Přejít na obsah


Fotka

Logování pod společným nickem


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#81 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:16

není jednodušší obětovat tu sekundu na vlastní log do keše, než dva dny vysvětlovat, jak se dají (?) pravidla "přiohýbat"?


  • 3

#82 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:29

Chápu tě. Beru to tak, že jsme národ vynalézavej a než aby jsme něco dodržovaly, tak budem hledat skulinky jak to obejít. ;) Aneb, místo "díky za keš. tomy.22" mohu psát do logbooku "díky za keš. geokladno" a tím dát prostor ostatním aby si zalogovali keš stylem "díky za keš. Odloveno pod nickem geokladno" Tohle se mi prostě nelíbí. Nic s tím neudělám, ale napsat to můžu.

To co pravidla umožňují mazat, jsou podvodné a zfalšované logy. Napsat "odloveno pod nickem geokladno" pokud pod nickem geokladno odloveno nebylo je podvod a je důvod mazat. Napsat "odloveno pod nickem geokladno" pokud pod nickem geokladno odloveno bylo a je o tom záznam není podvod a není tak imho důvod mazat.

 

není jednodušší obětovat tu sekundu na vlastní log do keše, než dva dny vysvětlovat, jak se dají (?) pravidla "přiohýbat"?

a není jednodušší používat zdravej rozum a přestat buzerovat ostatní, pokud k tomu není nezpochybnitelný důvod? Navíc co sleduju, tak většina prosazuje a respektuje jen vlastní výklad podmnožiny pravidel co se hodí a zbytek má na háku. Kamenem by nemohl hodit nikdo.


  • 6

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#83 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:30

Jasně, ale stejně dobře tam můžeš taky napsat TFTC tomy22, pepí33 a kájí44 i když jsi šel sám. A taky s tím nikdo nic neudělá. Na druhý straně pokud to tvoje hypotetický geokladno (opravdové Geokladno ráčí prominouti)je co k čemu, tak všichni okamžitě začnou řvát, že ten pepí33, co se zalogoval na netu, tam s nima nebyl.

 

 

přesně tak, proč budu podporovat logování někoho, kdo s námi na výletě nebyl?.....

 

Kolik kačerů lovících pod společným nickem se třeba po měsíci a půl (nějaké době) vrátí na listingy (několika) odlovených keší, aby zkontroloval, zda se nějaký podvodník nepřilogoval k jejich týmu?  :P


  • 4

GeoVysočina ...geocaching nejen na Vysočině
Copy - nový klon Dropboxu


#84 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:33

Uz dlouho jsem zadny tema necetla cely:-D.
Jakozto dalsi, co chodi s geopraha.eu si musim prisadit.

Opravdu se nestalo ze by logoval nekdo, kdo by na vyprave nebyl.

Sama loguju s vlastnim razitkem, protoze je mi jasny, ze bych se driv nebo pozdeji musela hadat. A opravdu to nemam zapotrebi, hraju to pro zabavu. Co vy?

Co si pamatuju, jednou jsem psala geopraha ja do logbooku a nikdo dalsi nelogoval, protoze ani ta geopraha se mi tam skoro nevesla! Takze to je taky a priori spatne?

Je fakt ze se vetsinou najde nekdo,kdo ty lidi vypise. A nechapu proc je z toho takova tragedie. Ve finale muzeme byt papeztejsi nez papez, kontrolovat logy v logbuku a na netu do pismenka, ale ani tak nemate jistotu ze tam ten clovek byl. A co udelate s tim, kdyz nekomu dam svy razitko nebo mu zavolam "hele podskrabni me tam?" ale to uz neodhalite, tak se budete vozit "huraaa geopraha"

A zajimalo by me, kde je psano ze jako owner musim logy kontrolovat? Chci tu vetu o povinnosti. Myslim, kdyz uz jsme tu u vyslovnych vykladu(neceho co neni vyslovne receno), tak by me zajimala ta veta. Ja myslim ze jako kacer mam byt zalogovana na netu a fyzicky v logbooku. Jako owner mam pravo smazat log, kdyz tomu tak neni. Ale sakra co ta povinnost, kterou se tu ohanite?
Jeste jedna vec- je mile kdyz nekdo buhvi na zaklade ceho se rozhodne, ze mysterku nikdo nelustil. A jakto? Kvuli logu? Musim do logu psat ze jsem treba pri lusteni nadala do *** ownerovi. Stava se mi dost casto ze u toho sedim a nevim co bych napsala. Mysterky proste nezeru.A kdyz jdu s lidma z geoprahy, tak vetsinou lepsi nez ty kese ve me necha dojem neco jinyho co s kesi ani nesouvisi. Takze dojmy z kese jdou stranou.


PS: Zvedavka mela pravdu- ja jsem s pritelem tym a opravdu na vsech kesich a obzvlast na eventech jsme vzdy nebyli oba.
  • 0

#85 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:56

Kolik kačerů lovících pod společným nickem se třeba po měsíci a půl (nějaké době) vrátí na listingy (několika) odlovených keší, aby zkontroloval, zda se nějaký podvodník nepřilogoval k jejich týmu?  :P

Co je to za blbost ? Normální je, že vždy uvádím s kým jsem lovil a eventuelně pod jakým nickem. Jak se pak někdo může přidat aniž by to bylo poznat ? A jestli někdo neumí napsat s kým lovil, tak je <censored>.


  • 2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#86 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:59

O co jde?

O to, že se ignoruje to jedno jediné opravdové pravidlo geocachingu: právo logu na gc.com má ten, jehož nick je zapsán v logbooku v keši

 

Neboli, zapsáno matematicky: zápis v logbooku => právo logu.

 

Já tam NEVIDÍM ni o tom, že ten, kdo v logbooku zapsán není, nemá právo logu. Nález totiž může doložit i jinak.

 

 

 

... a pro toho fotbalistu: Fotbal je soutěž, geocaching (naštěstí) ne.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 24 únor 2014 - 22:00

  • 0

#87 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 22:13

a není jednodušší používat zdravej rozum a přestat buzerovat ostatní, pokud k tomu není nezpochybnitelný důvod? Navíc co sleduju, tak většina prosazuje a respektuje jen vlastní výklad podmnožiny pravidel co se hodí a zbytek má na háku. Kamenem by nemohl hodit nikdo.

 

myslím že nic víc k tématu už není třeba dodávat.....

 

 

 

 

to ProKesTom: jsem rád, že nejsem jediný komu tu uniká spojitost kopané, a geocachingu :-)


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 24 únor 2014 - 22:16

  • 1

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#88 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 22:16

...
A zajimalo by me, kde je psano ze jako owner musim logy kontrolovat? Chci tu vetu o povinnosti....

"It is one of your maintenance duties as the geocache owner to monitor quality control of posts to the geocache page. To this end, you have the power to delete logs."

http://support.groun...=kb.page&id=204


  • 2

#89 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 22:37

Asi mám děsnou kliku, že neumím anglicky, tudíž ani nerozumím pravidlům. Geocaching hraju, protože mě baví. Dokonce nemám problém strávit nějakejch 80 hodin prací na wherigu + k tomu 10 proběhnou celou trasu a potom mít radost z pěkných logů. Ale co určitě dělat nebudu, kontrolovat na svých keších, jestli je pod nějakým nickem schováno víc lidí, nebo ne. Dokonce jsem i Joneovi nesmazal FI z jedné mé keše, kde prokazatelně nebyl. On si totiž hraje svou hru a ne tu mojí. Protože dost používám PETky a tužky mizí, tak mi každou chvíli píše nějaký kačer, že se nemohl zapsat. Ani s tím nenám problém. Problém mám ale s tím, že někdo neutáhne závěr PETky pořádně a logbook navlhne, nebo hodí na LLkrabku kámen a rozbije jí. Prostě taková ta bezohlednost ta mě ser......, ale razíko? Tak to opravdu ne.


  • 8

#90 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 7:24

Asi jak psal lubbez, geocaching hraju, protoze me bavi a protoze musim kazdy vikend zvednout zadek jit neco delat. Je mi jedno jak loguji ostatni jedinci a jak si vykladaji oni pravidla - pokud je to bavi!

Mozna pro odlehceni. Vzpominam si, jak ve Stromovce na nejaky tradicce  pri megaeventu, logoval(=vlozil) nejaky nemecky kacer plachtu mozna s vic nez 30 nicky. Rozhodne jsem kolem sebe zadny dav nevidel :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#91 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 7:33

Řekl bych, že pravidlům celkem rozumím, ale i tak nebudu mazat logy někoho, jehož nick neuvidím přímo v logbooku mé kešky, pokud uvede přijatelné vysvětlení (logování v týmu, pod takovouto hlavičkou, rozdělení týmu atp., případně, že neměl třeba tužku a tužka se z mé keše časem ztratila, i když často dávám do keše i dvě či tři).

To mi však nebrání v tom, abych neříkal, že se mi jednání s kterým tolik nesouhlasím nelíbí či se mi tak úplně nelíbí. V případě logování Týmu jsem viděl razítka se všemi členy týmu či nálepky, to mi pak přijde lepší řešení. Přece jen za "Geoprahu" či podobné variabilní týmy se může někdo lehce schovat (a pokud argumentujete tím, že někdo z kačerů napíše složení týmu - může to být občas trochu problematické dohledat, protože jeden se spolehne, že to napíše druhý a nakonec to nenapíše žádný, to pak je lepší, když by to bylo napsané někde na komunitním webu či přímo v profilu, kdo se účastnil jednotlivých výprav).

Určitě však nebudu podobné logy mazat, pro mě platí presumpce neviny a v tomhle případě dostatečně prokázané svědectví ostatních členů této skupiny :-).

Na druhou stranu se docela divím, 4-5 aut, to už je slušná banda, už když jdeme ve 4-5 je podle mě tak akorát skupina na geokešing ;-). A pokud se jde ve větší skupině, tak ta se většinou stejně roztrhala...

 

Jinak to s těmi pravidly - třeba o té kontrole logbooku - myslím si, že pravidla by měla být o tom, aby nám říkala, jak se zhruba máme chovat. Zrovna tohle pravidlo se někdy špatně splňuje, když jsou keše často kradené, to bych mohl na svých některých keších vymazat minimálně polovinu zalogovaných... A krom toho je to přece jen hra, ne soutěž. Pokud mám nějaké indície, že dotyčný keš nenavštívil - zkontroluji logbook a případně mu log smažu, ale abych kontroloval všechny kačery a předpokládal, že všichni jsou apriori podvodníci - nezlobte se, ale nejsem v policejním státě...


  • 11

#92 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:46

Tak já pro sebe shrnu, co jsem dozvěděl v tomto vlákně a víc se už vyjadřovat nebudu:

 

- je zcela rovnocenné, pokud loguje jedním razítkem stálý team a náhodně sestavená, pokaždé jiná, skupina

- geocaching je jen hra, zatímco když si jdou kluci začutat na plácek, není to hra, je to soutěž

- každý ať si loguje jak chce, třeba fotologem

- owner má dodržovat pravidla, ale to o kontrole logů ne, ani namátkově, protože obtěžuje lovce

- mohu potvrdit jakákoli pravidla při zakládání účtu, ale když pak prohlásím, že jsem jim nerozuměl, nemusím se jimi řídit

 

Děkuji, budu si to pamatovat.

 

HOWGH.


  • 8

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#93 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 25 únor 2014 - 9:51

promiň ještě jsi zapomněl:

- vzhledem k tomu, že geocaching je jen hra, je na každým jak jí hraje a ostatní mu do toho nemaj co kecat.

 

a celý se to dá zabalit do: pravidla jsou tu proto, aby se porušovala (obcházela). Ten kdo se je snaží obhajovat/prosazovat je proti komunitě a měl by si pamatovat pravidlo, že geocaching je hra a je na každým jak jí hraje...


  • 6

#94 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:53

To je kouzelny, jak ze stejne diskuze vyplyne pro kazdeho neco uplne jineho. Ovsem taky to nejspis znamena, ze se tim padem da vest do nekonecna. 


  • 2

#95 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:02

Tak já pro sebe shrnu, co jsem dozvěděl v tomto vlákně a víc se už vyjadřovat nebudu:

 

- je zcela rovnocenné, pokud loguje jedním razítkem stálý team a náhodně sestavená, pokaždé jiná, skupina

- geocaching je jen hra, zatímco když si jdou kluci začutat na plácek, není to hra, je to soutěž

- každý ať si loguje jak chce, třeba fotologem

- owner má dodržovat pravidla, ale to o kontrole logů ne, ani namátkově, protože obtěžuje lovce

- mohu potvrdit jakákoli pravidla při zakládání účtu, ale když pak prohlásím, že jsem jim nerozuměl, nemusím se jimi řídit

 

Děkuji, budu si to pamatovat.

 

HOWGH.

 

Doufám, že to cos napsal, jsi nenapsal v reakci na můj příspěvek, ale spíše na ty ostatní, protože osobně nejsem příznivcem podobného "hromadného" logování.

Ve svém předchozím příspěvku ovšem shrnuji svůj názor, že pravidla jsou podle mě od toho, aby dávala směr, ale neměla by být dogma, že pokud někde něco nebude přesně podle pravidel, je to neplatné...

Tzn. pokud člen podobné výpravy zaloguje mou kešku, a budu mít pochybnosti, že tam byl (třeba zaloguje výrazně se zpožděním nebo něco podobného), zeptám se ho, zda může prokázat, že tam byl. V případě, že se za něj zaručí i ostatní (je mi jedno jak), tak ho už nebudu "buzerovat".

Ani jsem neříkal, že majitel kešky nemá kontrolovat logy ani namátkově (spíš naopak)...

 

Ovšem myslím si, že na veškerá pravidla se musí pohlížet s rozumem. Pokud zaparkuji před cedulí zákaz zastavení a auto mi bude vyčnívat o půl metru před tu ceduli, protože ten za mnou zaparkoval půl metru přes čáru, tak mi snad rozumný policajt taky nedá pokutu, protože se to dá tolerovat. Vše je snad o zdravém rozumu.


  • 1

#96 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:03

promiň ještě jsi zapomněl:

- vzhledem k tomu, že geocaching je jen hra, je na každým jak jí hraje a ostatní mu do toho nemaj co kecat.

 

a celý se to dá zabalit do: pravidla jsou tu proto, aby se porušovala (obcházela). Ten kdo se je snaží obhajovat/prosazovat je proti komunitě a měl by si pamatovat pravidlo, že geocaching je hra a je na každým jak jí hraje...

Nikdo tady asi nechce, aby se pravidla porusovala. Ale pravidla by mela nastavit nejake mantinely, ve kterych se hraci pohybuji. Ci-li aspon me vadi ortodoxni vyzadovani dodrzovani pravidel, nekdy pouze vlastniho vykladu pravidel.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#97 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:28

Já jsem si  z toho vzal to, že není takovým prohřeškem, pokud někdo dá logbooku jedno razítko (např. geopraha, geokladno apod) a do logu na internetu se vypíše, kdo tam byl. Při kontrole logbooku owner (třeba klidně i já) projede jen seznam zúčastněných v elektronickém logu vs. seznam elektronicky zalogovaných v ten den bez fyzického zápisu v logbooku ... v logbooku více místa pro další kačery a owner má skoro 100% jistotu, že ta skupinka na výletě v tomhle složení byla, protože selským rozumem...proč by skupina lidí podporovala logování někoho, kdo se na ně vykašlal a radši si jel keškovat někam třeba k móři?

 

Přijde mi to férovější, než když se "XXX team" rozdělí do 5ti koutů republiky s jedním razítkem. Mě by to třeba vadilo, že mám zalogovanou keš pod nějakým týmem, ke které jsem se ani na desítky kilometrů nepřiblížil, prostě nebyl by tam ten zážitek v absolvování stejné trasy. Pak se mě někdo zeptá "hele, vy jste byli u té a té kešky jo? Jaké to tam je? Víš kde je?...hele já nevím, tam byl někdo jiný z našeho týmu." Ale fyzický log v logbooku je, takže je to více podle pravidel, než předchozí případ. Každopádně tohle je nedohledatelné a je na každém z nás, jak chce hru hrát. 

 

Jestliže chceme upgrade pravidel o který se opírat, tak by mi pravidlo... 

 

"Pokud jde skupina s jedním společným razítkem, musí u dané kešky v elektronickém logu uvést, kdo přesně se u kešky nacházel a kdo má právo se elektronicky logovat pod toto společné razítko. Pokud tak neučiní, má owner právo všem logy smazat."

 

...nevadilo a nebylo by komplikací ani pro ownery ani pro logující. 


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 25 únor 2014 - 10:29

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#98 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:33

Tvl, jedno OT povzdychnutí a hned takové vlákno... :)

 

Nevím, kde se kolega Berda učil logice, ale nechápu, jak z faktu, že více lidí do papírového logbooku logovalo pod společným nickem, plyne, že souřadnice multiny zjistili na finálkách.

 

Ani fantazie mužů nemůže pochopit realitu ženy. Nevím, kde se kolegyně Jacka učila logice, a raději ani nechci vědět, jak došla k závěru, že spojuju logování pod společným nickem se zjištěním souřadnic multiny na finálkách. To jako plyne z toho, že to bylo v jednom příspěvku? Kůůůůůůůůl... :)  Ne, milá Jacko, Berda se sice učil logice asi jinde než Ty, ale tyhle závěry, jako že skupina = finálky jsem skutečně neměl. To spíš logy tomu jasně naznačují, když u multiny, u které i objetí jednotlivých zastavení chvilku trvá, mi někdo zaloguje:

 

 

Caravel76
[Caches Found] 2476
Found it Found it
02/02/2014
Ctvrtá rychlá drive in zastávka na nasí dnešní výprave do Kutné Hory s kolegy z geopraha. Díky za kes. V rámci úspory místa logováno pod spolecním nickem.

ipsylonka
[Caches Found] 1526
Found it Found it
02/02/2014
Krátká zastávka cestou do Kutné Hory, díky za tuto multi, logováno jako Geopraha....

 

Fakt není drive-in a fakt není na krátkou zastávku... Takže tak... ;)  Ale upřímně, je mi to jedno, aspoň mi ji někdo zkontroluje, já s tím nemám problém, opravdu to byl jen takový povzdech. Ale s pěknou bouří! Ve sklenici vody... :)

 

Že já za ten OT raději nedostal od místní übermoderátorky BAN... :)


Tento příspěvek byl upraven od berda: 25 únor 2014 - 10:47

  • 3
Berda

#99 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:50

Pokud zaparkuji před cedulí zákaz zastavení a auto mi bude vyčnívat o půl metru před tu ceduli, protože ten za mnou zaparkoval půl metru přes čáru, tak mi snad rozumný policajt taky nedá pokutu, protože se to dá tolerovat. Vše je snad o zdravém rozumu.

 

V davne dobe jsem jeste s vlhkym razitkem na ridicaku vyjel do ulic.Predjel jsem vozidlo a zaradil se do pruhu pred nej. V zapeti jsem byl zastaven prislusnikem VB a pokudovan. Pri zarazeni do pruhu jsem zadnim kolem prejel plnou caru, cimz jsem se prohresil proti pravidlum a byl zkasirovan o 20 Kcs. Neumite si predstavit, jak jsem byl vyklepanej. Vysypal jsem organovi do dlane vsechny drobne, ktere jsem mel v penezence, asi napotreti nastartoval a s priskokama odjel. Nezapomenutelny zazitek pro ridicskeho novice. To jen k tem rozumnym policajtum jako OT. A uz mlcim.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 25 únor 2014 - 10:50

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#100 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:56

"It is one of your maintenance duties as the geocache owner to monitor quality control of posts to the geocache page. To this end, you have the power to delete logs."

http://support.groun...=kb.page&id=204

jenže to maintenance duties tam nikde není popsáno tak, že by měl být owner střelec, co maže všechny logy bez notářsky ověřeného podpisu. Spíš je to rozepisováno jako "(such as Found It logs by people who have never found the geocache)" a "Delete any logs that appear to be bogus, counterfeit, off-topic or otherwise inappropriate." a "Use your powers carefully. The complete set of logs tells the story of the geocache or that Trackable Item." Tedy jde v těch pravidlech podle mého v první řadě o popis reality zda došlo nebo nedošlo k nálezu a použití rozumu než bazírování na (nijak přesně definovaných) formalismech. Ale chápu, že když se někdo třepe na to že najde záminku pro mazání, tak bude jeho pohled jiný.


  • 6

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka