Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#181 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 12:44

Ahoj, u všech otázek bych řek, že OK.

Co mi nejvíc vadí, že při použití foťáku (i bez blesku), jde kapacita baterky fofrem dolu, takže na pár fotek fajn, ale standardní celodenní focení si vyžádá minimálně jednu náhradní sadu baterek na den.

Další věc, o kterou se bojim - pokud šetříš baterky a necháš si automaticky vypínat display, oživit ho musíš zmačknutím tlačitka. Takže ten spinač použivaš řádově více jak u 450ky a je otázka, jak dlouho ta guma okolo vydrží. Když si necháš display živý, je to hodně citlivé na náhodné doteky.

 

Naopak ten display je o 1000% lepší - na slunicku a pri svetle víceméně nepotřebuješ vůbec podsvícení a rozlišení je super.

 

Databázi keší jsem tam nasypal na chvíli celou ČR a slapalo to v pohodě.


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 19 říjen 2013 - 12:46

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#182 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2013 - 21:18

Ahoj, díky moc za odpověď. Takže myslíš, že přesnost GPS a funkce kompasu už jsou u posledního FW minimálně stejně funkční jako u O450?

Ta baterka a focení - opravdu počítám jen sem tam momentku, tak by to mělo být v pohodě. Stejně s sebou neustále nosí dva páry náhradních baterek.


  • 0

#183 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 9:08

Vymenil jsem O550 za 650, co se tyka presnosti, rekl bych, ze minimalne stejna, pocitove se mi zda lepsi, ale ja to moc neresim. Pouzivam GPSku hodne na kole a musim rici, ze je to prvni pristroj, na kterem se orientuju a vidim mapu bez toho abych zapinal podsviceni, zastavoval a hledal vhodny uhel pohledu na pristroj, displej je uplne o necem jinem. Fotak je pouzitelnejsi, nez jaky mame vetsinou vsichni v mobilech, baterka dostacujici, samozrejme to neni na kanalovky ;), ale pro mne velka vyhoda v tom, ze to je jeden pristroj :).

 

Ted ke keskam, pravda je, ze nahrajes celou republiku, ale bez waypointu, tam je porad omezeni (tusim, ze 4000 bodu), takze pokud chces WP, tak musis jako POI, to je zatim jedine minus, ktere jsem nasel a lehce mi to zkomplikovalo jeden z prvnich lovu. Chtelo by to do Geogetu udelat s pomoci Combine nejakou davku, aby to tam nalezlo samo, zatim to delam rucne.

 

Folii od Radvoje taky doporucuju.


  • 0

#184 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 10:08

Mel jsem oregona 550 ted v oregonu 650 ve verzi fw 3.30 presnost i kompas bych rekl OK. U me ted zadny problem. Co se tyka kesi, tusim ze tam muzes nahrat tusim 4miliony kesi ve formatu GGZ. 4miliony jsem nezkousel, ale na dovolene jsem tam mel asi 60000 kesi a v pohode ( generuju to v gsaku kesky v ggz a waypointy POI . Ted aktualne tam mam ceskou republiku kesky +  cca 10k munzees. Takze s kapacitou problem neni.

Co se tyka baterii tak s eneloopy 2500 bych rekl vydrz +- stejna jako u 550ky.


  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#185 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 10:52

Moc díky za zkušenosti! Myslíte, že bude fungovat i víc kešek ve formátu GPX nebo se na více než 5000 musí používat jen GGZ (u geogetu zatím podpora GGZ nic moc)?
  • 0

#186 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 11:24

Nemam to ozkouseno, ale zrejme to musi byt GGZ. GSAK exportuje bud do GPX nebo GGZ takze mam nastaveno GGZ a GPX uz neresim.


  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#187 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 11:34

Funguje i GPX. Mel jsem tak i (130000), jen je to o neco pomalejsi...


Tento příspěvek byl upraven od madbin: 20 říjen 2013 - 11:34

  • 0

Martin > Madbin > Voyager Reviewer


#188 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 11:37

Moc díky za zkušenosti! Myslíte, že bude fungovat i víc kešek ve formátu GPX nebo se na více než 5000 musí používat jen GGZ (u geogetu zatím podpora GGZ nic moc)?

Geogetem si vyexportuj GPX tak, jak jsi by doposud zvykly, a pak to preved na GGZ udelatkem, ktere je na Geogetim webu. O nic tim neprijdes. Navic tak muzes do jednoho GGZ zabalit kolik chces ruznych GPX.


  • 0

#189 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 12:19

Dobře, díky, takže spolupráce s Geoget se jeví OK, to jsem rád. GSAK jsem zkoušel taky, ale vrátil jsem se ke geogetu - ale to už je mimo téma...
Každopádně moc díky za rady - jo vlastně ještě tři dotazy:
- provozujete oregon 6x0 s trvale zapnutým Glonass a Waas nebo jen GPS only? Jak dlouho trvá než se waas chytne? U O450 to bylo někdy i půl hodiny, ale možná je to tím, že waas satelity jsou nízko nad obzorem a vysílají dlouhé číselné řady, tak chvíli trvá, než Oregon načte korekce ke všem sat...
- je příslušenství k O650 kompatibilní s O450? - karabina, držák na kolo? Tedy příslušenství, které se připojuje přes tu kolejničku na zádech?
- používá někdo držák do auta na takové to přejíždění od keše ke keši (na dálkové cesty mám tomtoma) když prostě dáte navigovat k další keši autem, aby se Vám oregon neválel po palubovce?

Díky!
  • 0

#190 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 12:49

-Glonass momentalne mam zapnuty, ale nepozoruju nejaky rozdil v presnosti oproti GPS only - mozna pozoruju jen mensi vydrz baterie :-)

- prislusentvi - karabina, drzak na kolo- drzak do auta - jsou stejne jako u Oregona 450, 450 


  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#191 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 13:03

 

- je příslušenství k O650 kompatibilní s O450? - karabina, držák na kolo? Tedy příslušenství, které se připojuje přes tu kolejničku na zádech?
- používá někdo držák do auta na takové to přejíždění od keše ke keši (na dálkové cesty mám tomtoma) když prostě dáte navigovat k další keši autem, aby se Vám oregon neválel po palubovce?

 

Jen bacha u té karabiny, ta originál k 650 je trochu menší, takže když tam nacvaknu tu z mého bývalého O300, vrchní část karabiny je v záběru objektivu foťáku!

 

Držák do auta používám, právě aby Oregon nelítal a moh jsem na něj koukat při cestě, po keškách naviguju podle něj....


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#192 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 13:06

Jen tak mimochodem - co říkáte způsobu napojení kabelu - kolmo na GPSku? Mně se to zdá strašně nepraktické, v autě v držáku je to jedno, ale když připojím GPSku k PC, pokládám ji radši na display, a i tak se mi zdá ten konektor teď o hodně víc namáhanej...


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#193 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 13:22

no kabel zespodu je asi o dost lepší, snad to ten konektor vydrží... možná se dělá i kabel s koncovkou do "L"?

jo a prosímtě, jaký konkrétně držák do auta používáš? Tenhle?

www.garmin.cz/produkty/outdoor/prislusenstvi-outdoor/stojanky-a-drzaky/drzak-prisavny-s-cl-kabelem-pro-oregon-colorado-dakota.html

 

Díky


  • 0

#194 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 17:12

no kabel zespodu je asi o dost lepší, snad to ten konektor vydrží... možná se dělá i kabel s koncovkou do "L"?

jo a prosímtě, jaký konkrétně držák do auta používáš? Tenhle?

www.garmin.cz/produkty/outdoor/prislusenstvi-outdoor/stojanky-a-drzaky/drzak-prisavny-s-cl-kabelem-pro-oregon-colorado-dakota.html

 

Díky

Ahoj, to je fajn nápad. "L"kový konektor určitě existuje, protože ho mám v autě, byl v jednom balení z tím držákem :-). Tak si asi ještě jeden dokoupím.

Držák mám ten co píšeš, ale kupoval jsem ho na ebay asi za 23 USD.


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#195 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 17:17

Prosímtě, máš ještě někde link na ten ebay? A bylo u toho i to kolečko na přilepení, pokud to chci na palubku a ne na sklo? Dík.
  • 0

#196 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 17:29

Já to kupoval někdy v roce 2011, tak to už je pasé, ale našel jsem stejný http://www.ebay.com/...item460f5b2ecf.

je tam vidět i ten zahnutý konektor. Disk na palubovku tam byl taky, ale nikdy jsem ho nepoužil, držák mám na skle.


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 20 říjen 2013 - 17:31

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#197 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 18:38

dík za link, koukal jsem na něj, bohužel s poštovným to vyjde jak u nás. Ale budu hledat dál, aspoň mám inspiraci...
Mimochodem, kde koupit O650 je asi jedno, pokud to bude nějaký zavedený e-shop, třeba Alza, CZC, apod... protože ofiko u Garminu je ten samý o dost dražší?
  • 0

#198 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 20:38

Pod termínem "o dost dražší" bych si teda nepředstavil rozdíl "pouhých" 500 Kč.  ;)


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 20 říjen 2013 - 20:40

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#199 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 20:54

jo, koukám že jsem si poplet pro a lifetime a všechno dohromady, achjo :-) ... tak beru zpět
  • 1

#200 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2013 - 21:20

Nevím jestli jsem něco nepodělal někde v nastavení nebo to způsobuje poslední FW 3.3, ale při jízdě po silnici mi dříve O600 ukazoval jaká je mom. max. povolená rychlost a při jejím překročení zčervenala mom. skutečná rychlost. Zkoušel jsem dát kdeco do výchozího nastavení, ale tento údaj jsem tam dnes nedostal. Na druhou stranu jsem tam dostal asi 5 průjezdních bodů a ty fungujou. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama