Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#161 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 21:40

Kreten8 napsal/a:
Tak dneska jsem si u Garminů vyzvednul nové akumulátory, neboť po měsíci používání vydržely cca 4 hodiny provozu, což mi přišlo málo. Tak jsem je přeměřil, a místo 2000mAh měl jeden 1800 a druhý pouhých 1000 mAh. Holt čínskej šmejd.

Já s nima taky nejsem moc spokojenej, strasne rychle se vybíjej. Po Tvém postu jsem je soupnul do nabíječky a oba cca 1800 mAh. To jsi je normálně přines do prodejny a oni je bez řečí a samostatně bez GPSky vyměnili?
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#162 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 8:12

Akumulátory jsem přinesl do prodejny, kde jsem navigaci koupil (Garmin na Evropský v Praze), s dokladem o nákupu a nechal jsem je tam a asi za 14 dní jsem dostal zprávu, že mi je vyměnili, abych si přišel pro nové - a navigaci jsem si mohl nechat u sebe. Ve tvém případě, když mají 1800mAh tak to je na hranici, kdy ti je asi nemusí uznat jako vadné - na spoustě aku bývá nápis: kapacita 2000mAh, minimální 1800mAh.
  • 0

#163 Drummer_CZ

Drummer_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:57

Po měsíci, co jsem O650ku vrátil, jsem si jí šel znovu koupit s tím, že třeba budu mít štěstí. Opravdu to vypadá, že co kus, to originál. Zatím jsem měl možnost otestovat v tom největším lijáku na palubovce v autě a světe div se - položená standardně na zádech krásné 4m přesnosti a za jízdy položená u šaltpáky 5-7m. Vypadá to, že tento kus je v pořádku. Podle seriového čísla je o cca 2500 ks mladší. Uvidíme v terénu, ale zatím je na dobré cestě, že jí nevrátím :-) Na nějakém foru jsem se dočetl, že by snad tento týden měl vyjít další firmware, ze kterého si všichni "sednou na zadek" :-) Má řešit hodně propíranou nepřesnost této škatule. Uvidíme co je na tom pravdy - informaci trousil zástupce Garminu na Maze Europe předminulý týden.
  • 0

#164 tatonkata

tatonkata

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 11:59

Prosím kde se dá koupit fólie na Oregon 600? Ideálně ta InvisibleSHIELD. Našel jsem to zatím jen na amazonu. Díky!! Jinak první dojmy oproti 550 více než pozitivní.
  • 0

#165 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 12:10

tatonkata napsal/a:
Prosím kde se dá koupit fólie na Oregon 600? Ideálně ta InvisibleSHIELD. Našel jsem to zatím jen na amazonu. Díky!! Jinak první dojmy oproti 550 více než pozitivní.


a je to vůbec potřeba? viz

jinak já měl pocit že to má stejnou velikost displeje jako 550 takže by to mělo být stejné, ne?
http://www.garmin.cz...regon-serie.html

http://www.sunnysoft...on-displej.html
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#166 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 12:25

tatonkata napsal/a:
Prosím kde se dá koupit fólie na Oregon 600? Ideálně ta InvisibleSHIELD. Našel jsem to zatím jen na amazonu. Díky!! Jinak první dojmy oproti 550 více než pozitivní.

Ahoj, já kupoval TUHLE.
Folie na 550 pasovat nebude, tvar displeje je jiný. A i přes to video mám trochu klidnější pocit :-)

EDIT: Folii ZAGG zatím nemá, ale počítám, že do ní půjdu, na O300 jsem s ní byl moc spokojenej a ve spojení s kapacitím displayem by mohla i ta "měkkost" ZAGG folie vadit míň
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#167 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 13:03

No, po prvním pádu mé O600 si myslím, že fólie je opravdu potřeba... Videům není zase tak moc třeba věřit... Sice je to jen škrábaneček, ale po "obyčejném" pádu na zem mne to docela překvapilo...
  • 0
Berda

#168 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 13:17

Já jsem sehnal na Aukru od kačera Radvoje. S ním byla super domluva a rychlá zásilka. Má i svůj web http://www.folie24.cz/
  • 1

#169 Drummer_CZ

Drummer_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2013 - 14:26

Taky jsem se snažil ji sehnat v ČR, ale marně. Nakonec jsem si ji objednal z německého Amazonu a zitra bude doma.
  • 0

#170 johnxtc

johnxtc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 9:19

Zdravím všechny uvažuji nad koupí Oregonu a zajímá mě jak pracuje s web servery typu endomondo. Má někdo zkušenosti s ukládáním trasy z kola přes bloototh a pc na web endomonda nebo to jde rovnou z Garmin?
  • 0

#171 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 12:57

Ahoj, nevím co myslíš ukládáním přes bluetooth, ale pokud vim tak bezdratovej přenos jde z navigace jen do jiné navigace a ne do telefonu nebo PC. Pokud máš přístroj správně nastavenej, tedy neukládáš aktivity jen do FIT ale i do GPX pak si je po připojení navigace kabelem k PC nahraješ snad kamkoliv. Nejsem si jistej, ale mam pocit že Endomondo nebude umět garminí FIT formát naimportovat, ale to by ti musel potvrdit někdo kdo Endomondo používá. ;)
  • 0

#172 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 14:13

johnxtc napsal/a:
Má někdo zkušenosti s ukládáním trasy z kola přes bloototh a pc na web endomonda nebo to jde rovnou z Garmin?


Používám na kole Edge 500 a Endomondo s ním komunikuje bezproblémově přes kabel i s formátem FIT, s Oregonem to bude stejné, neumí s PC komunikovat jinak než přes kabel.
  • 0

#173 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 15:15

Myslím, že folie bude docela důležitá. V sobotu jsem byl lovit v Terezíně a pak jel přes Litoměřice zpět do Ústí. V Litoměřicích jsem potkal u jedné keše dva německé kačery a měli myslím 600. Koukal jsem na ní a byl jsem vyděšnej, jak měla poškrabanej displej. Protože německy umím jen pár slov, byla domluva složitější, ale jak jsem pochopil, je to už jeho druhá navigace. Na té první se mu rozbil displej po pádu z kola cca týden po koupi a tak mu ji vyměnili, tahle druhá už taky spadla, ale drží. Z každého pádu má ale škrábanec. Před tím Oregona a ten byl prý lepší, hlavně proto, že displej byl trochu schovanej. Tak nevím co si mám o tom myslet. Pravdou je, že jsem měl telefon s gorilou a skoro rok dobré i pár pádů snesl a pak jsem ho dal do bundy ke klíčům a po vyndání byl dispej v pr.....
  • 0

#174 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 23:30

Já nevim, už jsem s nim na kole šel taky přes řiditka, párkrát mi někam vypad z ruky a nic na něm neni. Nicméně jsem si pro jistotu a svuj větší klid dal taky folii. Když jsem viděl to video kde si s Oregonem házej a kopou po hale tak jsem si tak říkal ono známé "nikdy neřikej že něco nejde, protože se vždycky najde někdo, kdo neví že to nejde a udělá to" ... :D
  • 0

#175 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 10:26

Tento týden manželce vyletěl Oregon 600 při cca 30km/h z řídítek na kole (chyba byla ve špatně dockaknutém přístroji v držáku) každopádně dopadl na betonovou cestu. Po x kotrmelcích apod. GPSka žije. Pár škrábanců na plastu to je jeasné. Display je naprosto OK GPS se ani nevypla a jede dál. Folii na GPSce nemáme.
  • 0

#176 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 10:30

Mám dotaz k češtině, existuje čeština pro Oregon 600 bez diakretiky? Vadí mi písmena s diakretikou při psaní poznámky u keše. Viděl jsem tu kdesi upravenou češtinu, ale nevím zda toto obsahuje také. Díky za info.
  • 0

#177 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 10:45

udělat češtinu bez diakritiky je velmi snadné:
1. zazálohovat si původní soubor s češtinou
2. otevřít soubor v PsPadu
3. v menu "Úpravy" - "Konverze" - "Odstranit diakritiku"
4. soubor uložit a je to
  • 0

#178 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 11:34

Kreten8 napsal/a:
udělat češtinu bez diakritiky je velmi snadné:
...
3. v menu "Úpravy" - "Konverze" - "Odstranit diakritiku"
4. soubor uložit a je to

Tohle by mě taky zajímalo. Ale myslím, že toto nepomůže a že výsledkem bude akorát klávesnice R R S S místo původní R Ř S Š.
Spíš bych zkusil ty znaky vyhodit úplně (a budou asi volná místa)
Nejlepší by bylo, kdyby eng klávesnice byla defaultní a je po problému ;)
  • 0

#179 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 7:09

Ahoj, nevím co myslíš ukládáním přes bluetooth, ale pokud vim tak bezdratovej přenos jde z navigace jen do jiné navigace a ne do telefonu nebo PC. ;)

A sakra, můžete to někdo prověřit? Já se těšil, že se konečně zbavím těch otravných kabelů a neustálého otevírání USB portu, ale koukám že k PC to připojím zas jen kabelem :(


  • 0

#180 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 12:29

Ahoj všem,
za dva měsíce a kousek budou vánoce a já bych si rád pod stromeček nadělil nového Garmina - konkrétně Oregon 650 ve verzi PRO Lifetime. Líbí se mi už od uvedení na trh, jen jsem chtěl počkat, až trochu vyladí FW a navigace bude spolehlivější. No, myslím, že nastal čas.

Mám teď Oregon 450 a důvody k upgrade jsou hlavně tyto:
- hodně cestuji a měl bych v GPS rád kešky z celé ČR, které si doma spravuji v Geogetu. O450 umí "jen" 5000 keší
- skoro pokaždé si k logu pořizuji foto, poté co jsem dvakrát málem utopil mobil a jednou jsem ho taktak zachránil před pádem ze skály bych rád foťák v GPS)
- pohodlnější ovládání oproti rezistivnímu dotykovému displeji na O450
- možná trochu lepší čitelnost displeje
- nové funkce ve FW oproti O450
- LED blesk jako baterka = odpadá nutnost s sebou tahat světlo

Takže bych se chtěl před koupí zeptat majitelů na pár věcí:
- použití na geocaching - spokojenost? Celkový subjektivní dojem? Co vadí a bez čeho už byste se naopak neobešli?
- přesnost - spousta věcí byla napsána, vyšlo několik FW, takže jaký je Váš názor?
- kompas - stejně jako přesnost, už je na něj 100% spoleh?
- práce s databází keší celé ČR - pod 40tis plus waypointy - z geogetu? Funguje ok?
- nějaké další zásadní chyby (komplikující pohodlné používání)?

Uvítám i jakékoliv další názory, připomínky, postřehy a rady před koupí.
Díky všem!
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama