Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#201 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 1:13

,,,ale při jízdě po silnici mi dříve O600 ukazoval jaká je mom. max. povolená rychlost a při jejím překročení zčervenala mom. skutečná rychlost. Zkoušel jsem dát kdeco do výchozího nastavení, ale tento údaj jsem tam dnes nedostal...

 Záleží na tom jakou máš zapnutou mapu/mapy. ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#202 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 8:11

Mapy jsem zkoušel jak Atlas 2013, tak CNEU 2014.20 - dříve to fungovalo na obou -stejně jako na autonavigacích. Ještě asi zkusím vyresetovat vše -i když zase nastavovat vše znovu, mne moc netěší -alepson profily si zazálohuju.


  • 0

#203 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 9:26

jo, koukám že jsem si poplet pro a lifetime a všechno dohromady, achjo :-) ... tak beru zpět

 

Neber zpět. Přidám jednu zkušenost s Garminem v Letňanech. Vyrazil jsem tam o jednom víkendu s tím, že si navigaci okouknu a vyberu si ze dvou modelů, chtěl jsem verzi s lifetime, ikdyž se dá jinde pořídit levněji, měl jsem dosud pocit, že tím podpořím i českého výrobce map, který byl (možná ještě je) s Garminem.cz potažmo nyní .com spojený. Pominu to, že jsem o přístrojích věděl víc než odborný prodavač, který mě tam krmil naučenými řečmi, jen proto aby prodal ten dražší kousek. Dokonce mi tvrdil, že Basecamp momentálně existuje i na androidu a že si přístroj s ním můžu spojit. Přešel jsem to s úsměvem a chtěl jsem si koupit 650 tku a hádej jakou jsem ve značkové prodejně dostal odpověď - nemáme, ale v týdnu jí přivezou, to mne docela zklamalo, to, že měli poslední držák na kolo a nekompletní úchyt na popruh batohu už byla jen poslední kapka k tomu, abych si zajel do Alzy a koupil tu nejekonomičtější variantu bez lifetimu, takže já nakonec ušetřil víc, než těch 500,- ;).

 

Jo vtipná pointa je v tom, že bydlím v Unhošti, na Evropskou to mám z domova deset minut, ale nevyhovuje mi otvírací doba, proto jsem se táhnul do Letňan :).


  • 0

#204 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 11:03

Mapy jsem zkoušel jak Atlas 2013, tak CNEU 2014.20 - dříve to fungovalo na obou -stejně jako na autonavigacích. Ještě asi zkusím vyresetovat vše -i když zase nastavovat vše znovu, mne moc netěší -alepson profily si zazálohuju.

 

 

Atlas v sobě nemá rychlostní limity a nikdy neměl pokud je mi známo. To má jen Evropa ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#205 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 11:33

nemáme, ale v týdnu jí přivezou, to mne docela zklamalo.....

nojo, ale zase na stránkách Garminu se skladová dostupnost dá ověřit než tam pojedu...
jinak já jsem rozhodnutý už definitivně na 650 pro lifetime :-)
nákup budu směrovat asi tak na začátek prosince...
  • 0

#206 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 12:50

nojo, ale zase na stránkách Garminu se skladová dostupnost dá ověřit než tam pojedu...
 

No jo, ale to krásné zelené "skladem" se bohužel vztahuje asi jen na Evropskou, pro mne bylo spíš zarážející to, že jsem byl v sobotu první zákazník a oni nebyli na víkendové nákupy zásobeni, kdy jindy bych měl v OC prodávat nejvíc než o víkendu ;), alespoň tak na to koukám já, jako nezkušenej balík z venkova. Ještě jsem si vzpoměl, aby ta reklama byla dokonalá, že jsem si chtěl vyzkoušet Etrexe 30, který byl vystavený a on byl chudák celej vytuhlej, prodavač na to odvětil, že si s tím tam pořád lidi hrajou a neřešil to, já bych odpojil napájení a nechal zákazníka vyzkoušet, vždyť právě proto jsem tam přišel. Prostě špatná zkušenost s prodejnou v OC Letňany, na Evropskou si nemůžu stěžovat, tam mi vždycky vyšli maximálně vstříc.

 

Jinak lifetime pro mne ztratil význam po tom, co začala letošní verze navigovat po turistických značkách, tam já to raději nechám na sobě a že budu mít za deset let neaktuální mapu? Tak dlouho jsem žádnou GPSku nepoužíval :) a nepředpokládám, že by mne nějaké přeznačení turistické značky nějak významně mohlo ohrozit ;).

 

Ale třeba příští rok licenci dokoupím, protože mi bylo naznačováno, že by si v nějaké další verzi mohl uživatel vybírat, jaká navigační data v mapě bude chtít, jestli auto, nebo turistu, to by mne potěšilo a zase bych měl to, na co jsem byl dosud zvyklý.


  • 0

#207 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 15:52

je fakt že v době, kdy se dají mapy odemknout nástroji dostupnými na internetu zdarma je kupování lifetime spíš charitativní činnost... ale tak nějak jsem si říkal, že bych mohl českému Garminu na ty mapy něco přispět - myslím, že produkt je to dobrý - tak proto lifetime.
  • 0

#208 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 16:34

Atlas v sobě nemá rychlostní limity a nikdy neměl pokud je mi známo. To má jen Evropa ;)

Ta CNEU 2014.2 je mapa Evropy a na ní mi taky limity nefungovaly, přičemž vím, že dříve určitě jo. Spíš by to chtělo ,kdyby to někdo, kdo má poslední FW 3.3 vyzkoušel.


  • 0

#209 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2013 - 17:39

Tak vyzkoušeno a na poslední CNEU a s posledním firmware limit neukazuje. Problém je, že ač mám 600 hned od začátku prodeje, vůbec si nepamatuju, jestli jsem tuhle možnost někdy zkoušel, resp. jestli to dřív šlo. V autě využívám nuvi, tam to samozřejmě funguje a fakt si teď nevybavím, jak to bylo s Oregonem s předchozím firmwarem. 


  • 0

#210 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2013 - 5:25

Tak jsem vrátil FW na 3.1 a rychlostní limity a jejich překročení to zase ukazuje a to Atlas 2013/5 i CNEU 2014.2. Ale šlo jen o zkoušku -dám tam zase FW 3.3 -v autě to tak často nepoužívám. Uvidíme co vymyslí v dalším FW.


  • 0

#211 KB_K

KB_K

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2013 - 6:02

Dobrý den, dnes jsem si přečetl několik vyjádření a zaujaly mě množící se recenze odolnosti. Mám O600 asi dva měsíce nosím jej zavěšený na batohu (nosil jsem). Při jedné hezké sobotní vycházce okolo řeky Oslavy jsem na vyhlídce položil batoh (lehký svačina, foťák, nějaké tričko) dost neopatrně a batoh sjel asi 50cm dolů a při cestě měl i nějaký kámen. Měl pod sebou můj O600. Jaké bylo moje překvapení, když jsem na display shledal tři poměrně hluboké rýhy. Zajímalo mě co s tím jde dělat tak jsem zavolal do servisu GARMIN, odpovědí bylo, že tento ND se zatím nedodává. Tak pozor. Hledání na GOOGLE bylo taky neúspěšné.

Ostatní zkušenosti jsou kladné a především čitelnost na slunci je výborná.

Tak moje malá zkušenost hovoří, nevěřte všemu co někdo natočil na video ať nejste překvapeni.

Tak lovu zdar - kačeři.


  • 0

#212 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2013 - 17:48

Tak jsem vrátil FW na 3.1 a rychlostní limity a jejich překročení to zase ukazuje a to Atlas 2013/5 i CNEU 2014.2. Ale šlo jen o zkoušku -dám tam zase FW 3.3 -v autě to tak často nepoužívám. Uvidíme co vymyslí v dalším FW.

Dal jsem opět FW 3.3 a rychlostní limity fungujou když nastartuju přístroj v režimu automobil se zapnutou CNEU 2014.2. Pokud nastartuju přístroj s Atlasem nebo jinou mapou a pak to přepnu na CNEU 2014.2, tak limity nefungují a po restartu opět jdou.


Tento příspěvek byl upraven od bedabeda: 26 říjen 2013 - 17:52

  • 0

#213 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2013 - 9:15

Asi takhle. Odolnost si myslím slušná (4 měsíce, 800 keší a 1/2 Evropy od nížin po hory), čitelnost vynikající, nový "OS" a ovládání - zvykl jsem si a super. Co mě však se*e, je neustálé zamrzání při práci v terénu. Včera snad 10x a 4x musely baterky ven :(

Budu muset kontaktovat Garmin co s tím dělat. Jedna z prvních O600, FW 3.30 (před tím skoro 5 let O300).


  • 0

#214 Kyong

Kyong

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2013 - 18:01

to KaMo_cz: Mě to taky dost často zamrzá, na Garmin jsem už psal, napsali mi, ať nejdříve zkusím komplet restart s obnovou dat (spustit s přidržením pravého vrchního tlačítka (mi napsali, držet myslím prst při startu v levé horní části displeje, což nefungovalo)), tak jsem to udělal, ale od té doby jsem bohužel už neměl čas to pořádně testovat. Už se mi to od té doby sice ani jednou neseklo, ale taky jsem to už teď netestoval celé hodiny, jako předtím. Takže tuhle radu ti teoreticky taky napíšou nejdříve.


  • 0

#215 Otitis

Otitis

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 10:40

Já taky děkuji za příspěvky, s Přemyslem Oráčem jsem spokojen!


  • 0

#216 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2013 - 7:50

premyslim ze si ho poridim, mam 2 otazky:

 

-ma topo czech 2013 pro - co je ted oregonech tu routovaci chybu? nebo uz se to vyresilo?

 

-jde firmwere patchovat a funguje to jako drive u O *50?


  • 0

#217 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2013 - 8:23

Topo czech 2013 pro je prusvih. Oficialne dodavana mapa ma routing pro pesi, a jeste blbe. Garmin pak daval jeste verzi s autoroutingem. Nicmene obe mapy maji v sobe chybu - zpevnene lesni cesty ma oznacene jako ulice ve mestech! Coz ten autorouting dosti zblbne, krom toho, ze to vypada na mape zvlastne.


  • 0

#218 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 20:40

 Tak si asi ještě jeden dokoupím.

 

Tak jsem pořídil tohle: http://www.ebay.com/...=item2568b28e50, sedí to pěkně, jen to nefunguje :-(. Když připojím O, jen se začne nabíjet. Nevíte, co s tím, jestli je to vadný kousek, nebo jsem špatně vybral? Někde tady bylo o těch USB kabelech vlákno, ale nemůžu ho najít....

Díky


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#219 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2013 - 21:07

o 650-3.50 - casto vytuhne pri zmenach profilu - snazil jsem se vysledovat , kdy a pri cem to vytuhne ale zda se ze je to nahodny. jen jsem si vsiml ze ve slozce profiles jsou drobny rozpory mezi nazvem profilu.gpf a jeho nazvem pro nastavenim.gbi  (treba po nastaveni profilu v menu garmina jsem jeste pozdeji zmenil jmeno - takze ve slozce profiles ted vidim: v gpf je to editovany jmeno ale jinak zustal puvodni nazev v gbi) - ma smysl to prejmenovat ? mohl by to byt problem toho zamrzani? a co soubor profiles.ver - co ho tak smazat (nevytvori se pri dalsim spousteni garminu novej ?) 


  • 0

#220 johnxtc

johnxtc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2013 - 21:55

Garmina 600 mám měsíc a super věcička, přechod z Garmina 300

Používám ho na kolo, auto a geocaching.

Jedna věc mi není jasná, jak na multi kesky

Uložím si je z geocaching.com a v GARMINU jsem doufal že si jednoduše budu přepínat na další body, next way point a ono ne.

Nevíte kde to najdu v menu ?

Děkuji za radu

Johnny
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama