Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 2 Hlasů

Vybavení na T5 - lezecké


Nejlepší odpověď MiTi1 , 26 January 2014 - 0:18

Puvodne jsem mel padesatku staticke lano. Stalo 3000. Ale pak mi vybavu ukradli a od te doby si kupuji v Bauhausu odrezky lana za 650,- (driv za 500).  Lana maji minimalne 25m, ale realne kolem 30m. Jsou to seriozni originalne balena lana od Tendonu. Maji ruzne prumery a typy, ale ne vzdy vse. Nekdy tam musis jit vickrat. Ja preferuji 10,5 mm static nebo speleo. Vezmes nekolik baliku, jdes vedle do sroubu, kde maji vahu a vyberes ten nejtezsi. 30m staci na 80% T5 a tam kde nestaci, navazes druhou tricitku. Jinak ji nechas v aute a mas lehci bagl.

 

Jinak souhlasim s tim, ze je dobre si vzit nekoho na radu. Ja delam 90% T5 solo, ale na zacatku mi to kamarad ukazoval a taky jsem mnohokrat byl s kamarady a dival se na jejich vybavu a diskutovali jsme o tom. Taky ctu a pouzivam hlavu a fyziku. Dulezite je porat se trochu bat a neztratit respekt. Nauc se uzly, prusiky a podobne. Dlouho jsem mel jeden Jumar a na nohu prusik za par kacek.

Ja osobne nemam ani tak strach, ze spadnu, ale ze nekde zustanu viset a nedokazu se z toho dostat a budu volat hasice.

 

Doporucuji koupit jednu tricitku za 650, jeden jumar za 1100, slanovaci kyblik a 3-4 karabiny za 1500, par sesitych smycek a 10m repky na prusiky. Vyzkousis si to a vylezes na plno kesi, ktere jsi doted nedal. A az te zacnou lakat ty vyssi, budes uz vedet, co si prikoupit. Nic nevyhodis.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
313 odpovědí na toto téma

#221 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 30 May 2016 - 17:26

Taratarata: rozumim ti spravne? Pri "kopirovani" uzle protahujes v podstate cele lano? (Vznikne tedy vudcovsky uzel s omotanim kolem kmenu.) Mate na to nejaky kratky odrezek nebo jsem to pochopil spatne?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#222 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 30 May 2016 - 18:40

Já myslím, že uzel dělá kus od  konce,pak omotá stroma a protahuje jen ten kousek co zbývá. Na něm pak uváže osmu.


  • 0

#223 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 30 May 2016 - 18:49

Uriznes. BTW mate vsichni pri lezeni v kapse poradnou ostrou kudlu co dokaze fiknout lano neu smyci? Ja teda jo. Muze se hodit.

 

Jistě že máme a ne v kapse ale pěkně připnutej na sedáku, protože do kapsy se taky nemusí jít v určité poloze tak úplně dostat. A takovej, že jde otevřít i zavřít včetně odblokování pojistky pěkně jednou rukou...


Tento příspěvek byl upraven od ReVIZ: 30 May 2016 - 18:50

  • 0

#224 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 30 May 2016 - 21:17

Jistě že máme a ne v kapse ale pěkně připnutej na sedáku, protože do kapsy se taky nemusí jít v určité poloze tak úplně dostat. A takovej, že jde otevřít i zavřít včetně odblokování pojistky pěkně jednou rukou...

Sem ho jeden cas taky mel na snurce. Ale sralo me to. Ted mam venkovni kapsu na levym stehne pod nohavickama od sedaku, specielne na nuz, s pristupem ze dvou stran. Mel bych se tam snad dostat vzdycky. V normalni kapse samozrejme je k nicemu. V ty naopak mam klice od auta, protoze do ty se neda dostat, tak doufam ze je nemuzu stratit :)


  • 0

#225 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 30 May 2016 - 23:48

Pro gorda: jak píše Bubbu. Uzel je kus od konce lana podle velikosti stromu, na kopírování protahuji asi metrový konec. Ano, vznikne vůdcovský uzel s omotáním. Použít dlouhou smyčku je samozřejmě rychlejší a jednodušší, to je mi jasný, ale žádnou dlouhatánskou nemám, nosím jen dvě normální  :).


  • 0

#226 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2016 - 13:45

Sem ho jeden cas taky mel na snurce. Ale sralo me to...

 

Já mám nůž, kterej má karabinu, která po vyklopení brání nechtěnému otevření nože a tak se dá připnout na přímo na sedák nebo na caritool. Navíc má i háček na řezání popruhů a tenčích lanek. Kdybych si kupoval novej, tak určitě ale zvážím taky tenhle: http://www.noze-nuz....cenze/ng/ng.php. Sice píšou, že je to Čína, ale Kershaw je myslím víc než dostatečná záruka kvality.


  • 1

#227 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 31 May 2016 - 20:25

Já mám nůž, kterej má karabinu, která po vyklopení brání nechtěnému otevření nože a tak se dá připnout na přímo na sedák nebo na caritool. Navíc má i háček na řezání popruhů a tenčích lanek. Kdybych si kupoval novej, tak určitě ale zvážím taky tenhle: http://www.noze-nuz....cenze/ng/ng.php. Sice píšou, že je to Čína, ale Kershaw je myslím víc než dostatečná záruka kvality.

Když to objednáš přímo z číny, dostaneš ho cca za stovku.


  • -1

#228 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2016 - 7:59

Já mám nůž, kterej má karabinu, která po vyklopení brání nechtěnému otevření nože a tak se dá připnout na přímo na sedák nebo na caritool. Navíc má i háček na řezání popruhů a tenčích lanek. ...

Nějaký odkaz na ten co máš by nebyl?

 

Když to objednáš přímo z číny, dostaneš ho cca za stovku.

...taky bych poprosil o odkaz, nalezl jsem jen s cenou přes 400 a to už  pak jestli není lepší pořídit rovnou petlz...


  • 0

#229 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2016 - 8:09

Například

Ale možná tam při troše hledání najdeš ještě příznivější cenu, zadej knife carabiner a koukej, aby to mělo free shipping. Do 22 dolarů je možno objednat bez cla.


  • -1

#230 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 456 příspěvků(y)

Publikováno 02 June 2016 - 7:50

Kdyby někoho zajímalo jak kotví profíci - foto zde


  • 1

Hoblíkovo geocoiny, nevelký geocaching blog a T5 geocaching


#231 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 11 June 2016 - 22:35

Uriznes. BTW mate vsichni pri lezeni v kapse poradnou ostrou kudlu co dokaze fiknout lano neu smyci? Ja teda jo. Muze se hodit.

Jen takovej dotaz - jak tu spousta z vás mluví o tom, jakej nůž nosíte a jak ho připínáte k sedáku atd.: Už jste někdo někdy zařili situaci, kdy jste ten nůž opravdu pořebovali? Myslím nahože ve větvích kvůli ňáký havarijní situaci, nikoliv dole na odříznutí zašmodrchaný repky od pytlíku.


  • 0

#232 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 12 June 2016 - 7:52

Myslim, ze nebudu vyjadrovat jen svuj nazor - zatim jsem nemel potrebu jej vyuzit "opravdove".


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#233 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 12 June 2016 - 10:04

Musím to zaklepat, ale v havarijní situaci jsem nůž naštěstí nepotřeboval. Ale docela často s ním nahoře ořezávám tužky.  :)

 

Nožů mám doma docela slušný výběr, ale v současné době nejčastěji nosím, nejen při lezení, nůž Ganzo 729. Má výbornou ergonomii (odkoukanou od Spyderka Paramilitary), robustní klip, možnost přivázání pojistné šňůry a už z výroby je perfektně ostrý. 

 

Případně mohu doporučit pevné nože Mora. Za 127Kč se dá pořídit značkový švédský nůž Morakniv Basic 511. Už z výroby je ostrý jak břitva a poměr cena výkon je podle mě naprosto bezkonkurenční. Případně je možné vybrat variantu z nerezu, nebo přímo na řezání lan model Rescue se zubatou čepelí.

 
  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#234 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 June 2016 - 17:44

... v současné době nejčastěji nosím, nejen při lezení, nůž Ganzo 729. ...

 

Asi tři týdny se rozhoduju, jaký nůž koupit. Váhal jsem nad klasikou od Petzlu, nebo..... a teď jsem si konečně vybral. Jdu kouknout, kde ho objednat, díky za typ.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#235 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 12 June 2016 - 22:03

Taky nevím proč všichni nosí na sedáku nůž. Nikdy jsem nikoho neviděl ho použít. (myslím při lezení) A od napnutého lana se naposledy "odřízneš" i tkaničkou od bot... :-)


  • 0

#236 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2016 - 4:04

Jedině snad při lezení s prusíky, když by při přecvakávání do slanění ten horní nešel povolit a prusík na nohu by třeba spadl na zem, tak by se nebylo jak odlehčit.
  • -1

#237 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2016 - 4:51

Tak já si třeba dovedu představit, že by mi vlezly vlasy nebo dejme tomu větrovka do grigriny, ale přesto nějaký šermování kudlou kolem lana mi připadá pomalu ještě nebezpečnější než todle :D :D :D. Proto se ptám, jestli se to někomu fakt už stalo, aby tu kudlu musel použít na něco jinýho než na otevření vrcholového piva, že jo :D.


  • -1

#238 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2016 - 6:44

Párkrát jsem zažil, že v koruně byly zbytky nahazovacích lanek (provázků) od předešlých kačerů. Nebo pár měsíců zpátky jsem byl požádán o sundání jedné T5 krabičky. Uzlíky na lanku, na kterém byla krabička přichycena, byly dost utažené a o rozvázání se nedalo ani uvažovat.

Ještě docela běžné použití nože, tentokrát Victorinox. V Rakousku a Německu jsem narazil na pár T5 krabiček, které se měly rozšroubovávat...


  • 0

#239 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2016 - 8:00

Jedině snad při lezení s prusíky, když by při přecvakávání do slanění ten horní nešel povolit a prusík na nohu by třeba spadl na zem, tak by se nebylo jak odlehčit.

 

A to by ses odrezaval? Ja bych udella na lane nejakou vhodnou smycku (treba vudcovsky uzel, alpskeho motylka, ...) a do ni si stoupnul, sundal horniho prusika, pevne rukou chytil kano pod slanovatkem (pak treba uvazal sundaneho prusika jako pojistku pod slanovatko)  a rozvazal tu smycku na lane. A hura dolu.


Tak já si třeba dovedu představit, že by mi vlezly vlasy nebo dejme tomu větrovka do grigriny, ale přesto nějaký šermování kudlou kolem lana mi připadá pomalu ještě nebezpečnější než todle :D :D :D. Proto se ptám, jestli se to někomu fakt už stalo, aby tu kudlu musel použít na něco jinýho než na otevření vrcholového piva, že jo :D.

 

Ono se to nezda, ale pokud jde jen o staticke zatizeni, lano drzi i kdyz je preriznute do pulku docela spolehlive.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#240 Advidos

Advidos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 13 June 2016 - 8:07

gord: No jo, to mě nenapadlo. Sakra. Dík za tip. :)


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama