Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5901 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 18:00

Ono to zase tak dlouho po revoluci nebylo :-) a o povinných brigádácih samozřejmě vím.
I když v mém regionu to nebyl chmel, na který tu všichni tak nostalgicky vzpomínají, ale tradičně se jezdilo na brambory, na což naopak všichni pamětníci nadávají - 30 lidí na lehátkách v jedný místnost v dřevěným baráku, kde byla pořád zima.
V minulém příspěvku jsem jen reagoval na to povzdechnutí po zrušených brigádách. Dle mého názoru na brigádu může každý, kdo chce, a že není povinná, je jedině dobře.


jj, s tim v podstate souhlasim...
Ted jezdi stredoskolaci spolecne od skoly pro zmenu na ruzne "adaptacni" kurzy. Jak na VS nevim...
  • 0

#5902 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 18:38

Jak psal milan.k, kdo chce, tak si brigádu najde. Ovšem povinné středoškolské brigády by dneska část "zlaté mládeže" potřebovala jako sůl. ;-) Pro tyhle dětičky by setkání s manuální prací mohla být dobrá zkušenost a možná pro část i příležitost k zamyšlení.
Děti z běžných rodin si obvykle brigádu najdou samy - pokud jsou rozumně vedené a chtějí nějaký nadstandard... Jeden šetří na cestování, jiný na lepší kolo, holky na parádu.
  • 0

#5903 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 21:31

...holky na parádu.

takové lehké klišé :)


  • 1

#5904 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 8:21

I cestovani muze byt parada :D


  • 0

#5905 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 9:52

Jj, naše juniorka si z brigád našetřila mj. na týden v Amsterodamu. O prázdninách po třeťáku na lyceu nám asi týden před odjezdem oznámila, že s kamarádkou odjíždí, i když nám se to asi moc líbit nebude. Nelíbilo, protože média tehdy byla plná zpráv, jak je město nebezpečné. Osobně bych byla klidnější, kdyby jela s přítelem. Ale byla plnoletá, takže jsem si mohla jen stáhnout mapy a mít pod okny auto s plnou nádrží, kdyby bylo třeba. Tatinek byl v klidu - sama odjela, tak ať i sama přijede. Slíbila, že pošle alespoň ob den sms, což dodržovala a já nadšeně četla, kolik muzeí a zajímavostí holky stihly. Asi se přece jen projevilo, jaký program jsem se snažila od dětství nabízet při výletech u nás - od všeho něco, aby se ukázalo, k čemu bude inklinovat. Nejvíc mě překvapila po návratu, protože program připravovala ona, která jinak paty skoro nevytáhla. ;-)
Od té doby jsem v klidu, vím, že je schopná se o sebe postarat i bez nás.
  • 0

#5906 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 11:11

Co za druh skoly je lyceum?
  • 0

#5907 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 11:45

Zdravotnické lyceum - směr spíš pro další studium, sestřičky jsou jiný směr.
  • 0

#5908 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 13:28

Jinak pro Láďu nebo další z oboru mediciny:

Na stránkách SÚKL jsem si přečetla o lécích, které se kde po světě na Covid-19 zkoušely. Docela zajímavé čtení i pro laika, který měl chemii naposledy na gymplu a jen občas si něco nastuduje nebo si nechá vysvětlit od lidí z oboru biochemie.
Co mě zaujalo byla zmínka od WHO, že kortikosteroidy mohou být kontraproduktivní. Mám si to přeložit podobně jako zprávu o Brufenu, že v případě nakažení Covid-19 je lepší se téhle skupině léčiv vyhnout? Vím, že dneska jsou kortikoidy jiné než kolem roku 1984, kdy jsem jich schytala pořádnou dávku - něco jsem probrala s dětskou lékařkou, když byla juniorka malá. Ale i tak by mě zajímalo, jestli podle zmíněného textu, by bylo rozumné v případě nákazou Covid-19 upozornit lékaře a po dohodě s ním případně používané kortikosteroidy dočasně vysadit?
  • 0

#5909 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 14:15

Obecně vzato kortikoidy snižují imunitní odezvu. Nejen tu "chybnou" (jako alergie), ale bohužel i tu správnou a potřebnou.

Nelze je ale při delším užívání vysadit najednou, to se musíte poradit s lékařem, který vám je naordinoval (s jiným ne, ten bude pochopitelně tvrdit to, co teď já a nebude riskovat případnou žalobu vaši nebo vašich příbuzných, že se pletl do něčeho, čemu nerozumí).

Někdy je průběh infekce tak vážný, že se musí kortikoidy nasadit a to ve vysokých dávkách.

Kortikoidy jsou někdy laiky považovány za škodliviny. Dělal jsem asi 20 let homeopatii a chodila ke mně řada astmatiků různého věku i lidé s ekzémy, léčení kortikoidy v tabletách, mastech nebo aerosolech. Naivně si mnozí představovali, že je mohou hned vysadit, když se u mne léčí "alternativně". Musel jsem jim ale vysvětlit, že až se jejich stav zlepší, tak jejich lékař může kortikoidy a ostatní léky ubírat sám a třeba někdy je i vysadit.

Ze své mnohaleté homeopatické praxe mohu říci, že homeopat. léky  nějakým záhadným způsobem účinkují, i když teoreticky účinkovat nemohou. A není to jen sugesce. Léčil jsem úspěšně i nemluvňata ani ne rok stará, a dokonce i psa ochrnutého po nějaké neuroinfekci, že se pak zas mohl zúčastňovat záchranářských soutěží ( i když je už nevyhrával...).

(Můžete ovšem namítnout, že by se třeba uzdravili tak jako tak...)

Ještě uvedu perličku: sestry na pohotovosti si myslely, že astmatik pan X. Y. zemřel, když už nevolá. Dřív volal i víckrát do týdne (nesimuloval, opravdu se vždycky dusil). Když jsem jim řekl, že žije a že se léčí i u mne, tak pochopily...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 30 březen 2020 - 14:27

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5910 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 14:40

Jojo, jsou věci mezi zemem a nebí...


  • 0

#5911 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 18:28

A jsou lidi, ma ktere homeopatie nefunguje? Treba protoze jsou presvedceni, ze proste nefunguje - takove inverzni placebo :)?
  • 0

#5912 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 19:07

Můžeš sama sebe přesvědčit, že dokonce škodí. Pak je to nocebo.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5913 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 20:24

A jsou lidi, ma ktere homeopatie nefunguje? Treba protoze jsou presvedceni, ze proste nefunguje - takove inverzni placebo :)?

To by by na dlouhé psaní. V zásadě je třeba, aby se pacient vůbec léčit chtěl. A taky aby jeho potíže odpovídaly nějakému léku. Čím je podobnost větší, tím lépe lék zabírá.

Podrobnosti jsou v mé Homeopatické keši GC5QWQH.    Už je v archivu a je bez obrázků v textu, ale ty tam byly jen pro ilustraci. Taky ignorujte slovo "prý" a podobné, protože po dohodě s reviewerem jsme nechtěli, aby to vyznělo jako reklama na homeopatii a tak jsem se držel zpátky.

I když mě za to někteří léčitelé nenávidí, tak musím trvat na tom, že homeopatie patří do rukou lékaře. Příklad z praxe: Kdysi se ke mně objednal pacient s trávicími potížemi (z jiného okresu, takže jsem ho viděl poprvé). Podle anamnézy (rozhovoru o potížích) a homeopatického vyšetření zcela jasně odpovídal léku Natrum sulfuricum. Ale protože jsem především lékař, tak jsem na chvilku přepnul myšlení na "školní medicínu". Vyšetřil jsem mu prstem konečník - a ejhle! Uvnitř tuhý hrbolatý útvar pevně lpící na sliznici (stolici ("bobek") bych prstem posunul). Tušíte správně, co to mohlo být. A zakrátko už mazal na chirurgii!

Lékaři-homeopaté musí absolvovat náležitá školení. Za mne to byl základní dvouletý kurz, pak dvouletý výběrový Master kurz a další specializační kurzy v různých oborech (kožní, psychiatrie atd.). Nelékaři se sice taky porůznu školí, ale ten klasický medicínský základ je podle mne jednoznačnou výhodou. A taky lékaři jsou trestně odpovědní na rozdíl od léčitelů (aspoň u nás).


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 30 březen 2020 - 20:28

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5914 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 7:26

Podrobnosti jsou v mé Homeopatické keši GC5QWQH.


Diky, pocetla jsem si.Takovato osveta se mi libi, nic nevnucuje, netvrdi ze "nase cesta je jedina spravna", ukazuje obe stránky.

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 31 březen 2020 - 7:39

  • 0

#5915 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 7:47

U homeopatie mám právě problém uvěřit, že při takovém ředění funguje.

Ale zeptám se na Francovku - je jako nouzová dezinfekce rukou účinná?
  • 2

#5916 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2020 - 8:39

Ale zeptám se na Francovku - je jako nouzová dezinfekce rukou účinná?

Jestli je účinná neodpovím, nejsem "kompetentní", nicméně, já jí používala jako nouzové řešení, když nebyla dezinfekce k sehnání a Alpu jsem měla doma "při ruce".

Překvapilo mě, že má 60% alkoholu a ta zelená - Lesana - dokonce 70%. Takže z mého laického pohledu jako nouzovka lepší než nic. V tu chvíli jsem byla ráda, že mám něco a další, co mě překvapilo, že nebyla v obchodech vykoupená.

 

Jsem zvědavá na odbornou odpověď


  • 0

#5917 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 20:56

Teda, bando, musím říct, že se tu v době mé nepřítomnosti politováníhodným způsobem rozšířila depresivní nálada. Ve většině vláken se řeší nějaký epidemiologický statistiky nebo co. Kam zmizel váš pověstný smysl pro humor, paradox, srandu a švejkování? Holky, Zvědavko, Zvěřinec a mnohé další, nebyl by čas to nějak odlehčit? Co zahltit revírníkům frontu nějakým pořádným koronatrailem, aby měli zásobu, až zas začnou schvalovat? (Udržuj odstup!!!) Nebo uspořádat videokonferencoevent? Už jste někdo navrhl nějakou vkusnou roušku s geocachingovým designem? Zkrátka - trochu optimismu do toho skomírání bych prosila :D !


  • 5

#5918 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 21:02

 

Překvapilo mě, že má 60% alkoholu a ta zelená - Lesana - dokonce 70%.

 

60%, 70%, to opravdu není homeopatikum :D .


  • 1

#5919 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 21:20

Ta bílá se dá i pít :-), Lesana ani náhodou. Alespoň podle obsahů různých desinfekčních vodiček, to i obyč francovka zvládá s přehledem. 


  • 0

#5920 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 22:28

U homeopatie mám právě problém uvěřit, že při takovém ředění funguje.


O homeopatii si myslím svoje, ale věřím v placebo efekt.
 
 

Kam zmizel váš pověstný smysl pro humor, paradox, srandu a švejkování?

 

Co zahltit revírníkům frontu nějakým pořádným koronatrailem, aby měli zásobu, až zas začnou schvalovat?

 

Už jste někdo navrhl nějakou vkusnou roušku s geocachingovým designem?

 

Smysl pro humor byl dán do karantény. :D

Žádný zbytečný PWT, jen to ne! :ph34r:

Georoušky jsem viděl minulý týden v nějaké skupině na Facebooku.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama