Přejít na obsah


Fotka

Okupace Krymu v Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#61 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 18:23

Jako není to žádná sranda, a dotýká se to i ČR, ty firmy co měly ve Vrběticích munici, ji chtěli prodat do Ukrajiny a Rusům se to samozřejmě nelíbilo, je zde reálná možnost, že nasadili své agenty a jak to skončilo? Nějaké ty sklady s municí vyletěly do povětří, minimálně v druhém případě je reálné podezření na úmyslně způsobený výbuch. Je to jedna z vyšetřovaných verzí.
http://zlin.idnes.cz...zlin-zpravy_ras


A ja simyslim, ze muzes byt jakekoli cislo samana, ale vzdy se budes pokouset trollovat. :)

Ackoli chapu prvni prispevek, myslim si, ze tahle debata sem na forum proste nepatri.
  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#62 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 19:01

Tak a dost. Cintáš si mašli zhruba podobně, jako naši slavní medialisti... na rozdíl od Modráka, protože ten alespoň píše k věci a poctivě. BTW, píše zhruba přesně to samý, co já - stačí číst a přemejšlet a nedosazovat si svoje předsudky - TO je totiž to nejhorší, nikoliv to, k čemu se snižuješ a dovoláváš ty.

Cos to tam totiž udělal? Napsals tam a NA PRVNÍM MÍSTĚ nehoráznost, kterou jsem nikde nenapsal neuvedl a nemyslel, a pak přisoudiv mi ji, mě tu vláčíš bahnem jako morální apel. No paráda. K ničemu se nevyjadřovat? Kde sem to kdy prohlásil, a KDE JSEM SE TAK KDY CHOVAL? Parádní podraz. A pak už stačí jen z tohohle úhlu polemizovat a kdo by asi se postavil proti, co? Kdo by si troufnul nesouhlasit, ba polínko nepřiložit?

Tohle je podle mýho šmejdovina prvního řádu. A když se trochu zamyslíme... není tohle přesně to, co se děje i kolem Ukrajiny?

Nejsme náhodou za stádo užitečných idiotů, kteří zapalujou pochodně a netušej, kdo jim podává zapalovač? :huh:

 

A když jsme u toho, podsuvná konstrukce, že když zmizej keše, přestanou na Krymu umírat lidi, to je taky perla B)  A teď bez nadsázky, spojovat takovéhle nesouměřitelnosti v úměře je pěkná nehoráznost, ještě s morálním pejorativem...

 

Tolik teda bych měl... ke Kapsovo keši na Ukrajině :wub:

 

Vidíš a jám mám pořád pocit, že čtu jen to co Ty napíšeš. A narozdíl od Tebe se Tě já nesnažím urážet. Zkusím to tedy ještě jednou, jak pro mne Tvůj příspěvek vyzněl:

 

1. Nevím, jaké předsudky máš na mysli.

2. K čemu jsem se snížil, to nevím - jen píšu svůj názor.

3. Na prvním místě nehoráznost? Teď nevím, co máš na mysli - začátek mého příspěvku byl o používání různých zdrojů. Předpokládám, že nehorázností máš na mysli část mého komentáře, která se věnuje Tvé osobě (o nevyjadřování se k problémům). Nezlob se, ale Tvůj odstavec "Dejte pokoj. Bavíme se tu o věcech, o kterých víme kulový... to, co si někde přečtem, za relevantní informaci fakt nepovažuju. Myslím si, že kulový věděj většinou i lidi na Ukrajině." ma mne tak působil. Respektive ve mě vyvolal dojem "Prd o tom víte, tak se k tomu nevyjadřujte." Je možné. že jsi to tak nemyslel, ale jak říkám, na mne to tak zapůsobilo. Můžeš to klidně nazývat podrazem a šmejdovinou, ale je to fakt.

4. Zároveň nemám pocit, že bych se Tě snažil jakkoli "vláčet bahnem". Dovolil jsem si napsat, že Tvůj příspěvek změnil můj názor na Tvoji osobu. A to ostatně i ten, který cituji v tomto příspěvku.

5. S "podsuvnou konstrukcí" jsi mne opravdu pobavil. Předpokládám, že nikoho by nenapadlo myslet si, že zaarchivováním keší na Ukrajině by v oblasti nastal klid. Každopádně jsem reagoval na Tvoje "Takže opatrně. Podle mě jediný, co víme víceméně bezpečně, je, že pokud se v tom budeme vrtat, Groundspík kešku zarchivuje." a myslím, že poměrně srozumitelně (i když uznávám, že jsem měl asi citaci Tvého příspěvku rozdělit, aby byla moje reakce pochopitelnější.


  • 0

#63 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 19:27

A já si zase myslím, že tohle sem opravdu nepatří.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#64 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 19:28

A já si zase myslím, že tohle sem opravdu nepatří.

OK. Máš pravdu - v tomto vlákně je to OT.

Omlouvám se zakladateli vlákna za odbočení.


  • 0

#65 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 19:32

Nejde jen o vlákno. Na veřejném fóru by se nemělo sklouzávat do osobní roviny.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#66 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 19:35

Jestli chceš posuzovat regulérnost událostí na Ukrajině za poslední rok, tak bys měl být hodně opatrnej. Tou regulérní vládou myslíš tu popřevratovou nebo v rozporu s ústavou odvolaného prezidenta? Nebo tu současnou vzniklou během voleb které proběhly jen na části území během občanské války? Navíc Krym měl jistou míru autonomie a nemyslím že by tu bylo mnoho expertů na tamní právo, kteří by dokázali a chtěli nezaujatě posoudit, jestli Krym právo vyhlásit referendum měl nebo neměl. A pokud neměl, proč by postupovat v rozporu se zákony a ústavou mohl jen převrat na západě a ne převrat na východě? Jinak taková perlička, jako první na Ukrajině za předchozí vlády vyhlašoval nezávislost Lvov a nevšiml jsem si, že by proti tomu někdo protestoval, že to nelze, že to platné zákony neumožňují.

Ja taky nepsal ze by referendum vyhlasene eventuelne nekym z Kyjeva bylo regulerni, ale ze by se o jeho regulernosti dalo aspon uvazovat. A pokud by vubec status Krymu umoznoval odtrzeni formou referenda, nedomnivam se ze by to melo probihat ex post, az kdyz k tomu fakticky dojde a ma se tomu zpetne dodat zdani legitimity.

 

Fakt ze nasilim stat ztrati kus uzemi muze tezko byt sam o sobe argumentem k zpochybneni voleb s oduvodnenim ze uzemi uz neni kompletni.

 

Jenze ono je to v realu tak, ze zadny pravo v tehle vecech neexistuje - jen pravo silnejsiho. Celkem nema smysl resit co se deje na Ukrajine, kdyz svet nevidi jasne ani mnohem jednodussi veci, jako napriklad druhou valku v Iraku ktera byla naprosto protipravni a Bush Jr. je normalni valecnej zlocinec. Jenze holt dejiny pisou vitezove, pravo v tom moc velkou roli nehraje.


  • 0

#67 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 21:02

ad Vrbětice . je tam (byla) super keška. Jinak je to fajn poloopuštěný /zabydlený areál.

Spousta hal zničených a zarostlých, v jiných se i v 10 večer čile pracovalo.


  • 0

*


#68 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 21:26

Kéž by někdo udělal a uveřejnil zvuký záznam této akce.

Nahrávalo se, pokud se mi podaří nahrávku vydyndat, dám vědět.


  • 1

#69 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 4:58

ad Vrbětice . je tam (byla) super keška. Jinak je to fajn poloopuštěný /zabydlený areál.

Spousta hal zničených a zarostlých, v jiných se i v 10 večer čile pracovalo.

Jaká keška tam je (byla)? Máš odkaz?


  • 0

#70 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 11:32

http://www.lidovky.c...n_zahranici_msl
  • 1

#71 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 13:09

Pro ilustraci toho, jak málo víme - nebo lépěji, jak málo reálných informací je v mediálních zprávách obsaženo a jak i to málo je problematické vytřídit - jedna noticka, kterou jsem si dneska přečet:

 

V glosách z 23.1.2015 jste upozornil na zprávu o  údajném přesunu 200 tanků a 2000 ozbrojenců z Ruska s tím, že to snad zaznamenají i americké družice. Zřejmě se tak nestalo.  Přitom každý typ tanku na Ukrajině měří i s délkou hlavně cca 10m a doporučená vzdálenost mezi tanky při přesunu je minimálně 20 m, což je teorie. V praxi 30 i více. Celková délka  konvoje pak osciluje mezi 6 - 8 km. Pokud družice, rozlišující barvu kravaty sledovaného, tak mohutný přesun nezaznamenaly, tak jde o  konvoj virtuální, lépe řečeno  vylhaný. Vylhaný tak, aby tato zpráva dobře zapadla mezi  další podobné… Česká televizie to,  jako obvykle,  považuje bez váhání za  tutovku.

 

Zprávy jsou psány tak, že se musiš ptát "Cui bono?" a pak se, jak zpíváno, "pravdy v těch řečičkách nedobereš..."

 

Ad Sadmanwholikesblues: u nás učí - tedy do dneška učila - i jedna Ukrajinka, ovšem už léta s českým pasem (Ukrajinci nedovolovali dvojí občanství; Rusové ano; tudíž má - naštěstí! - jen české...), tudíž jsem se jí zeptal a potvrdila mi to "jedna paní povídala". Z jejích úst tedy "druhá paní povídala", a zdá se, že Rusáci na Krymu opravdu plošně vydali nové občanky a zdá se, že opravdu s trvalým bydlištěm na Urale... pokud to ovšem není lokální Urban... ehm, Tatar legend. Čort znájeť.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#72 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 13:34

Pro zajímavost:

 

http://cs.wikipedia....i/Krymská_krize

 

z Ruska - RT.com - choděj takovýhle věci -

http://rt.com/shows/...land-statement/

 

- a ač jsem hledal, nikde jsem nenašel nic o trvalých bydlištích na Urale, jen pár poznámek ve smyslu "říkali to v U televizi..."

http://www.rferl.org...s/25303107.html

http://www.cas.sk/cl...ilion-ludi.html

http://www.blesk.cz/...-jen-stezi.html

http://www.rozhlas.c...-ruske--1330393

 

...jo, a ještě tohle by mohlo bejt pro představu, jak moc z Vysockýho veršů platí, dobrý:

http://www.reddit.co...=Ukraine&t=week


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 30 leden 2015 - 13:42

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#73 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 13:55

Ad Sadmanwholikesblues: ....zdá se, že Rusáci na Krymu opravdu plošně vydali nové občanky a zdá se, že opravdu s trvalým bydlištěm na Urale... pokud to ovšem není lokální Urban... ehm, Tatar legend. Čort znájeť.

Jj, jestli ten S...bluesův Ukrajinec není nakonec Tatar, který se právě vrátil z exilu za Uralem, kde má skutečně trvalé bydliště.


  • -1

#74 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 14:12

No... třeba :) Na druhou stranu, podle teorie jednoho kamaráda, profesora staroslověnštiny, lze vysledovat podle místních názvů (!sic) cestu Doudlebů sem k nám až na (resp. z) Ural... tak bacha...

 

Já to ale myslel jinak. Leccos se píše o výměně občanství/pasů na Krymu, ale jen z jednoho směru jde info o "trvalém na Uralu" a taky "bylo to v Ukr televizi". Mě to zní jako typická účelová informace. Kdoví. Uvidíme.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#75 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 14:49

Toto je zajímavé. Citace z toho odkazu v Blesku:

"EU tím, že odmítla uznat ruskou anexi Krymu, se rozhodla nadále uplatňovat dosavadní pravidla pro vydávání víz. Podle listu to znamená, že kdokoliv se stálým bydlištěm na Krymu - i když mezitím dostal ruské občanství - stále musí žádat o víza na kontinentální Ukrajině."

 

Tzn. pokud by teda teď chtěl někdo z Krymu jet do EU, musel by mít ve svém ruském pasu bydliště mimo Krym, aby mohl požádat o vízum jinde, než na Ukrajině, kde by ho samozřejmě nedostal - jestli to chápu dobře.


  • 0

#76 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 14:51

Ono to s tim Krymem neni tak Cernobile a otazka je, jak by dopadlo referendum vyhlasene kymkoli a hlavne kdo by se mohl ucastnit a jak.

 

Krym byl skoro 200 let Rusky a az Chruscov ho dal administrativne pripojil k Ukrajine s tim, ze je to stejne jedna velka SSSR tak je to sumak. Oficialne se tak stalo na oslavu 300teho vyroci priklonu Ukrajiny k Ruske Risi (nazev toho paktu bych si musel najit  -- Pjereslavskeho nebo tak). Otazkou je zda to nebyla odmena za konecny priklon k Rusku za a po druhe svetove valce.

 

Kdyz se tedy osamostatnila Ukrajina, tak se osamostatnila i s Krymem, ktery ji ale historicky nijak nenalezel. Sice byl oficialne Ukrajinsky (a v roce 1994 to zastupci Ruska uznali), ale ... Je nutno si uvedomit, kdo tu bydlel v dobe SSSR  tu byly rekreacni oblast a Cernomorska Flotila - vsechno pod patronaci vice Moskvy nez Kyjeva. Navic za valky doslo k vystehovavani puvodnich obyvatel (Nemcu, Tataru, Reku, Albancu, Zidu, Bulharu) a navrat byl nezadouci (parkticky byl umoznovan az v roce 1988). Nepredpokladam, ze sovetsky dovolenkovy raj nekdo dosidloval Ukrajinci, kteri meli z valky taky vroubek. Takze spis Rusove a po roce 1954 se to nejspis nemenilo.   Takze za situace, kdy  skutecne vetsina obyvatelstva oblasti byla spise proruska nez prozapadni/proukrajinska (ono se tem dustojnikum za SSSR asi opravdu zilo lepe nez ...) je vysledek referenda vyhlaseneho Kyjevem  diskutabilni. Stejne jako se muzeme jen hadat o respektovani pripadneho takoveho vysledku

 

Ale to je vse jen kdyby. Ted je stav jaky je  a informace, ktere obe strany pousti ven jsou takove, jake se jim zrovna hodi. A z toho si udelat jasny obrazek dost dobre nejde. teda aspon me ne. 


  • 6
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#77 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 15:13

Jinak ona cela ta rise na hlinenych nozkach bylo dilo. Vzpominam na tabor s mezinarodni ucasti nekdy v roce 1986/1987.  A zejmena na Sovetske pionyry a vecne debaty jak je oznacovat. Kdyz sme jim rekli  Rusove, tak pulka z nich to vzala a druha pulka nam sla rozbit hubu, protoze oni byli Ukrajinci, Litevci, Estonci.....a oznaceni Rus brali jako smrtelnou urazku. Oznaceni Soveti se nejak neujalo a hlavne oni to nejak nechapali, tak sme jim rikali Sojuzniky a nasledne uz jen "hanlive" Tovarissci.   O rozpolcenosti toho naroda svedci i fakt, ze sme meli zjistit nejakeho narodniho hrdinu - historickeho nikoli Gagarina. Takze my sme se logicky zeptali na Sovetskeho hrdinu napriklad z 16 stoleti.  Odpovedi byl sileny smich s tim, ze Sovetsky hrdiny 16 stoleti neni, protoze tehdy to bylo Rusko. Takze  historicti hrdinove Sovetskeho Svazu byli Rusove a kupodivu je respektovali i ostatni narody.  No mozna se o jejich hrdinech nesmelo mluvit


  • 1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#78 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 15:22

ad Vrbětice . je tam (byla) super keška. Jinak je to fajn poloopuštěný /zabydlený areál.
Spousta hal zničených a zarostlých, v jiných se i v 10 večer čile pracovalo.


Podle jedne verze tam zakopl hledajici kacer o nejaky drat. A potom to zacalo bouchat.
Jinak to je GC21MCA
  • 0

#79 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 15:41

Ono to s tim Krymem neni tak Cernobile a otazka je, jak by dopadlo referendum vyhlasene kymkoli a hlavne kdo by se mohl ucastnit a jak.

 

Krym byl skoro 200 let Rusky a az Chruscov ho dal administrativne pripojil k Ukrajine s tim, ze je to stejne jedna velka SSSR tak je to sumak. Oficialne se tak stalo na oslavu 300teho vyroci priklonu Ukrajiny k Ruske Risi (nazev toho paktu bych si musel najit  -- Pjereslavskeho nebo tak). Otazkou je zda to nebyla odmena za konecny priklon k Rusku za a po druhe svetove valce.

 

Kdyz se tedy osamostatnila Ukrajina, tak se osamostatnila i s Krymem, ktery ji ale historicky nijak nenalezel. Sice byl oficialne Ukrajinsky (a v roce 1994 to zastupci Ruska uznali), ale ... Je nutno si uvedomit, kdo tu bydlel v dobe SSSR  tu byly rekreacni oblast a Cernomorska Flotila - vsechno pod patronaci vice Moskvy nez Kyjeva. Navic za valky doslo k vystehovavani puvodnich obyvatel (Nemcu, Tataru, Reku, Albancu, Zidu, Bulharu) a navrat byl nezadouci (parkticky byl umoznovan az v roce 1988). Nepredpokladam, ze sovetsky dovolenkovy raj nekdo dosidloval Ukrajinci, kteri meli z valky taky vroubek. Takze spis Rusove a po roce 1954 se to nejspis nemenilo.   Takze za situace, kdy  skutecne vetsina obyvatelstva oblasti byla spise proruska nez prozapadni/proukrajinska (ono se tem dustojnikum za SSSR asi opravdu zilo lepe nez ...) je vysledek referenda vyhlaseneho Kyjevem  diskutabilni. Stejne jako se muzeme jen hadat o respektovani pripadneho takoveho vysledku

 

Ale to je vse jen kdyby. Ted je stav jaky je  a informace, ktere obe strany pousti ven jsou takove, jake se jim zrovna hodi. A z toho si udelat jasny obrazek dost dobre nejde. teda aspon me ne. 

Jenze co na Krymu zije za obyvatele je z hlediska prava naprosto irrelevantni. Uzemi sice historicky patrilo leckomu, ale v inkriminovane dobe bylo proste regulerni soucasti Ukrajiny a uznaval to tak cely svet, vcetne Ruska. Tim jsou karty rozdane a ze je to tam prevazne osidleny rusama na tom nic nemeni. Jakekoliv uzemni zmeny muzou probehnout jen koordinovanou soucinnosti vsech zucastnenych, jako kdyz mi se delili se Slovakama. Pokud to probehne takto, je to OK. Coz se nestalo, probehlo to nasilim. Do jake miry je pritom legitimni vlada v Kyjeve je take irrelevantni, to je vnitrni zalezitost Ukrajiny. Pokud by soused (Rusko) byl slusnej stat, musel by zachovat neutralitu a nevmesovat se do toho, zejmena ne tim, ze se takoveho uzemi ujme. Jenze to by nesmelo bejt Rusko. No a vsechno ostatni o udajnym referendu, o tom co vlastne chteji obyvatele Krymu, co chce Ukrajina atd uz jsou jen politicky kecy ktery maj tohle svinstvo nejak omluvit.

 

Ve skutecnosti se stalo neco podobnyho, jako kdyz nam Hitler sebral Sudety. Nebo jako kdyby na jiznim Slovensku nekdo hypoteticky vyhlasil nezavislost casti uzemi s madarskou vetsinou, ozbrojenym nasilim prevzal moc, za takove situace by vyhlasil jakesi mistni referendum a pripojil to k Madarsku s tim, ze mu to stejne kdysi patrilo a je tam vetsina Madaru, tak je to v poradku.

 

A pokud si nekdo mysli ze narodnost mistniho obyvatelstva je legitimnim duvodem k nasilne revizi statnich hranic, tak to teda si docela zahrava s ohnem.


  • 8

#80 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 15:41

Na minulost se odvolávat nedá. Chebsko taky bylo součástí Německé říše a když byl Karel IV. jejím císařem, tak vlastně bylo jedno, že se stal součástí Čech.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama