Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 1 Hlasů

Jeden nejmenovaný server s finálkami


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
205 odpovědí na toto téma

#41 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 14:25

... Kdyz tem lidem neni blby ze jsou za pitomce a stoji jim to za to, tak at si to uzijou.

Jenže jak těm lidem dát najevo, že jsou za pitomce? Mlčícím davem asi ne. Osobně znám tři takové kačery, kteří loví popsaným stylem. S jedním z nich jsem o tom zkoušel mluvit (zbylí dva jsou totální dementi) a měl pořád dokolečka stejné argumenty: bojuje proti mysterkám a multinám, zakládají se jen proto, aby je odlovilo méně lidí. Ostatní finálkářům nadávají, protože jim závidí počet odlovených keší. Je mi úplně jedno, co si kdo o mě myslí, stejně mě 99 % kačerů nezná.


  • 0

#42 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 15:23

možná by stálo za to nezabývat se tím, že to lidé dělají, ale proč to vlastně dělají :) aby předběhli joneu v počtu podvodů to asi nebude :)...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#43 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 15:25

A dělají to i ženy ?
  • 0

*


#44 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 15:31

ad kalubr: Mně nedávno přišel velmi podobný e-mail, zcela neznámý kačer mě požádal o finálku jedné multiny v Jizerkách, kterou jsem týden předtím odlovil, a asi si podle logu řekl, že jsem "hodnej blbec". Blbec nejsem, a v odpovědi jsem tedy hodnej taky nebyl. Požádal jsem jej, ať mi vysvětlí jediný rozumný důvod, proč bych mu měl finálku prozradit. Samozřejmě, že tím konverzace ustala.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#45 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 15:44

Ono to nemusí být vždy tak černé jak to vypadá. U nás luštím já a manželka loguje. Samozřejmě při odlovu jsou promíchané tradičky s finálkama a loguje se často o několik dní později a to z field notes. Takže se snadno může stát, že manželka zapíše pohodový odlov u mysterky nad kterou jsem já bádal měsíce.

Jo, to mas pravdu. Ale ono se to taky neposuzuje podle jednoho logu. Pokud se v GC pohybujes nekolik let a ty slozity veci regulerne resis sam, pak samozrejme jako jeden ze zdroju informaci pouzivas i cizi logy, kdyz uz nevis co jinyho. Takze treba ja mam pri mym poctu odlovenejch kesi nacteno tisice, nebo desitky tisic cizich logu. Nevim kolik. Ale jsou hutny mysterky ktery lustim leta, treba je ani nevylustim, ale nakonec je brutnu, nebo i vylustim, nebo mam dodnes jako pomnik, ale u takovejch mam precteny vsechny logy nekolikrat. Ne ze bych mel hlavu jako slon a pamatoval si vsechno, ale preci jen ono se to casem v ty hlave posklada. Neni to o tom kdo jednou napise blbej log protoze zapomnel, nebo nemel cas, nebo neco jinyho. Ale podvedome se to sklada dohromady a ta hlava si to statisticky prebere. Takze casem uz vim ci logy mam cist protoze tu kes opravdu resili, a kterejma se vubec nezabejvat, protoze vubec netusej ze zrovna nasli mysterku.

 

Ale i tak, mysterka kterou lustis pul roku si zaslouzi jeste tech 10 minut na poradnej log. Je to tvoje vizitka, kterou si tam nechas a kterou si spousta lidi precte, nejen owner. Jakou tam napises, takova tam je.


  • 13

#46 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 16:15

Delaji to vsichni a ti, kteri o sobe tvrdi, ze to nedelaji, to take delaji.


Asi je na case zase to pripomenout:
NEKRMIT...!!! Uz zas zacina mlaskat, prasatko trollatko...;)
  • 7

#47 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 17:47

Finálové souřadnice od nikoho nežádám a ani je nevyhledávám nikde jinde. Nemám k tomu žádný důvod. GC totiž hraji, protože mě baví a není pro mě důležitý ani to číslo, které udává počet nalezených keší.


  • 5

#48 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 19:29

Já znám 3 české finálkové servery, můžu tu postnout odkazy, nebo je to cenzurováno?  :ph34r:

Vidíš, já 4


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#49 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2014 - 20:54

ad kalubr: ne, ne, ne, to nebylo žádné dítě, podle profilu to byl dospělák (cca 20 let). Když jsem mu napsala, co si o tomto jednání myslím, tak se omluvil s tím, že se mu to nechtělo obcházet a že sbírání indicií ho nebaví. Na toto jsem neměla již slov ..... a bylo mi ho vlastně velice líto


  • 0

#50 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 10:16

Ono je to stejně vždycky jen a jen o lidech. Jak už tu psal někdo výše, to je jak s eventy. Jsou lidi co tam pasou po souřadnicích finálek a jsou lidi co se jen zeptaj, jak že se to vlastně luští a chtějí jen trochu nakopnout protože se zasekli. Je to prostě tak, že jsou lidi, co je pro ně cílem cesta ke keši a vlastní krabka už je jen třešnička na dortu. A pak ti jejichž cílem je "vysmajlená mapa" a ti se nazastaví před ničím... Pokud dokáží svůj "chtíč" na finálce ovládat alespoň tolik, aby byly dostatečně nenápadní a následně řádně uklidit keš, tak mi jako ownerovi po pravdě vadí míň, než "mudlokačeří magoři" (tj. ti kteří se o kešování doslechli někde v televizi, neví o základech a zásadách vůbec nic, kradou coiny a to někdy i proto že ani neví co to je a pak ještě vytrubujou úplně všem, že támhle a támhle je "ta keška"). A bohužel je takových čím dál víc.

Ostatně mnohem vetší smysl než server prostých finálových souřadnic by mi dával server s dorbnými nápovědami ke způsobu luštění jedotlivých keší. Jako owner bych na takový server klidně poskytl drobné klíče ke svým keším. Ale i to by se určitě některým jiným ownerům nelíbilo...


  • 3

#51 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 11:33

přesně,je to jen o lidech.Vemte si jakoukoliv činost,sport nebo koníčky,zezačátku to dělají ti skalní,kteří jsou ochotni pro to i něco udělat a dodržují i nějaká pravidla.Časem se to rozroste,stane se z toho módní záležitost,dělá to kdekdo a pak to začne podle toho vypadat.A bohužel se s tím nedá nic dělat.Jen doufat,že ty borečky to přestane bavit,v případě nějakého adrenalínového sportu že si to příroda probere sama.

Ti blbečci se za chvíli profláknou sami,ostatní je budou třeba ignorovat,a tak se dají dohromady spolu a klidně pak dokáží zničit cokoliv.Hlavně že jsou in.

Ale jak jsem psal,myslím že se s tím moc dělat nedá,a hlavně v zájmu zachování vlastního zdravého rozumu to ignorovat.


  • 0

#52 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 12:55

Moc sem nepíšu, spíš jen čtu, ale tohle mi nedá. Proč ti finálkaři tak hrozně vadí? Jediný důvod, který beru, je zvýšený provoz u keše. Budiž. Je to sice taková hospoda na mýtince, ale chápu, že nekde může být vyšší návštěvnost opravdu nežádoucí. Ale jinak? Pro koho owner zakládá multinu/mysterku/wigo? Pro toho, kdo ji vyluští/obejde/odehraje. A takoví to udělají tak jako tak. Finálkaři se o tenhle zážitek ochudí, což je jejich problém, případně věc jejich priorit. GC je HRA, jejím jediným výsledkem je nic neznamenající číslo na jakémsi serveru kdesi v tramtárii. Vyšší plat z toho nekouká, místo v pořadníku na novou Škodu Favorit taky ne, žena si dotyčného vybere rovněž podle úplně jiných kritérií, tak co. Jo pokud někdo ničí keše, je to na přesdržku. Ale pokud je jen loví podle souřadnic odněkud z webu, tak ať si to spánebohem dělá. Každému jeho nebe.


  • 3

#53 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 13:40

Jak píšeš, je to HRA a každá hra má svoje pravidla. Geocaching je má sice dost volná, ale přesto má. Finálkáři nikomu neubližují a kešky asi taky neničí, ale jde o princip. Porušují pravidla, tak jsou to podvodníci. Oni tihle lidé většinou s porušováním pravidel nekončí u geocachingu.


  • 4

#54 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 13:48

Ostatně mnohem vetší smysl než server prostých finálových souřadnic by mi dával server s dorbnými nápovědami ke způsobu luštění jedotlivých keší. Jako owner bych na takový server klidně poskytl drobné klíče ke svým keším. Ale i to by se určitě některým jiným ownerům nelíbilo...


Tohle je prima nápad :) jakožto astrochemií, IT hloubkou, biologií apod. skoro nepolíbený, bych občas takové pomůcky uvítal a často se člověk něco zajímavého přiučí ;)
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#55 spyna

spyna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 14:25

Tohle je prima nápad :) jakožto astrochemií, IT hloubkou, biologií apod. skoro nepolíbený, bych občas takové pomůcky uvítal a často se člověk něco zajímavého přiučí ;)

 

Jo jo, pokus o něco takového ve velmi malém rozsahu je např. na stánkách g*y.cz. Je tam odúrovňovaná pomoc což  je celkem zajímavá forma nápovědy. Kdyby někdo něco takového dokázal pořádně rozpracovat a nabídnou v otevřené formě ideálně i možností aby si owner revidoval rozsah nápovědy k vlastním keším, mohlo by to být dobré. Obzvlášť pro nás co věčně bojujeme s časem, který můžem luštění věnovat...


Tento příspěvek byl upraven od petulinka1: 15 srpen 2014 - 14:28
ale notak, tohle tady sirit nebudeme ;)

  • 0

#56 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 14:31

Podle mě když nemáš na vyluštění mysterky čas, tak to prostě není keš pro tebe. Jsou tu tisíce jiných.


  • 2

#57 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 15:05

Ono někdy nejde ani o ten čas, ale o metody jak luštit. Spíš by mnohým (i mně) pomohlo znát principy skrývání souřadnic třeba do obrázků nebo různé finty, které se používají pro šifry. Ono to nemusí být řešení konkrétní keše. Když jde o skautské šifry, je na webu spoustu popisů, ale šifry, kde jsou třeba potřeba nějaké specializované programy nikde pospány nejsou. A kdo není odborník, tak na to sám nepřijde.


  • 8
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#58 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 15:07

Smrk: Já nevím, asi GC dostatečně neprožívám na to, aby mi něčí finálkaření vadilo.


  • 1

#59 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 15:14

Naprosty souhlas s labbervox.....odpoved ve 13,35

Tento příspěvek byl upraven od jonathane1: 15 srpen 2014 - 15:17

  • 1

#60 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2014 - 17:22

Smrk: Já nevím, asi GC dostatečně neprožívám na to, aby mi něčí finálkaření vadilo.

Kromě toho, že je to nefér vůči těm, kteří si to poctivě vyluští, je geocaching o poznávání zajímavých míst. Pokud trasa té multinky vede takovými místy, tak je ten finálkář prostě neuvidí. A jako owner jistě chceš někomu ta místa ukázat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama