Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
828 odpovědí na toto téma

#561 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 14:34

Ahoj,

prosím poradíte jak se nechat navigovat na kole tak aby mě GPS upozornila pípnutím na změnu (typicky odbočku)? Není úplně ideální častou koukat do GPS zda se držím dané trasy nebo už jsem přejel, zejména pak v klesání.

Něco jsem nastudoval, ale stále to nefunguje. v base campu si naplánuji cestu (prošlá trasa) tu opět v basecampu převedu na trasu a jako GPX soubor nahraju do GPS.

Když v GPS dám navigovat na prošlou trasu tak to na mě haleká, že jsem překročil max. 50 bodů na trase.

Tak jsem pátral dál a zjistil, že musím vypnout zamčení na silnici v daném profilu. Učinil jsem tak, ale pořád hláška max. 50 bodů.

Dělám něco špatně, poradíte? Oregon 600 sw. verze 4.60

Díky

Luckyn


  • 0

#562 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 15:40

A jakou používáš mapu ?

 

A v profilu automobil Ti to routuje ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#563 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 16:04

Trasa (to, podle ceho chces navigovat) muze skutecne obsahovat max. 50 "prujezdnich" bodu. Mezi nimi si GPS naviguje podle sveho. A casto te bude mezi dvema body navigovat jinudy nez BaseCamp, protoze proste GPS pouziva jiny algoritmus nez program v PC.

 

Muzes zkusit vytvorit z toho GPX stopu, pripadne otocit jeji smer, a nechat se navigovat podle prosle stopy (ja to mam v menu Kam vest / Stopy ...), ale je to jen napad, nemam to vyzkousene a uz vubec ne s O600.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#564 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 18:34

A jakou používáš mapu ?

 

A v profilu automobil Ti to routuje ?

Ahoj mam topo czech pro 2015.

Pokud se nechám navigovat podle prošlé trasy (což tak i občas dělám) tak je to to samé jako sledovat prošlou trasu zobrazenou na mapě nějakou barvou až na to že v tomhle případě je trasa vždy fialová jako by to navigovalo čili i tučná ale na odbočky to neupozorňuje. V podstatě to tedy funguje jako tučné zobrazení. Je to lépe vidět, nic víc... :(


  • 0

#565 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 18:35

Trasa (to, podle ceho chces navigovat) muze skutecne obsahovat max. 50 "prujezdnich" bodu. Mezi nimi si GPS naviguje podle sveho. A casto te bude mezi dvema body navigovat jinudy nez BaseCamp, protoze proste GPS pouziva jiny algoritmus nez program v PC.

 

Muzes zkusit vytvorit z toho GPX stopu, pripadne otocit jeji smer, a nechat se navigovat podle prosle stopy (ja to mam v menu Kam vest / Stopy ...), ale je to jen napad, nemam to vyzkousene a uz vubec ne s O600.

Takhle to provozuji, navigovat na prošlou stopu funguje, ale je to jen zvýrazněné, nikterak to nepípne před odbočením apod.


  • 0

#566 bozd

bozd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2015 - 14:25

Ahoj,snad trochu pomohu.Mám O450.stopu vytvářím  v Mapsourcu nemůžu si odyknout:-(Tu pak uložím,a otevřu ji v Basecampu.Nechám vytvořit trasu a tu pak odešlu do O.Dám počet bodů 250 a funguje to na kole úžasně.Před každou odbočkou O. pípne a rozsvítí se na chvilku displej


  • 0

#567 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2015 - 15:32

Využíváte někdo u O600 připojení bluetooth? Dle návodu se dá využít s aplikací BaseCamp, ale na Androidu žádná taková aplikace od Garmina není.


  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#568 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2015 - 16:49

Byla jen pro iOS pokud se pamatuju. Iphone už ale nemám tak ti víc neprozradim
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#569 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2015 - 20:30

Slibujou to snad od prvního vydání BaseCampu pro Win/Mac... A dodnes na verzi pro Android ani nemákli :angry:


  • 0

#570 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 12:43

Mám další poznatek - dotaz na zkušenější uživatele O600. Byl jsem zvyklí, že na 450ce byla záložka, něco jako "správce tras". To nyní nemůžu najít, takže natažená trasa z Mapy.cz se stále jmenuje Start - end, (nebo tak nějak) a není kde ji přejmenovat. Poradí někdo?


  • 0

postupně: Garmin 12, Etrex C, Vista HCx, Dakota 20, Oregony 300, 450, 600, Edge 705, 810, 1000 a nyní 1030.


#571 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2016 - 17:46

Track manager
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#572 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 19:49

Dnes jsem si na začátku výpravy nakalibroval výškoměr a po krátkém vypnutí GPS se mi výška upravila o více než 100 výškových metrů. A určitě špatně, protože vrstevnice a kóty neodpovídají :-(

 

Na profilu je to perfektně vidět, ale profil je, tím pádem, prakticky nepoužitelný :-(

 

 

Přiložené miniatury

  • 160110_Turnov_Jbc_Lbc.jpg

  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#573 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2016 - 19:53

Musím říct, že s tou výškou mám stejné potíže a proto se na ní nespoléhám. Vždy se "modlím" že při eartkách owner uzná naměřenou výšku.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#574 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 8:23

pri merani vysky je vzdy problem.

blizsie info:

http://bageo.eu/arti...p?article_id=10

je to sice clanok pre lietanie ale presne vystihuje problem.

Neostava nic ine len kalibrovat a kalibrovat


  • 0
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#575 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 8:27

Na druhou stranu, kdyz uz navstivim nejakou tu merici earthku, tak porovnavam svoji vysku s vyskou na synove Vista HCx. A nepamatuji, ze by se mi nekdy lisila o vice nez 10m. Ale pravda, to neni po vypnuti GPS...


  • 0

#576 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2016 - 8:43

Tam jde o to, že pokud jsem třeba v místnosti, nebo na jiném místě, kde je signál nepoužitelný, vypínám GPS, aby mi nevnesla do trasy zmatené souřadnice.

 

Čekal bych posun o pár metrů, ale včera to bylo více něž 100 výškových metrů.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#577 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2016 - 16:22

Ahoj.

Pouzivam O600 a byl jsem zvyklej, ze pokud oznacim nejakou kes jako nalezenou, tek mi z mapy zmizi jeji ikona. Ted se mi dvakrat stalo, ze kese (jejich ikony) z mapy nemizely. Kdyz jsem si dal zobrazit seznam nejblizsich kesi, tak tam uz nebyly. Nejak sem nikde nevygooglil a ani jinde nenasel, cim to muze byt. Nesetkal se nekdo s podobnym??? 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#578 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2016 - 16:31

Ahoj.

Pouzivam O600 a byl jsem zvyklej, ze pokud oznacim nejakou kes jako nalezenou, tek mi z mapy zmizi jeji ikona. Ted se mi dvakrat stalo, ze kese (jejich ikony) z mapy nemizely. Kdyz jsem si dal zobrazit seznam nejblizsich kesi, tak tam uz nebyly. Nejak sem nikde nevygooglil a ani jinde nenasel, cim to muze byt. Nesetkal se nekdo s podobnym??? 

Myslím, že jsem narazil na to samé. O600 má totiž podle všeho trochu jinou logiku než jsem byl zvyklý na (bohužel už rozbitém) O450. Je to nastavením filtru. Ten totiž teď funguje nejenom na seznam keší, ale i na jejich zobrazování na mapě. Jestli se nepletu, tak v O450 se mi zobrazovaly na mapě vždycky všechny keše a filtr fungoval jenom na seznam keší.

 

Zkus se tedy podívat na to, jak máš nastavený filtr a ten zkus upravit.


  • 1

#579 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2016 - 18:15

Jak píše FIVE, pokud máš ve filtr nastaven zobrazování nalezených, ukazují se vsude.
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#580 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2016 - 19:53

Jak píše FIVE, pokud máš ve filtr nastaven zobrazování nalezených, ukazují se vsude.

Jo, ale "odlovena" keska, ktera se zapne ve filtru, se zobrazi jako truhlicka (nebo co to je). Me ale na mape zustane zobrazeny symnol dane kese - v pripade tradicky to byla ta zelena krabicka. Ale kdyz na nej kliknu, tak jako by nebyl....Proste zahada ala Garmin. Zas tak moc to nevadi, jen to lehce zneprehlednuje mapu....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama