Přejít na obsah


Fotka

Logování pod společným nickem


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
114 odpovědí na toto téma

#61 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:30

Pro zajímavost, podle tvého výkladu by použití razítka nebo nálepky nebyl zápis a ani podpis podle možného překladu anglických pravidel (viz dr.Votovo "neumí se podepsat") a owner by mohl mazat. A teď si představ, že se toho někdo chytne, protože tak to v těch pravidlech fakticky je.

 

Jasně Pepo, máš pravdu, proto jsem také napsal, že takhle si to pravidlo vysvětluji já a pokud si ho někdo vysvětluje jinak je to jeho věc. A jsem si téměř jistý, že tahle diskuze by nevznikla kvůli tomu, kdyby v logbooku bylo otisknutých 20 razítek, každé s jiným nickem. ;)


  • 0

#62 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:34

Myslíte oba tyto pravidla? http://www.geocachin...ching_czech.txt
 
Já tuto větu:
 
chápu tak, že pro uznání logu se musíš vlastnoručně zapsat do papírového logbooku. To, že jeden člověk pod hromadným nickem zapíše dalších x lidí, za porušení tohoto pravidla považuji. Z tohoto důvodu třeba nemám zalogovanou T5, kdy jsem jen stál pod stromem a kamarád nahoře logoval.
 
A ano, pokud si někdo tohle pravidlo vysvětluje jinak, je to jen jeho věc. Já prostě takovýhle bod ve statistice nechci. ;)

Ne, to, na co odkazuješ, je, tuším, text pro tisk mudlokarty. Já myslím tato pravidla
http://www.geocachin...guidelines.aspx
, tedy konkrétně toto:

Physical caches can be logged online as "Found" once the physical log has been signed.
An exception is Challenge Caches, which may only be logged online after the log is signed and the challenge tasks have been met and documented to the cache owner as per instructions on the published listing. Other than documenting a Challenge Cache, physical caches cannot require geocachers to contact anyone.

A co do výkladu, chápu to tak, že na netu můžu logovat tam, kde byl učiněn zápis v logbooku. O tom, že to musí být přesně tím stejnm nickem, tam tedy opravdu, striktně vzato, není, i když se to asi předpoládá. Kdybych měla vzít vážně tvůj výklad o vlastnoručním zápise, musela bych si smazat asi tak polovinu svejch keší, a to ještě nevím, kterou polovinu. Když totiž lovím s někým dalším, obvykle loguje ten z nás, kdo první vezme do ruky logbook. A nijak se nehrnu do toho, abych to byla zrovna já, já totiž děsně nerada píšu ručně :D!
  • 0

#63 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:40

No vidíš Jacko a já s tím abych se osobně zapsal do logbooku problém nemám. ;)


  • 0

#64 Marek-26

Marek-26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:42

Myslíte oba tyto pravidla? http://www.geocachin...ching_czech.txt

 

Já tuto větu:

 

chápu tak, že pro uznání logu se musíš vlastnoručně zapsat do papírového logbooku. To, že jeden člověk pod hromadným nickem zapíše dalších x lidí, za porušení tohoto pravidla považuji. Z tohoto důvodu třeba nemám zalogovanou T5, kdy jsem jen stál pod stromem a kamarád nahoře logoval.

 

A ano, pokud si někdo tohle pravidlo vysvětluje jinak, je to jen jeho věc. Já prostě takovýhle bod ve statistice nechci. ;)

Vlastnoručně? To mám zase zahodit razítko? :( - blbé rýpnutí úplně mimo.

Jinak na příkladu T5tky je to zase jen o těch konkrétních lidech, zda si takovou věc zalogují či ne. Spousta kačerů má také zalogováno x keší, na kterou si buď fyzicky nešáhli a nebo jim byla přinesena. A je jedno zda tam je psán nějaký hromadný log nebo každý sólo. To samé jsou mysterky. Mám si logovat mysterku, kde jsem musel požádat o nápovědu nebo takovou, kde mě k řešení dovedl za ručičku owner nebo kamarád?

Na jednom výletě se na mě také divně koukali, že lezu na strom k místu, kde byla uložena keš i když si jí snesli dolů, aby se mohli zalogovat. Nebo jindy, že lezu do kanálu něbo nějaké škvíry až k místu, kde byla keš i když už jsem fyzicky zalogovaný. Ale jak tady většina lidí píše, záleží na tom dotyčném jak tu hru bude hrát. OT - Proto odsuďme všechny chetery v single player hrách na PC :-D

 

 

tak na tu keš ani nechoďte, ušetříte ještě víc času, když už je vám zatěžko se podle pravidel podepsat

Sad but true.


  • 1

#65 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 15:59

Vlastnoručně? To mám zase zahodit razítko? :( - blbé rýpnutí úplně mimo.

 

Jasně, blbě napsáno z mé strany. Beru a omlouvám se. Na razítku nevidím nic špatnýho, však je tam nick dotyčného. Původní problém této diskuze je ten, zda je správné logovat pod svým nickem, nebo pod nějakým hromadným, který vůbec nevypovídá o tom kdo u keše byl. Mimochodem, čistě teoreticky, když už se zde naráželo na hromadný nick geopraha. Tenhle nick zaregistrován je. A tipnul bych si, že i byl založen někým kdo v této skupině je. A třeba se i pletu. Pokud se nepletu, tak proč nelogují dotyčný pod tímto nickem. Protože by neměli body u svých nicků, nebo jak to je? / jen takové rejpnutí  ;)   /


  • 2

#66 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 16:12

Já hlavně nechápu ten spěch, kvůli kterému je jim zatěžko logovat vlastními nicky. Vždyť přece čas ušetřili už tím, že jich na místě hledalo několikanásobně víc.

 

Tak v tomhle konkretnim pripade se hral hokej, no. Nekteri to fiasko chteli videt, no. 


  • -1

#67 Marek-26

Marek-26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 16:13

Jasně, blbě napsáno z mé strany. Beru a omlouvám se. Na razítku nevidím nic špatnýho, však je tam nick dotyčného. Původní problém této diskuze je ten, zda je správné logovat pod svým nickem, nebo pod nějakým hromadným, který vůbec nevypovídá o tom kdo u keše byl. Mimochodem, čistě teoreticky, když už se zde naráželo na hromadný nick geopraha. Tenhle nick zaregistrován je. A tipnul bych si, že i byl založen někým kdo v této skupině je. A třeba se i pletu. Pokud se nepletu, tak proč nelogují dotyčný pod tímto nickem. Protože by neměli body u svých nicků, nebo jak to je? / jen takové rejpnutí  ;)   /

 

Nick byl založen jako ochrana před zneužitím + jako nick pro společné pořádané akce typu Lesem s Velesem atd. Jak už tu bylo několikrát psáno, skupina nemá pevně daný počet ani členy. Složení skupiny se mění a její přesné složení je známo až při odjezdu (proto neděláme samolepky o kterých jsme také uvažovali).


  • 0

#68 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 16:18

Hlavni problem je, ze grounspeak porad jeste nepodporuje skupiny. Kdyby nejaka takova moznost byla, hned by byl zivot jednodussi. Vsechny logy clenu skupiny by se pridavaly do jedineho logu, takze owner by hned vedel kdo kam patri a gc.com by zajistoval, aby se k logu mohli prihlasit opravdu jenom clenove. Protoze takhle si muze kdoliv do logu napsat odlovil jsem s geopraha.eu a tezko ocekavat, ze nekdo bude overovat jestli je to pravda nebo ne.


  • 2
MaFa

#69 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 16:20

Jasně, blbě napsáno z mé strany. Beru a omlouvám se. Na razítku nevidím nic špatnýho, však je tam nick dotyčného. Původní problém této diskuze je ten, zda je správné logovat pod svým nickem, nebo pod nějakým hromadným, který vůbec nevypovídá o tom kdo u keše byl. Mimochodem, čistě teoreticky, když už se zde naráželo na hromadný nick geopraha. Tenhle nick zaregistrován je. A tipnul bych si, že i byl založen někým kdo v této skupině je. A třeba se i pletu. Pokud se nepletu, tak proč nelogují dotyčný pod tímto nickem. Protože by neměli body u svých nicků, nebo jak to je? / jen takové rejpnutí  ;)   /

 

Myslim, ze i proto, aby neco k te kesi a o te kesi a o lusteni nebo hledani mohli napsat. Kdyby se to zalogovalo pod profil geopraha.eu, zalogoval by to jeden. 

Hele, v tomhle zase nemuzu mluvit za ostatni, ale fakt je mi sumak, jestli mam z vyletu "bodu" 30, 15 nebo jeden. 

A abych predesla pripadnym zkyslym poznamkam, ano, jsou i takovy kese, u kterych pet minut zachmurene hledim na monitor a zoufale premyslim, co vic nez "dik za kes" bych mohla napsat.

 

Edit: Zapomnela jsem dodat, ze hlavni duvod zalozeni nicku geopraha.eu byla touha mit moznost pod nim zorganizovat event. 


Tento příspěvek byl upraven od Slanecek: 24 únor 2014 - 16:22

  • 0

#70 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 16:39

tak, archeo multi nalezena, mám dobrou náladu :D opravdu jediné co mě mrzí, že tahle diskuze nevznikla před odlovem jisté mikro kešky uprostřed lesa :D člověk se tam ještě jak blbec v dobré víře uskromňuje a pak je za to ještě ownerem vytažen na pranýř, opravdu zajímavé chování. :) při příštím výletu za mikrovkou už toto neudělám, slibuji :)
  • -6

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#71 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 16:45

tak, archeo multi nalezena, mám dobrou náladu :D opravdu jediné co mě mrzí, že tahle diskuze nevznikla před odlovem jisté mikro kešky uprostřed lesa :D člověk se tam ještě jak blbec v dobré víře uskromňuje a pak je za to ještě ownerem vytažen na pranýř, opravdu zajímavé chování. :) při příštím výletu za mikrovkou už toto neudělám, slibuji :)

Vytáhla jsem to já, neb mě naštvaly ty kecy o finálkách a podvodnících v sousedním vlákně. Sama diskuse je živá, leč přínosná. Podle mě neškodí si vyjasnit názory a pozice. Věcné problémy je třeba řešit věcně, nikoliv osobně, tedy diskusí k věci a né o tom, kdo ty věci zrovna provozuje.
  • 2

#72 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 19:28

Jasně Pepo, máš pravdu, proto jsem také napsal, že takhle si to pravidlo vysvětluji já a pokud si ho někdo vysvětluje jinak je to jeho věc. 

pokud to má být důvod mazání cizích logů, tak už ten výklad není každého věc. A pokud někdo tvrdí, že podle nějakého pravidla má owner něco mazat (v tomto případě skupinové logy) a někteří to označují za stěžejní pravidlo, tak by mělo být jasno, co v tom pravidle vlastně je. A jak se ukázalo, tak výklad úplně jednoznačný není a různí lidé to mohou chápat různě


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#73 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 20:08

dobře, tak k věci :) nevidím problém v tom, když skupina zaloguje jedním razítkem a v logu napíšou, kdo se výletu účastnil. Pokud budou chtít lhát, můžou lhát i tím, že ponesou razítko někoho, kdo se lovu neúčastní. Oboje nelze dokázat a kačeři samotní, kteří takto podvádí, jsou akorát proti sobě. Toť můj názor.
  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#74 GeoVanil

GeoVanil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 20:18

Jak je vidět, pravidla geocachingu umožňují občas různý výklad, což každému z nás dovoluje hrát  „trochu jinou hru“.

 

To by ani tak nevadilo, kdybychom se pak ale všichni  nesešli na jednom místě, v jednom žebříčku „nejlepších kačerů“, „nejoblíbenějších keší“ apod.,  kdyby nás všechny navzájem potom neporovnávala jedna statistika.

 

A ještě blbější je, že neexistuje statistika, která by poznala, komu z nás geocaching přináší nejvíc radosti a zábavy.  To by pak totiž bylo poznat, kdo z nás hraje „tu správnou“ hru.


  • 10

#75 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 20:40

pokud to má být důvod mazání cizích logů, tak už ten výklad není každého věc. A pokud někdo tvrdí, že podle nějakého pravidla má owner něco mazat (v tomto případě skupinové logy) a někteří to označují za stěžejní pravidlo, tak by mělo být jasno, co v tom pravidle vlastně je. A jak se ukázalo, tak výklad úplně jednoznačný není a různí lidé to mohou chápat různě

 

Chápu tě. Beru to tak, že jsme národ vynalézavej a než aby jsme něco dodržovaly, tak budem hledat skulinky jak to obejít. ;) Aneb, místo "díky za keš. tomy.22" mohu psát do logbooku "díky za keš. geokladno" a tím dát prostor ostatním aby si zalogovali keš stylem "díky za keš. Odloveno pod nickem geokladno" Tohle se mi prostě nelíbí. Nic s tím neudělám, ale napsat to můžu.


  • 1

#76 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 20:49

Chápu tě. Beru to tak, že jsme národ vynalézavej a než aby jsme něco dodržovaly, tak budem hledat skulinky jak to obejít. ;) Aneb, místo "díky za keš. tomy.22" mohu psát do logbooku "díky za keš. geokladno" a tím dát prostor ostatním aby si zalogovali keš stylem "díky za keš. Odloveno pod nickem geokladno" Tohle se mi prostě nelíbí. Nic s tím neudělám, ale napsat to můžu.

Jasně, ale stejně dobře tam můžeš taky napsat TFTC tomy22, pepí33 a kájí44 i když jsi šel sám. A taky s tím nikdo nic neudělá. Na druhý straně pokud to tvoje hypotetický geokladno (opravdové Geokladno ráčí prominouti)je co k čemu, tak všichni okamžitě začnou řvát, že ten pepí33, co se zalogoval na netu, tam s nima nebyl.
  • 1

#77 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 20:58

Ano Jacko. To jsou právě ty skulinky o kterých jsem psal. Když nějaké jsou, tak jich využijem, že? ;)


  • 0

#78 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 20:58

přesně tak, proč budu podporovat logování někoho, kdo s námi na výletě nebyl? o tom to přeci je, vytáhnout zadky ven :) leda by měl na všechny, kteří se výletu účastní kompromitující fotky a ti mu radši ten pohlavek nedali :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#79 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:04

Ano Jacko. To jsou právě ty skulinky o kterých jsem psal. Když nějaké jsou, tak jich využijem, že? ;)

A nebo taky ne. To už je jaksi na svobodné volbě každého jednoho soudruha. I se všemi důsledky, co takové rozhodnutí nese. Ale podezříváním každýho a priori z podvodnýho jednání se věci příliš nepomůže.
  • 0

#80 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:14

A nebo taky ne. To už je jaksi na svobodné volbě každého jednoho soudruha. I se všemi důsledky, co takové rozhodnutí nese. Ale podezříváním každýho a priori z podvodnýho jednání se věci příliš nepomůže.

 

 

Já nikoho nepodezřívám a nikde jsem to nenapsal. Jeden to může vzít tak, druhý jinak. Toť můj názor. A vůbec. Můj názor již znáte, nic jiného již k tomu nenapíšu. Není důvod. ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama