Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kešky na elektrických tentononcech


Nejlepší odpověď pepa.z.pocernic , 29 duben 2014 - 8:51

problém je imo v tom, že když už si lidi zvyknou, že keš může být na rozvodném zařízení nebo v atrapě takového zařízení nebo, tak pak mohou lézt i do pravého a nebudou řešit, že v listingu ani na objektu neni nějaká info. imo by se cache neměla maskovat za nic do čeho může být nevhodné nebo nebezpečné lézt, protože jednou si to někdo zapomene ověřit, nebo nebude mít dost rozumu (dítě) a nastane problém a je lepší podobné vzorce nevytvářet.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 6:49

Rád bych se zeptal jak je to s keškami na elektrických tentononcech viz. obrázek 

IMAG0252.jpg

Mimochodem je to dobrý nápad - kačer hned ví a většina mudlů na kešku nesáhne z obavy, že jim příjde vynadat všech 220 (nebo kolik) voltů a každý z nich je kopne.

Ale zajímalo by mě, koho musím požádat o povolení a jak bývá vstřícný.


  • 1

#2 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:14

Ono je otázka, jestli kačer hned ví. Bohužel jsem se často setkal s keškou, která připomínala zařízení pod proudem, ale ani v nápovědě, ani na místě jsi nepoznal, že se jedná o keš a ne opravdu o opravdové elektrické zařízení...

 

Za mě:

- pokud je krabička jasně označená (i třeba daná nálepka) nějakým malým logem GC nebo něčeho podobného, kdy kačer jasně pozná, že to je keška, a je jasná nápověda, pak ano.

- pokud není nijak znát, že se jedná o keš a ne o elektrický přístroj (v terénu) a není jasně napsaná nápověda, tak NE. Skoro se divím, že ještě něco někde nějakého kačera nezabilo, když si vezmu, co jsem jen já osahával za skrýše kvůli nejasným nápovědám právě u takovýchto zařízení...

 

Obecně jsem pro jasné označení kešek, pokud hodně připomínají ostatní lidské výtvory, protože kačeři potom nelikvidují ostatní okolní možné úkryty s tím, že možná je to támhleten zvonek, který jim pak zůstane v ruce...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 29 duben 2014 - 7:15

  • 16

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:15

Je to BLBÝ nápad. Stačí aby se někdo spletl v souřadnicích a lezl do skříně pod napětím. Pro kešky chodí i děti. Je pravda, že už jsem jich několik našel v podobném provedení. Když je to elektrokrabička na magnetu, chycená zvenčí, tak je to ještě přijatelné. Lézt někam, kde z principu mohu očekávat napětí, je blbost. A to mě konkrétně se nemůže nic stát, já mám zkoušky (i když už propadlé).

A řekl bych, že po žádosti o povolení by tě majitel toho zařízení hnal svinským krokem.


  • 18

#4 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:33

On ten tentononc se nazývá rozvaděč, rozvodná skříň, ...

 A to mě konkrétně se nemůže nic stát, já mám zkoušky 

To jakože proti zásahu el. proudem seš očkován, nebo bereš nějaké pilulky? :)


  • 9

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:38

Obecně jsem pro jasné označení kešek, pokud hodně připomínají ostatní lidské výtvory, protože kačeři potom nelikvidují ostatní okolní možné úkryty s tím, že možná je to támhleten zvonek, který jim pak zůstane v ruce...

 

To si nepomuzes. Kdyz tu kesku teprve hledas, tak vubec nevis jak vypada, ani jestli je oznacena ci neoznacena. Spletes se, a rozeberes rozvadec pod proudem, i kdyz o deset metru vedle bude jasne oznacena krabicka...

 

Neprijde mi to dobry napad, i kdyz je to oznacene. Uz jen kvuli tomu, aby si treba deti a laici nezvykali, ze se na takove veci ma sahat.


  • 12

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:39

To jakože proti zásahu el. proudem seš očkován, nebo bereš nějaké pilulky? :)

Spis narozdil od laiku dokaze lepe posoudit, na co muze sahnout a ceho se pri tom nema pro jistotu drzet. :P


  • 1

#7 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:46

Ona ta keška byla v rozvodné krabici přidělané magnety vně skříně, takže do ničeho lézt nemusím.


  • 0

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:54

Přiznám, že v lecčem takovém už jsem několikrát taky hrabala, i když keš byla o metr vedle :D. Zvlášť když to nebylo dobře zavřený nebo to bylo starý a rezavý. Ve starým nepoužívaným a nebo v atrapě jsem už párkrát i našla. Podle mě na tohle se hodí leda 2D keš připlácnutá z magnetický fólie a v listingu s jasným označením velkými červenými písmeny + ještě do hintu, že dovnitř nelézt. A nebo na dvířka kódovej zámek a logo GC, pokud jsem šťastným majitelem dotyčné fake almary - třeba si ji vestavím do zahradní zdi u baráku.


  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 7:55

Pokud ta krabička bude jasně a dobře označená, je to lepší, než aby vypadala jako opravdová bez označení. I když může někdo hledat trochu bokem, stejně snad většina nejdříve hledá očima a až když nemůže najít "šmátrá". Problém u podobných kešek je právě to, že nemusí být nějak označeny, takže člověk musí předpokládat, že označeny nejsou...

 

Osobně podobné úkryty taky nemám rád, ale když už, tak jasně označené...


  • 1

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 8:04

Mně se tyhle nápady moc líbí, i když je pravda, že se poněkud přemnožily, stejně, jako ptačí budky. Když jsem takovou kešku našel prvně, byl jsem z toho nadšený! Vede to k extrému, že v blízkosti keše jsou zčásti pozotvírána elektrická zařízení. U jedné keše na Žižkově je dokonce na venkovním zvonkovém tlačítku napsáno TOTO NENÍ CACHE  :D !


  • 6

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 8:09

Ono je otázka, jestli kačer hned ví. Bohužel jsem se často setkal s keškou, která připomínala zařízení pod proudem, ale ani v nápovědě, ani na místě jsi nepoznal, že se jedná o keš a ne opravdu o opravdové elektrické zařízení...

 

S tím jsem se už jednou taky setkal a fakt jsem si nebyl jistej, jestli na to mám sahat nebo ne a to jsem v podstatě elektrikář.

Pokud je to ale zvenku, tak proč ne ale mělo by to být napsané v listingu i hintu.

Případně bych na kešku i dal logo, aby to bylo jasný.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 8:16

Když se dozadu přichytí plastová krabička, tak proč ne. Dovnitř bych určitě nic neschovával, i kdyby to bylo odpojené.


  • 2

#13 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 8:32

Já je nemám rád...v hintu bylo: nekope, na 0 skříň plná drátů.....ale když je člověk špatně, že ?

Samotná krabička byla úplně někde jinde a docela bezpečně...ale stejně, proč ?


  • 0

*


#14 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 8:51   Nejlepší odpověď

problém je imo v tom, že když už si lidi zvyknou, že keš může být na rozvodném zařízení nebo v atrapě takového zařízení nebo, tak pak mohou lézt i do pravého a nebudou řešit, že v listingu ani na objektu neni nějaká info. imo by se cache neměla maskovat za nic do čeho může být nevhodné nebo nebezpečné lézt, protože jednou si to někdo zapomene ověřit, nebo nebude mít dost rozumu (dítě) a nastane problém a je lepší podobné vzorce nevytvářet.


  • 8

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#15 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 9:52

Jo, s tím zvonkem dobrý... Taky jsem onehdy na stagi jedné (cizí) multimysterky po nalezení ns objekt, který si hověl ve větvích o metr a půl výš, radši permafixem napsal "opravdová ptačí budka". :) 

 

Nedávno, začátkem zimy, jsem v naší oblasti betatestoval přesně jednu takovou - krabička falešného vypinače (takový ten hříbeček co se povytahuje nebo zarazí) magneticky uchycená na spodku skříně "tentononcu". Ten magnet byl navíc tak slabý, že keš držela na plechu spíš silou vůle. Stačilo, aby pořádně fouknul vítr a mohla zapadnout někam do kopřiv pod tou skříní, zatímco by hledači naprázdno otlapkávali celý objekt. Tehdy jsem byl tuze nemile překvapen, že ani nejnovější pravidla využití "tentononců" nijak konkrétně nezakazují a že tedy nemám žádný pádný argument zvenčí, jímž bych ten nápad autorovi rozmluvil (ona to celkově byla keš na "blbém místě", takže ten elektrohazard už v té souvislosti jen kapka navíc). Osobně myslím,, že transformátorové a rozvodné skříně by pro budoucí keše měly být proskribovány. Podle mého v nich totiž je daleko větší potenciál úrazu kačera a (jak před pár dny ve vlákně o NVS probíráno) v pádě nějakého udání a výjezdu pyrotechniků budeme za nezodpovědné dětiny, když si vybíráme na hru takovéhle obkekty. Ve srovnání s tím paušální zákaz zakopaných (či přesněji do země zanořitelných) keší pokládám za přehnaný. . 

 

A i kdyby to žádné pravidlo zapovídat nemělo: Stejně jako je správnou zásadou zacházet se střelnou zbraní jako "vždycky nabitou" a nemíříme jí na nikoho ani žertem, tak by laici neměli být povzbuzováni k tomu, aby elektrické rozvody považovali za hračku. Zkrátka a dobře, je-li to jen trochu možné, skříň opravdového systému coby podklad nepoužívat.


  • 3

#16 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:05

Podle mě umisťovat keše do blízkosti elektrických zařízení je vždycky špatný nápad. Stejně tak se mi nelíbí používání elektroinstalačního materiálu (rozvodné krabice, skříně, atd.) pro tvorbu skrýší. Důvod tady už padl: Jakmile se lidi naučí, že tohle je možný geoúkryt, tak začnou bezmyšlenkovitě ohledávat třeba živou rozvodnou skříň – protože takovou keš přece v minulosti už našli, je to jasný geoobjekt, ne? Viděl jsem dost takových zařízení ohlodaných geoerozí, a divím se, že to zatím nikoho nezabilo.


  • 1

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:10

Ono je to tezke, kdyz treba jeden z Dalmatinu (ktery jde prikladem) je priplacly na elektroskrini na sloupu s 22kV. Nebo kdyz keska s listingem, co ma logo CaGeo, je ve stare elektrorozvodne skrini... Skoda, zrovna v techto vecech by mohli jit prikladem.


  • 5

#18 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:15

Dalmatiny jsem nepřipravoval a ani nelovil (nerad lovím autosérie), takže o tom nevím. Ale máš naprostou pravdu, požádám kolegy o úpravu.


  • 0

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:25

Ano. Je to stejný princip jako v ptačích budkách, pod mostem nebo na těch slavných autobusových zastávkách.

 

Jenže se s tim nedá dělat ani kulový. Co je platný, že by kdejakej slušnej owner keš výrazně označil, když kačera dovede signál plus mínus na deset metrů a tam stojí taková lákavá elektrická rozvodna... a keš pak leží v umělým sádrovým šnekovi na skalce o sedm metrů dál. Hint "koukej a uvidíš", případně "s opatrností nejdál dojdeš".


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 10:28

Prave proto mi prijde rozumne lidi spise ucit, ze na veci od elektriky se nesaha. Akorat je to asi marny boj.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama