Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6869 odpovědí na toto téma

#6781 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 14:33

Je třeba si uvědomit, že geocaching je v principu samotářská hra, když pomineš eventy. Komunitní život mnoho hráčů vůbec nepotřebuje, takže komunita je relativně slabá. A místo toho, aby se konsolidovala na jednom místě, tak si furianstky každý udělal vlastní server/FB, kde zákonitě chcípl pes.


  • 12

#6782 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 18:01

Jak už napsal HaLuMa, tak většina z aktivních kačerů si vystačí sama nebo se svými kamarády. Na setkávání jsou tu eventy a ve virtuálním světě v našich končinách dnes především Facebook, na němž je několik skupin a stránek, které pokryjí zbytek. Dost z lokálních webů stálo či stojí na malé skupince přátel či jednom člověku, který je aktivně spravoval. A pokud dotyčný začně směřovat svou energii jinam nebo pokud se dané uskupení rozpadne (protože nic netrvá věčně a lidé mění své priority), přestává povětšinou fungovat i daný lokální web.


  • 2

#6783 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2022 - 10:51

Geotřebíč je důležitý web, pro uživatele cGeou je to prakticky jediný relevantní zdroj informací (samozřejmě, kdyby to někdo začlenil do GeoWiki, to by bylo príma)


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#6784 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 9:07

Nevím, do kterého jiného vlákna, tak to dávám sem... Prosim, funguje vám tenhle checker? Hlasi mi to error
https://project-gc.com/Challenges//134
  • 0

#6785 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 9:40

Funguje a dokonce mám splněno. Jen se nevyskytuju v Praze nebo jen na skok, takže pro finálku jsem nebyl.


  • 0

#6786 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 10:03

Mně skript taky nefunguje, ale když jsem jí logoval v roce 2016, tak fungoval. Není problém v tom, že je už v archivu ?


  • 0

#6787 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 10:05

To nevím, ale funguje-li to někomu, dalo by se kouknout, jestli splňuji?
  • 0

#6788 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 10:23

To nevím, ale funguje-li to někomu, dalo by se kouknout, jestli splňuji?

Problém bude v některé navštívené kešce, u které skript havaruje. To, že skript spustí někdo jiný, tomu nepomůže. Jestli je to nějaká chyba v databázi na projectu, tak by mělo stačit nějaký den počkat.


  • 0

#6789 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 10:27

Mně funguje a chybí mi Q, X, Y  :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6790 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 11:37

Problém bude v některé navštívené kešce, u které skript havaruje. To, že skript spustí někdo jiný, tomu nepomůže. Jestli je to nějaká chyba v databázi na projectu, tak by mělo stačit nějaký den počkat.

Budeš mít pravdu, když zkusím zadat jiné nicky, skript proběhne. Tím by se i vysvětlilo to, že mi dřív skript fungoval a teď už ne, asi jsem mezi tím odlovil nějakou "špatnou" keš.


  • 0

#6791 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 15:18

Kouknul jsem na zdroják. Řekl bych, že to je nějakými zparchantělými názvy s unicode smajlíky. Dalo by se to upravit, ale u mrtvé keše to nemá cenu. A pokud vím, výzvy na základě kódů keší se už zakládat nesmějí. :-(


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6792 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 22:51

Kouknul jsem na zdroják. Řekl bych, že to je nějakými zparchantělými názvy s unicode smajlíky. Dalo by se to upravit, ale u mrtvé keše to nemá cenu. A pokud vím, výzvy na základě kódů keší se už zakládat nesmějí. :-(

No, s tím mrtvá je otázka, jak se to vezme. Sice je v archivu, ale stále odlovitelná a v dobrém stavu... :D

PS: Případně nevíte někdo, jak zjistit, zdali mám odlovenou keš od Y? Všechna ostatní písmena jsem si vybavil, ale na žádnou na Y si za boha nemůžu vzpomenout... :D A přiznávám, že projíždět 4000 keší se mi fakt nechce. :D


Tento příspěvek byl upraven od M13JP: 19 květen 2022 - 22:51

  • 0

#6793 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2022 - 23:21

Odlov si nějakou keš ze série Yrstvelkap (a bylo by divné, kdybys je neměl odlovené, z tvého bydliště je to coby kamenem dohodil) :) .


  • 1

#6794 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2022 - 7:40

Nebo abecední sérii u Chrastavy - tam jsou všechna písmena ;)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6795 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2022 - 11:55

No, s tím mrtvá je otázka, jak se to vezme. Sice je v archivu, ale stále odlovitelná a v dobrém stavu... :D

PS: Případně nevíte někdo, jak zjistit, zdali mám odlovenou keš od Y? Všechna ostatní písmena jsem si vybavil, ale na žádnou na Y si za boha nemůžu vzpomenout... :D A přiznávám, že projíždět 4000 keší se mi fakt nechce. :D

Naprosto snadno. U Pocket Query si stáhni My Finds query, otevři si to GPX v libovolném textovém editoru a zadej Vyhledat "<desc>Y" (bez uvozovek.) A máš to.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#6796 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2022 - 23:30

Když jsem loni na přelomu léta a podzimu měl skluz v logování kolem 250 keší, říkal jsem si, že tohle už nikdy nesmím dopustit, protože pak strávím x večerů u počítače (vždy chvilku protože na to prostě není moc času). Uplynul ani ne rok a mám to tu znovu?! :huh: Sakra, člověk si dá v logování měsic pohov a zase má před sebou 200+ keší k zapsání. Přitom bych vůbec neřekl, že jsem navštivil tolik keší, nota bene za jediný měsíc.. :D


  • -2

#6797 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2022 - 8:22

Když jsem loni na přelomu léta a podzimu měl skluz v logování kolem 250 keší, říkal jsem si, že tohle už nikdy nesmím dopustit, protože pak strávím x večerů u počítače (vždy chvilku protože na to prostě není moc času). Uplynul ani ne rok a mám to tu znovu?! :huh: Sakra, člověk si dá v logování měsic pohov a zase má před sebou 200+ keší k zapsání. Přitom bych vůbec neřekl, že jsem navštivil tolik keší, nota bene za jediný měsíc.. :D

 

Aktuálně nemám takovou lovící kadenci, ale dříve jsem to řešil také. Prostě čas strávený u počítače logováním byl hrozně dlouhý - poctivě pročítám všechny listingy. 

Nakonec jsem přešel na logování přes c:geo. Stejně tam mám připravený offline log a na telefonu si listingy mohu pročítat po kratších časových úsecích třeba při čekání na vlak a podobně. Nemusím si prostě vyhrazovat čas na sezení u počítače. A tím, že logy pomalu odbavuju, tak se většinou nenakupí do závratných výší :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6798 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2022 - 9:16

Možná jsem exot, ale za těch mých cca 5000 logovaných keší jsem se opozdil více než týden tak maximálně 3x. Prakticky ve většině případů loguji ten samý den. Mám to jako součást lovení a znovu si vybavuji příjemné chvilky z výletu. U svých keší jsem docela ostražitej a jak je logování více než po roce (nebo je keš už v archivu), chci aby kačer prokázal, že tam byl.


  • 5

#6799 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2022 - 10:39

Ten samý den?

Třeba na dovolené, kdy těch 300 keší nalovíš za několik dní? To prologuješ dovolenou včetně nocí? :-) A nebo noc po návratu z víkendových akcí... My klasicky dorážíme domů po půlnoci, žádné chvilky si už vybavovat nejsme schopní, jen padnem do postele - a ráno v šest jdem do práce. Nejsem schopná logovat ještě ani v pondělí večer (ani úplně vybalovat, tak max vystěhuju auto a potraviny), natož po příjezdu. :-D


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 30 červen 2022 - 10:41

  • -1

#6800 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2022 - 20:12

Já to mám podobně jako None. I když se poslední dobou začínám horšit. Ty dvě tři kešky loguju mnohdy až třetí den. :)

Ale na dovolené loguju offline do C:gea většinou druhý den ráno, když všichni (děti) ještě spí. Po dovolené vyexportuju field notes a loguju čtyři nicky. :D


  • 1




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama