Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.2.1.5


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1059 odpovědí na toto téma

#721 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 12:16

tak zkusil jsem to znovu a znovu spadlo.

Spouštím StatorCombine a připadá mi, že pád nastal při stahování logů u vlastních keší.

Dá se někde nastavit, aby toto Cobine nestahoval?

Nespadlo.

Musíš jen minutu vždycky počkat, pojede dál.


  • 0

#722 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2015 - 13:00

Nespadlo.

Musíš jen minutu vždycky počkat, pojede dál.

 

aha, tak to moje netrpělivost slavila úspěchy :-).

díky, zkusil jsem znovu, a vážně běží dál až k úspěšnému vygenerování.

To by mě tedy opravdu nenapadlo.

díky moc


  • 0

#723 valdinci

valdinci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 6:47

Ahoj, prosím o radu.
Zpráva od modulu
MyOwnLife
Číslo chyby: 1
Počet chyb: 1
WARN: Chybí Found it logy pro keš GC5NW3Q. Je třeba získat logy z geocaching.com.

Logy jsem stáhl,ale hláška je pořád.Děkuji předem za rady.

Tento příspěvek byl upraven od valdinci: 29 březen 2015 - 5:04

  • 0

#724 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 8:36

Zdravim,

 

tak jsem se dokopal po preinstalaci pociacu se zase kouknout na statistiky a zjistil jsem, ze stator uplne nahradil ggstat... a mam par dotazu a poznamek:

Vseobecne:

- Kdyz pustim stator, tak me to vzdy nabidne default profil a ja ho musim vzdy rucne prenastavovat. Mam dojem, ze se to zacalo stavat, kdyz jsem udelal profil, ktery neni shodny s mym nickem a ten s nickem smazal.
- Formaty dat nejsou stejne. Nekde se objevuje dd/mm/rrrr zatim co vetsinou to je dd.mm.rrrr. Vsiml jsem si toho treba v Numbers nebo v MyOwnSettings.

- Je nutne pred kazdym generovanim stahovat soubor z gc.com? Pri ladeni statistiky se stahuje porad dokola...

Modul Numbers:

- Nejak se mi nepodarilo pridat polozku k stavajici sekci, vytvorila se vzdy nova a to klidne stejne pojmenovana
- Jde vyhodit nejaky radek? Konkretne jsem se snazil u stari vyhodit pocet disablovanych a archivovanych, protoze to neodpovida stavu odlovu (zajimave cislo) ale dobe importu do databaze nalezenych kesek...
- Jde nejak preskladat poradi zobrazovanych informaci? Rad bych si to seradil podle sebe

- mdPoints jsem nasel a pridal... jdou nejak elegantne pridat dalsi hodnoty, treba jako jsou v http://geoget.ararat...dul pro stator?

- Jdou menit zobrazovane inforamce? Treba u nejiznejsi kese me nezajima vzdalenost, ale souradnice (jako to bylo v ggstatu), to same pro ostatni podobne hodnoty

- Neni nekde dostupna promena pro median a centroid? Nejak jsem je nenasel

 

Modul MyOwnSettings
- Nejde editovat, objevi se geoget error v SQL, ale jen pri editaci modulu, preview se vygeneruje

- Jdou nejak zrusit tlacitka na zobrazeni vsech kesek a nebo skryti archivovanych? Kdyz jsem zalozil pouze jedu, tak to tam nepotrebuju

Modul YerlyStats
- jdou nejak konfigurovat udaje, ktere se jsou v postrani tabulce? Konkretne nevim, proc bych tam mel mip pocet FTF, bez toho jsem v pohode doted zil a myslim, ze bez toho klidne i umru :)

- muzu vybrat jake roky se zobrazi (ne jenom schovaji)? Mam na zacatku loveni rok pauzu a proc to zobrazovat?

Jeste bych si tam rad pridal obsah z Template_DTC_Combinations.cfg, protoze mi tohle prijde hezci, nez wayTo81, takze bych to rovnou asi prepsal taky jako modul pro stator, uz se divam na API, ale asi me bude chvilku trvat, nez se tim prokousu... vypada to mmohem sloziteji, nez ggstat (letmy pohled).

 

Ale jinak super prace, pokusim se nastoupit do rozjeteho vlaku a prispet troskou do mlyna a omlouvam se, ze jsem nereagoval pri prvnim nastrelu tohoto pluginu a misto toho dale upravoval ggstat tempate :) Vypada to vice nez pouzitelne!


  • 0

#725 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 12:01

- Kdyz pustim stator, tak me to vzdy nabidne default profil a ja ho musim vzdy rucne prenastavovat. Mam dojem, ze se to zacalo stavat, kdyz jsem udelal profil, ktery neni shodny s mym nickem a ten s nickem smazal.

Máš správný dojem. Stator po startu navolí profil shodný s tvým nickem. Pokud neexistuje, pak Default.
 

- Formaty dat nejsou stejne. Nekde se objevuje dd/mm/rrrr zatim co vetsinou to je dd.mm.rrrr. Vsiml jsem si toho treba v Numbers nebo v MyOwnSettings.

Napiš prosím, kde přesně jsi to viděl.
 

- Je nutne pred kazdym generovanim stahovat soubor z gc.com? Pri ladeni statistiky se stahuje porad dokola...

Generování statistiky nic nestahuje. Jen vytváří statistiku z toho, co máš zrovna v databázi. Stahování dat a doplňování různých hodnot provádí automatizační dávka Combime. Spouštej tedy generátor (šedá ikonka) nebo při ladění klidně jen náhled.
 

Modul Numbers:
- Nejak se mi nepodarilo pridat polozku k stavajici sekci, vytvorila se vzdy nova a to klidne stejne pojmenovana
- Jde vyhodit nejaky radek? Konkretne jsem se snazil u stari vyhodit pocet disablovanych a archivovanych, protoze to neodpovida stavu odlovu (zajimave cislo) ale dobe importu do databaze nalezenych kesek...
- Jde nejak preskladat poradi zobrazovanych informaci? Rad bych si to seradil podle sebe
- mdPoints jsem nasel a pridal... jdou nejak elegantne pridat dalsi hodnoty, treba jako jsou v http://geoget.ararat...dul pro stator?
- Jdou menit zobrazovane inforamce? Treba u nejiznejsi kese me nezajima vzdalenost, ale souradnice (jako to bylo v ggstatu), to same pro ostatni podobne hodnoty
- Neni nekde dostupna promena pro median a centroid? Nejak jsem je nenasel

Modul Numbers je zatím jen v nástřelu. Beru tyhle poznámky jako podněty, co by mohlo být jinak. Teď jen stručně:

  • přidání položky vyzkouším
  • vyhodit řádek zatím nejde, jen celá sekce
  • přeskládat řádky zatím nejde
  • Stator obsahuje stovky předpočítaných hodnot v globálních proměnných, ty můžeš vkládat do textu; existuje taky pseudoproměnná, kterou lze vypočítat hodnotu z existujících proměnných
  • informace zobrazované v jednotlivých buňkách zatím nejde měnit
  • medián a centroid zatím nejsou

Modul MyOwnSettings
- Nejde editovat, objevi se geoget error v SQL, ale jen pri editaci modulu, preview se vygeneruje
- Jdou nejak zrusit tlacitka na zobrazeni vsech kesek a nebo skryti archivovanych? Kdyz jsem zalozil pouze jedu, tak to tam nepotrebuju

Odpověď nechám na Draka. Tlačítka zrušit nejdou.
 

Modul YerlyStats
- jdou nejak konfigurovat udaje, ktere se jsou v postrani tabulce? Konkretne nevim, proc bych tam mel mip pocet FTF, bez toho jsem v pohode doted zil a myslim, ze bez toho klidne i umru :)
- muzu vybrat jake roky se zobrazi (ne jenom schovaji)? Mam na zacatku loveni rok pauzu a proc to zobrazovat?

Údaje vpravo konfigurovat nejdou. Počet FTF jsem tam přidal, protože jsem bez toho nedokázal žít... :) 

Lze definovat jen to, které roky jsou ve výchozím stavu skryté. Jinak řečeno jsou ve výstupu obsaženy vždy všechny roky od první do posledního nálezu, jen některé jsou na úrovni bloku skryté. Vyhazovat nějaký rok úplně natvrdo mi nepřijde jako dobrý nápad. Tobě by se to třeba líbilo, ale sto další uživatelů by to mátlo a psali by do fóra dotazy "proč se mi nezobrazuje rok YYYY...?"
 

Jeste bych si tam rad pridal obsah z Template_DTC_Combinations.cfg, protoze mi tohle prijde hezci, nez wayTo81, takze bych to rovnou asi prepsal taky jako modul pro stator, uz se divam na API, ale asi me bude chvilku trvat, nez se tim prokousu... vypada to mmohem sloziteji, nez ggstat (letmy pohled).

Pokud chceš tabulku kombinací jinak, udělej si vlastní modul. Nebo se domluv s autorem WayTo81 a udělejte v něm víc možností výstupního zobrazení. 

 

Stator má zcela jinou koncepci, než GgStat. Předpokládá, že 99,9 % uživatelů si jen poskládá statistiku z dostupných modulů, které lze navíc často široce konfigurovat. Ta jedna desetina procenta si může udělat vlastní modul. Doporučuji se obrátit na Gorda, to je hlavní vývojář. Jako velmi užitečné vidím prostudovat si stávající (jednodušší) moduly. Takže vítej... :)

 

EDIT: doplnění odpovědi YearlyStats


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 29 březen 2015 - 15:26

  • 2

#726 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 12:52

Postřehl jsem, že pokud sáhnu na konfiguraci statistiky a něco tam změním, smaže se mi soubor Statistic.html

 

Čekal bych, že se bude jen přepisovat novým generování statistiky, ne změnou v šabloně.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#727 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 15:30

Postřehl jsem, že pokud sáhnu na konfiguraci statistiky a něco tam změním, smaže se mi soubor Statistic.html

 

Čekal bych, že se bude jen přepisovat novým generování statistiky, ne změnou v šabloně.

Tak on změnou konfigurace v zásadě přestává platit. Možná by se mazat nemusel, ale vkrádá se otázka "Čemu to vadí...?".


  • 1

#728 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 17:48

Mno, uz jsem zazila par lidi, co si mysleli, ze jakmile zmenej nastaveni, zemni se i html. Cumeli do nej a divili se, ze "vono je to furt stejny". Tohle je podle me cesta nejmensiho odporu a nejlepsi pro lamy.


  • 2

#729 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 17:58

 

Generování statistiky nic nestahuje. Jen vytváří statistiku z toho, co máš zrovna v databázi. Stahování dat a doplňování různých hodnot provádí automatizační dávka Combime. Spouštej tedy generátor (šedá ikonka) nebo při ladění klidně jen náhled.

Tady si dovolim oponovat - pokud mas zapnuty stahovani udaju z gclive tusim u odznacku, tak to proste stahuje a s Combine davkou to nema nic spolecnyho.


  • 0

#730 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:26

Jeden nápad: Nepoužívám GCM - mám spoustu CWG z eventů, které v katalogu nejsou. A abych to dostal do odznáčků, musím pořád otvírat celý Stator a přepisovat tam hodnoty. Totéž u TB a GC, i když to by asi automatizovat šlo, zatím nevím jak. Nedalo by se udělat nějaké okénko na doplnění aktuálních čísel před generováním statistiky? Jako bylo ve starém Badgegenu? Ale předpokládám, že je to nějaký textový konfigurák, bude stačit ho před generováním statistiky editovat.


  • 0

#731 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:30

:) no ten návrh s okýnkem jsem taky měl ale je to nekoncepční.... a i nelogický... v průběhu generování by to furt obtěžovalo což není záměr...

Zatím je možnost to GCM je úvaha doplnit možnost dotazu do libovolné vlastní DB (DB a SQL). Ale moc o tom nevím jaké jsou jiné DB.


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#732 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:42

-PaD- napsal/a 29 Bře 2015 - 09:36:snapback.png

Modul MyOwnSettings
- Nejde editovat, objevi se geoget error v SQL, ale jen pri editaci modulu, preview se vygeneruje
- Jdou nejak zrusit tlacitka na zobrazeni vsech kesek a nebo skryti archivovanych? Kdyz jsem zalozil pouze jedu, tak to tam nepotrebuju

Odpověď nechám na Draka. Tlačítka zrušit nejdou.

 

Drak nic je to na Gorda :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#733 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:58

Drak nic je to na Gorda :)

 

Prima. A tomu mam rozumet jak? Nejak jsem nepochopil na kterou cast reagujete a abych se priznal, tak moc nerozumim ani puvodnimu pozadavku.

 

Nejde editovat modul? Pak hlasi chyby? Tak to byl asi spatne upravern.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#734 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 20:00

No mě vše funguje tak to asi bude chtít přesnější vysvětlivky


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#735 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 10:55

No mě vše funguje tak to asi bude chtít přesnější vysvětlivky

 

Ahoj,

 

detaily chyby, jak ji na me vyplivne geoget jsem poslal gordovi, na tebe nemam email, preposle ti to, ale chyba je zpusobena SLQ:
 

Error executing SQL

SQLITE_ERROR [1]: near "%": syntax error

SELECT id||' - '||name FROM geocache WHERE id IN (%%'GC427ZD','YYY'%%).

 

Kdyz odstranim YYY z mych kesi, tak to setejne neprojde:

Error executing SQL
SQLITE_ERROR [1]: near "%": syntax error
SELECT id||' - '||name FROM geocache WHERE id IN (%%'GC427ZD',''%%).
 


  • 0

#736 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 11:18

Asi mi nekde unikl zacatek tototo vlakna. Stale nejak netusim, co to je, kde se to vezme a co s tim. To SQL je pochopitelne spatne, ale netusim odkud je ani na co.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#737 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 11:47

I mně uniká o co go ? TO SQL je blbě souhlasím... ale zdroj toho SQL mi není známý
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#738 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 12:34

Asi mi nekde unikl zacatek tototo vlakna. Stale nejak netusim, co to je, kde se to vezme a co s tim. To SQL je pochopitelne spatne, ale netusim odkud je ani na co.

 

No me je taky neznamy a nechapu jak se kam dostane a proc vubec... ale kdyz jsem si ho vyhledal, tak je ulozeny v MyOwnSettings.params.ini jako

VALUES=!SQL=SELECT id||' - '||name FROM geocache WHERE id IN (%OwnedIDsForInPhrase%)

 

ale proc %OwnedIDsForInPhrase% se spatne plni netusim.


  • 0

#739 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 12:48

No jo, ale to je prikaz, kterym se zobrazi seznam (nabidka kesi) pro zpracovani vlastnicj kesi. Jmeno promenne je pred provedenim SQL nahrazeno seznamem GC kodu. To smysl dava. Ale ten SQL, ktery jsi vypsal, smysl nedava. Obsah promenne by mel byt videt v logu, ale SQL se zpracuje jen pri konfiguraci statistiky a ne pri generovani. Takze stejne mi to smysl nedava.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#740 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 14:08

No jo, ale to je prikaz, kterym se zobrazi seznam (nabidka kesi) pro zpracovani vlastnicj kesi. Jmeno promenne je pred provedenim SQL nahrazeno seznamem GC kodu. To smysl dava. Ale ten SQL, ktery jsi vypsal, smysl nedava. Obsah promenne by mel byt videt v logu, ale SQL se zpracuje jen pri konfiguraci statistiky a ne pri generovani. Takze stejne mi to smysl nedava.

 

Ano problem je jen pri konfiguraci, protoze se nedostanu na konfiguracni moznosti, ale statistika se vyeneruje.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama