Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#61 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 17:48

Podle myho ma Iaberrvox v leccem pravdu, z takového toho jeho liberálního pohledu finalkar neporusuje explicitne zadny pravidlo (boda ma ten, kdo zaloguje pisemne v logbuku kese).

My vnímáme, ze cesta luznima lesama po pekny multine, nebo vecer doma u pocitace v extazi, ze prichazim na princip mysterky, jako šťávu keskovani,  pridanou hodnotu, emoce, pro který to delame, finalkarskej honibod je holt v rausi z toho, ja mu roste skore a jak ma vycistino.

Kazdej jak umi.

Ale nejvic mi na nich vadi ta drzost, s jakou se mnohej z nich zepta na souradnice, jak si se mnou a s ownerem vytira slusne receno boty.

Ja jako owner, kterej zalozil mysterku, jsem se taky angazoval, při vymejsleni listingu a tohle je ojeb. Když to někdo poctive brutne, klobouk dolu, to je jina.


Tento příspěvek byl upraven od Paha Ahma: 15 srpen 2014 - 17:49

  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#62 Sykype

Sykype

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 8:12

Stránky s finálkama jsou mi také proti srsti, stejně jako honibodi, kterým jde jen o statistiky. Myslím si, že u luštění, pokud je člověk v koncích, by mělo být pravidlem oslovit přímo ownera. Není to žádná ostuda a pro ownera je to zároveň informace, že to kačeři luští a že jim to a to dělá problémy. Druhá věc je, že mi občas připadá, že se někteří owneři vyžívají v tak zapeklitých šifrách, které člověku zaberou tolik času, až se vytrácí samotná podstata geokešingu - pobyt venku a návštěva zajímavého místa. Zmíním tu třeba mysterku Roudnické svatostánky s obtížností 5, kterou za dobu její existence vyluštil snad jen jeden člověk (možná už i někdo další, dlouho jsem se na ni nekoukal). Ostatní ji dali BF, včetně nás, nebo se k souřadnicím dostali jinou cestou ...
  • 2

#63 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 8:45

Je fakt, že ptát se na souřadnice finálky ownera, to je největší trapas a ostuda. To by mě jako finálkáře nikdy nenapadlo.  :D



Ownera jo, ale jsou lidi, co se ptají cizích kačerů.
  • 0

#64 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 10:13

Jo v tom už nevidím problém, od toho se ty eventy přece pořádají ne?


  • 0

#65 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 10:33

Jo v tom už nevidím problém, od toho se ty eventy přece pořádají ne?



Jo, ale když se někoho ptá v e-mailu na souřadnice, tak to toho dotazovanýho otravuje.
  • 0

#66 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 13:13

Ono někdy nejde ani o ten čas, ale o metody jak luštit. Spíš by mnohým (i mně) pomohlo znát principy skrývání souřadnic třeba do obrázků nebo různé finty...

Taky jsem teprve nedávno zjistil, že existuje nějaká informace o obrázku a do toho se dá psát. Pro mě šestková mysterka, která měla jeden a půl hvězdičky.


  • 0

#67 sirasxxx

sirasxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 14:01

To mne tedy dostalo. Na tento server se dostávám minimálně. Opravdu skoro všechny mé keše, které se musí obcházet, nebo luštit, jsou opravdu na jednom serveru s finálkami a tak jsem začal přemýšlet, jak se tam vzali, když některé se zjišťují v terénu a tak jsem , protože na několika nových je relativně málo zápisů, začal zapisovat zalogované nicky do excelu. Už jsem byl bezradný, že jsou to pořád stejná jména  a ubývá jich jen pár. Nakonec se přece zadařilo, zbyl jediný nick , který má vše odlovené .*Bolka *59*Eirea. A teď otázka - posílají na server souřadnice oni, nebo je server získá přímo ze zdrojů geocaching? Nevím, ale vzhledem k jejich TFTC logům, bych se nedivil, kdyby ano. Má ještě cenu vymýšlet tento typ keší? Jako by nestačilo věčné ničení krabek, mám opět o čem přemýšlet a poradit na původní otázku vlákna tedy nedokážu. Můžu se jen k údivu přidat.

 
  • 2

#68 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 14:04

Taky jsem teprve nedávno zjistil, že existuje nějaká informace o obrázku a do toho se dá psát. Pro mě šestková mysterka, která měla jeden a půl hvězdičky.

Tohle jsem použil u jedné svojí mysterky a vypadá to efektně - pokud se přepíše koncovka souboru z .jpg na .txt je to jak pro špyjóóóny - hledat v té změti znaků souřadnice...


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#69 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 14:53

Zrovna tento týden jeden finálkář logoval dvě moje mysterky. Vážně uvažuji, že u dalších mysterek budu nastavovat obtížnost pouze dle uložení, ne podle obtížnosti hádanky. Taky bych to mohl udělat zpětně.


  • 0

#70 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 17:34

Já mám nápad na takovou mysterku, souřadnice by šly zjistit pouze na finálkových serverech, zadal by je tam sám owner, jiným způsobem by vyluštit nešla. Ale jak na to v listingu kačery navést?


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 16 srpen 2014 - 17:34

  • 1

#71 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 17:37

To mne tedy dostalo. Na tento server se dostávám minimálně. Opravdu skoro všechny mé keše, které se musí obcházet, nebo luštit, jsou opravdu na jednom serveru s finálkami a tak jsem začal přemýšlet, jak se tam vzali, když některé se zjišťují v terénu a tak jsem , protože na několika nových je relativně málo zápisů, začal zapisovat zalogované nicky do excelu. Už jsem byl bezradný, že jsou to pořád stejná jména a ubývá jich jen pár. Nakonec se přece zadařilo, zbyl jediný nick , který má vše odlovené .*Bolka *59*Eirea. A teď otázka - posílají na server souřadnice oni, nebo je server získá přímo ze zdrojů geocaching? Nevím, ale vzhledem k jejich TFTC logům, bych se nedivil, kdyby ano. Má ještě cenu vymýšlet tento typ keší? Jako by nestačilo věčné ničení krabek, mám opět o čem přemýšlet a poradit na původní otázku vlákna tedy nedokážu. Můžu se jen k údivu přidat.

No ty vole... Zkusils je oslovit? To je husty obvineni a myslim si, ze 100% ne opravneny... Opatrne s ostrymi slovy...

Tento příspěvek byl upraven od kosmohill: 16 srpen 2014 - 17:38

  • 0

#72 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 20:08

Tohle jsi sirasxxxi ale prehnal. Talhle to sem prasknout bez dukazu.

Premyslej i takto .. staci aby byly 3 finalkari, kazdy odlovil jinou tretinu a tu napraskal na final.servery. Na tech serverech bude tedy vse, ale rozhodne ne od tech kaceru, co to odlovili cele.
Myslim, ze Bolka si zaslouzi velkou omluvu.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 17 srpen 2014 - 13:46

  • 0

#73 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 20:18

sirasxxx: i kdyby měli souřadnice ze serverů, tak by je (souřadnice) tam předtím musel někdo poslat...

Edit: ty se ptáš trošku jinak. Prostě tam ty finálky někdo dal.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 16 srpen 2014 - 20:41

  • 0

#74 sirasxxx

sirasxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2014 - 20:44

Ale já nemám problém se omlouvat a činím tak veřejně, když to chápete jinak. Je to úvaha, zbyli jediní, kdo mají všechnyodlovené a pro představu, kdo má jakou třetinu, je to deset jmen, které ubývají vždy a zbyla Bolka a Eirea .Tam přece, ale i píšu, že to jde asi i jinak. Že bych začal věřit, že je tam dává rew. je asi nesmysl, ale nabourat lze asi cokoli a tím to i může být. Druhá věc je , že o předání vyluštěných souřadnic od zmíněné dvojice vím již delší dobu z logu a tak proč nemohu napsat, že bych tomu mohl věřit ? Já netvrdil, že to vím a nenapadlo mne, že to tak někdo bude brát.


  • 0

#75 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 6:22

Ono je směšné si myslet už to, že to tam dává jeden člověk.  :rolleyes:  To je totiž kolektivní práce. A hlavně než server ty finální souřadnice zveřejní pro ostatní, tak musí být tzv. "ověřeny", tzn., že tam musejí dát stejné souřadnice k jedné mysterce minimálně dva kačeři, aby byly ověřeny a zpřístupněny ostatním.  B)  Možná jste si mysleli, že finálkové servery používá jen pár jedinců. Není to pravda. Maximálně je pár jedinců, jako já, kteří se za to nestydí, ostatní je používají také, ale tajně a když se jich někdo zeptá, jak souřadnice vypočítali, tak si vymyslí báchorku o nápovědě na eventu.  B)  Berte to prostě tak, že minimálně polovina kačerů ty finálkové souřadnice někdy (třeba jen jednou) použila. Ono to není bez důvodu, že jsou v ČR dokonce údajně 4 finálkové servery (já znám tedy jen tři). Pravděpodobně je navštěvuje víc lidí, než toto fórum. 


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 17 srpen 2014 - 6:52

  • 2

#76 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 6:58

Jak píše shaman, znám jednoho finálkáře, který má plný telefon jiných finálkářů a jen si mezi sebou posílají hotové gpx soubory. Poznal jsem ho ve chvíli, kdy jsme šli pro pár hodin nový letterbox a cestou jsme udělali chybu. Tak zapnul navigaci a hned mi řekl, kde je finálka. Koukal jsem do té navigace a zeptal jsem se ho, proč tam nahrává mysterky celé Prahy, já že tam nahrávám jen ty vyluštěné. A on mi řekl, že jsou všechny vyluštěné, že si to takhle posílají s kamarády.


Jak píše shaman, znám jednoho finálkáře, který má plný telefon jiných finálkářů a jen si mezi sebou posílají hotové gpx soubory. Poznal jsem ho ve chvíli, kdy jsme šli pro pár hodin nový letterbox a cestou jsme udělali chybu. Tak zapnul navigaci a hned mi řekl, kde je finálka. Koukal jsem do té navigace a zeptal jsem se ho, proč tam nahrává mysterky celé Prahy, já že tam nahrávám jen ty vyluštěné. A on mi řekl, že jsou všechny vyluštěné, že si to takhle posílají s kamarády. Jedou v tom minimálně stovky, možná tisíce lidí.


  • 0

#77 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 7:06

Tak tak, jinak si myslím, že tu jsou odkazy na finálkové servery zbytečně cenzurovány. Kdo to chce použít, tak si to najde, stačí použít vyhledávač google.cz a zvolit správné slovo pro vyhledání. Nebo třeba já na facebooku nejsem, ale přesto vím, že tam existuje účet, který má stejný název jako toto fórum (Geocaching.cz), mám tedy právo si myslet, že to má souvislost s tímto serverem, a hádejte, co tam propaguje? 

 

Proč proti tomu zdejší server nezasahuje, když tady odkazy na finálkové servery cenzuruje? 


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 17 srpen 2014 - 7:19

  • 0

#78 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 7:19

shamane, vytahuješ dva roky staré téma na FB. Odkaz na toto téma v tvém příspěvku mažu. Jestli chceš řešit, zda je na FB to či ono, řeš si to na FB. Zda FB máš nebo ne, mě nezajímá.


  • 0

#79 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 7:23

No dobře, takže na facebooku je dva roky propagován finálkešing uživatelem Geocaching.cz a tady na serveru Geocaching.cz to při takové cenzuře nikomu nevadí a nikdo proti tomu nezasáhne? Facebook přece umožňuje mazat falešné účty, vydávající se za jiného, stačí takový falešný účet nahlásit někým oprávněným. Nebo je ten účet na facebooku pravý?


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 17 srpen 2014 - 7:24

  • 0

#80 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 7:25

Ještě jednou a naposled. Řeš si to na FB. Já v té skupině nejsem a nezajímá mě to. Starám se o to, co je zde.


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka