Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#301 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 22:22

S a V je to stejne, jen je to prelozene, ale pravdepodobne nemas posledni fw nebo posledni cestinu nebo oboje. Tam uz to bylo zas zpatky jako N a E. Proste ze se znaky svetovych stran neprekladaly ani tady, ani v kompasu.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#302 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 6:16

Rozhodne stejnny problemy jaky ma vision.m jsem mel tak prvni dva fw po zakoupeni, nekdy minuly rok. Ted, jak uz sem psal, mam asi nejstabilnejsi fw 3.90 - zatim nic neobjeveno :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#303 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 19:31

Problém, na který vision.m narazil, je trochu složitější. Dnes jsem si ho na jeho GPSce otestoval:

 

Jeho O650 má uživatelské rozhraní v češtině. Pokud chce uložit trasový bod, tak se mu nabídnou stávající souřadnice s přednastaveným S (Sever) a V (Východ). Pokud však najede kurzorem na písmenko S, tak se hodnoty dají přepnout jen na na anglické N (North) / S (South) a obdobně délka na E (East) / W (West). To vysvětluje proč souřadnice s přednastaveným S a V mu nešly správně uložit - na displeji to vypadá v pořádku ale interně Oregon akceptuje jen N/S a E/W. Pokud ručně přepne na ty anglické hodnoty tak se souřadnice uloží správně.

 

Vyzkoušel jsem i na svém O650 (firmware 3.60), funguje mi to správně: V angličtině mám přednastavené N a E, a hodnoty se správně přepínají mezi N/S a E/W. Po přepnutí do češtiny mi správně funguje S/J a V/Z.

 

Vision.m napsal na podporu Garminu, otipovali jsme to na chybu firmware. Setkali jste se s tím někdo taky?


  • 0

#304 vision.m

vision.m

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 20:42

Odpověď z Garminu

 

právě jsem danou věc vyzkoušel s poslední verzí firmware a češtiny v daném přístroji a světové strany jsou popsány v anglických znacích, tedy S-N-E-W, nikoliv v českých variantách S-J-V-Z. Doporučím tedy udělat update firmware a češtiny Vašeho přístroje pomocí programu WebUpdater, na který najdete odkaz zde:

http://podpora.garmi.../article/000016


  • 0

#305 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 22:29

Garmin ma pravdu. Na mem O600 se standardnim formwarem a standardni cestinou rozhodne mam S-N-E-W. Ceske oznaceni smeru jsem tam nikdy nikde nevidel, a to tam mam uz ctvrty firmware.


  • 0

#306 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 23:29

Garmin ma pravdu. Na mem O600 se standardnim formwarem a standardni cestinou rozhodne mam S-N-E-W. Ceske oznaceni smeru jsem tam nikdy nikde nevidel, a to tam mam uz ctvrty firmware.

Jak máš dlouho O600? Pokud máš teprve 4. FW, tak asi moc dlouho ne ;)

 

První O600 ve standardní češtině měly S-J-V-Z, nezobrazovaly nefyzické keše (EC, Virt, Web) a spoustu jiných vylomenin. Takže se mimo FW musela ještě aktualizovat čeština od madbina, protože jinak jsi nezadal souřadnice, respektive při zadání česky S50°00.000 V15° 00.000 to interpretovalo jako 50° pod rovníkem a 15° na východ. Od tuším FW3,10 to opravil i Garmin.

Projděte si začátek tohoto vlákna a máte spoustu odpovědí.

 

Soukromě si myslím, že je i velký rozdíl v prvních sériích a tím co se prodává řekněme od podzimu ´13, to je už vcelku vychytané.


  • -1

#307 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 5:41

Aha, zase jeden, co ho ma delsiho... nebo proc sem tahas, kdo jak dlouho ma oregona? Bavime se preci o aktualnim firmware a o aktualni domnele chybe!
  • 0

#308 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 6:11

Ale snad se nebudeme dohadovat i v takovém hezkém, technickém vlákně. Problém, který má vision.m, je nesprávná interpretace SJVZ tak, jak to popisuje KaMo_Cz. Bohužel jsem se nepodíval jakou má verzi firmware, ale předpokládám, že jeho aktualizací bude problém vyřešen.

Moje verze 3.60 používá SJVZ správně. Důvod k aktualizaci zatím nemám.
  • 2

#309 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 11:55

Aha, zase jeden, co ho ma delsiho... nebo proc sem tahas, kdo jak dlouho ma oregona? Bavime se preci o aktualnim firmware a o aktualni domnele chybe!

To není o tom, kdo ho má většího. To je o tom, že problém vision.m může být způsoben starou verzí FW / češtiny, či já nevím čeho a ty píšeš: "Ceske oznaceni smeru jsem tam nikdy nikde nevidel, a to tam mam uz ctvrty firmware." což je evidentní nepravda, která může odvádět od možného řešení problému.

Nejsem odborník na mejdla, taky jsem se zde ptal, ale rozhodně rezolutně netvrdím něco o čem vím houbelec a pak to tady vypadá, jak to vypadá :(


  • 0

#310 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:15

Evidentni nepravda? V cem? Ze mi to FW3.60 a novejsi i pri zapnute cestine ukazuje anglickymi zkratkami? Nez jsem to napsal, tak jsem si to sel vyzkouset... A pracovnikovi podpory Garminu se to chova evidentne stejne jako me! Taky tomu prd rozumi?

 

A nebo mam dle tebe predpokladat, ze kdyz nekdo reportuje Garminu chybu ve firmware, ze ma na mysli nejakou prastarou verzi?

 

Fakt nevim, co se timhle navazenim snazis dokazat.


  • 0

#311 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 12:42

Jo hochu, musíš předpokládat. Zvláště pokud chceš radit tady. Tipuju, že vision.m si nedávno koupil O600, který ležel půl roku v krabici ve skladu. Teď ho vybalil - má tam starý FW - a je zděšen, co mu to dělá - je nováček, BFU.

Chceš rozdávat rozumy a radit? Tak to dělej pořádně. Tvoje rezolutní pravda, že si to tam od verze 3.60? neviděl a tobě to problém nedělá, nikomu moc nepomůže a spíš svědčí o tom, že se v problematice zas tak úplně neorientuješ.

OMG, že já sem po dlouhé době lez :(


  • -3

#312 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 13:22

Ach jo, ulevilo se ti alespon?


  • 0

#313 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 14:09

V jednom z prvních fw skutečně byly písmena svět.stran přeložený do čj (resp. bylo to přeložený do všech jazyků) a skutečně to dělalo problémy ne jenom v čj. A tim, že se všeobecně ve světě používá prostě kombinace S-N-E-W a nepřekládá se, lidi chtěli aby to zustalo v AJ. Řešilo se to i na garminoregon6xx.wiki ;)


  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#314 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2014 - 14:49

vision.m: Ve FW 3.90 tento problém nemám, zkontroluj FW, pokud máš starší zaktualizuj. KaMo_cz a HaLuMa: Prosím i za ostatní o ukončení slovní přestřelky, pak se v místních vláknech už nikomu nechce vyhledávat informace, když musí pročítat takové reakce. Díky
  • 3

#315 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2014 - 10:05

Mate nekdo zkusenost s rozlestenim skrabance z oregona 650 ? O vikendu mi slitl z kola a jeste se proletel z jednoho srazu. Mel jsem tam samozrejme folii, ale ta to nepobrala. Diky


  • 0

#316 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2014 - 9:58

Aha, takže do právě nového O600 nahraju nový FW 3.90, koupil jsem ho s 2.90.

 

Na to S a V označení souřadnic jsem koukal jak z jara, tak už to snad bude dobré :-)

PS: Mám FW 3.90 a SJVZ vidím furt :-( I v souřadnicích mám S a V :-(

 

Nechcete někdo někam napsat doporučená nastavení pro exporty listingů, bodů a POI ? Po přechodu z 60CSx se v tom ještě trochu ztrácím.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#317 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2014 - 12:33

Mate nekdo zkusenost s rozlestenim skrabance z oregona 650 ? O vikendu mi slitl z kola a jeste se proletel z jednoho srazu. Mel jsem tam samozrejme folii, ale ta to nepobrala. Diky

 

 

Pokud je to ještě aktuální, zkusil bych pastu na zuby. Jestli tedy není škrábanec moc hluboký.


  • 0

#318 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2014 - 20:16


PS: Mám FW 3.90 a SJVZ vidím furt :-( I v souřadnicích mám S a V :-(

 

 

ja to mel od zacatku s FW3.60, a mam ty smery anglicky, i dkyz mam v pristroji cestinu (standardni!) Mozna zkus po tom upgradu udelat hard-reset, treba tam nekde neco zustalo...


  • 0

#319 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2014 - 21:46

A jak se dělá hard reset a co mi pak zmizí ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#320 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2014 - 21:52

Viz: http://podpora.garmi...p/kb/article/41


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama