Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kešky na elektrických tentononcech


Nejlepší odpověď pepa.z.pocernic , 29 duben 2014 - 8:51

problém je imo v tom, že když už si lidi zvyknou, že keš může být na rozvodném zařízení nebo v atrapě takového zařízení nebo, tak pak mohou lézt i do pravého a nebudou řešit, že v listingu ani na objektu neni nějaká info. imo by se cache neměla maskovat za nic do čeho může být nevhodné nebo nebezpečné lézt, protože jednou si to někdo zapomene ověřit, nebo nebude mít dost rozumu (dítě) a nastane problém a je lepší podobné vzorce nevytvářet.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2014 - 23:24

mf_453927440_6cc7f8d9f8c5f72b3ee4e89db49

Pěkný obrázky...tenhle mě připoměl dětská léta... :lol: :lol: :lol:

Když mě byl rok, poprvé jsem strčil drát (holej a holou rukou) do zásuvky a tím mě bylo předurčeno stát se elektrikářem... :lol:

Sorry za OT.

Ale k věci. Kešky na elektrických zařízením mě osobně nikdy nevadily, ba naopak. Ale uznávám že laikovi toužícímu po rychlém bodu mohou být fatální, právě z důvodu záměny s blízkým funkční zařízením. Některé věci které jsem viděl, bych si jako owner nelajzl. Spousta takových situací vypadá jako legrácka, ale jenom na obrázku nebo ve filmu.


  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#42 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2014 - 9:28

Věta

Kešky na elektrických zařízením mě osobně nikdy nevadily, ba naopak.

znamená, že vadily (naopak k "nikdy nevadily" je "vždy vadily") - takže jsi myslel, že vadily nebo nevadily? ;)


  • -2
Don't panic!

#43 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2014 - 9:37

Tak ještě jednou. Hint byl Blesk a na obou stranách přístavku u staré fary byly krabice s bleskem. Na jedné bylo dost nenápadně tužkou připsáno Here not. Je to v pořádku? Když je to krabice, kdy i po otevření dveří vidím jen vypínače a ovládací páčky jističů, je to ještě OK. Pokud jsou už vidět dráty, je to horší. Jo, krabice může být zavřená, nedobytně. Ale nikdy nevíš, kdo si od toho sežene klíče, př. který manták elektrikář to špatně zavře, př. u volně stojící ji někdo ťukne autem. Prostě do elektrických krabic se neleze.

 

Připomíná mi to jednu keš, kterou jsem našel taky, popis i hint sedí... Na jedné krabici bylo tužkou napsaný "Here not" a na druhé bylo logo GC, takže podle mě v pořádku.


  • 0

#44 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 6:42

Věta

znamená, že vadily (naopak k "nikdy nevadily" je "vždy vadily") - takže jsi myslel, že vadily nebo nevadily? ;)

Dovětek "ba naopak" v češtině neneguje předchozí výrok, ale jej "podtrhuje", takže víc než nevadily ;)


  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#45 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 6:59

Pěkný obrázky...tenhle mě připoměl dětská léta... :lol: :lol: :lol:

Když mě byl rok, poprvé jsem strčil drát (holej a holou rukou) do zásuvky a tím mě bylo předurčeno stát se elektrikářem... :lol:

Sorry za OT.

Ale k věci. Kešky na elektrických zařízením mě osobně nikdy nevadily, ba naopak. Ale uznávám že laikovi toužícímu po rychlém bodu mohou být fatální, právě z důvodu záměny s blízkým funkční zařízením. Některé věci které jsem viděl, bych si jako owner nelajzl. Spousta takových situací vypadá jako legrácka, ale jenom na obrázku nebo ve filmu.

Pane kolego, to jsem rád, že tu je někdo z oboru elektrického......

S Tvým názorm jenom souhlas. Když něco podobného lovím se svojí ženou, tak ji rovnou nechám vedle ať se jen kouká.


  • 0

#46 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 8:12

Na tohle by jeden řekl, že to nemůže být nic jiného než keška: kuk A není. :)


  • 4
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#47 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 8:38

Na tohle by jeden řekl, že to nemůže být nic jiného než keška: kuk A není. :)

Možná by ses divil, ale kolikrát jsem viděl všemožně na staveništích podobně chycené rozvodnice, kabely,....... Je to prasárna mimo jakékoliv zvyklosti, normy apod......


  • 0

#48 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 8:55

see.bee a ssva: tak je nás tu, elektrikářů, koukám víc. Jen já se tedy spíš živím elektronikou + částečně psaním. A s tou elektrikařinou, tedy se "začátky", jsem to měl podobně jako ssva, když mě jednou dostal na starost děda a já si doma hrál s "drátama a žárovkama atd". Následkem byly 3x vyhozený pojistky v bytě a jednou celej barák :ph34r: No a pak jsem šel studovat elektro i přesto, že tohle řemeslo z rodiny nikdo nikdy nedělal. ^_^

 

Myslím, že zrovna vloni jsem lovil jednu kešku v Praze Modřanech a ta byla umístěná zezadu na "elektrickým tentononcu" a dokonce na ní byla i nálepka s bleskem atd. takže člověka co elektrikařinu nedělal to mohlo opravdu zmást případně nutit hrabat někam kam nemá.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 02 květen 2014 - 9:00

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#49 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 9:12

Kačerům z cechu elektrikářského doporučuji (pokud ji ještě nemají) keš No. 9 ze série Žebráckých pověstí.... ta se mi moc líbila i pobavila.... a podle udělených FP nejen mě.

 

Když jsem začínal s GC, tak jsem se hloupě vrhnul prozkoumávat nedaleko stojící lampu veřejného osvětlení, šátral jsem pod laminátový kryt (při troše štěstí bych určitě narazil i na nějaký ten oholený kabel)..... keš jsem o chvíli později našel jinde, na mnohem bezpečnějším geoobjektu, a byl jsem moc rád, že to neskončilo "nepovoleným odběrem elektřiny".... pokud bych to přežil (lampy v tu dobu naštěstí nesvítily)


  • 0

#50 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 9:16

Podle mě prostě na některá místa pixly nepatří a zrovna elektrická zařízení a jejich atrapy jsou toho příkladem. Je určitě potřeba posuzovat podle konkrétního provedení a když už, tak by taková skrýš měla mít zřetelné označení a stoprocentně popisnou nápovědu, ale obecně se mi to moc nelíbí.

V jedné z posledních inkarnací tohohle tématu je vyfocený "pěkný" příklad, jak to určitě vypadat nemá...

http://www.geocachin...eních/?p=431883

 

... jasně, když se nad tím člověk trochu zamyslí, je asi blbost, aby to byla reálná součást rozvaděče a ty dráty vedly dál než k lepidlu na povrchu (teda aspoň doufám :) ), ale nemusí to tak být vždy a ne každý to vždy rozliší. Nehledě na to, že ten budník taky asi někomu patří a tohle provedení nevypadá, že by šlo odstranit jednoduše a bez viditelných následků.


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 02 květen 2014 - 9:24

  • 0

#51 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 9:51

pic07193.jpg


  • 2

#52 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 10:04

Podle mě prostě na některá místa pixly nepatří a zrovna elektrická zařízení a jejich atrapy jsou toho příkladem. Je určitě potřeba posuzovat podle konkrétního provedení a když už, tak by taková skrýš měla mít zřetelné označení a stoprocentně popisnou nápovědu, ale obecně se mi to moc nelíbí.

V jedné z posledních inkarnací tohohle tématu je vyfocený "pěkný" příklad, jak to určitě vypadat nemá...

http://www.geocachin...eních/?p=431883

 

... jasně, když se nad tím člověk trochu zamyslí, je asi blbost, aby to byla reálná součást rozvaděče a ty dráty vedly dál než k lepidlu na povrchu (teda aspoň doufám :) ), ale nemusí to tak být vždy a ne každý to vždy rozliší. Nehledě na to, že ten budník taky asi někomu patří a tohle provedení nevypadá, že by šlo odstranit jednoduše a bez viditelných následků.

Tak tohle je přesně jeden z příkladů, který je je o přes zobák kačera. V podobných případech by měl revírník zasánout hned na začátku a něco podobného nepovolit (když vemu, jak jsme pérováni kvůli T5). Všechno má svoje meze. V případě, že bych na podobné provedení narazil, navrhoval bych archivaci a myslím si, že návrh ustojím velice dobře.


  • 0

#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 10:07

Když vás tak čtu, nápadně mi to připomíná zkoušku práce s bezpečnostním zařízením, co jsem musela dělat před praktikama z elektorniky :D! A pak to, jak jsme pak při ěch praktikách ukradli vodiče s banánkama a na koleji si s nima pekli buřty (dva banánky do zásuvky, dva do buřta a už to jelo :D. Když to vyhazovalo pojistky na celým patře, kluci je radši propojili drátem nakrátko a byl klid.


  • 0

#54 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 10:58

Když vás tak čtu, nápadně mi to připomíná zkoušku práce s bezpečnostním zařízením, co jsem musela dělat před praktikama z elektorniky :D! A pak to, jak jsme pak při ěch praktikách ukradli vodiče s banánkama a na koleji si s nima pekli buřty (dva banánky do zásuvky, dva do buřta a už to jelo :D. Když to vyhazovalo pojistky na celým patře, kluci je radši propojili drátem nakrátko a byl klid.

Na buřty a podobné uzeniny je dobré taky použít měřící sondy a zapíchnout. Jen při podobném ohřevu se místa musí vyhodit, někdy jsou docela cítit po kovu


  • 0

#55 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 13:31

Doporučuji ke shlédnutí: http://elektrika.cz/...e/hrobar-varuje


  • 2

#56 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 21:08

Když vás tak čtu, nápadně mi to připomíná zkoušku práce s bezpečnostním zařízením, co jsem musela dělat před praktikama z elektorniky :D! A pak to, jak jsme pak při ěch praktikách ukradli vodiče s banánkama a na koleji si s nima pekli buřty (dva banánky do zásuvky, dva do buřta a už to jelo :D. Když to vyhazovalo pojistky na celým patře, kluci je radši propojili drátem nakrátko a byl klid.

Stačilo ty buřty zapojit do série :)


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#57 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 21:59

Stačilo ty buřty zapojit do série :)

To neungovalo, ty kousky střívka mezi nima se hned přepálily.


  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 22:16

Taky se dala voda vyřit odporem (drátový, 50-70 ohm, 10W) nebo dvěma žiletkami, jen se nesměla osolit. Jsou to blbosti, hazard, ale menší, než někomu něco schovat do rozvodné skříně. Tady totiž všichni věděli co to je a že je nebezpečné na to sahat.


  • 0

#59 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2014 - 22:43

Taky se dala voda vyřit odporem (drátový, 50-70 ohm, 10W) nebo dvěma žiletkami, jen se nesměla osolit. Jsou to blbosti, hazard, ale menší, než někomu něco schovat do rozvodné skříně. Tady totiž všichni věděli co to je a že je nebezpečné na to sahat.

 

Ja si, pokazde kdyz si vzpomenu na blbosti tohohle typu, rikam, ze moje deti snad takovy kraviny delat nebudou. A jesi budou po mne tak potes nas panbuh  :D


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 5:27

Jako dítě jsem dospěla nejdál k výrobě příručního ohňostroje z hypermanganu v příruční laboratoři Malý chemik :D. Příznačný je, že ty rozmarné zkratochvíle jsme pořádali jako dospělí až někdy kolem 18 - 20 jako moudří a rozumní vysokoškoláci, ba výkvět inteligence národa :D :D :D. Btw, když už jsem u toho vzpomínání na hazardní experimenty, pokusili jste se někdo někdy utěsnit dveře umývárny a naplnit ji do výše 1,5m vodou? :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama