Přejít na obsah


Fotka

Opravdu rádi hledáme ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
183 odpovědí na toto téma

#121 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 14:27

ano,
pokud se rozebira zed, protoze kes je za kamenem,
pokud se rozslapou stromky, protoze kes je pod stromeckem,
tak pomuze proti ownerovo ulozeni/nepouzitelnemu hintu jen NA
jinak se to k RW nedostane a ownera to neprinuti ke zvazeni ulozeni nebo zmene hintu
od toho snad ten hint je, ne aby se tem logum owner smal a aby ho pro jistotu jeste zasifroval
  • 2

#122 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 14:28

Blbec owner dal keš do staré zdi a blbci kačeři ji rozebírají. Na jedné straně je hromada blbců kačerů, kteří se ohlídat nedají. Na druhé straně je jeden blbec owner, který už se ohlídat dá. Takže situaci s rozebíranou zdí podle mě může vyřešit jedině owner.

 

To je přesně to, o co tady jde. Pokud owner zjistí, že kvůli jeho hloupému hintu nebo kvůli jeho chybě v zaměření souřadnic zoufalí kačeři ničí okolí, je povinen to řešit. Nemůže v žádném případě nad tím jen mávnout rukou a říct, že kačeři jsou blbci, protože je přece mělo napadnout, že hint a/nebo souřadnice jsou blbě.


  • 4

#123 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 14:33

Geocaching už bohužel není tajná hra, kačerů už není jen pár a některé keše mají návštěvnost v desítkách lidí za víkend a spoustu lidí už svou činností pěkně vytáčíme. Nemůžeme si tak často dovolit hledat jednu keš půl hodiny neustálým obcházením jednoho místa a současnými navigacemi se už telefonování předstírat nedá. :-) Když někdo vidí někoho cosi hledajícího, většinou hned pochopí, že je tam někde keška a tím se zvyšuje riziko její ztráty. Proto by keše měly být co nejlépe zaměřené a alespoň ve městech mít taky co nejpřesnější hinty. Keška u sochy na náměstí, která má nápovědu hledej, nebo T, bude mít mnohem menší trvanlivost než keš s hintem Druhá lavička, magnet z levé strany. 


  • 10

#124 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 14:35

To je přesně to, o co tady jde. Pokud owner zjistí, že kvůli jeho hloupému hintu nebo kvůli jeho chybě v zaměření souřadnic zoufalí kačeři ničí okolí, je povinen to řešit. Nemůže v žádném případě nad tím jen mávnout rukou a říct, že kačeři jsou blbci, protože je přece mělo napadnout, že hint a/nebo souřadnice jsou blbě.

Souřadnice ani být blbě nemusí. Zkus dát keš na hradní zřícenině do dutého stromu poblíž nějaké zdi. Když tam nedáš přesný hint, ale napíšeš tam šmátrej, za rok ta zeď bude vypadat o dost jinak. A těžko se pak ohánět tím, že jsou kačeři vandalové. Navíc se to pak sveze na všechny.


  • 13

#125 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 15:31

Dát NA log kvůli chybě zaměření menší než 10m mi přijde hodně divné. A argument s výškovými metry je úplně mimo.

Pokud je ten NA log kvůli poškozování místa, tak by bylo dobré popsat a případně nafotit, co se tam vlastně poškozuje.


  • 3

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#126 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 18:09

Mam trochu odlisny pripad. V sobotu jsem lovil velmi presne zamerenou kesku. Podle vsech map je na jedne strane potoka (15 metru od brehu), ale ve skutecnosti je cca 20 metru od brehu na druhe strane. Kontroloval jsem to na mapy.cz, googlich mapach a OSM.

 

Trochu jsem to zkoumal: v tomto pripade jde o chybne zakresleny potok. Na satelitnich googlovskych mapach jsou videt "dve smouhy v porostu" a autor zjevne vybral tu spatnou. Zda se, ze vsichni ostatni vychazeji z tehoz.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#127 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 18:34

Mam trochu odlisny pripad. V sobotu jsem lovil velmi presne zamerenou kesku. Podle vsech map je na jedne strane potoka (15 metru od brehu), ale ve skutecnosti je cca 20 metru od brehu na druhe strane. Kontroloval jsem to na mapy.cz, googlich mapach a OSM.

 

Trochu jsem to zkoumal: v tomto pripade jde o chybne zakresleny potok. Na satelitnich googlovskych mapach jsou videt "dve smouhy v porostu" a autor zjevne vybral tu spatnou. Zda se, ze vsichni ostatni vychazeji z tehoz.

Taky už jsem se s něčím podobným párkrát setkala, občas u potoků, a ještě častěji u cest a zvláště turistických značek - když se člověk koukne na leteckou mapu, je cesta zakreslená třeba o 30m dál v lese.


  • 0

#128 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 19:17

A i o tom to může být. Keš na mapě na kraji chodníku u zdi, v reálu může navigace ukazovat doprostřed ulice nebo naopak za zeď. Může owner zabránit šílenci hledajícímu  keš v kanálu ve vozovce nebo druhému, který přeleze zeď? Těžko.


  • -1

#129 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 20:09

Taky jsem jednou narazil na keš, která měla souřadnice na jiném břehu, než byla. Bylo to v Rožňavě, byl jsem tam poprvé a nevěděl jsem, kterým směrem jít, abych došel k mostu. Nakonec jsem si vybral špatnou stranu a most nenašel. 


  • 0

#130 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 20:48

V Praze byla onehda keska umyslne zamerena chybne na spatnem brehu (podle mapy i souradnic) a na tom spatnem brehu, kam ukazovaly souradnice, byla cedulka, ze mam hledat naproti. Znamenalo to 400 metru na lavku, 400 metru zpet. Ta vzdalenost mi tenkrat byla ukradena, ale nastvalo me, ze ze me dela autorka blbce.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 28 květen 2015 - 20:48

  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#131 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 21:03

V Praze byla onehda keska umyslne zamerena chybne na spatnem brehu (podle mapy i souradnic) a na tom spatnem brehu, kam ukazovaly souradnice, byla cedulka, ze mam hledat naproti. Znamenalo to 400 metru na lavku, 400 metru zpet. Ta vzdalenost mi tenkrat byla ukradena, ale nastvalo me, ze ze me dela autorka blbce.


To jako nebyla mysterka ?
  • 0

#132 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 21:13

Jeden poměrně čerstvý případ keše, kterou na souřadnicích nenajdete a "příkladný" postoj jejího ownera + jeho kamarádů k doporučení ostatních je k vidění zde GC5W2EE


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 28 květen 2015 - 21:14

  • 0

#133 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2015 - 23:03

tak teď loguju tradičku, co jsem sice našla, ale na místě trochu nadávala, že je špatně zaměřená, a musím prolézat pod pichlavým křovím zbytečně z druhé strany, a koukám, že jsem si předtím nevšimla poznámky v listingu

Něco málo o keši: zaměření je úmyslně o nějaký metr vedle, ať si uziješ hledaní - i tak je to ale jednoduché  :D


  • 0

#134 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 6:48

Jeden poměrně čerstvý případ keše, kterou na souřadnicích nenajdete a "příkladný" postoj jejího ownera + jeho kamarádů k doporučení ostatních je k vidění zde GC5W2EE

 

Ja nevim - proc vsichni musite (cest vyjimkam) do nekoho se navazet... Je to maly kluk a ma v tom nejspis hokej - tak b bylo lepsi mu pomoci - nez mu vyhrozovat...

Napsala bych jeste neco jineho, ale radeji ne, nebo by se to zase otocilo proti me.


  • 9

#135 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 7:09

Ja nevim - proc vsichni musite (cest vyjimkam) do nekoho se navazet... Je to maly kluk a ma v tom nejspis hokej - tak b bylo lepsi mu pomoci - nez mu vyhrozovat...
Napsala bych jeste neco jineho, ale radeji ne, nebo by se to zase otocilo proti me.

Ta krabička půjde nejspíš rychle do archivu. Přitom udělal nejspíš pěknou keš dle logů lovců. Postoje "zasahujících odborníků" to dítě jen odradí a praští s tím. Stačilo mu přátelsky poradit jak to přehodit na mysterku...."Odborníci" se bohužel objevují ve všech oborech, nejednou jsem viděl plačící dítě odcházet s modelem letadla ze soutěže...."Odborníci"-neděkujem-vypadněte! :)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 29 květen 2015 - 7:15

  • 3

#136 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 7:12

Řekl bych, že dobrý log je od Ptacopyska - pravdivý... Stačilo by ze začátku poradit autorovi, aby to předělal na mysterku (vzhledem ke QR kódu) a dát NM log. 

 

Zatím jsem k námitkám v logu postoj autora neviděl, jen postoj někoho, s kým loví a kdo je zjevně začátečník stejně jako on, že stejně jako ptacopysk pochválil keš, jen nevěděl, že by to neměla být tradička...

Odsuzoval bych v případě, že se autor bude chovat hrubě, neurvale atp. Bohužel se obávám, že hrubé chování je spíše z druhé strany, kterého se dotyčný leda zalekne.

 

Jedna otázka je, jak je to s ochranou přírody v místě finálky, když jsme v Šumavě, ale odhadoval bych to, že je to uvnitř Horské Kvildy, takže tam by problém být neměl.


  • 0

#137 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 7:32

tak teď loguju tradičku, co jsem sice našla, ale na místě trochu nadávala, že je špatně zaměřená, a musím prolézat pod pichlavým křovím zbytečně z druhé strany, a koukám, že jsem si předtím nevšimla poznámky v listingu
Něco málo o keši: zaměření je úmyslně o nějaký metr vedle, ať si uziješ hledaní - i tak je to ale jednoduché  :D

NA ?
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#138 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 7:48

NA ?

A proč? Ono to zas tolik metrů není a někde to bývá i horší.

A kdyby tu nebylo toto téma, tak si možná ani tý poznámky nevšimnu.


  • 0

#139 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 7:56

A proč? Ono to zas tolik metrů není a někde to bývá i horší.

A kdyby tu nebylo toto téma, tak si možná ani tý poznámky nevšimnu.

Pardon, pardon, ten -1 měl být o příspěvek výše. Metr je fakt malinko, ale to rádobyvtipné ať si užiješ hledání je otrava.


  • 0

#140 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 7:59

Ta krabička půjde nejspíš rychle do archivu. Přitom udělal nejspíš pěknou keš dle logů lovců. Postoje "zasahujících odborníků" to dítě jen odradí a praští s tím. Stačilo mu přátelsky poradit jak to přehodit na mysterku...."Odborníci" se bohužel objevují ve všech oborech, nejednou jsem viděl plačící dítě odcházet s modelem letadla ze soutěže...."Odborníci"-neděkujem-vypadněte! :)

 

Souhlasim s tebou. Neni nic horsiho - nez zkazit radost diteti - ktere to nejspis myslelo dobre. Jednou z nej muze byt dobry keser - ten napad s QR kodem nejspis okoukal na jine kesi treba s nekym z rodiny...  Ale pochybuju - ze ted se k te svoji krabicce vrati - taky bych to neudelala kdyby mi bylo 11...

Nevim - proc ma kdekdo snahu neco hodnotit a nekomu vyhrozvat - kdyz se na kesku evidentne nechysta a ani nechystal. U Preseky to chapu - ma svuj velmi zajimavy bookmark a v podstate by jeho upozorneni a doporuceni stacilo...

Vetsinou se zdrzim negativnich komentaru - ani na te nejhorsi kesi jsem nedala NA log... A nemam v planu kohokoliv je*** a poucovat, nekdo ma listingy plne  pravopisnych a obsahovych chyb - nekdo neumi vlozit obrazek, jiny toho moc nenapise nebo nekdo napise totalni splataninu... no a co... Treba je to sikovny remeslnik a vysoustruzil nejakou bombu, ale jak uz jsem napsala nehodnotim, dokud neuvidim...


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama