12. a nechali 7.3., tak jsem se dost bavil... :D


  • 0

#476 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 20:16

Ono je totiž svatých a blahoslavených moc a dnů v roce jen 366, takže se musejí občas recyklovat. A Tomášů je taky dost. Tomáš Akvinský měl původně svátek 7. 3., ale teď 28. 1.

Já jsem právě koukala i do martyrologia, kde je těch svatejch víc na jeden den, ale jen do toho současně platnýho. Abych se zvedla a šla dolů do knihovny hledat starej kalendář, na to jsem byla v tu chvíli líná :D. Ale je fakt, že Tomáš Akvinský má 7. 3. výročí smrti, pokud vím, takže to datum pro svátek sedí. Plyne z toho tedy zajímavý poznatek, že Masaryk neměl jméno po Tomášovi - apoštolovi, což je nejobvyklejší případ, alebrž po "andělském učiteli" Tomáši Akvinském. Zajímavé :D, tohle jsem netušila!
  • -1

#477 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2234 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 22:33

Koukám na Soči a kde nic tu nic... Co tam jen asi kačeři loví? (Jsou tam vůbec nějací?) Jedna EC a tím to hasne. :D :P


  • 1

#478 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 23:37

Koukám na Soči a kde nic tu nic... Co tam jen asi kačeři loví? (Jsou tam vůbec nějací?) Jedna EC a tím to hasne. :D :P

Musíme počkat než si (zasvěcení sportovci) založí a místní revírnik schválí. Huráá na Sočské FTF. :D


  • 0

#479 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 23:38

Riskoval bys tam při bezpečnostních opatřeních, co tam zavedli, někam schovávát nějakou podezřelou krabičku? Já tedy ne! Sice jsem ruštinu ještě tak úplně nezapomněla, ale dovedu si barvitě představit, že bych se k nějakému vysvětlování asi ani nemusela dostat.


  • 1

#480 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 23:57

Tož pravdu máš. Už nejakej ten rok bojácně děláme pro DDM dozor při různých akcích. Při jedné přípravě "šipkované" nás  přepadlo komando nejmenovaného politika, který chtěl navštívit náš rajón.


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama