Přejít na obsah


Fotka

Jak se dostat do popředí kačerských statistik


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#61 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 13:02

Taky jsem viděl rakouskou T5, která byla na nějakém nepoužitém betonovém monolitu vedle dálnice. Byly tam fotky lidi, jak jeden udělal druhému stoličku a bylo odloveno. :-)


  • 0

#62 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 13:20

Ono to bude vypadat divně, ale trochu máš pravdu. Pepa je docela šikovnej a mrštnej, třebas taková GC3PHXA - když jsme ji kdysi lovili, tak tam lezli dva s pomocným lanem. Když jsem tam byl později podruhé s Pepou, tak jsem s otevřenou pusou zíral že ji zvládl sám bez pomůcky (kdo neví o co jde tak prosím nekomentujte). No a pak je spousta T5, které nejsou na 30 metrů vysokém holém buku. Osobně jsem se hádal s jedním rakušákem, že T5 3metry vysoko kam se dá dostat z lavičky která se dala přitáhnout ze vzdálenosti 5 metrů není T5 ale maximálně T4.5 (bezvýsledně). Docela bych řekl, že chápání T5 jako výhradně extrémního terénu je česká specialita. Ale stačí si přečíst specifikaci na WiKi, vejde se do toho dost...

Ty jo! Ještě trošku víc a vlezeš mu "tam" úplně celý. :D  Takový *cenzored* alpinismus. My všichni už dávno víme, že jste s Pepíkem velcí kamarádi, tak ho prosím stále neobhajuj, vždyť je to naprosto zbytečné, všichni o něm ví, jakej je to *cenzored*. Běž se s ním raději projet jeho novým fárem a trošku mu zvýšit jeho sebevědomí, než nesmyslně plácat tady na fóru. Určitě se ti nepovede uhádat, že zrovna náhodou bylo všech 134 T5 keší tak akorát, aby se tam dalo bez výbavy vylézt. :blink:


  • 3

#63 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 13:54

Ty jo! Ještě trošku víc a vlezeš mu "tam" úplně celý. :D  Takový *cenzored* alpinismus. My všichni už dávno víme, že jste s Pepíkem velcí kamarádi, tak ho prosím stále neobhajuj, vždyť je to naprosto zbytečné, všichni o něm ví, jakej je to *cenzored*. Běž se s ním raději projet jeho novým fárem a trošku mu zvýšit jeho sebevědomí, než nesmyslně plácat tady na fóru. Určitě se ti nepovede uhádat, že zrovna náhodou bylo všech 134 T5 keší tak akorát, aby se tam dalo bez výbavy vylézt. :blink:

Toho bych se nebal, Arne je vyssi, vzdy mu budou koukat aspon ty nohy.

 

 

Pokud neco spatneho nemuzeme zmenit, muzeme si z toho aspon delat srandu.


  • 5

#64 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 13:55

Novom: Na rozdíl od jiných se snažím o nezaujatý pohled - píšu pouze co jsem viděl a zažil, nevycucávám si nic z prstu. Můžeš to říct o sobě ?


  • -4

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#65 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 14:00

Novom: Na rozdíl od jiných se snažím o nezaujatý pohled - píšu pouze co jsem viděl a zažil, nevycucávám si nic z prstu. Můžeš to říct o sobě ?

 

Juuu, tak nam tu jeste popis, jak jsi s Joneou v Budapesti ferove odlovil 300 kesi za kazdy den, z toho nekolik nerakouskych T5. A potom jeste tu o Cervene Karkulce, tu mam jeste radeji ;-)



Uz se poprali? Uz se poprali?


  • 2

#66 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 14:17

Taky jsem viděl rakouskou T5, která byla na nějakém nepoužitém betonovém monolitu vedle dálnice. Byly tam fotky lidi, jak jeden udělal druhému stoličku a bylo odloveno. :-)

 

Jenže to je správně. Nestačily ti tvoje vlastní ručičky nožičky, potřebovals cokoli navíc - stoličku, kamaráda, ponorku, buran...


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#67 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 14:23

Rishare: Maďarské T5 ? Byls tam nebo vaříš z vody ? Pokud na ně totiž nestačí "stolička" tak většinou stačí delší rovná větev s háčkem (tj. větvičkou) na konci.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#68 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 14:36

Citečko, naprosto souhlasím.

U nás jsou naopak keše 4-ky, kdy i když si stoupneš někomu na záda (rozuměj na ramena), nedostaneš ani na první větev, a stejně to není 5-ka... Takovým píšu DNF a nechápavý log, jak tohle může být terén menší jak 5...

 

Bohužel jsem dosáhl maximálního počtu palců a nemůžu palcovat, abych vyjádřil svůj souhlas... Bééé :-(


  • 1

#69 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 14:45

 

Bohužel jsem dosáhl maximálního počtu palců a nemůžu palcovat, abych vyjádřil svůj souhlas... Bééé :-(

Ono je to nějak limitované? :o


  • 0

#70 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 15:01

Rishare: Maďarské T5 ? Byls tam nebo vaříš z vody ? Pokud na ně totiž nestačí "stolička" tak většinou stačí delší rovná větev s háčkem (tj. větvičkou) na konci.

"A vy zase bijete cernochy" (viz argument klacku a odboceni od tematu realnosti odlovu onech kesi) Ale mas pravdu, ja zapomnel, ze staci v pripade nouze skulina mezi koreny a CWGcko. Omlouvam se a kaji se, jste proste machri s velkyma..... stolickama.
 

8901f42f-5060-4e73-89e8-843155f11282.jpg

cb4ecc24-ab27-4c33-8552-df662f23d61e.jpg

 

61d85010-306f-4a21-969e-6af90d087d86.jpg


  • 0

#71 Novinha

Novinha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 15:16

Proč si vlastně někteří tu drahou výbavu, sedáky, lana, jumary apod., na T5 pořizujete, když stačí stolička, nebo větev s háčkem na konci :D To fakt nechápu... :D


  • 2

#72 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 15:23

Jenže to je správně. Nestačily ti tvoje vlastní ručičky nožičky, potřebovals cokoli navíc - stoličku, kamaráda, ponorku, buran...

 

To jo, ale jak pak odlišit keš, na kterou potřebuješ židli a jak keš, na kterou potřebuješ potápěčskou výbavu.


  • 0

#73 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 15:44

To jo, ale jak pak odlišit keš, na kterou potřebuješ židli a jak keš, na kterou potřebuješ potápěčskou výbavu.

 

Jenže to je právě ono - na 4,5 ti většinou stačí to, co normálně nosíš po kapsách (max. baterka v mobilu či šroubovák v noži), ale na 5-kovou už si musíš přinést něco, co už s sebou nenosíš (žebřík, potápěčskou výzbroj). Když jdeš na T5 tak si pořádně přečteš, už před výpravou, kam jdeš a co potřebuješ... U ostatních ti většinou stačí, když si přečteš listing cestou ke keši, aby ses informoval, co ti chce autor keše říci a sdělit o okolí...  I když většinou si raději přečtu už doma i ty T4,5. Tedy, když to stihnu... Největší překvapení je vždy, když kousek před keší se dočtu u T4, že "doporučuji sedák, karabinu a 20 metrů lana"...


  • 2

#74 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 15:58

Novom: Na rozdíl od jiných se snažím o nezaujatý pohled - píšu pouze co jsem viděl a zažil, nevycucávám si nic z prstu. Můžeš to říct o sobě ?

Nestranně se ho v každém příspěvku zastáváš a bojuješ za něj. :P Mám takový dojem, že sis nějak popletl pojmy. Já naštěstí Joneu neznám osobně, ale jeho činy, skutky a chování mluví za vše, včetně toho eventového.


  • 0

#75 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 17:45

To jo, ale jak pak odlišit keš, na kterou potřebuješ židli a jak keš, na kterou potřebuješ potápěčskou výbavu.

 

No, mělo by to být v listingu - a v attributech.

 

Taky mám jednu T5, je vespod mostu, v nějakých 3,5 metrech, daleko od pilíře, nevyskočíš, nevylezeš... FTFkař (PeBo... B) ) lovil tuším ze střechy auta (attrib "stealth"... :ph34r: ), někdo ze štafliček, většinou lezeš kamarádoj na ramena... žáden lano, žáden akrobat, žáden drsoň, ale T4 to fakt nejni :rolleyes:

 

Anebo se halt projdeš dvakrát. Aneb "Co není v listingu, musí být v nohách". :D


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 23 duben 2014 - 17:49

  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#76 dymak

dymak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 17:47   Nejlepší odpověď

Můj názor tady asi zůstane navždy ztracen v propadlišti času, ale nedá mi to...Když jsem před pár lety začal s GC, tak jsem si říkal, super, a ten pocit je ve mě pořád. Nemusím mít x tisíc nálezů za rok, dobrovolně se přiznám, že na T5 nemám, když kešku nenajdu DNF napíšu, když ji nemůžu vyluštit, trápím se, ale na finálkách souřadnice nehledám, našel jsem si v této hře svoje. Je mi jako průvodce po cestách, je mi jako prostředek, jak si užít chvilky volna, jak vyrazit do lesa, do neznámého města, jak potrápit buňky šedé mozkové. Jediné, co mě mrzí je to, že nemám dost nápadů a invence na založení nějaké další kešky, abych udělal radost ostatním...Dostat se do popředí nějakých kačerských geostatistik opravdu nepotřebuju. A koukám, že těch lidí jako já je spousta....Ale někdo musí být vždycky první a já vím, že na stupních vítězů jsem nikdy nestál a ve hře pro mě dávající jiný smysl ani stát nechci. Smysl pro fair play platí v každé hře a kdo ho ctí, ten je u mě vítězem. A proto jdu radši na pivo a popřemýšlím nad jedním z několika nápadů, jak potěšit hezkou krabkou ostatní... :)


  • 29

#77 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 17:52

To jo, ale jak pak odlišit keš, na kterou potřebuješ židli a jak keš, na kterou potřebuješ potápěčskou výbavu.

Atribitama, soudruhu, atributama! Navrhuju poslat na Zeměplk petici, aby přidali atribut stoličky.


  • 0

#78 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 17:52

Tak jsem si přes

 

http://project-gc.com/

 

nechal zkontrolovat duplicity u svých keší. Výsledkem bylo 16 nadbytečných logů z celkového počtu bezmála 5500 nálezů. Dotyčným jsem napsal slušnou zprávu a teď jsem zvědavý, jak na to kdo zareaguje. Mezi duplicitami byly logy og kačerů s několika tisíci nálezy i od těch, kdo našli čtyři kousky. Jen těm, kdo se už skoro rok nepřihlásili, jsem jeden z logů smáznul rovnou. Dělám něco blbě, nebo opravdu při mazání logu nemohu připsat důvod?


Tento příspěvek byl upraven od Petrtra: 23 duben 2014 - 18:17

  • 0

#79 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 17:58

Tak jsem si přes http://project-gc.com/    nechal zkontrolovat duplicity u svých keší. Výsledkem bylo 16 nadbytečných logů z celkového počtu bezmála 5500 nálezů. Dotyčným jsem napsal slušnou zprávu a teď jsem zvědavý, jak na to kdo zareaguje. Mezi duplicitami byly logy og kačerů s několika tisíci nálezy i od těch, kdo našli čtyři kousky. Jen těm, kdo se už skoro rok nepřihlásili, jsem jeden z logů smáznul rovnou. Dělám něco blbě, nebo opravdu při mazání logu nemohu připsat důvod?

Radši takhle, aby se to dalo číst :)
  • 0

#80 Petrtra

Petrtra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 18:19

Radši takhle, aby se to dalo číst :)

Díky, opraveno, opravdu je to tak lepší.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama