Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#441 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 11:17

...No a pak jsem začala chodit do kostela a dala se pokřtít a s překvapením jsem zjistila, že v den mých narozenin se v církevním kalendáři slaví svátek sv. Klementa Římského (mučedník, jeden z prvních papežů v 1. stol.), takže soudruh Gottwald měl zřejmě jméno (a křest) taky po něm. :D...

jo, to jsou ty paradoxy  :D


  • 0

#442 Tranicka

Tranicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 11:21

??? mi asi u našich školáků něco uniklo nebo mají vaši ředitelské volno? Já myslela, že mají volno spíš v pá 9.5. (samozřejmě i toho 8.5.)

To záleží na škole. Některá dává volno jen 2., některá jen 9. a některá oba dny. U nás bude volno určitě 2.


  • 1

#443 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 11:32

Jacka Dominikánka napsala:

...ale připomínaly se zejména narozeniny Klementa Gottwalda. Pak soudruzi v kalendáři to jméno změnili na Klement, což mě hrozně rozčilovalo a naplňovalo spravedlivým antikomunistickým hněvem :D. No a pak jsem začala chodit do kostela a dala se pokřtít a s překvapením jsem zjistila, že v den mých narozenin se v církevním kalendáři slaví svátek sv. Klementa Římského (mučedník, jeden z prvních papežů v 1. stol.), takže soudruh Gottwald měl zřejmě jméno (a křest) taky po něm. :D

---------------------------------------------------------------------------------

Je to tak. Kdysi jsme se jako děti učili, že se maminka Klementa Gottwalda podívala do kalendáře a protože bylo Klementa, tak ho pojmenovali Klement. Našel jsem kalendář z roku 1941 a tam je u 23. 11. uvedeno jméno Kliment (a sv. Kliment, I. p. - asi papež).

Díval jsem se na jeho životopis a připadal jsem si jak při poslechu Radia Jerevan: Nenarodil se v Dědicích, ale Hošticích-Herolticích, jeho rodný domek v Dědicích byla kamufláž asi odkoukaná od knížete Potěmkina, byl nemanželským dítětem (čili neměl v křestním listu "lože manželské" jako mám já), jeho žena byla taky nemanželská a nikdy nevstoupila do KSČ (asi věděla proč...). A u Zborova bojoval v barvách rakouskouherské armády proti Ludvíku Svobodovi, který zas bojoval za Čsl legie... Je zajímavé si po letech zjistit, jak to vlastně bylo...  Ale ty Hoštice jsou na Moravě, ne v jižních Čechách a netočil tam Troška Slunce, seno a xxxx.

A tu syfilis opravdu měl. (Poučení: kdo má syfilis, ten by neměl létat letadlem. Je tam nízký tlak a může mu prasknout aneurysma (rozšíření) aorty - jako jemu. Když to praskne jen trochu a pomalu to prosakuje, tak se to špatně poznává. Když praskne moc, tak pacientovi už nikdo nestačí pomoct. Velké štěstí měl M. Viewegh, kterému aneurysma (vrozené, ne syfilitické!) prasklo "tak akorát", že ho donutilo zavolat RZP a stihl i operaci)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 07 February 2014 - 11:44

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#444 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 11:44

Je to tak. Kdysi jsme se jako děti učili, že se maminka Klementa Gottwalda podívala do kalendáře a protože bylo Klementa, tak ho pojmenovali Klement. Našel jsem kalendář z roku 1941 a tam je u 23. 11. uvedeno jméno Kliment (a sv. Kliment, I. p. - asi papež).

Jojo, akorát do toho kalendáře se s velkou pravděpodobností nepodívala maminka, alebrž pan farář :D! U maminky je dosti pochybné, zda vůbec nějaký kalendář měla.
  • -2

#445 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 11:45

To záleží na škole. Některá dává volno jen 2., některá jen 9. a některá oba dny. U nás bude volno určitě 2.

 

A na některých musejí učitelé do školy po oba dny... Takže prodloužený víkend mít nebudeme... Alespoň bude čas udělat event na čarodky ;-)


  • 0

#446 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 11:45

Jojo, akorát do toho kalendáře se s velkou pravděpodobností nepodívala maminka, alebrž pan farář :D! U maminky je dosti pochybné, zda vůbec nějaký kalendář měla.

Vždyť říkám, Radio Jerevan...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#447 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:09

Tak jsem se náhodou kouknul do vlákna Výzvy, ale tam to vypadá jak v našem parlamentu... Ještě že noteboky (zatím) nejsou vybaveny teleskopickými tyčemi s boxerskými rukavicemi na konci... :blink:


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#448 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:15

Tak jsem se náhodou kouknul do vlákna Výzvy, ale tam to vypadá jak v našem parlamentu... Ještě že noteboky (zatím) nejsou vybaveny teleskopickými tyčemi s boxerskými rukavicemi na konci... :blink:


Někteří si to tam pletou s vývou druhého na souboj no :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#449 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:29

Jacka Dominikánka napsala 13.9.2013:
Já jsem si dala výzvu ujet za letošní rok aspoň 3500 km na kole. (jestli splním záleží hlavně na počasí na podzim)

-------------------------------------------------------------

Zima se ptá, cos dělala v létě?

Já mám jen 1600 km.

Kolik letos ujel shaman, se bohužel nedovíme... :rolleyes:

P.S. zkontrolovala sis měrkou řetěz? Když jsem jednou musel vyhodit asi 400 Kč za nové sedmikolečko, tak jsem si ji koupil a dávám včas nový řetěz.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 07 February 2014 - 12:32

  • -1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#450 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:33

Sebechvála na tomto fóru je okamžitě trestaná, ale přesto to zkusím. Minulý týden jsem prohlížel, co nový web umí a našel jsem tu naprosto špičkovou věc. Libovolného diskutéra si mohu dát na black list. Od té chvíle jsem prostě happy, ale hlavně úplně klidnej. :-)


  • 3

#451 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 07 February 2014 - 12:34

Hanska se proste nechoval slusne. OPAKOVANE, neustale delal problemy - nekoho takovyho bys taky nechtel mit doma/v praci. Kdyby se vratil a choval se slusne a nedelal neustale problemy, tak mi to vadit nebude. Ale takovyho, jakej byl, ho tu fakt nechci.

jo to je pravda. Sou lidi, který bych v práci taky nesnesl. Výhoda domova je to, že tam bych s tím mohl něco dělat...


  • 0

#452 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:37

Sebechvála na tomto fóru je okamžitě trestaná, ale přesto to zkusím. Minulý týden jsem prohlížel, co nový web umí a našel jsem tu naprosto špičkovou věc. Libovolného diskutéra si mohu dát na black list. Od té chvíle jsem prostě happy, ale hlavně úplně klidnej. :-)

 

Moc rád tě pochválím za tento objev a rovnou se zeptám, kde se tahle fičura nachází?  B)


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#453 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:53

Už jsem to našel http://www.geocachin...ea=ignoredusers

téma výzvy prořídlo, ale konečně mám slunce v duši :D díky ;)


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#454 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:56

Jo svátek a narozeniny, to byla moje noční můra. Ne, že bych nerad slavil, to já zas jo. Ale narozeniny 18.11. a svátek 11.11. a já si za boha nemohl pokaždý vzpomenout co mám kdy. Takže jsem vždycky s hrůzou čekal kdy se mě někdo zeptá kdy jsem se narodil. Vždycky mě totiž svádělo to pěkný datum 11.11.77, ale když já mám to narození 18.11.77. A tak jsem si to pořád pletl. No teď už si to konečně pamatuju, ale dalo mi to práci.


  • 0

#455 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 12:59

Vyzvy zamceny. A jeste si hoooodne rozmyslim, jestli vsechny ty hrisniky budu trestat... Priste bych prosila, kdybyste v pripade, ze na neco takovyho narazite, pouzivali moznost NAHLASENI! Od toho to tu je.


  • 0

#456 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 13:04

Vyzvy zamceny. A jeste si hoooodne rozmyslim, jestli vsechny ty hrisniky budu trestat... Priste bych prosila, kdybyste v pripade, ze na neco takovyho narazite, pouzivali moznost NAHLASENI! Od toho to tu je.

 

Prosím o odemčení výzev, zase je škoda to kvůli tomu celé zamykat, spíše bych navrhoval to tam promáznout. Teď už snad nebude co nahlašovat. 


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 07 February 2014 - 13:06

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#457 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 13:12

Prosit muzes, ale ja ted fakt nemam naladu to procitat. Stacilo mi, co jsem videla. A bejt tebou, tak se moc neozyvam, dost veci tam bylo spojenejch s tebou... Tim koncim diskuzi na tema vyzvy a venujte se necemu ruzovymu. ;)


  • 0

#458 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 13:29

Jó, a všem na vědomost se dává, že růžový event se bude s největší pravděpodobností konat 3. května.

Díky za info - květen by ve vašich končinách mohl být příjemnější než původně zmiňovaný konec března, jen budu muset odvolat Brdský dvojboj. Tedy ne že bych se hlásila v některém z týmů okopávat s pány v nohejbalu, to u mě nehrozí, ale vypadalo to na fajn event s večerním ohněm.  

Se jmény je to pravda, jak píše Jacka - jako mladá jsem pátrala, proč mi starší kolega pořád říká Bedřichu :wacko: , dokud jsem se na svoje narozeniny nepodívala do kalendáře! :D

Jo a Pete Čitečkojc, hlasuji pro Reného, klidně i s Rudolfem, když budou mít výbavu na T5. :P Je to jak říkáš, každý podle svého vkusu.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 07 February 2014 - 14:29

  • 0

#459 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 13:34

D proč mi starší kolega pořád říká Bedřichu :wacko: ,

Kolik měl dioptrií ? :D


  • 0

#460 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 07 February 2014 - 13:38

Tak jako ono mí svátek na svoje narozeniny nebo poblíž bylo v minulosti celkem normální. Bylo totiž zvykem dávat dítěti při křtu pokud možno jméno podle světce, jehož svátek se v den křtu (často hned po narození) slavil. Jmenovat se Adam nebo Eva a slavit narozeniny o Vánocích tak býval, a mnohde i je, celkem běžný zjev. Ale mít bych to tak nemusela :D!

 

Že by Masaryk byl stejný případ?


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama