Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6361 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 17:18

Ponožky... Co mám říkat já? Jsem zjistil, že moje boty mají díru, druhé taky a třetí (náhradní) se rozlepily. A nové si teď rozhodně nekoupím... Vyhrabal jsem naštěstí ještě jedny echt zimní, tak snad začne pořádně mrznout, ať má jejich vytažení smysl. :D
  • 0

#6362 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 18:29

Echt zimí... No tak ty jsem si letos pořídil snad po 30 letech. Celé zimy chodím v "botaskách", jen když napadne sníh, nazuju pevné kotníkové, zato "letní" trekovky, které jen jako zimní vypadají. Ale s ovčíma ponožkama jsou super. A dědek se zrovna letos, v době koronavirové, se zavřenými obchody rozhodne, že si koupí echt zimní. Objednal jsem přes net, došel si pro ně do výdejny, v níž byl vyhlášený obchod proměněn, hned u dveří v horku a kraťasech vyzkoušel, došel vrátit, neboť jedna z bot vykazovala viditelnou vadu... Za týden jsem to absolvoval znovu, už bez vady a mám zimní botičky, do sucha i vodičky. Jen impregnaci mi tehdy neprodali ač jí měli hned za zády. Takže koupená až nedávno v jiném obchodě.

No mám tedy echt zimní boty, které na mě koukají z botníku a smějou se mi, že jsem si je koupil do zimy, kdy není sníh. Ale to přece nevaí, dědečkům věkem i funkcí už přece nohy nerostou.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 25 prosinec 2020 - 18:32

  • 0

#6363 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 19:57

Mno, já si připravila vysoké kozačky na klínu, hezky naimpregnovala a šla v nich v pondělí na pul dne k šatům do práce. Potom mi to nedalo, vyjela jsem na Labky, vylezla v kozačkách mj. na Makovou horu....a v Příbrami zjistila, že se začínají sypat. :-( Normálně se začal loupat povrch - byly letité, ne kožené, ale super tvar, kolegyně záviděly. Takže jsem ráda, ze jsem si čistě náhodně o pár dní dřív koupila ještě vyšší, až nad kolena, něco podobného jsem v semiši mívala před čtvrt stoletím a budu drze nosit i ve svém pokročilém věku - v obchodě mi je schválily slečny kolem třicítky, že věk nemám řešit. Budou jak k sukni tak k slimkám/džínám. Jestli vypadám jak kocour v botách neřeším, hlavně, ze jsem obutá. Jediné mínus mají, žádný klínek, téměř rovné.
  • 0

#6364 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 20:41

Ponožky... Co mám říkat já? Jsem zjistil, že moje boty mají díru, druhé taky a třetí (náhradní) se rozlepily. A nové si teď rozhodně nekoupím... Vyhrabal jsem naštěstí ještě jedny echt zimní, tak snad začne pořádně mrznout, ať má jejich vytažení smysl. :D

To mas blby :). Mne boty z eshopu prisly 23. :). Asi mohly byt mensi, ale vracet je a zkouset poslat jine cislo se mi nechce, tak si je necham. Ale potrebuju do nich ty silne ponozky
  • 0

#6365 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 21:35

U mne jsou boty přes eshop nereálné. Většinou mi sedí tak jedny z pěti.
  • 6

#6366 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2020 - 22:17

U mne jsou boty přes eshop nereálné. Většinou mi sedí tak jedny z pěti.


chapu, mam to podobne...
  • 0

#6367 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 8:26

Sandály z Hudy. Na eshopu obyčejné, na prodejně jen hodně drahé. Tak jsem si je objednal z eshopu s dodáním do prodejny, měli je tam hned a ještě mi je vyměnili za jiné číslo. Takže je tam měli, jen je nevystavovali. Ale to už před lety.


  • 0

#6368 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 11:17

U mne jsou boty přes eshop nereálné. Většinou mi sedí tak jedny z pěti.

Jedny z pěti? Šťastný to člověk Já většinou odcházím s tím, že mi nesedí vůbec nic.


  • 0

#6369 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 16:57

Ohledně bot a oblečení jsem nikdy nechápal, jak někdo může objednávat zboží z e-shopu... Bez vyzkoušení ani ránu. Tedy, snad kromě některého spodního prádla, jako jsou ponožky...


  • 2

#6370 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 17:09

Jedny z pěti? Šťastný to člověk Já většinou odcházím s tím, že mi nesedí vůbec nic.


Že může být hůře je mi jasné. Poslední roky mám celkem kliku, že většinou přijdu a podaří se mi vybrat z aktuální nabídky.
  • 0

#6371 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 17:52

To máš fakt štěstí - právě jsem Zvěřinci posílala fotku kozaček ze slev, opravdu za 50%, co měly dneska premiéru. Byly to snad až desáté, co jsem zkoušela a navíc jsem neměla odvahu si je v mém věku pořídit. Asi mi slečny vedle poradily dobře, dneska si o generaci mladší kamarád všiml a chválil. Kdybych si ke měla koupit přes e-shop, tak do nich nejdu. Přitom jsou super pohodlné, po procházce jsem si byla ještě něco nafotit, potom jela na hroby se svíčkami a na jedny labky - nohy jak v bačkorách a dokonce jeden dotaz, odkud kozačky jsou.
  • 0

#6372 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 20:20

Už jsem značně zlepšil svůj odhad, takže spoustu vyřadím rovnou při prvním osahání, pokud už mě tedy zaujmou.
  • 0

#6373 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2020 - 20:23

Ohledně bot a oblečení jsem nikdy nechápal, jak někdo může objednávat zboží z e-shopu... Bez vyzkoušení ani ránu. Tedy, snad kromě některého spodního prádla, jako jsou ponožky...

Tak neco se asi vsakne, trika, tilka, mikiny... a da se jakztakz vratit. Na nekterych eshopech i zdarma. Boty a kalhoty musi sedet, to leda uz vyzkousenou znacku a velikost...

Už jsem značně zlepšil svůj odhad, takže spoustu vyřadím rovnou při prvním osahání, pokud už mě tedy zaujmou.

Ted mluvis o cem? :)

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 26 prosinec 2020 - 20:23

  • 0

#6374 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 3:36

Ted mluvis o cem? :)

Nejspíš si spletl "kozačky" s něčím jiným :) :)
  • 1

#6375 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 9:15

Ted mluvis o cem? :)


Reagoval jsem na zvědavky "to máš fakt štěstí".


Nejspíš si spletl "kozačky" s něčím jiným :) :)


Si mě odhalil! Sakra... :D
  • 1

#6376 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 9:29

Netuším proč se nepoužívá správný termín nohačky, takhle se to plete :) .


  • 0

#6377 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 9:44

Je možné, že se jmenovaly podle toho, že původní vysoké boty se vyráběly z kozí kůže, tzv. kozinky.

Pravděpodobnější je původ od slova kozák.
kozák - ‘člen jihoruských jízdních oddílů, jejich potomek; ostřílený člověk’, kozácký. Z ukr. kozák, r. kazák a to z ttat.kazak ‘svobodný,nezávislý člověk, dobrodruh’(odtud i jméno země Kazachstán) Sem patří i název tance kozáček a náze vysokých bot kozačky

V. Machek: Etymologický slovník
  • 0

#6378 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 11:11

Ach jo, kolik bych tam měl dát smajlíků, aby ti došlo, že to byl vtip ?


  • 0

#6379 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 11:15

Neboj, pochopil jsem to
  • 0

#6380 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2020 - 11:40

Hlavní je, si vybrat správně, ať už název vznikl jakkoliv. Zajímavé počtení, jen mi mobil odeslal asi pětinu textu.
Nohačky říkával už můj otec a ani trochu se mi to nelíbilo, i když logiku by název měl.
Pro mě je podstatné, že se dají využít i pro geocaching - ale chodím běžně i v hodně vysokých klínech nízkých kozaček. Kolikrát se mi v zimě nechce na pár minut přezouvat.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 27 prosinec 2020 - 12:06

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama