Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5941 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2020 - 9:50

Na mladou generaci nadava kazda starsi generace :)
Obecne. Zatim nenadavam...

Az nekam pujdete kolem Prahy, pridala bych se :)


Kolem Prahy u mě moc nehrozí, spíš někde na jihu nebo západě.
Doufám, ze event ke konci června u Klatov už nezruší. No a Netřeb v červenci je klasika, na ten se těším i proto, že jsme zrušili víkend v březnu. Hradiště je moje oblíbená vesnička, díky Silvestru a Novému roku už znám i dost místních. Jedné rodině jsme z dětí udělali kačery.
:-)
  • 0

#5942 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2169 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2020 - 9:56

A nešťastní rodiče teď s dětmi musí trajdat po keších? :)


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5943 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2020 - 18:59

Když já to s tím doporučeným dvoumetrovým odstupem nedokážu :(


  • 2

#5944 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2020 - 19:21

Když já to s tím doporučeným dvoumetrovým odstupem nedokážu :(

Furt ti přece zbývá ta poslední možnost pro single :lol:


  • 2

#5945 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2020 - 21:39

Výše uvedené postupy ke zlepšení imunity jsou sice pěkné a účinné :) , ale lze to i jinak. :huh:

Imunitě (a nejen jí) prospívá i vitamin D3. Dá se užívat v kapkách pod názvem Vigantol, ale v lékárnách často není.

Ale máme tu jeho jiný důležitý zdroj, a to je Sluníčko! Přesněji řečeno jeho  UV záření B (UVB). To k nám bohužel nedospěje vždy, když slunce pálí (a spálí nás). Aby se tyto paprsky na zemský povrch dostaly, tak musí dopadat na Zemi pod úhlem minimálně 47° (čili Slunce musí být aspoň 47° vysoko nad obzorem). A to je v našich zeměpisných šířkách problém.

Simuloval jsem to v programu Stellarium.

Pro Teplice (cca N 50° 39') je Slunce 47°a více nad obzorem zhruba v tyto dny a hodiny:

9. 4.:    12.46   -   13.25

9. 5.:    10.43   -   15.19

9. 6.:    10.12   -   15.53

atd.   21.6. zpátky, až zase

2. 9.:    13.04

Není to symetrické kolem 13.00 SELČ, protože pravý a střední sluneční čas se liší. Viz Časová rovnice. A pak je tu ještě pásmový čas. Zvědavka na jihu Čech se může začít účinně opalovat dřív než my na severu, a může odjet na keše o pár minut později.

Takže dámy: pokud v tu dobu nejste u vody v plavkách, tak aspoň minisukně nebo šortky a hluboké výstřihy, ať si vyrobíte zásobu vitaminu D!


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5946 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 03 April 2020 - 21:48

Hlasuju pro "u vody bez plavek", ale až od pondělí. Zatím v těchle teplotách to na dýl než do vody a honem rychle zpátky do oblečení není.


  • 0

#5947 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 1:28

Já měla snahu se Láďovými radami řídit - už mi o časech vhodných pro pobyt na sluníčku psal dřív - a dneska jsem vypadala jak exot.:-) Vyjela jsem na zahradu v letních tříčtvrtečních kalhotách a svetru, že pokud bude takové teplo jako včera ( chráněná poloha ), převléknu se do šatiček, abych načerpala co nejvíc sluníčka a vitamínu. Jo, houby houbičky,zima jak v psírně, lidi cestou na ulicích v zimním. Ráda jsem natáhla místo šatiček fleesovku a na zahřátí vzala do ruky rycí vidle. Ale zase jsem něco udělala pro zcivilizování naší džungle - mohla bych se tam nastěhovat na celý duben pod záminkou lapání D. :-)

Ru67: Všimla sis nového termínu pro Rudolec? Owner dal na fb aktuální fotky tábora.
  • 0

#5948 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 7:47

Nevšimla, na FB nechodím, mám ho jen jako přihlašovací profil a kvůli messengeru. Kouknu. Až zjistím kam. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 04 April 2020 - 7:58

  • 0

#5949 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 7:53

Výše uvedené postupy ke zlepšení imunity jsou sice pěkné a účinné :) , ale lze to i jinak. :huh:
Imunitě (a nejen jí) prospívá i vitamin D3. Dá se užívat v kapkách pod názvem Vigantol, ale v lékárnách často není.
Ale máme tu jeho jiný důležitý zdroj, a to je Sluníčko! Přesněji řečeno jeho UV záření B (UVB). To k nám bohužel nedospěje vždy, když slunce pálí (a spálí nás). Aby se tyto paprsky na zemský povrch dostaly, tak musí dopadat na Zemi pod úhlem minimálně 47° (čili Slunce musí být aspoň 47° vysoko nad obzorem). A to je v našich zeměpisných šířkách problém.
Simuloval jsem to v programu Stellarium.
Pro Teplice (cca N 50° 39') je Slunce 47°a více nad obzorem zhruba v tyto dny a hodiny:
9. 4.: 12.46 - 13.25
9. 5.: 10.43 - 15.19
9. 6.: 10.12 - 15.53
atd. 21.6. zpátky, až zase
2. 9.: 13.04
Není to symetrické kolem 13.00 SELČ, protože pravý a střední sluneční čas se liší. Viz Časová rovnice. A pak je tu ještě pásmový čas. Zvědavka na jihu Čech se může začít účinně opalovat dřív než my na severu, a může odjet na keše o pár minut později.
Takže dámy: pokud v tu dobu nejste u vody v plavkách, tak aspoň minisukně nebo šortky a hluboké výstřihy, ať si vyrobíte zásobu vitaminu D!


Hm, krome vikendu casove vychazi lip ty vyse uvedene postupy :)
Ono by to mozna slo i spojit :) :) :).
Ovsem jen do okamziku nez na vas nekdo nekoho zavola
  • 0

#5950 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 8:26

V našich končinách je snad řešením domluva nebo pokuta, ale jsou země, kde hrozí vyzkoušet si místní vězení. Njn, u muslimských zemí by snad nikdo neriskoval, ale mám takové tušení, že šlo i o Itálii nebo Španělsko.
Jedna malá výhoda smutné skutečnosti, že letos se za hranice nepodíváme. ;-) Nikde vás neseberou za zkoušení mistnich mezí.;-)

Jinak bych chtěla vidět u nás hlídku, která by takový přestupek řešila. :-) Asi by se pánové zasmáli, okoukli a snad ani pokutový blok nevytáhli.
  • 0

#5951 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 8:49

Za zkoušení místních mezí v normální situaci u nás nehrozí vůbec nic. Pokud tedy jsou to meze, a ne městské parky.

Problém je jen teď v tom separačním stavu.


  • 0

#5952 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 9:06

Skupina dvou je přece povolená.;-) Nebo se mýlím a musíme venku udržovat odstup dva metry i v případě osob jinak velmi blízkých?
  • 0

#5953 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 10:29

...nařizuje osobám pobývajícím na území České republiky (mimo jiného)

  • pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně dva metry, pokud je to možné;

Takže z jedné domácnosti můžete i do trojky, dva metry zachovávat nemusíte, protože to při tom možné není.

Ale s rouškou!


  • 0

#5954 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 15:05

Říkám si, že jestli současný stav potrvá ještě nějaký čas, dokopu se snad sepsat i listingy několika keší, které mám už nějaký ten pátek v seznamu k dokončení. Nejdéle rozpracovaná keš zanedlouho oslaví šesté narozeniny od prvního průzkumu lokality, tak už by to možná chtělo dotáhnout vše do konce. :D Myšlenka na založení téhle konkrétní keše bude ještě o něco starší, ale pevně se mohu opřít jen o data pořízení fotek z návštěv (květen 2014, leden 2017, červenec 2017). Třeba by díky tomu mohla v listingu vzniknout i taková minigalerie práce zubu času, i když toho v daném místě už mnoho k rozpadnutí nezbylo.
Kromě téhle keše mám relativně čerstvě rozjednanou spolupráci na jiné keši, od loňska pak založený listing ke krabce v místech, kde se divím, že ještě nikdy nic nebylo založeno a asi tak půl roku si pohrávám s myšlenkou opětového založení jedné keše v místech, která si krabku zaslouží, ale ta původní byla nečekaně poslaná do archivu (tady mám jasnou představu o trase i přibližné lokalitě umístění). K tomu mám rozdělaná dvě wheriga (první je napsané kompletně včetně obrázků a textů, ale chtěl bych jej ještě upravit a druhé mám zatím jen naprogramované bez textů a dalších věcí). Teoreticky mám připravené ještě třetí wigo, nicméně u něj je zatím jen textový nástřel. O dalších plánech se snad ani nezmiňuji, protože jsem v únoru dostal nápad na "sérii" čtyř keší (nic na jednom místě, žádné rychlé "díkzabodovky"), ale to je v úrovni dalších myšlenek vedených na bodovém seznamu zajímavých míst s geopotenciálem. Tak mě napadá, nemám toho rozdělaného nějak moc? :huh: :D


  • 0

#5955 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 15:17

Dyk povidám, že se z toho revívři pak osypou.

Bejbybům bude slabej statusquo stav takřka po sterilizaci všech zúčastněných oproti tomu, jak budou pro zrušení zákazu publikací vypadat keškomapy (a keškofronty).


  • 0

#5956 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2741 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 15:37

Kešky jsou pro ownery taky svým způsobem děťátka :) . A Kulíšek mi připomněl jeden takový zamýšlený projekt, na který jsem ve víru jiných událostí pozapomněl. Bohužel s rouškou se mi nikam, kam nemusím zrovna moc nechce, tak to bude muset počkat až jestli to faktické domácí vězení  zruší (možná, někdy) ...


  • 1

#5957 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 15:38

Za posledních pět let, tj. 2015-2019, jsem v průměru publikoval 3,4 keše za rok a nedělám si iluze o tom, že bych si teď sedl a dodělal naráz všechno, co mám rozděláno (ostatně, jestli vůbec něco dodělám). Takže zrovna já tu frontu moc nezahltím, o to bych se nebál. :D


  • 0

#5958 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 15:49

Kešky jsou pro ownery taky svým způsobem děťátka :)

Proto jsem to tak přirovnala. :-)
 


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 04 April 2020 - 15:49

  • 0

#5959 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 16:43

Vysokoskolaci se taky uci na dalku?
  • 0

#5960 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 04 April 2020 - 16:44

Za posledních pět let, tj. 2015-2019, jsem v průměru publikoval 3,4 keše za rok a nedělám si iluze o tom, že bych si teď sedl a dodělal naráz všechno, co mám rozděláno (ostatně, jestli vůbec něco dodělám). Takže zrovna já tu frontu moc nezahltím, o to bych se nebál. :D


Zrovna vcera jsem taky premyslel o dodelani toho meho bajneho listingu. :) Ale necham ho jeste dozrat :))) Misto, co chci, je stejne v kolizi. :)
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama