Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#281 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 19:03

Vrže vám někomu taky O650? Vrže na levé straně a to, když chci zmáčknout tlačíka, jak se opřu prsty.

Mám O650 k otestování a zatím tedy musím uznat oproti O550 displej jako lusk, rychlost také znatelně lepší, foťák je kvalitnější, možnost přisvítit si LEDkou je suprovní, rychlé zkratky a další programovatelné tlačítko paráda. Škoda toho omezení waypointů a absence Wheriga, uvítal bych i původní USB konektor a trošku víc zapuštěný displej.


  • 0

#282 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 19:21

Ja mam za to, ze i hledani podle jmena hleda jen v tom okoli.

Potvrzuji, Oregon 650, nahrál jsem si 1000 keší v Izraeli. Jak GPX tak GGZ, ani v jednom případě nejen že nezobrazí seznam keší (zkoušeno v ČR, čili vzdálenost více než 2000km), ale ani nefunguje vyhledávání. Vše až po příletu na vhodné souřadnice a opět jen limitované okolí - viz. blog http://www.geocachin...z-mýtů-zbavené/.


  • 1

#283 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 19:22

muj o600 nevrze. Displej je na tom s citelnosti dobre, ale na etrex30 porad nema. Po tom wherigu, ktere v oregonech fungovalo prachbidne, fakt netouzim.

 

U USB konektoru mi vadi hlavne to, ze tam prekazi nasazena karabina. Zbytecne jen o takovy mrnavy kousek...

 

Displej mi prijde zapusteny ta akorat, vic zapusteny by mi uz asi vadil pri ovladani. Furt lepsi nez etrex30, ktery ten displej nema zapusteny vubec...


  • 0

#284 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 19:38

pozorjed: Vyhledává do cca 205 km, pak musím jedině přerolovat mapu a vybrat keš.


  • 0

#285 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 19:49

U USB konektoru mi vadi hlavne to, ze tam prekazi nasazena karabina. Zbytecne jen o takovy mrnavy kousek....

 

Tohle resim v aute CL adapterem s konektorem do "L"


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#286 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:14

Ja uz to neresim, proste sem vzal jehlovy pilnik a drzak lehce vykousl:-)

Primy USB konektor sedi o to lip:-)


  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#287 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:17

MarHan: A na stole sis vypiloval také drážku. Pro manipulaci s PC je také lepší L-kové USB, bohužel ten konektor je podle mého krok zpátky.


  • 0

#288 Drummer_CZ

Drummer_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:41

Vrže vám někomu taky O650? Vrže na levé straně a to, když chci zmáčknout tlačíka, jak se opřu prsty.

Mám O650 k otestování a zatím tedy musím uznat oproti O550 displej jako lusk, rychlost také znatelně lepší, foťák je kvalitnější, možnost přisvítit si LEDkou je suprovní, rychlé zkratky a další programovatelné tlačítko paráda. Škoda toho omezení waypointů a absence Wheriga, uvítal bych i původní USB konektor a trošku víc zapuštěný displej.

 

To se dá lehce napravit. Stačí sundat zadní dekl. Odšroubovat 6 šroubků ( TORX ) ( O6xx nemá pečeť na ztrátu záruky ) a sundat zadní kryt ( bacha na těsnění ). Když pak leží na břichu ( obrazovce ) s tlačítky na levé straně, tak zhruba v horní 1/3 na pravé straně má tištěný spoj takový výstupek, který tře o plastový obal. Stačí mezi něj a plastový obal vložit kousíček elektrikářské izolačky a FERTIG. V ten okamžik si ani nevrzne. Odobně mě to tak štvalo, že jsem jí chtěl vrátit. Teď jsem opět spokojen.

Není to z mé hlavy, ale vyčetl jsem to na zahraničních fórech a půjčil si tam pro Vás i obrázek

 

 1387447630.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Drummer_CZ: 04 duben 2014 - 20:45

  • 0

#289 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 20:47

Díky tak nejsem sám :) a hlavně děkuji za návod.


  • 0

#290 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 7:26

Tak jsem rozebral O650 a zkusil jsem tam dát kus pásky a vrže pořád... je fakt, že jsem neměl oddělanou základní desku - jen jsem pásku zasunul do té štěrbiny co to šlo... je potřeba odšroubovat i základní desku?


  • 0

#291 Fugo

Fugo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 8:29

Zjistil jsem u 650 zamrzání kurzoru (šipky) při přechodu z auta do chůze (drive in geocaching). Zastaví se a nereaguje na změnu pohybu. I při zastavení na křižovatce se mi to stalo. Šipka neukazuje a při restartu se objeví záznam trasy. Běžel jsem s tím na reklamaci, vyměnili mi přístroj a situace se opakuje. Máte někdo podobnou zkušenost?


  • 0

#292 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 8:41

Já jsem měl, s jedním ze starších FW. S novým jsem to nezaregistroval, ale je pravda, že autem jsem jel jen jednou.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#293 vision.m

vision.m

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 16:55

Mám problém s oregonem 650, pokud si označím nějaké místo jako trasový bod,naviguje k němu normálně,ale pokud zadám souřadnice onoho trasového bodu,šipka ukazuje úplně jinam.(formát souřadnic mám správný) Netuším,co je špatně.Díky za rady.


  • 0

#294 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 17:19

Rekl bych ze chyba v zadani (napr zapomenuti prohozeni E a W). Me to co popisujes funguje naprosto v poradku s poslednim fw. 


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#295 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:35

Jako varování si sem odložím svou zkušenost s novým firmwarem 3.90. I přes pár nedávných zkušeností (třeba s 3.70) jsem byl opět optimista a nový firmware jsem nahrál do oregona. Vše vypadalo OK. Druhý den jsem tam nahrál dvě GPXka, ovšem oregon načetl keše pouze z jednoho z nich. Říkám OK, tak to druhé smažu, něco se mu v něm nelíbí. Udělal jsem tak, ovšem oregon zůstal viset při bootu na položce "loading waypoints and tracks" (nebo jak to tam je). Baterky ven. Paměťovou kartu ven. Oregon při bootu vždy visí na zmíněné hlášce I KDYŽ V NĚM NEBYLA KARTA A TUDÍŽ ŽÁDNÝ GPX SOUBOR. Tak jsem ho chtěl připojit zpátky k počítači, že tam nahraju zpátky starý firmware, ale oregon se ani nepřipojil k počítači... Takže v tuhle chvíli se ani nezapínal, ani nešel připojit k PC. Musel jsem ho připojit přes vynucený mass storage mode (se zmáčknutým tlačítkem). Pak už to šlo, ovšem starý firmware se po restartu načítal snad deset minut, už jsem myslel, že z navigace mám těžítko. Takže tam mám zpátky 3.60 (za mě poslední stabilní FW) a jsem moc naštvaný na soudruhy z USA.


  • 0

Kam jsi zase strkal ruce?


#296 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:54

V rámci testu nahrán i nový FW 3.90.

Nahrány gpx, ggz i POI, navigování auto i Geocaching na 1.

Problémy jen když se vyberou ve filtru nalezené a následně se dá zobrazit mapa, na chvilku vytuhne, ale pak se zbrchá, následněs se musí tento filtr vypnout.


  • 0

#297 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:56

Poznámka nikdy ani na O550 jsem GPX nenahrával na SD kartu a neměl s navigací problémy.


  • 0

#298 Drummer_CZ

Drummer_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 22:26

Tak jsem rozebral O650 a zkusil jsem tam dát kus pásky a vrže pořád... je fakt, že jsem neměl oddělanou základní desku - jen jsem pásku zasunul do té štěrbiny co to šlo... je potřeba odšroubovat i základní desku?

 

Možná co kus to originál, ale u mě se přesně v tom místě dotýkal tištěný spoj plastového šáska. Trochou síly bylo nutné šásko odtáhnout a mezi vložit opravdu kousek pásky ( cca 10x5 mm ) lepidlem k šásku aby to drželo. Od té doby svatý pokoj. Nebylo nutné šroubovat více než zadní dekl na 6 TORXů.


  • 0

#299 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 6:29

Tak ja jsem take nahral fw 3.90 a po kesovacim vikendu se zda, ze je fw velice stabilni. Neumim to nejak lepe popsat, ale mam z celkoveho fungovani velmi dobry pocit.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#300 vision.m

vision.m

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 17:31

Rekl bych ze chyba v zadani (napr zapomenuti prohozeni E a W). Me to co popisujes funguje naprosto v poradku s poslednim fw. 

Jj,bylo to tím,nechá se někde nastavit,když dám kam vést a zadávám konkrétní souřadnice,aby tam bylo N a E? Mám tam S a V a musím to vždy přepisovat. Předem díky za radu.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama