Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#101 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 9:19

Ja finalkare pouzivam k overeni vylusteni souradnic, pokud chybi geocheck (treba kdyz vypadla doxina, byly k nezaplaceni). A pokud nekdo nelusti a lovi jen podle finalek, jeho problem, pripravuje se o radost ze hry ;) Kdyz nevim, radeji se zeptam ownera, jineho nalezce (i kdyz se casto stava, ze ti maji jen souradnice :( ), znamych nebo treba na fb ve skupinach k tomu urcenych ...


  • 0

#102 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 9:43

zamknout

Kdepak, krmit trolla je důležité! Protože když nebudou trollové, tak by se mohlo zavřít víko nad tím, jejíž jméno se nesmí vyslovit :)


  • 0

#103 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 10:58

Ja finalkare pouzivam k overeni vylusteni souradnic, ...

A proč to tak děláš? Ke geocachingu taky patří keš nenajít. Mě se teda stává běžně, že mysterku a někdy i multinu hledám na několikrát, protože jsem blbě počítal.


  • 7

#104 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 11:19

A proč to tak děláš? Ke geocachingu taky patří keš nenajít. Mě se teda stává běžně, že mysterku a někdy i multinu hledám na několikrát, protože jsem blbě počítal.

Protoze me nebavi litat na jedno misto 5krat, abych se tam casto treba pul hodiny hrabal v ne zrovna prijemnem prostredi ;)

Multina je neco jineho, to si stage samozrejme projdu a lustim postupne ;)


  • -1

#105 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 11:27

A proč to tak děláš? Ke geocachingu taky patří keš nenajít. Mě se teda stává běžně, že mysterku a někdy i multinu hledám na několikrát, protože jsem blbě počítal.

 

Pokud je to moje blbost nebo geoslepota, tak je to v pořádku, že ji hledám na několikrát. Pokud musím hledat na 20 místech, protože chybí indicie multiny nebo otázky jsou nejasné či dokonce chybné (v poslední době až příliš častá zkušenost), tak už to v pořádku není. Pokud není kontrola souřadnic a owner neodpovídá (mně odpoví tak jeden z pěti), pak se ani nedivím, když někdo v takových případech sáhne pro finálky. A od toho už je jenom krůček, aby tam sahal preventivně pokaždé, když si není jist. A pak už další malý krůček, aby tam sahal a šel rovnou pro finálku bez luštění.

Kdybych já náhodu někdy skončil u finálek, tak to bude přesně z důvodu příliš velkého počtu nekvalitních a zanedbaných kešek.


  • 3

#106 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 11:30

V soucasne chvili mam rozpracovano nekolik krabicek, ale nejak me presla chut je dokoncit.
  • 0

#107 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 11:43

.... Faktem je, že takovejch 10 kousků jsem neluštil, ale vybral si je při "otvírání pokladů". ....

 

Celý otvírání pokladů je jedna velká kravina, která jen krmí a zpřesňuje finálkářské databáze.

 

Za hloupost považuju i model "předloni jsem si opsal finálku při otvírání pokladů, tak si to dneska odlovím".

Případně "s finálkama nešmelím, ale tohle ti pošlu, to bylo kdysi v otvírání pokladů, takže to není fixl".

 

P.S. - Myslím si, že je potřeba o tom mluvit pořád dokola, protože je to to jediné, co se dá dělat proti tomu, aby se to stalo úplně běžným, nebo aby to začínající kačeři nepovažovali za normální.


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#108 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 12:26

Já měl v práci kolegu, který když začal s geocachingem, tak servery s finálkami navštěvoval pravidelně, když keš nemohl vyluštit. Myslel si, že je to běžná součást hry a něco jako oficiální stránky geocachingu spravované Groundspeakem. A hodně se divil, když tam nějakou nenašel.

 

Mam podobnou zkusenost.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#109 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 12:30

A proč to tak děláš? Ke geocachingu taky patří keš nenajít. Mě se teda stává běžně, že mysterku a někdy i multinu hledám na několikrát, protože jsem blbě počítal.

 

A jak pak poznáš, jestli si jenom geoslepej a nebo si opravdu něco špatně spočítal? Když nedá owner žádnou možnost kontroly správnosti, tak přeci stejně musíš někde zjistit co děláš blbě ne? A když to bereš až takhle filozoficky, tak je správné nechat si radit od kolegů či ownera?


  • 2

#110 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 12:37

Tak koukám že už i moje mysterka se dostala na jmenovaný server.


  • 0

#111 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 12:45

A jak pak poznáš, jestli si jenom geoslepej a nebo si opravdu něco špatně spočítal? Když nedá owner žádnou možnost kontroly správnosti, tak přeci stejně musíš někde zjistit co děláš blbě ne? A když to bereš až takhle filozoficky, tak je správné nechat si radit od kolegů či ownera?

Nikdy nezjistím, jestli jsem špatně počítal nebo jsem slepejš. Prostě jsem ji nenašel a šmitec. Ownera jsem nikdy o pomoc nežádal, občas se mi ale sami nabízejí, když loguju DNF. S kolegy mysterky kolektivně luštíme, nebo si před výletem rozdělíme, kdo co vyluští a kde neuspějeme, tam to zkoušíme společně. Přeci jen když se jede na výlet ve společnosti několika kačerů, tak nepůjde logovat jen jeden a ostatní nebudou stát opodál.


  • 1

#112 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 12:46

Ja finalkare pouzivam k overeni vylusteni souradnic, pokud chybi geocheck (treba kdyz vypadla doxina, byly k nezaplaceni). 

 

Taky si občas něco ráda vyluštím a je fakt, že často v listingu není možnost zkontrolovat správnost souřadnic. Ale nějak nechápu, jak bych to mohla udělat na finálkách, když se tam ani bez registrace nedostanu. A jestli se nepletu, tak většinou chtějí poslat souřadnice mysterek, abych se mohla podívat na jiné... Z tohoto důvodu já ani finálky používat k ověření souřadnic nemůžu, protože se mi příčí posílat tam souřadnice mysterek někoho jiného... :huh:


  • 8
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#113 La Elefant

La Elefant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 12:50

Taky si občas něco ráda vyluštím a je fakt, že často v listingu není možnost zkontrolovat správnost souřadnic. Ale nějak nechápu, jak bych to mohla udělat na finálkách, když se tam ani bez registrace nedostanu. A jestli se nepletu, tak většinou chtějí poslat souřadnice mysterek, abych se mohla podívat na jiné... Z tohoto důvodu já ani finálky používat k ověření souřadnic nemůžu, protože se mi příčí posílat tam souřadnice mysterek někoho jiného... :huh:

Registroval jsem se na jeden server, kde nic takvoeho nebylo treba. Taky bych neposlal zadne souradky cizi kese.

 

 

 

Nikdy nezjistím, jestli jsem špatně počítal nebo jsem slepejš. Prostě jsem ji nenašel a šmitec. Ownera jsem nikdy o pomoc nežádal, občas se mi ale sami nabízejí, když loguju DNF. S kolegy mysterky kolektivně luštíme, nebo si před výletem rozdělíme, kdo co vyluští a kde neuspějeme, tam to zkoušíme společně. Přeci jen když se jede na výlet ve společnosti několika kačerů, tak nepůjde logovat jen jeden a ostatní nebudou stát opodál.

Jo, tohle delam taky - alespon se dozvim jak se ta kes lustila a pro priste uz budu vedet ;)


  • 0

#114 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 13:32

Nikdy nezjistím, jestli jsem špatně počítal nebo jsem slepejš. Prostě jsem ji nenašel a šmitec. Ownera jsem nikdy o pomoc nežádal, občas se mi ale sami nabízejí, když loguju DNF. S kolegy mysterky kolektivně luštíme, nebo si před výletem rozdělíme, kdo co vyluští a kde neuspějeme, tam to zkoušíme společně. Přeci jen když se jede na výlet ve společnosti několika kačerů, tak nepůjde logovat jen jeden a ostatní nebudou stát opodál.

 

Aha, jasně chápu, mám to obdobně... Ale nás takových co keš zkusí, "nedaj" a víc to neřešej je alsepoň dle mých zkušeností docela málo... Já jsem tím chtěl spíš říct, že s tím moralizovám se to asi nemusí zase tak hrotit. Docela dokážu pochopit, že je někomu příjemnější koknout zda mu čísla vyšla dobře na nějakým serveru a pokud né tak zkusit začít luštit jinak než kuli tomu psát ownerovi nebo předchozím nálezcům. A ačkoli s finálkovými servery nesouhlasím už jen z principu, že uveřejňují lokace krabek bez souhlasu jejich ownerů, tak lidi, kteří si zde jen ověří správnost řešení bych opravdu nezavrhoval (tedy pokud se zadáním již vyluštěných keší nepodílejí na celém systému).


  • 2

#115 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 13:45

Kontrola na finálkách sice není košer, protože kdyby owner chtěl, aby si lidi souřadnice ověřovali, dal by tam nějaké ověřovátko, ale dá se to skousnout. Jen nevím, co se děje, když zjistí, že má souřadnice špatně. Když už člověk ví, co mu má vyjít, některé mysterky se pak luští velice snadno.


  • 0

#116 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 13:46

Ja finalkare pouzivam k overeni vylusteni souradnic, pokud chybi geocheck (treba kdyz vypadla doxina, byly k nezaplaceni). A pokud nekdo nelusti a lovi jen podle finalek, jeho problem, pripravuje se o radost ze hry ;) Kdyz nevim, radeji se zeptam ownera, jineho nalezce (i kdyz se casto stava, ze ti maji jen souradnice :( ), znamych nebo treba na fb ve skupinach k tomu urcenych ...

 

Já bych zas tolik na to, že na těch pochybných stránkách jsou vždy správné souřadnice, nespoléhal. ;) Znám jednoho člověka co ke svým keším "ověřovač" nedává, právě kvůli tomu aby to znesnadnil těm co hledají podle těch pochybných stránek a sám na ty stránky naházel dost záměrně špatných souřadnic. Které mu jako správné potvrdilo pár kamarádů.


  • 0

#117 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 15:29

Zjistil jsem, že z mých keší jsou na finálkách dvě multiny, které jsem loni adoptoval. Obě jsou v Praze. Z mimopražských keší tam není ani jedna.


  • 0

#118 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 15:44

Kontrola na finálkách sice není košer, protože kdyby owner chtěl, aby si lidi souřadnice ověřovali, dal by tam nějaké ověřovátko, ale dá se to skousnout. Jen nevím, co se děje, když zjistí, že má souřadnice špatně. Když už člověk ví, co mu má vyjít, některé mysterky se pak luští velice snadno.

 

Samozřejmě je otázka zda správné souřadnice zapracuje do svých výpočtů nebo ne. Navíc beru-li to tak, že mysterky jsou od toho, aby kačera něčemu novému přiučili, tak pokud se třeba i s nápovědou naučil správnému postupu řešení, tak podle mě vlastně splnil záměr, se který owner keš zakládal. Ovšem chápu, že to může každý kačer a obzvlášť každý owner vidět jinak.


  • 1

#119 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 15:45

Přimlouval bych se za co nejčastější používání ověřovátek. Mimo jiné by tím padl i tenhle důvod k vyhledávání podobných serverů.


  • 9

#120 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 16:26

Přimlouval bych se za co nejčastější používání ověřovátek. Mimo jiné by tím padl i tenhle důvod k vyhledávání podobných serverů.

 

 

No vidíš. A kamarád jak jsem psal výše, právě kvůli tomu aby nepodporoval ty pochybné stránky, ke svým keším "ověřovač" nedává. Důvod je jednoduchý. Člověk vleze na pochybné stránky, zkopíruje souřadnice a co udělá? Šup a hodí je do "ověřovače" u dané keše. A hned ví jestli jsou souřadnice správné nebo ne. Takhle, když tam "ověřovač" není, není jisté zda jsou na pochybné stránce souřadnice správné nebo špatné. Jeho vysvětlení naprosto chápu, protože částečně znesnadní odlov dané keše i těm, co si jdou rovnou pro výsledek na ty pochybné stránky.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama