Přejít na obsah


Fotka

Bezdůvodné zamykání ??


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
119 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 13:30

Tak jsem se chtěl podívat, jak dopadlo jedno vlákno, které jsem ráno sledoval a nyní koukám, že bylo zamčené admininem a to i přesto, že autor vlákna (pomíjím to, zda měl nebo neměl pravdu) nebyl vulgární, nikomu nenadával a ani nikoho nijak neurážel. Jen měl odlišný názor, než je ten většinový a než má admin ....

 

Nemůžu si pomoct ale přijde mi to opravdu smutné.

Už moře lidí mi na eventech na lovu nebo třeba na Facebooku říkalo něco jako:

 

"Geocaching.cz? Proč tam proboha ještě vůbec lezeš?"

 

Vždy jsem odpovídal ve smyslu, že to pořád ještě má smysl.

S takovýmto přístupem o tom začínám pochybovat i já.


  • 8
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 13:50

O jaky jde vlakno? Priznavam se bez muceni, ze jdem za vikend zamkla pouze jedno jediny - a to jenom proto, ze to byla ozivena fosilie a novej prispevek dostal vlakno vlastni :)


  • 0

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 13:55

Kapso, kdyby to bylo kvůli odlišnému názoru, tak se s ním zřejmě nebudu bavit sedm stránek. Když naopak zakladatel nedokáže akceptovat slušně vyjádřený opačný názor a na snahy o vysvětlování a argumenty reaguje, že admin "pořád mele", tak tím dal jasně najevo, že o další diskuzi nestojí.


  • 5

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#4 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 13:57

Tady musím souhlasit, že daná diskuse se točila v kruhu a byla o ničem - aspoň pro mě.


  • -1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 13:59

Řekl bych, že se jedná o poslední zamčené vlákno.

Možná by chtělo, aby ten, kdo zamyká řekl alespoň důvod... I když chápu, dotyčný ho raději nechce říct, aby nerozpoutal další plamennou diskuzi...

 

 

Tak jsem se chtěl podívat, jak dopadlo jedno vlákno, které jsem ráno sledoval a nyní koukám, že bylo zamčené admininem a to i přesto, že autor vlákna (pomíjím to, zda měl nebo neměl pravdu) nebyl vulgární, nikomu nenadával a ani nikoho nijak neurážel. Jen měl odlišný názor, než je ten většinový a než má admin ....

 

Nemůžu si pomoct ale přijde mi to opravdu smutné.

Už moře lidí mi na eventech na lovu nebo třeba na Facebooku říkalo něco jako:

 

"Geocaching.cz? Proč tam proboha ještě vůbec lezeš?"

 

Vždy jsem odpovídal ve smyslu, že to pořád ještě má smysl.

S takovýmto přístupem o tom začínám pochybovat i já.

 

Osobně jsem o víkendu absolvoval na kole část PWT, abych měl zase nějaké ty FP na rozdávání (a taky pár snadných nálezů :-)) a v jednom z logů se mi hned vrátilo to, že sem vůbec píšu nějaké ty názory (i když jsem nikdy nepsal, že PWT nikdy neodlovím a že je to absolutní zlo, jen že mám raději něco jiného). Ale vyzkoušet se má vše, že...

Na kole ta stovka ještě celkem ušla, nebylo nic moc počasí na focení, tak ty pěkné vesničky kolem byly i fajn, ale večer mi manželka říká, co to vlastně kam píšu za názory, že čte nějaký rejpavý log na PWT od jednoho kačera, co jsme potkali cestou v autě a co dal výskoky PWT celý :-).

Takže ono asi je opravdu lepší nic neříkat... A je jedno jestli tady, nebo na FB.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 07 April 2014 - 14:01

  • 0

#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:00

Jo tohle vlakno... No, tam jsem mela chute na zamek uz o neco driv, nez k nemu vubec doslo. Ale pak jsem sla spat a zacal se s nim bavit pepa, tak jsem to nechala bejt. Ono to neni jenom o tom, ze dotycnej neni vulgarni apod. Ale taky o tom, ze byl opravdu jako zaseknutej gramofon a uz to zacinalo prechazet v neco "nekoser".


  • -1

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:00

A abych řekl, tak se mi nelíbí, jakým způsobem dezinterpretuješ příčinu zamčení. To co si napsal, že byl důvod zamčení, není pravda a byl bych ti vděčný, kdybys to tedy ostatním nepodsouval.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:01

Kapso, kdyby to bylo kvůli odlišnému názoru, tak se s ním zřejmě nebudu bavit sedm stránek. Když naopak zakladatel nedokáže akceptovat slušně vyjádřený opačný názor a na snahy o vysvětlování a argumenty reaguje, že admin "pořád mele", tak tím dal jasně najevo, že o další diskuzi nestojí.

 

Pepo, on tobě řekl, že pořád meleš, ty jemu, že je kolovrátek.

Potud 1:1 a svým způsobem jste měli pravdu oba. :)

 

Nic to ale nemění na tom, že tam v té diskuzi nebylo nic vulgárního ani urážlivého a celá diskuze byla "košer".

To, samé by mohl tvdit on, že nedokážeš akceptovat slušně vyjádřený názor.

 

Ale tady přece nejde o to, zda měl nebo neměl pravdu !

 

Tady musím souhlasit, že daná diskuse se točila v kruhu a byla o ničem - aspoň pro mě.

 

Možná byla o ničem, podle mě jsou taky některé o ničem, ale pouhý nesouhlas s jiným názorem by neměl být důvodem k zámku. Pokud ano, tak je to z mého pohledu definitivně poslední kapka ....


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:04

Možná byla o ničem, podle mě jsou taky některé o ničem, ale pouhý nesouhlas s jiným názorem by neměl být důvodem k zámku. Pokud ano, tak je to z mého pohledu definitivně poslední kapka ....

Ještě jednou a doufám že naposled, nebylo to kvůli odlišnému názoru. Kolikrát to mám opakovat a co tím osočováním sleduješ?


  • -1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:08

A abych řekl, tak se mi nelíbí, jakým způsobem dezinterpretuješ příčinu zamčení. To co si napsal, že byl důvod zamčení, není pravda a byl bych ti vděčný, kdybys to tedy ostatním nepodsouval.

 

Ještě jednou a doufám že naposled, nebylo to kvůli odlišnému názoru. Kolikrát to mám opakovat a co tím osočováním sleduješ?

 

Nepadla tam jediná urážka, nadávka ani vulgarita.

To, že někdo něco s čím nesouhlasíš, opakuje (stejně jako jsi se opakoval ty), tak to tě může žrát ale důvod k zámku to není a pokud ano, tak sorry, ale to už mi tedy hlava fakt nebere ....


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:11

 

Možná byla o ničem, podle mě jsou taky některé o ničem, ale pouhý nesouhlas s jiným názorem by neměl být důvodem k zámku. Pokud ano, tak je to z mého pohledu definitivně poslední kapka ....

 

Slibuju, že poslední moje reakce. Na sedmi stránkách se řešilo furt to samé a vlastně nic. Přiznám se, že jsem nepochopil co se dotyčnému stalo a on to vlastně nikdy pořádně nikomu neřekl. Přišlo mi, že na odpověď odpovídá útokem a že ho to snad i baví. Mě to nebavilo a zrovna toto uzamčení tématu mi nevadí! Howg.


  • 3

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:12

Kdyby daná diskuze byla o ničem, vyšuměla by do ztracena a nemusela by být zavírána...

 

I když je pravda, že dle mého byl dotyčný hodně otravný a nedal se přesvědčit, podobně jako někteří další dříve, kteří se stále opakovali..

Částečně s ním třeba v něčem souhlasím. Ovšem v něčem zase vůbec ne... Třeba v jeho přístupu k publikaci dotyčných keší.

V něčem s ním třeba souhlasím, osobně si myslím, že by bylo daleko lepší sjednotit geokešing tak, aby kešky byly jednotné a případné firmy jen poskytovaly služby (informace o nich, stahování informací, mapy, notifikace atp.). Samozřejmě s pravidly pro publikování atp.

Ovšem vím, že já osobně jsem veliký idealista a proto taky vím, že taková myšlenka se v dnešní době nemá možnost prosadit, protože firma, která si na tom vystavěla velice dobrou obživu se toho už nezbaví. A bohužel využívá toho, že má ve většině světa přirozený monopol...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 07 April 2014 - 14:13

  • 1

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:16

Tak znova - tady přece nejde o to, zda dotyčný měl nebo neměl pravdu, nebo zda se opakoval či nikoli. Opakují se tu i mnozí jiní a opakovali se stejně jako on v té diskuzi. Někomu připadla zbytečná, někomu ne - jako většina zdejších diskuzí. Podstatné je, že probíhala zcela regulérně a slušně - tedy bez důvodu k zámku.

 

Aneb jak říkal Voltaire:

 

Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit vaše právo, abyste je říkat mohl.


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:17

Kapso, zkus se nad tim zamyslet z durhy strany. To, jak dotycnej neustale (i kdyz dostal odpovedi) opakoval vety ve stylu jako "Proc ja?" nebo "Kdyz tohle zakazujou tak proc tamto ne?" a porad vlastne opakoval totez a nechtel rict nic, uz zacinalo tak trochu hranicit s trolovanim. Chtel diskuzi. Dostal ji. Ale presto furt kladl otazky a predkladal argumenty, ktery mi prisly spis jako provokace ostatnich (takova nenapadna) aby se vzbourili a hromadne zdrhli na open*, protoze tam prece "zadny" pravidla nejsou.

 

Z myho pohledu ze zacatku mozna seriozni diskuze, ktera se ovsem vyvinula jen v neustaly omylani jednoho a totez a nikam nevedla.


  • 2

#15 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2696 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:17

A vůbec nechápu, proč bych to měl kvůli odlišnému názoru zamykat. Jestli sis nevšiml, tak se tu běžně tolerují diskuze, které se negativně vymezují vůči serveru i mé osobě a s oponenty jsem schopný dlouze diskutovat a svůj odlišný názor obhajovat bez potřeby opačné názory nějak potírat.

 

Nepadla tam jediná urážka, nadávka ani vulgarita.

To, že někdo něco s čím nesouhlasíš, opakuje (stejně jako jsi se opakoval ty), tak to tě může žrát ale důvod k zámku to není a pokud ano, tak sorry, ale to už mi tedy hlava fakt nebere ....

z diskuze byl už jen flame a souboj o poslední slovo, někdo musel mít rozum a ukončit to


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#16 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:19

Ona to nebyla úplně normální diskuse, dotyčný argumenty ostatních buď zcela nechápal, nebo záměrně ignoroval a pořád si opakoval svoje (a je úplně jedno jestli to byla pravda nebo ne). To opravdu nikam nevedlo, jen by se vlákno natahovalo jak by přícházeli další lidé kteří by se snažili svůj názor vysvětlit. Škoda toho vlákna určitě není.


  • 2

#17 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1108 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:20

Spiš je škoda, že Hansovo zlato neni na GC a že vlastně nikdo nevi proč.

Mimochodem, na open jsem našel doby přiběh:

opencaching.cz/viewcache.php?cacheid=583
  • 3

*


#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:21

Z myho pohledu ze zacatku mozna seriozni diskuze, ktera se ovsem vyvinula jen v neustaly omylani jednoho a totez a nikam nevedla.

 

Promiň Peťulinko, ale jestli diskuze někam vedla nebo ne, tak o to tu přeci nejde.

Je i hromada jiných diskuzí, které nikam nevedou ....

 

A vůbec nechápu, proč bych to měl kvůli odlišnému názoru zamykat. Jestli sis nevšiml, tak se tu běžně tolerují diskuze, které se negativně vymezují vůči serveru i mé osobě a s oponenty jsem schopný dlouze diskutovat a svůj odlišný názor obhajovat bez potřeby opačné názory nějak potírat.

 

z diskuze byl už jen flame a souboj o poslední slovo, někdo musel mít rozum a ukončit to

 

Ano, souboj a poslední slovo, který jsi nevyhrál převahou argumentů ale tím, že máš v menu o tlačítko víc, než on.


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:24

Promiň Peťulinko, ale jestli diskuze někam vedla nebo ne, tak o to tu přeci nejde.

Je i hromada jiných diskuzí, které nikam nevedou ....

To nepopiram. Ale byl tam dalsi prvek, kterej tomu zamceni napomoh. O to slo. Kdyz tady trolil shaman nebo hanska, to jste vsichni kriceli. Ale kdyz tu troli nekdo "slusne", to vam nevadi. 


  • 0

#20 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2014 - 14:25

Ano, souboj a poslední slovo, který jsi nevyhrál převahou argumentů ale tím, že máš v menu o tlačítko víc, než on.

Sorry Kapso, ač s tebou obvykle souhlasím, v té diskusi byly argumenty naprosto k ničemu.


  • 5




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama