Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#241 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2014 - 3:51

Přiznám se, nevím na jakou rychlost autoPause reaguje, ale já to mám nastaveno když jezdím jaro - podzim do práce na kole v cyklo-profilu o600 následovně:

 

Způsob záznamu: automaticky

Interval: častější

AutoPause: zapnuto

AutoStart: zapnuto

Výstup: GPX/FIT

 

Žádný problém, že by mi po stání na semaforu Oregon nezačal zaznamenávat jsem neobjevil. A ani ten pavouk při kolísání signálu v těch záznamech nebyl.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#242 ZLATAK

ZLATAK

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 14:45

Su to moje citaty a mozem k nim doplnit nasledovne po dalsich kratkych testoch

 

BIKE - tam je autopauza super, otestovane pred tyzdnom, pri zastaveni sa GPS pauzne a caka. Kedze rychlost na bajku je "vysoka", GPS sa hned odpauzuje a pekne trackuje

Vysledny tracklog je presny a pekne cisty (bez spideringu)

 

 

CHODZA - tu to fungovalo pri FW 3.10 dobre, netestoval som to s kocikom, ale pozeral som si track z jednej military akcie a ten bol OK. Nastal problem pri FW 3.30, ktory som si vsimol neskor, kedze vacsinu casu som travil na bajku. FW 3.60 to ma uz zasa "lepsie dotiahnute", ta minimalna rychlost na odpauzovanie je dakde okolo 3.5km/hod

KOCIKOVANIE - toto je najvacsi problem, kedze sa clovek pohybuje pomaly, fw to berie ako drift a neuklada zaznam pri zapnutej AUTOPAUSE.

 

MOZNE RIESENIE

 

1) Staci prekonat vyssie uvedeny limit (rychlost nad cca 3.5km/h) a zaznam sa spusti

2) Dalsou moznostou je spustenie rucne v CURENT TRACK obrazovke

3) Alebo ak viete, ze pojdete pomaly, vypnut AUTOPAUSE. Potom pri zastaveni nabieha spidering, ktory je ale zavisly na podmienkach - na luke bude urcite mensi ako ked nechate gps zastrcene v ruskaku pod stolom v altanku v lese

 

 

prihodim sem aj moju skusenost s citlivostou displaya

dobra vec, na HIGH funguje display podobne ako smastphone, blbne pri dazdi ale da sa s nim pracovat aj s hrubsimi rukavicami, na NORMAL mu nevadi nic, ale aj sa s nim tazsie pracuje v hrubsich pracovnych rukaviciach. S taktickymi rukavicami co mam na AS sa dobre ovlada aj na NORMAL, ktore mam nastavene od prveho dazda. No hrubsie musia ist z ruky dole, lebo je to neovladatelne.

Neda sa to porovnat s OR 550, tam sa to dalo aj v hrubych pracovnych rukaviciach, stacilo poriadne pritlacit

 

Ale moze to byt ovlyvnene aj tym, ze na nom mam screenprotector


Tento příspěvek byl upraven od ZLATAK: 27 leden 2014 - 14:53

  • 2
Xploror XR-5 > GEKO 201 > eTrex LEGEND > eTrex Vista HCX > Oregon 550 > Oregon 650

#243 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 9:26

Zdravím,

potřeboval bych poradit od majitelů Oregonu 650.

Před časem se na mě obrátila kamarádka, že si pořídila tuto navigaci, ale že ji špatně počítá prošlou trasu. Při továrním nastavení (způsob záznam trasy-auto) počítá i vzdálenost, kterou „jakoby ušla“ v momentě, kdy stála (lítal signál a navigace si myslela, že se pohybuje, tedy počítala dál). Proto zapnula AutoPause, která by měla zabránit počítání trasy i v době, kdy stojí. Ovšem tady je problém, že když se rozejde, tak navigaci chvíli trvá, že si toho všimne a začne počítat někdy i po stovkách metrů.

Jak tedy nastavit navigaci, aby počítala správně?

 

Předem říkám, že nevlastním O650, tak si to nemohu vyzkoušet, proto se ptám majitelů těchto navigací, jestli řešili něco podobného. Kamarádka byla 2x na Garminu a tam ji s tím neporadili, tak se obrátila na mě, protože hledám krabičky a v navigacích se tedy musím zaručeně vyznat :)

 

Díky za jakoukoliv radu


  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#244 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 9:47

Už se to tu řešilo. Závěr byl, že zatím není řešení - prostě drift pozice se promítá do napočítané vzdálenosti a AutoPause má příliš velké "mentální zpoždění". Je třeba čekat na nový firmware...


  • 0

#245 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 31 leden 2014 - 9:57

On je problém asi v tom, že ta navigace si nevšimne pohybu, pokud je pomalej. Teď se nesmějte, ale známej to řeší prostě tak, že pár kroků popoběhne... Tim se zvýší rychlost navigace začne měřit... Funguje to dobře, ale než mi vysvětlil, proč to dělá tak to působilo dost divně, když po zalogování od každé krabice odběhl. ;)

 


  • 0

#246 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 9:57

Ještě k tomu driftu - je to přirozená vlastnost při určování polohy navigací. Nevím, jestli to kamarádku uklidní, ale to že navigace polohu příliš nefiltruje je výborné. Alespoň pro geocaching...  :)  Měl jsem v ruce několik GPS modulů, které filtrovaly drift tak důkladně (čti: skutečnou polohu skrývaly tak důmyslě), že hledání krabic s nimi bylo opravdu o nervy...


  • 0

#247 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 10:04

Asi tak... drifttuji vsechny GPS, vzdycky driftovaly a bylo to normalni. Az v poslednich letech se rozmohla moda ten drift uzivatelum slozite utajovat, coz je ale vzdy za cenu nejakeho jineho kompromisu. A kdyz se pak konecne objevi GPSka, ktera konecne s utajovanim driftu neblbne, tak si uzivatele stezuji, ze je to divne... :mellow:


  • 0

#248 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 11:31

Já třeba když nechci používat funkci AutoPause zapnu "palubní desku" pojmenovanou Fitness na který jednoduše takový to "start/stop/pause" tlačítko záznamu aktivity, stejný jako v Trasovým počítači a na chvilku si ten záznam ručně pauzuju.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 31 leden 2014 - 11:32

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#249 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 17:24

On je problém asi v tom, že ta navigace si nevšimne pohybu, pokud je pomalej. Teď se nesmějte, ale známej to řeší prostě tak, že pár kroků popoběhne... Tim se zvýší rychlost navigace začne měřit... Funguje to dobře, ale než mi vysvětlil, proč to dělá tak to působilo dost divně, když po zalogování od každé krabice odběhl. ;)

 

To vůbec není špatněj nápad - vzhledem k odolnosti Oregonu by to kámoška mohla řešit mrsknutím oregonu ve směru dalšího pochodu a pak ho cestou sebrat, než se zase pauzne. A když si před tím v noci pustí baterku, mohla by to být i slušná matoda projekce bodu, jen potřebuje znát délku hodu :D :D


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#250 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 22:32

Dneska jsem učinil poznatek, ze kterým bych se rád podělil. Možná už to tady bylo, ale neviděl jsem to. Dostal jsem v servisu radu, která je doslova k nezaplacení. V návodu se o tom (aspoň myslím) nepíše. Nejspíš záměrně. Víte k čemu slouží kulaté černé tlačítko pod baterkami (mezi nimi)?

 

Mám Oregon 600 a v návodu jsem se dočetl, že k modelu 650 se dodává akumulátor, který lze dobíjet přímo v navigaci. Za sedm stovek si ho samozřejmě můžete přikoupit i pro Oregon 600. V podstatě jsou to dva články spojené dohromady jakousi tvrdou páskou, kvůli které se prý nedají vložit do nabíječky. Klasické články mi to nenabíjelo, což mi bylo divné. Tak jsem se na to techniků zeptal. Vysvětlili mi, čím to je, a poradili, ať dám pod baterky malou destičku, která stlačí ten čudlík. Tím pádem není nutné kupovat tu drahou vymoženost a můžeme přímo v navigaci nabíjet přes USB kabel i běžné dobíjecí monočlánky. To se může hodit, že? :)


  • 0

#251 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 22:40

Tento objev bych prirovnal k objevu noveho svetadilu. Mozna i Ameriky. :D Ale vazne, i na zdejsim serveru uz se o tom nekolikrate mluvilo, cimz nevylucuji, ze to mohlo nekomu uniknout, takze pripomenuti nebylo na skodu.


  • 1

#252 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2014 - 22:41

Něco málo pro zjednodušení a zpříjemnění práce s Oregony:

http://mr3ska.onelov...novymi-oregony/


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#253 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:52

Vcera sem byl keskovat u Slaneho, normalne sem si nahral GPXko sz Geogetu do navigace a v pohode sem hledal. Kdyz sem se chtel ale podivat na hint u jedne kese, tak se mi pouze zobrazilo kolecko, ze GPS pracuje, ale to bylo vse. Navigace vytuhla a pomohlo vypnuti/zapnuti. Stejne to delalo i u listingu. Divny je, ze nektere kese sly zobrazit normalne. Prijel sem domu, vygeneroval  soubor s keseme znovu a ok.

Chci se zpetat, zda se uz s takovym problemem nekdo setkal, pripadne jes-li nevite, jak k takovemu chovani muze dojit?

Mam Oregon 600 a fw 3.70, GPX bylo nahrano na pametovce.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#254 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:56

Mohlo tam neco "neprobehnout" spravne. Obcas se to stane. Nebo si to Oregon blbe natah pri zapnuti z GPXka. Proto je dobry davat GPXka na kartu - prvni, co zkusis, je vyndat kartu, zapnout GPS bez ni, kartu vratit (GPSka by si to mela natahnout od znova) a kdyz to pomuze, tak to byl problem GPSky, kdyz ne, tak je spatny GPXko. I kdyz u techhle novejch oregonu a jejich databze je to diskutabilni, zda to vubec muze pomoct, kdyz v ty databazi bordel zustava. Viz muj blog a prispevek od Halumy o GGZ.


  • 1

#255 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 19:06

Tak dneska se mi opet stalo co pred tim. Kdyz sem dal u jedne kese zobrazit hint, tak hodiny a nic - vytuhla. Podle rady sem vytahnul kartu, zapnul navigaci bez ni. Po vraceni karty uz zbytek keskovani v pohode.

Ted sem pouze v dilematu, zdal mam nahravat GPXka na SD kartu, nebo do navigace. Prece jenom je megabajtu v Garminovi dost....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#256 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 19:11

A jeste jednou Garmin 600.

Mel sem chvilku a naladu, tak sem si udel zkratky na primou navigaci a navigaci autem. A dal si je na plochu. Zkratky funguji, ale aby se mi preplo navigovani, tak musim na ikonu klepnout 2x. Nezkousel to nekdo taky?


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#257 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 19:57

Me to funguje tak ze si pri autonavigovani kliknu na zkratku "prime trasovani", potom na druhou "ukoncit navigaci" a rovnou se to zepta jesi ma spocitat trasu ale uz s tim druhym nastavenim. To samy obracene. Behem zapocate navigace by to nemelo, myslim si, jit vubec zmenit.

 

http://mr3ska.onelov...novymi-oregony/


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#258 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 20:48

No a já dvakrát kliknu na přímé trasování, a rovnou se to přepne! A obráceně taky tak! Asi jde o zvyk!
  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#259 johnxtc

johnxtc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 12:03

ahoj, můžu poprosit o jednoduchý návod jak na multi kešky s O 600?

 

mám problém s navigováním a popisem úkolů, kam a co dělat na u dalšího waypontu.

 

nevíte jak se dostanu na další waypont v multině? 

 

například u iphonu nebo androidu app například když vyberu m. kešku kliknu na wayponty keše a jednoduše mě navede na vybraný waypont i s popisem úkolu 

 

u Garmina si nevím rady, data z webu přenáším buď přes plugin v chromu cachelist nebo přímo na webu geo.....com send to gps

 

nevím co dělám spatně, dík za info 

 

není náhodou problém že nemám premium účet na gc.com


  • 0

#260 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 14:32

Ne, je to o tom, že v navigaci to prostě nejde. Když nepočítám Monterru, ale ta běží na androidu


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama