Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#5841 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 13:04

Ze bych si poridila plnovous?
  • 0

#5842 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 13:08

Tak koment mi zmizel? Strucne... nejlip mi funguje dratek z toast. chleba na nose, kdyz se primackne jako kolicek. Chce to vyzkouset...

Z plechovky je moc mekky (mmch riziko porezani pri vyrobe nebo noseni?), jiny drat doma nemam, kanc. spona je moc tvrda na tvarovani rukou.
  • 0

#5843 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 13:17

Ze bych si poridila plnovous?

Na to bacha - viz obrázek.

Přiložené miniatury

  • fullbeardsandmoustaches.png

  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5844 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 19:29

Tak koment mi zmizel? Strucne... nejlip mi funguje dratek z toast. chleba na nose, kdyz se primackne jako kolicek. Chce to vyzkouset...

Z plechovky je moc mekky (mmch riziko porezani pri vyrobe nebo noseni?), jiny drat doma nemam, kanc. spona je moc tvrda na tvarovani rukou.

 

Prohledejte doma balení mikrotenových sáčků do mrazáku, dávají tam k tomu platýnko drátků v plastu, to by taky šlo.


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 23 březen 2020 - 19:30

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#5845 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 19:43

Na to bacha - viz obrázek.

 

*obrázek s různými typy vousů*

 

Jen doufám, že mít hladkou tvář se nestane nezbytně nutné. Nejsem sice majitelem žádného plnovousu, ale kompletně hladce oholen jsem byl naposledy během maturit... :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 23 březen 2020 - 19:43

  • 1

#5846 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 20:00

Prohledejte doma balení mikrotenových sáčků do mrazáku, dávají tam k tomu platýnko drátků v plastu, to by taky šlo.

 

Mikrotenové sáčky doma nevedeme, ale díky za tip.


  • 0

#5847 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 20:03

Jen doufám, že mít hladkou tvář se nestane nezbytně nutné. Nejsem sice majitelem žádného plnovousu, ale kompletně hladce oholen jsem byl naposledy během maturit... :ph34r:

 

Vzhledem k tomu, jak ty různě vyrobené roušky "těsní" a kolik promile lidí ji po provlhnutí mění (mám pocit, že dnes mi na nákupech vydržela suchá tak 15 minut, ale možná se mi to jen zdálo), to asi nebude nezbytně nutné :)


  • 0

#5848 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2020 - 20:29

Prý vydrží asi 10 minut. Nojo, ale co deset minut měnit roušku, to si kontaminuješ obličej víc, než když to necháš být. A za sundání roušky ještě dostaneš pokutu. ;)


  • 0

#5849 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 6:42

Překvapilo mě, že proti začátku nošení roušek, kdy se tvrdilo, že když člověk jezdí autem sám, může roušku v autě sundat ( osobně jsem nechávala na jednom uchu, aby nevlhla nebo i mírně proschla ), se později objevilo ( premiér ?), že ji máme mít i v autě nebo v lese. To mi moc rozumné nepřijde.

Naopak jsem si včera všimla, že v některých firemních autech typu dodávka, jezdí vesele dva chlapíci bez roušek....tohle nechápu.
Zrovna tak někteří důchodci - v pátek jak bylo hezky, kolem řeky bylo vidět cyklisty a lidi na procházce. Rodiny s dětmi v rouškách stejně jako jednotlivci, ale dvě babky drbající ani ne metr od sebe?

V obchodě jsem sprdla jednoho výrazného místního podnikatele, věkem lehce pod šedesát. Přišla jsem před ním, šla jsem vrátit plátěné kalhoty, oznámila to pokladní a stoupla si o kus dál, abych dodržela odstup. Přihrnul se jako velká voda, zkouknul mi nohy a začal lézt do zóny, kterou považuji za osobní a kam cizí člověk nepatří ani za normální situace. Slušně, ale ostře jsem ho upozornila na pravidla, odstoupila s upozorněním, že si počká, protoze je až druhý. Co myslíte, že udělal? Mektal, jak on je zdravý, když žije venku na velkém pozemku - docela ho šokovalo mé klidné oznámení, že ale já zdravá být nemusím a že si svým chováním koleduje o problém. Hezky se zklidnil! :-)

Je hezké, jak se většina snaží pravidla dodržovat, ale pár takových? Kapitola sama pro sebe je ubytovna, kolem které jezdím domů nebo partičky mládeže prozatím menšinové komunity - jak bylo v pátek hezky, popošly o kus dál, kde se před MP schovají... Jsou lidi, kteří budou dělat problémy vždycky a bohuzel v důsledku i ohrožovat ostatní.
  • 1

#5850 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 7:16

Zvedavko, jestli ono to v te dodavce neni jako v kancelari... stejne sahas na stejne veci s kolegy a asi si nepujdu umyt ruce pokazde, kdyz sahnu na spolecny telefon, sanon, doklad... takze je chapu...
  • 2

#5851 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 10:38

By mě zajímalo, kde se v kancelářích ty roušky nosí.


  • 0

#5852 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 11:06

U nás se i v kanceláři celkem poctivě nosí. Sice si taky myslím, že když s někým x hodin denně sdílíte uzavřený prostor, virus si cestu najde rouška nerouška. To bych ji mohl rovnou nosit i doma... No ale máme tady jednoho zodpovědného kolegu, tak ať je klid. 


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#5853 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 11:15

Pokud jsem postřehla, tak šlo o auto nějaké dopravně-stavební firmy. Čili při přesunu by pánové roušky mít měli. Naopak je vidím v autech u párů, kde mi to přijde vzhledem ke společné domácnosti s otazníkem. Byla bych ráda, kdyby se v TV někdo z odborníků vyjádřil, jestli by nebylo lepší mít roušku suchou hlavně na dobu po vystoupení z auta, aby byla účinná hlavně v obchodech.

A ještě jeden postřeh. V mé i mladších generacích, natož mezi staršími, plno žen neřídí, čili na nákupy stejně jezdí oba, protože ne každý starší muž je schopný ( ochotný) nakoupit, natož při nákupu improvizovat. Žena když vidí nějaké šikovné maso nebo zeleninu, hned dovede vyhodnotit, co by se z něj dalo uvařit a rovnou dokoupí další potřebné suroviny. Nechci mužům krivdit, ale tohle jich zvládne menšina a spíš mladších. ( Čest výjimkám.)
  • 0

#5854 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 11:25

Nevim jak jinde, ale my měly s kolegyní poslední dva dny vedle roušek i dezinfekci jak na ruce tak na předměty, na počítač a telefon rukavice...ale co jsme schytaly od hostů ve dnech před tím je otázka. :-(
Průběžně jsme během dne větraly dveřmi rovnou ven do zahrady, dezinfikovaly i kliky....ale v roušce fakt nejde být celý den. Zajímalo by mě, jak se sníží účinnost, když je zavlhlá/skoro mokrá? Ví někdo nebo má odkaz?
  • 0

#5855 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 14:12

odkaz nemam... ale myslim ze po provlhnuti ucinnost ztraci.
Dezinfekce neni k sehnani, takze nebylo cim dezinfikovat :)
  • 0

#5856 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 15:05

No já v roušce řídit nemohu, neb má "brýle nutné" a to dohromady nejde. Buď mám roušku a pak nevidím jelikož nemám brýle, nebo mám roušku a brýle a nevidím jelikož  mám brýle opocené nebo mám jen brýle a pak vidím. No kdybych měl respirátor, tak to bylo něco jiného, ale nejsem státní zaměstnanec, tak nemám nárok. Ale jezdím sám jen na nákup a domu a tak tu roušku nevidim v autě jako důležitou.

 

P.S. zrovna jsem viděl "šikovné" maso na ptáčky, tak jsem v duchu hned zhodnotil, zda mám vše potřebné doma a mám. Stejně je budu dělat já, neb to chce trochu tvůrčí fantazie a hlavně asi metr režné nitě (když něco dělám tak důkladně) a hodně času na krájení patlání a balení. A stále se počítám k těm mladším i když už natvrdo zjištuji, ze vejdu do kategorie senior.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#5857 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 15:20

By mě zajímalo, kde se v kancelářích ty roušky nosí.

u nás taky


  • 0

#5858 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 18:25

Nevim jak jinde, ale my měly s kolegyní poslední dva dny vedle roušek i dezinfekci jak na ruce tak na předměty, na počítač a telefon rukavice...ale co jsme schytaly od hostů ve dnech před tím je otázka. :-(
Průběžně jsme během dne větraly dveřmi rovnou ven do zahrady, dezinfikovaly i kliky....ale v roušce fakt nejde být celý den. Zajímalo by mě, jak se sníží účinnost, když je zavlhlá/skoro mokrá? Ví někdo nebo má odkaz?

Podle mých současných každodenních zkušeností s rouškou ti zavlhnutí zalepí póry v roušce, takže vzduch neprochází skrz roušku, ale škvírami mezi tváří a rouškou a rouška tak neplní svůj účel.


  • 0

#5859 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 20:34

 No kdybych měl respirátor, tak to bylo něco jiného, ale nejsem státní zaměstnanec, tak nemám nárok.

Já respirátor FFP2 mám. Koupil jsem si ho, když jsem spoluzakládal keš v jeskyni, kde v zimě přespávali netopýři. Že prý mohou výjimečně přenášet virus vztekliny.

Ale brýle se v něm potí stejně. Ten výdechový ventil má určitý odpor, takže stejně nějaký vzduch pronikne ven. Taky nechrání ostatní kolem. Lepší je ten německý FFP1 z OBI bez ventilu a pak ty prachobyčejné z Domácích potřeb - asi 10 ks za pár Kč.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5860 smsmsm

smsmsm

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2020 - 22:54

V kanceláři opravdu roušku nenosime, ale na chodbě úřadu už ano, kvůli kolegyním. V kanceláři když sedíme od sebe cca 1 metr, sdílíme s ostatními 5 lidmi varnou konvici a spoustu klik od dveří cestou na toaletu, do archivu, ke skeneru ....
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama