Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#201 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 13:00

Vis co udelej? Otevri GG s tou databazi, dej Pluginy -> Nastroje databaze a udelej Vacuum, jestli to pomuze :)


  • 1

#202 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 13:04

Aha. Vyzkouším. Ještě hoďku budu tvrdnout v práci. Jakmile příjdu domů, vyzkouším a dám vědět. Díky za tip.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#203 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 14:04

Mel jsem stejny problem, Vacuum to u me vyresilo... tak doufam, ze ho nebudu muset davat po kazde aktualizaci PQ... zajimavy ze kureci plugin s tim nemel nejmensi problemy, asi kvuli tomu nacitani dodatecnych veci, ktery kureci nedelal...


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#204 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 14:09

Vacuum zajisti, mimo jine, vnitrni defragmentaci databaze. Tedy muze zrychlit naslednou praci s databazi, protoze pro uspokojeni stejneho dotazu je treba provest mene ctecich operaci nahodneho charakteru z disku/flash.

Vnitrni defragmentace v Geogeti databazi vznika nejvice u tabulky logu kesi, protoze ty se porad odmazavaji a pridavaji se nove. Takze je otazka, jestli se v nove verzi pluginu nejak vice nepracuje s logy kesi.


  • 0

#205 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 14:21

Načtení a import 1000 keší trvá přibližně 40 - 50 vteřin. 

Tak až provedeš ten Vacuum, tak bys měl snad pocítit zrychlení - já načítám 1147 keší za průměrně 25 sekund. :-)

Základní filtrování (typy, vlastní, archiv, disable, nalezené) je i v kuřecí verzi, já dodal jenom terén, obtížnost a velikost, ať je to úplné. Z mého pohledu je zbytečné provádět filtrování až v Locusu, když ho provedeš už v addonu, budeš to mít rychlejší (méně dat)

 

Pokud vim, tak ten filtr byl v addonu uz od kuratka :) To jen tak na okraj ;)

Co se tyce ty rychlosti - mne to nacita na Xperii V 250 kesi za asi 10vterin, mozna ani to ne. 

 

Jinak, Voldiku: Import trosku zlobi kdyz:

  • neni v danym okruhu co importovat - nauc ho vyplivnout hlasku, ze nemel co importovat ;)
  • hlasi mi taky java.lang.indexOutOfBoundsException a jeste spustu ptakovin kolem Caslavi (taky pri Importu kdyz nema co importovat - zajimavy je, ze ta chyba je na danym miste vzdycky stejna, ale na ruznejch mistech se ruzni :D

Jo, bylo by mozny importovat mensi oblast nez 1km, nebo chci moc? :D

Mrknu se na ty výjimky. Tu hlášku, když nemá co importovat už to umí, mně to funguje, máš poslední verzi?

Ta oblast mě taky napadla (včera?), říkal jsem si, že to půjde zadat desetinným číslem - nejde. Mrknu na to. :-)

 

Ahoj, a tohohle docílím prosím v Locusu jak?

 

P.S. Mám samozřejmě Locus + addon GeoGet Database (původní od kuratka)

Původní addon od kuratka to neumí a právě kvůli tomu jsem se vrhnul do předělání. :-) Na foru Locusu, pár stránek zpět o tom diskutoval Pat+Mat, jsou to nějaké ikonky. Pohledej.

 

Vacuum zajisti, mimo jine, vnitrni defragmentaci databaze. Tedy muze zrychlit naslednou praci s databazi, protoze pro uspokojeni stejneho dotazu je treba provest mene ctecich operaci nahodneho charakteru z disku/flash.

Vnitrni defragmentace v Geogeti databazi vznika nejvice u tabulky logu kesi, protoze ty se porad odmazavaji a pridavaji se nove. Takze je otazka, jestli se v nove verzi pluginu nejak vice nepracuje s logy kesi.

S logy se pracuje furt stejně, těžko říct, kde je zakopaný pes...


  • 0
\m/

#206 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 14:41

To vakuum byl jenom prvotni napad. Ale je divny, ez nekomu to jde a jinejm ne, tak je treba najit toho zakopanyho psa. 

 

Co se tyce hlasky: Ono to hlasi, ze se nepodarilo nacist kesky + nejaky kecy k tomu, ale kdyby tam byla hlaska treba "V zadane oblasti nejsou zadne kese k nacteni z databaze", tak je hned jasny v cem je problem. 


  • 0

#207 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 15:08

Tak musím poděkovat petulince1 za tip s tím vacuum. Kešky se nyní načítají o 106. Paráda !!! Mimochodem se tím i databáze zmenšila z 375 MB na 329 MB. Takže hlásím, že vše OK ! Jenom také doufám, že to nebudu muset dělat nějak moc často :)

Jinak jak jsem psal že: "Načtení a import 1000 keší trvá přibližně 40 - 50 vteřin", tak tím jsem myslel při užití kuřecího  :D addonu. Na tomto novém to před vacuum importovalo za stejnou dobu cca 30 keší. Což nebylo použitelné. Takže ještě jednou všem díky.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#208 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 15:17

Vím, že to tu nepatří. Jenom ještě k tomu značení ikonek keší o čísla obtížností a terénu. Ten původní addon od kuratka s tím fungoval. Otestováno na vlastní kůži :-)


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#209 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 15:18

georabbits.cz odkud jsi třeba bych Ti Addon + Locus mohl předvést :)

Tak pozdě, než jsme měl čas odpovědět, tak vše vyřešeno.

 

Značení mi funguje taky na 1*


Tento příspěvek byl upraven od PatPlusMat: 28 březen 2014 - 15:20

  • 0

#210 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 15:25

To znaceni nefungovalo pri pouziti Live mapy.


  • 0

#211 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 9:42

K te pomalosti mne jeste napadla jedna vec - soucasti meho Vacuum je i optimalizace indexu. Nedelas tam nejaky slozity databazovy dotaz, ktery by se treba na nezoptimalizovane databazi provadel neefektivne? Treba to vybere nevhodny index, atd. A po optimalizaci se to spravi, protoze planovac si dokaze sam vybrat vyhodnejsi index.

 

Setkal sjem se uz nekolikrat s tim, ze zvlaste u ruznych dotazu na vice propojenych tabulek si Sqlite samo nevybralo spravny postup vykonavani dotazu, a musel jsem jej k vyhodnejsimu vykonavani dokopat - zmenou poradi parametru, natvrdo urcenymi indexy, atd.


  • 0

#212 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 15:18

To bude nejspíše ono, dotaz je náročnější, než kuřátkův: https://github.com/J...ivity.java#L284

 

Uvítám příp. rady a doporučení. :)


  • 0
\m/

#213 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 21:37

Prosím lide testerský, zkuste provést načtení/import nad nějakou oblastí, kde kešky nemáte. Správně by se mělo zobrazit hlášení jako je na obrázku: http://voldik.cz/geo/locus/rezno.png

 

Díky!


  • 0
\m/

#214 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 23:00

Obrázek mi nejde nahrát, ale hláška je takováto:

 

"Nepodařilo se načíst kešky! (class net kuratkoo.locusaddon.geogetdatabase.a.b. )

 

Verze addonu 3.36, Locus Pro poslední veřejná verze.


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 29 březen 2014 - 23:01

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#215 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2014 - 23:56

A verze OS Android?


  • 0
\m/

#216 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2014 - 0:11

Tablet Nexus7 CM mod Android 4.4.2

Xperia P - root Android 4.1.2

U obou zařízení stejná hláška.

Ještě taková maličkost. Když stáhnu a nainstaluji verzi addonu 3.3.6, tak v infu s samotném addonu se zobrazuje verze 3.3.5. V seznamu změn je ale jako poslední uvedená verze 3.3.6.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#217 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2014 - 0:33

Díky moc. A najde se tu někdo s verzí androidu okolo 2.3.3? :-)


  • 0
\m/

#218 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2014 - 7:53

Pokud ti bude stacit 2.3.4, tak vydrz, nez nabiju starej mobil :) Tam tusim byl jako jedna z pvnich verzi...


  • 0

#219 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 635 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2014 - 8:10

Potvrzuji, co píše georabbits na Androidu 2.3.7
  • 0

#220 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2014 - 12:01

Tak prosím teď o test s aktuální verzí 3.3.7. Je k dispozici na stejném odkazu jako vždy (viz hlavička fóra).

 

Přidal jsem tam zápis do souboru addonVystup.txt, který naleznete ve složce Downloads. Jsou tam k dispozici časy jednotlivých fází načítání/importu keší a počet keší za sekundu. (jen pro zajímavost spíše, bude odstraněno :))

 

Do stejné složky se také v případě chyby vytvoří soubor addonERRVystup.txt, kde bude detailní popis chyby - to mi prosím zasílejte, kdyby něco.

 

Jediná změna je přidání kontroly neprázdnosti seznamu načítaných keší ještě na jedno místo, takže už by to mohlo šlapat. :)


  • 0
\m/




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama