Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#181 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 7:15

Nainstaloval jsem si novou verzi addonu a ani v nove PRO verzi, ani v testovaci se nezobrazuje hvezdicka u vypocitanych. K presunu dojde, ale neni oznaceno hvezdickou.


  • 0

#182 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 7:23

Tak jsem si nainstaloval posledni verzi addonu. Ani v nove PRO verzi, ani v testovaci free verzi se nezobrazuje hvezdicka u vypocitanych, ikdyz k presunu na finalni souradnice dojde. Pouzivam Live mapu.


  • 0

#183 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 8:09

Ona se nastaví jenom při importu. Informuji meniona.


  • 0
\m/

#184 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 8:31

Dragouni: V testovací verzi Locusu a testovací verzi addonu se u vypočtených zobrazí hvězdička a keš je přesunuta, pokud je to povoleno v Locusu (Nastavení -> Geocaching -> Přesun při importu). Tak mi to funguje.

 

Filtrování dle vypočtenosti je teoreticky možné, ale tato informace není v geogetu uložena u keše, ale musela by se získávat "bokem", což samozřejmě znamená zpomalení (možná zanedbatelné :-)). Zkus to trochu rozvést, jak by sis to představoval. Jestli zatrhávací čudl "Zobrazit pouze vypočtené", což by znamenalo automaticky omezení pouze na mystery, multi, letterboxy, ...?

K tomu filtrovani vypoctenych. No ze by ve Filtru "typy keší" mohlo byt: Tradicni, Vypoctene mystery, Nevypoctene Mystery, Vypoctene multi, Nevypoctene multi,... Ale jen takovy napad


  • 0

#185 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 27 březen 2014 - 9:08

K tomu filtrovani vypoctenych. No ze by ve Filtru "typy keší" mohlo byt: Tradicni, Vypoctene mystery, Nevypoctene Mystery, Vypoctene multi, Nevypoctene multi,... Ale jen takovy napad

Souhlasím a u těch vypočtených dát ikonu s hvězdičkou. Nicméně není tato možnost již přímo v Locusu přes nabídku Data a pak dám jen zobrazit v mapě? Ve tvém návrhu jde o filtrování nějaké jiné složky než geogetí databáze?


  • 0

#186 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:10

Jemu jde spis o to, ze by si rovnou nacet opravdu jenom to, co ho zajima - treba vypocteny mysterky, zbytek by se vubec nenacital.


  • 0

#187 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 9:33

Jo presne jak pise petulinka1.

Tinklebell: Jedna se mi o filtr v addonu


  • 0

#188 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 10:12

K tomu filtrovani vypoctenych. No ze by ve Filtru "typy keší" mohlo byt: Tradicni, Vypoctene mystery, Nevypoctene Mystery, Vypoctene multi, Nevypoctene multi,... Ale jen takovy napad

No, to by nešlo. :-) Typy keší jsou dané a uložené v databázi. Vypočtenost, jak už bylo zmíněno výše, by se musela nějak určit.

Jediná varianta, která mě momentálně napadá je zatrhávací čudl a ten si pak muzes libovolne kombinovat s typem keší. Otázka je, jak určit tu vypočtenost - já navrhuji "má neprázdný WP typu Final".

 

Jinak vydal jsem novou verzi, opravuje načítání prázdného listingu. Viz zelený rámeček nahoře. :)


  • 1
\m/

#189 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 10:39

Jo kombinace se zatrhávacím čudlem by byla fajn :-) Myslím, že vypočtenost by se snad dala rozpoznat jak navrhuješ


  • 0

#190 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 27 březen 2014 - 14:02

Jo presne jak pise petulinka1.

Tinklebell: Jedna se mi o filtr v addonu

 

Že se jedná o addon Geoget jsem pochopila, jen mi není zřejmý důvod, ale asi to bude rychlost načítání databáze...? Docela mě to zajímá, nejsem v těch fičurkách moc zběhlá :), nebo jsem prostě natvrdlá a ráda se dovím něco nového, co mi může usnadnit život. :) Hezký den všem.


  • 0

#191 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2014 - 15:42

Za prvy je to o rychlosti, za druhy je to o tom, ze si rovnou vyberes to, co chces a netahas k tomu i tunu kesi, co te vubec nezajimaj.
  • 0

#192 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 11:18

Locus s geogetí databázi používám už nějaký ten pátek. Doposud jsem byl s touto konfigurací naprosto spokojen. V GeoGetu mám cca 35 000 keší. Zadávám do něj finální souřadnice vyřešených mysterek nebo multin. Oblast kam chci vyrazit si zaktualizuju a celou databázi zkopíruju do tabletu (Nexus 7) a do mobilu (Xperia P). Velikost je kolem 370 MB. V Locusu si spustím import kešek přes addon (nastavena oblast 30 km, počet keší neomezeně, počet logů 20). Načtení a import 1000 keší trvá přibližně 40 - 50 vteřin. V Locusu si přes filtr bodů případně vyfiltruju kešky podle spoustu kritérií (nechci např. terén 5, nechci letterboxy, nechci nebo chci vidět mnou nalezené, archivované, premium.......). Vypočtené mysterky se mi přesunou na final, označí hvězdičkou. U ikonek na mapě se mi přes nějaké to udělátko také zobrazuje obtížnost/terén. Super ! Jde se lovit.

Když se tady objevila nová verze Geoget addonu, neváhal jsem a ihned nainstaloval. Sice tak nějak nechápu proč má v sobě filtr kešek, když je takový i v samotném Locusu, ale budiž. Proti gustu....... Vše jsem nastavil jak jsem uvedl výše a jal se importovat. Zatím co ve "staré" verzi jsem za 50 vteřin naimportoval 1000 keší, nová verze jich za tu dobu stihla snad 30. Import jsem vždy musel přerušit. Laboroval jsem s nastavením addonu, ale nic nepomohlo. Vyzkoušel jsem různé verze na obou přístrojích a stále stejné. Locus Pro ve verzi 2.20.0. Takže jsem přešel pokorně k původní verzi a jsem opět spokojeným uživatelem Locusu. I když přenos poznámek WP do Locusu by se hodil.... B)

Vím, je to beta verze, ale pokud se už pustí na Google Play, tak to abych si tu mou verzi zazálohoval. A teď se dostávám k tomu jádru. Nemohly by být na Google Play obě verze ? Nemohla by se ta nová přejmenovat třeba na "GeoGet Database for Locus II" ?  A v klidu si lebedit vedle sebe ? :rolleyes: Hned by se mi lépe spalo a kešovalo.......

Tak to jenom tak "na okraj" :) blábol jednoho z mnoha uživatelů. Prostě mi to nedalo, abych se k tomuto tématu také nevyjádřil. Díky.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#193 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 11:36

Pokud vim, tak ten filtr byl v addonu uz od kuratka :) To jen tak na okraj ;)

Co se tyce ty rychlosti - mne to nacita na Xperii V 250 kesi za asi 10vterin, mozna ani to ne. 

 

Jinak, Voldiku: Import trosku zlobi kdyz:

  • neni v danym okruhu co importovat - nauc ho vyplivnout hlasku, ze nemel co importovat ;)
  • hlasi mi taky java.lang.indexOutOfBoundsException a jeste spustu ptakovin kolem Caslavi (taky pri Importu kdyz nema co importovat - zajimavy je, ze ta chyba je na danym miste vzdycky stejna, ale na ruznejch mistech se ruzni :D

Jo, bylo by mozny importovat mensi oblast nez 1km, nebo chci moc? :D


  • 0

#194 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:33

@petulinka1 - Tak vybírat jde jenom z typů keší, archived/disabled, vlastní, nalezené. Dobrá. Jakýs takýs filtr je i ve verzi od kuratka.........

 

Ještě k té rychlosti. Kdyby někdo věděl (tušil) proč je to u mě import tak pomalý, byl bych mu velmi vděčen.

Vzpomenu na něj při svém nedělním kázání. :)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#195 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:34

Tak nam ale taky rekni, jak mas nastavenj addon :)


  • 0

#196 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:39

... U ikonek na mapě se mi přes nějaké to udělátko také zobrazuje obtížnost/terén....

Ahoj, a tohohle docílím prosím v Locusu jak?

 

P.S. Mám samozřejmě Locus + addon GeoGet Database (původní od kuratka)


  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#197 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:40

Ahoj, a tohohle docílím prosím v Locusu jak?

 

P.S. Mám samozřejmě Locus + addon GeoGet Database (původní od kuratka)

Resilo se to v tematu Locusu, tak se tam podivej nejakou tu stranku zpatky... Tady je to OT ;)


  • 0

#198 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:42

Zkoušel jsem různé varianty. Od 1 do 30 km, jenom tradičky, ne nalezené, i nalezené, počet logů 5 - 30, počet keší, importovat, neimportovat. Kde co. Snad jenom jsem nezkoušel filtrovat podle velikosti, obtížnosti, terénu. Live mapa - zapnutá / vypnutá. Uživatelské jméno mám nastaveno. Prostě na rychlost importu nemělo nastavení addonu jakýkoliv vliv. Jakmile tam dám verzi od kuratka sviští to jedna báseň.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#199 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:44

To je divny... Nekomu to funguje, par lidem to dela brikule... Dela to na tabletu i Xperii, nebo jen na jednom? Moje XV i Transformer nemaj ani jeden problem a svisti to jak blazen...


  • 0

#200 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 12:59

Jo jo na obou.

A nenašel by se dobrák (dobračka :) ), který by mi někam třeba na Uloz.to neuložil(-a) "kousek databáze" GeoGetu. Třeba 1000 keší. Možná je problém v té mé.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama