Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5861 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 23:33

 Nechci mužům krivdit, ale tohle jich zvládne menšina a spíš mladších. ( Čest výjimkám.)

 Když doma vařím, vím co koupit  :D  :lol:


  • 2

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#5862 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 7:47

Ad nákupy, je to tak, třeba moje mamka ani tchyně řidičák nemají. Však je může k tomu řeznictví jen dovézt nebo pojedou ve dvou anebo vydá jasné pokyny, kup to a to na to a to a prodavačka poradí :). A ani ty chlapy bych nepodceňovala, taky si poradí... :)

 

S domácí školní přípravou je to zajímavé. Jedno dítko má 5 různých způsobů zadávání úkolů (bakaláři dětí, bakaláři rodičů, někdo emailem, někdo na svých stránkách, zbytek Microsoft Teams), občas nám něco nefunguje, takže ještě třídní chat na whatsappu, to je super věc... Druhé dítko společný email pro všechny učitele i žáky, hrozně nepřehledné, protože je tam vše přečtené (a musíme si přeposílat, aby se daly třeba nevyřízené nějak označit), ale tam se pochlapili a vypadá to, že všichni přejdou na Google Classroom a třetí má asi taky 4 způsoby, ale tu kontrolovat nemusím. Nejvíc práce mi dá přinutit juniora se vůbec něčemu věnovat, jak se otočím, zas dělá prd...

 

Ale zopákla jsem si spoustu věcí, co jsem už zapomněla, něco z geometrie - víte, jak rozdělit kružnici na 10 dílů? Něco o hmyzu (fuj), něco o větných členech, převody jednotek, atd. K chemii pro 8. třídu mne naštěstí nepovolali, to bych si asi musela přečíst celou učebnici :). Jediné kde jsem ještě napřed je angličtina...


  • 0

#5863 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 9:59

Nevím, do jakého vlákna by to mělo patřit, tak aspoň sem. Pro pobavení.

 

Jak jsme na ni mohli zapomenout!? Na naši patronku Koronu! Takhle se nám tedy "odvděčila" za naši ignoraci! Ale ještě je šance - 14.5. Modlete se, ať epidemie rychle pomine, a znovu brzy budeme moci vyrazit za poklady!

 

<hiddentext>

Korona sv. 14. 5. mučednice, sv. Corona, *160 Egypt, +177 Egypt. Manželka sv. mučedníka Viktora (10.3.). Patronka proti epidemiím a ve finančních záležitostech.</hiddentext>


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 26 březen 2020 - 10:00

  • 0

#5864 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 10:36

Kružnice na 10 dílů?
Zajímavý úkol, která třída?
Přiznávám, že mě otázka zaskočila - bavila mě spíš středoškolská matika, komplexní čísla, logika atd. Geometrie se sice často hodí v praxi, ale tu mi někdy v 6.třidě znechutila učitelka, kterou jsme měli naštěstí jen rok - místo zajímavých příkladů hlavně kontroly, jak máme umyté trojúhelníky a pravítka.:-( No zažili jste někdo něco takového? Část hodiny pryč než obešla 36 - 38 žáků. Naštěstí šla brzo na mateřskou, my na novou školu a tam byl super matikář stejně jako na gymplu.

Jaká metoda dělení kruznice je povolena? Kružítko?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 26 březen 2020 - 10:48

  • 0

#5865 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 11:17

To tam nepsali, takze jsme zbabele vyuzily uhlomer :), ale pak jsem dohledavala pomoci pravitka a kruzitka.

8. trida

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 26 březen 2020 - 11:18

  • 0

#5866 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 11:46

To mi připomnělo (snad se Zvědavka neurazí) :

 

Přijde blondýnka do pizzerie a objedná si pizzu.

"Budete jí chtít nakrájet na šest nebo na osm dílů ?"

"Na šest, osm bych nesnědla." :)


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 26 březen 2020 - 11:46

  • 2

#5867 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 12:14

Na to jde odpovědět jen podobným stylem. ;-)

Pizzu na deset dílů, protože jsem žravá. ;-)
Jinak stále platí, že x ixtin je stále 1. :-) Mno, takže tak.
  • 0

#5868 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 16:12

To tam nepsali, takze jsme zbabele vyuzily uhlomer :), ale pak jsem dohledavala pomoci pravitka a kruzitka.

8. trida

A jak se to řeší? Na 4, 6, 8, 12 vím, ale na 10 to mne nějak nedochází.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5869 mar-si-ci

mar-si-ci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 16:43

Tady je návod na rozdělení kružnice na 5 dílů http://www.sossoukyj...NOVACE_2b04.pdf

 

A pak už to je jednoduché jeden díl (1/5) rozdělíš na půl pomocí kružítka a pravítka a ze vzniklého středu opět dělíš na pět respektive na deset dílů.


  • 0

#5870 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 7:41

A jak se to řeší? Na 4, 6, 8, 12 vím, ale na 10 to mne nějak nedochází.

tak tak, taky nemám pocit, že jsem tohle řešení někdy viděla, takže jsem zase o něco chytřejší, pokud to obratem nezapomenu...


  • 0

#5871 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 7:57

My se to ucili na zakladce a umim to do dneska, a ze je to uz nejaky patek. Ale nepamatuju se, ze bych to nekdy vyuzil v realu ;-) Ostatne, jako spoustu dalsich veci ze skoly.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5872 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 8:01

Nikdy jste nemuseli rýsovat pěticípou hvězdu? Už si to nepamatuju, ale vím, že jde o přibližné geometrické řešení, přesně s důkazem to asi udělat geometricky nelze.


  • 0

#5873 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 9:15

Hmm, zajímavé. Důkladně jsem si to děleni na 5 přečetl, ale zítra už to nebudu znát :( . Musím říct, že jsem se to nikdy neučil a v té konstrukci nevidím žádnou mnemotechniku. Leda, že by se to učilo v deváté třídě, kterou jsem díky školskému experimentu neabsolvoval a tak učivo z toho roku neovládám a dodnes z toho mám nepřijemné vzpomínky :angry: . Třeba sinus, kosinus a tangents je pro mne problém, na základce jsem ho neměl, sám jsem se to nikdy důkladně nenaučil a další školy to braly jako samozřejmost.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5874 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 12:21

Mám dojem, že kolega Modrák je off line, tak si ho dovolím tentokrát zastoupit.

Řešení i s důkazem pro pětiúhelník i desetiúhelník naleznete zde (zadejte do vyhledavače):

dagles.klenot.cz › rihova › pravnuhel

(bude to první odkaz, aspoň v Googlu).

A je to řešení exaktní, nikoliv přibližné. (Ovšem když nemáte  ořezanou tužku a pravítko vám ujede... :angry: )

Přiložené miniatury

  • petuh-m.jpg

Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 27 březen 2020 - 12:28

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5875 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 12:48

Podobá se to Ptolemaiovu řešení. Ještě to lehce okořením..  http://jonvoisey.net...l-angle-chords/

Přiložené miniatury

  • IMG_20200326_182900.jpg

Tento příspěvek byl upraven od miki6: 27 březen 2020 - 12:56

  • 0

#5876 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 14:21

Hmm, zajímavé. Důkladně jsem si to děleni na 5 přečetl, ale zítra už to nebudu znát :( . Musím říct, že jsem se to nikdy neučil a v té konstrukci nevidím žádnou mnemotechniku. Leda, že by se to učilo v deváté třídě, kterou jsem díky školskému experimentu neabsolvoval a tak učivo z toho roku neovládám a dodnes z toho mám nepřijemné vzpomínky :angry: . Třeba sinus, kosinus a tangents je pro mne problém, na základce jsem ho neměl, sám jsem se to nikdy důkladně nenaučil a další školy to braly jako samozřejmost.

 

Nebudeš to znát, protože to nepotřebuješ. Kdybys to využíval dnes a denně, tak si to pamatovat budeš. No já zjišťuju zapomněla spoustu věcí, až se docela stydím :)


  • 0

#5877 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 15:01

Šolime, také jsem vycházela už z osmičky, byli jsme přechodný ročník, kdy se zbytky dvou tříd potom spojily do jedné devítky. Předpokládám, že jsme věkem podobně a učivo tehdy bylo jednotné. Goniometrické funkce jsme měli až na gymplu a když srovnám naši matiku se strojaři nebo elektro průmkou, tak jsme toho měli mnohem víc než tihle "techničtí kluci". Kdo z nich chtěl pokračovat na VŠ, většinou dělal matiku i soukromě. Takže se dost divím, že u vás předpokládali znalosti.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 27 březen 2020 - 15:04

  • 0

#5878 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 19:02

Asi 10 let zpátky řádila chřipka, je to zajímavé počtení od našich odborníků, včetně Prymuly o rouškách.

https://www.idnes.cz...3125_domaci_anv

https://www.idnes.cz...5956_zdravi_bad


Tento příspěvek byl upraven od honzak123456: 27 březen 2020 - 19:03

  • 2

#5879 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2020 - 22:01

Tak pentagram si kreslím na podlahu každý den...vy ne?


  • 0

#5880 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 6:41

Tak pentagram si kreslím na podlahu každý den...vy ne?

Jasně, pod rohožku :D, ale od ruky...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama