Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#81 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 7:27

No dobře, ty jsi tu velitel, už mlčím, ale ta otázka nebyla mířena na tebe.  ;)


  • 0

#82 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 9:33

Nikdy jsem nepoužil finálové servery a tak nevím na jakém principu fungují. Někdo tady ale napsal, že souřadnice na nich musí být ověřeny aspoň od dvou kačerů. Tak pokud proti nim chcete bojovat, tak proč se nedomluvíte ti co jim tyto servery vadí a úmyslně nenahráváte falešné finální souřadnice, na kterých se společně domluvíte? Kdyby pak v databázi bylo tak 20 - 30 % špatných údajů, třeba by to ty finálkáře podvodníky přestalo bavit...


  • 1

#83 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 11:44

Však nějaké pokusy už tu byly ne? Dokonce se to na tomto fóru nějak organizovalo, pár lidí odtud se v tom angažovalo. Já jsem ale nezaznamenal, že bych se kvůli tomu dostával ke špatným souřadnicím. Asi to mají provozovatelé finálkových serverů vychytané. 


  • 0

#84 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 7:25

Koukal jsem do té navigace a zeptal jsem se ho, proč tam nahrává mysterky celé Prahy, já že tam nahrávám jen ty vyluštěné. A on mi řekl, že jsou všechny vyluštěné, že si to takhle posílají s kamarády.


To by mne zajímalo, proč a jak to děláš. Ne, že bych to neuměl vyfiltrovat, ale znamenalo by to se dopředu probírat všemi mysterkami v okolí kam zrovna jedu, vytřídit ty co se řeší na místě a ty vyfiltrovat spolu s vyluštěnýma. Docela dost (zbytečné) práce. Osobně taky nahrávám nejčastěji celé kraje resp. spolkové země, eventuálně okruh 80 kilometrů.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#85 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 7:35

Ale já nemám problém se omlouvat a činím tak veřejně, když to chápete jinak. Je to úvaha, zbyli jediní, kdo mají všechnyodlovené a pro představu, kdo má jakou třetinu, je to deset jmen, které ubývají vždy a zbyla Bolka a Eirea .Tam přece, ale i píšu, že to jde asi i jinak. Že bych začal věřit, že je tam dává rew. je asi nesmysl, ale nabourat lze asi cokoli a tím to i může být. Druhá věc je , že o předání vyluštěných souřadnic od zmíněné dvojice vím již delší dobu z logu a tak proč nemohu napsat, že bych tomu mohl věřit ? Já netvrdil, že to vím a nenapadlo mne, že to tak někdo bude brát.


Ty souradnice tam mohl dat kdokoliv. Ani ty tvoje krabicky nemusel logovat. Proste je tam dal, aby ziskal jine, ktere chtel, ale nemel na to, aby je vylustil.

Tento příspěvek byl upraven od KAMPJ: 18 srpen 2014 - 7:38

  • 0

#86 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 13:23

Stačí vhodně použít pana Gůgla a i naprostý neználek má během pár minut stažené soubory s více než 9000 finálkami (CZ, SK a okolí)... Finálkové servery jsou fakt jen vrchol ledovce určený zřejmě spíš pro "finálkové amatéry"... Ale když to někoho baví... Pokud je finálkář alespoň ohleduplný k vlastní krabce a jejímu obsahu, tak ať si poslouží...


  • 6

#87 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 18:36

Tak tak, moje řeč, finálkáři alespoň neničí kešky jako mudlové a já jsem také jen takový finálkový amatér.  :)


  • 0

#88 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 18:54

Hele, nezdá se vám, že neustálým rozebíráním tady těch kravin jen děláte těm finálkovejm serverům levnou reklamu? Co kdybysme už tu přestali mlátit prázdnou slámu a omílat furt dokola totéž a nechali to téma končně zapadnout někam za horizont?


  • 11

#89 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 19:01

zamknout


  • 3

#90 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 22:14

zamknout


Konečně rozumná řeč :)
  • 0

#91 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2014 - 22:57

Zamknout na zaklade ceho? 


  • 4

#92 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 0:14

Jít raději lovit a ne o tom mluvit  :rolleyes: 


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#93 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 4:28

Jet raději lovit a ne sedět doma a luštit.  B)


  • 0

#94 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 5:21

Já bych to trošku pootočil otázku. Co lidi vede k tomu, aby si takhle opatřovali finálky? Proč tu keš za každou cenu musí mít? Vždyť jiných keší jsou po okolí tisíce.


  • 4

#95 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 5:46

Já bych to trošku pootočil otázku. Co lidi vede k tomu, aby si takhle opatřovali finálky? Proč tu keš za každou cenu musí mít? Vždyť jiných keší jsou po okolí tisíce.

Jeden finalkar mi napsal, ze "cisti mapu".
  • 1

#96 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 7:10

Já bych to trošku pootočil otázku. Co lidi vede k tomu, aby si takhle opatřovali finálky? Proč tu keš za každou cenu musí mít? Vždyť jiných keší jsou po okolí tisíce.

 

Je jedno, proč to dělají. Nic to nemění na tom, že jsou to podvodníci, ostuda a odpad geocachingu.


  • 14
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#97 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 7:19

Vidím, že tohle téma je opravdu žhavé, tak se taky přidám. Vždy, když mám trochu času a náladu courám po mapě s keškama. S mejma 2300 nálezama není republika moc žlutá. A když mě zaujme nějaká mysterka tak jí zkusím vyluštit. Občas se to povede a tak si ji uložím do adresáře "Vyluštěné mysterky". Teď jich tam mám 274. Faktem je, že takovejch 10 kousků jsem neluštil, ale vybral si je při "otvírání pokladů". U většiny si samozřejmě nepamatuji jak jsem je luštil, někde ano, ale není jich moc. Sem tam se mi stává, že někam jedu lovit a najednou tam přibude keš, kterou jsem neplánoval :D. Teď přemýšlím, jestli taky nejsem finálkář, protože občas musím logovat "Vypadla mi z navigace ale ani náhodou nevím, jak jsem ji luštil. Díky za kešku."


  • 5

#98 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 7:31

Onen argument "cisti mapu" je hodne podivny. Mapu se svými nalezy prece vidi jen ten kacer, který je prihlasen na svém profilu. Nikdo jiny. Ty pitomy body ma aspoň každý priveseny u každého logu.

Ja si rikam, ze tohle je jev vypovidajici o velke osobní slabosti, osobnostni pokrivenosti. Finalkar je clovek, který podvadi, to bez debat. Ale podvadi ne za ucelem osobního prospechu, obohaceni, jako cini "klasicky" podvodnik. Podvadi jen a pouze proto, aby SAM SEBE presvedcil o tom, jak je dobry. Namlouva si při pohledu na stav skore ci "vycistenou" mapu, ze je borec, před kterym neodola zadna kes, natoz holka (mluvime-li o finalkari mužského pohlavi - nejak si rikam, ze jich bude daleko vic, nez zenskejch). KECA PREDEVSIM SAM SOBE. A mozna mu dela dobře, když k nejaky kesi D5 zaloguje opovrzlive, prezirave TFTC.

 

Finalkar většinou neskodi keskam, s.re ownery a nas Dusiny, ale nejhorsi hrichy pacha sam na sobe. Zaslouzi soucit a politovani, je to dusevni chudak. Kdyby nemel moznost se realizovat v GC, najde si jinou oblast realizace.


  • 4

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#99 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 7:44

Já měl v práci kolegu, který když začal s geocachingem, tak servery s finálkami navštěvoval pravidelně, když keš nemohl vyluštit. Myslel si, že je to běžná součást hry a něco jako oficiální stránky geocachingu spravované Groundspeakem. A hodně se divil, když tam nějakou nenašel.


  • 2

#100 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2014 - 8:16

Nejsem ve stadiu, rozpoložení či ve věku, kdy bych měl potřebu nebo dokazovat něco svým rodičům, kamarádům, spolužákům, děvčatům a podobně. Jediný člověk, kterému bych měl potřebu něco dokázat, jsem já sám. Ale podvodem na sebe žádný dojem neudělám. Z podvodů obecně, včetně toho, o kterém tu mluvíme, bych nejen neměl pocit, že jsem borec, ale naopak bych z něho měl depresi, smutek a sebepohrdání.


  • 6




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama