Přejít na obsah


Fotka

Nové challenge


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
448 odpovědí na toto téma

#361 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:15

Typicky česká vlastnost, tak je pořeba ji rozvinout do absurdna :o

Mi teda přijde spíš jako skvělá demonstrace typicky český vlastnosti to brbání tady :D. Ať už na čelenky, T5ky, těžký mysterky... na cokoliv, co se zrovna mně náhodou nezamlouvá.


  • 6

#362 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:16

see.bee: mam za domem volnej okap, chces souradnice? :)

 

Me to necha klidnym, ty Need archive logy tam stejne do hodiny nasazi zavislaci co maji pocit ze musi mit vycisteno do XX kilometru od baraku.


  • 0

#363 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:20

 

Moje řeč, každej si ty svoje bedlivě chrání a myslí si, že jsou lepší, než ty vedle :angry:

 

Jsi úplně mimo. A nevím, proč se do mne tak navážíš. Přečti si moje příspěvky, včetně toho na fóru Groundspeaku a najdi něco, kde jsem pomlouval nějaký typ nebo styl keší nebo dokonce volal po jejich archivaci. Jestli to najdeš, jsi lepší, než Ovčáček.

 

To, co říkám, je: "Nechte žít i ty druhé. Někomu se líbí powertrail, někomu mysterky, někomu multiny, někomu opuštěné keše, někomu T5, někomu něco jiného. Ale, kčertu, nekažme si navzájem hru tím, že tomu druhému budeme tu radost brát."

 

Osobně: nikdy nepůjdu lovit powertrail - ale nikdy jsem si nad nimi nefrflal. Nikdy se zřejmě nebudu potápět, ale nevolám po zákazu potápěčských keší. Na stromy lezu špatně a jen poměrně nízko, ale nechávají mne chladnými keše ve dvaceti a více metrech. Prostě je mít nemusím, když na ně nemám. A nemusím mít ani tradičku 1.5/1.5, ani když jdu okolo.

 

Nikdy jsem nesrovnával svoje keše s jinými, natož se tvými, když jsem až do toho tvého NA útoku de facto něvěděl, že vůbec existuješ.


  • 8

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#364 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:23

Mi teda přijde spíš jako skvělá demonstrace typicky český vlastnosti to brbání tady  :D. Ať už na čelenky, T5ky, těžký mysterky... na cokoliv, co se zrovna mně náhodou nezamlouvá.

 

Podívej se, i Ježíš kázal, jaký je podle něj svět... 

Tak my tady říkáme, jaký bychom ho chtěli mít my :-)

 

Osobně si myslím, že je dobré říkat, co se mi líbí, či nelíbí, případně se pokusit přesvědčit druhého, aby změnil názor, pokud si myslíme, že něco může dělat lépe.

Špatné je někomu zakazovat něco, protože já mám rád tohle... Např. osobně nebudu zakazovat keše na nicneříkajících místech, ale autorovi klidně napíšu, že se mi keš moc nelíbila, a že kdyby byla na hezčím místě (s lepším provedením) byla by lepší... Tím neberu autorovi názor, že jeho keš je nejlepší... Jen se ho snažím přesvědčit o tom, že nemá pravdu.


  • 5

#365 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:31

to taxoft:

do nikoho se nenavážím nebo se o to nesnažím, jen jsem reagoval na část příspěvku, protože je to dobrá legrace. Faktem je, že někdo tuhle diskuzi bere moc osobně a hodně vážně.

Mi taky moje keše hodně pomlouvají, sem si na to už zvyknul ale přitom se stále najde hodně těch, kterým se líbí. Jak jsem už napsal a i jiní tu píší, že nikdy se nezavděčíš všem.

Každý je známý ve svém okoli a kde se pohybuje. Jak jsem napsal na jiném foru, negativní reklama je taky reklama. A to co kačeři napíší do logu u keše, není ostuda ownera, ale vizitka každého z nich*


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#366 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:34

Postupem času se z "Výzev" stalo něco, čím víc podmínky dotáhnout do extrému na splnění. Modrákovy výzvy na Metrix z multin a tradiček, kdy některé kombinace jsou 200km za hranicema, PT Metrix, která omezuje výběr krabiček na odlov atd..... Pozitivně podobné výzvy nejsou brán, i když pravidla splňují

Na rozdíl od toho starší kousky, třeba Brdské výzvy (30, 60, 90 a 120 krabiček v prostoru Brd bez ohledu na D/T kombinaci), Geowest (29 a 39 krabiček odlovených ze série Geowest - možno i bez T5 vybavení - T5 jak je známo, tu je docela dost). Stačí se podívat do logu a podle nich lze usoudit, že kačeři podobné výzvy rádi plni.

Nedivil bych se, že podobné "poměřovací výzvy" mohly vést GC k pozastavení "výzev". 

Vis co je zajimavy? Na ty 3 moje challenge u Brandejsa nemam jedinou stiznost. V logach se muzes podivat sam, nic se nemazalo, je tam naprosto vsechno co k tomu kdo kdy napsal. Krome toho mam jeste podobne mnozstvi soukromych mailu, v podobnem duchu. Sam se divim, ale fakt zrovna tohle komunita vstrebala naprosto v pohode a troufnu si rict ze i vstricne. Nejen ze nejsou negativni ohlasy, ale i je spousta pozitivnich. Asi je to tim, ze tyhle vyzvy jsou sice tezke, ale prirozene a krasne. Samozrejme muzes to zmenit a bejt prvni kdo na to plivne, pokud je pro tebe opravdu existence tehle veci neprekonatelna.

 

Co se tyka dojezdovych vzdalenosti, tak vetsinu lokalit kam je potreba zajet jsi uz navstivil. Mozna ne uplne vsechny, ale v podstate vylety do podobnych vzdalenosti bezne delas, akorat tam lovis neco jinyho. Nekdo jede 400km (nebo taky 10000km) na PWT a nema s tim problem, jinej jede stovky km na Megac, ty treba jedes stovky km na T5. Leckdo takhle jezdi, otazka je co tam odlovi, to uz je na nem. Ani ja nejezdim 400km pro jednu kes do Matrixu, na to zapomen. Jsem hodne velkej magor, ale zas az takovej ne.

 

Co se tyka challengi v Brdech a Geowestu, tak z nich nemam splnenou ani jednu. Ne proto ze by se mi jevily jako spatny, nebo obtizny. Spis naopak, nemam motivaci vysmejcit Brdy ad absurdum. Pro mistniho je to samozrejme v pohode, ja si tam vysbiram co me zajima, az to da na chellenge tak ji zaloguju a to je asi tak vsechno. S Geowestem je to trochu jinak, tam jsou obecne hodne povedeny kese, takze tam obcas jedu, jel bych tam i bez challengi, zas bych tam mel brzo zajet, je to tam dobry. Ale opet challenge jako takova je pro me malo atraktivni a nijak moje pusobeni na Geowestu neovlivni.

 

Ber to asi tak, ze jako jsou kese ruzne obtiznosti, jsou i challenge ruzne obtiznosti. U kesi jsou lidi co lovej jen lehky, lidi co lovej jen tezky, lidi co lovej vsechno. Zrovna tak owneri - nekdo zaklada lehky tradicky, nekdo tezky mysterky. Kazda z tech kesi si najde svou cilovou skupinu. Totez plati pro challenge. Ja hledam tezsi vyzvy, logicky je take zakladam. Nekdo to ma jinak. Dohromady to tvori pestrou smes vseho, od tradicek 1.5/1.5 pro zabavu rodiny s malejma detma na jednom konci, az po Mayovky, Oblacovky, Mnichov-Benatky a treba muj Yellow Matrix na druhym konci spektra. Takze kazdej si v tom muze najit to co chce. Docela bych chapal ze si nekdo bude stezovat ze kesi ktery by on chtel lovit je malo a nestacej mu. Pak to ma blby a musi za nima treba jezdit daleko. Ale nechapu jak si nekdo muze stezovat ze nekde je kes z te kategorie, kterou on nechce lovit. Proc jako to vadi az tak, ze je treba vubec to resit? Proc si neodlovi jinou kes, ktera mu vyhovuje?


  • 10

#367 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:37

Mi teda přijde spíš jako skvělá demonstrace typicky český vlastnosti to brbání tady :D. Ať už na čelenky, T5ky, těžký mysterky... na cokoliv, co se zrovna mně náhodou nezamlouvá.

Což o to, brblání se dá ignorovat (jen ať si pindaj, my jsme na to zvyklí), ale že někomu stojí za to prásknout ty keše až do Ameriky, to mi přijde jako prů.er. 


  • 0

#368 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 13:45

S "Výzvami" u Brandýsa jsem se díval na logy...... Z nich mám pocit, že kačeři, co tam napsali to berou víc jako magořinu na splnění.

Daleko lepší pocit mám z logů zmiňovaných "Výzev" v Brdech (dvě by mohli podle mého názoru zvládnout i rodiny s dětma) nebo na Geowestu (vymazlené krabičky). Podobné "Výzvy" udělají daleko více radosti jak ownerům, tak i kačerům. Z mého pohledu jsou daleko víc vyvážená náročnost na splnění a času / nákladům na jejich splnění.


  • 0

#369 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 14:03

Jen pro zajímavost - vývoj počtu českých challenge v čase. Na základě seznamu zveřejněného výše, za správnost neručím.

challenge.png


  • 2

#370 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 14:10

to taxoft:

do nikoho se nenavážím nebo se o to nesnažím, jen jsem reagoval na část příspěvku, protože je to dobrá legrace. Faktem je, že někdo tuhle diskuzi bere moc osobně a hodně vážně.

Mi taky moje keše hodně pomlouvají, sem si na to už zvyknul ale přitom se stále najde hodně těch, kterým se líbí. Jak jsem už napsal a i jiní tu píší, že nikdy se nezavděčíš všem.

Každý je známý ve svém okoli a kde se pohybuje. Jak jsem napsal na jiném foru, negativní reklama je taky reklama. A to co kačeři napíší do logu u keše, není ostuda ownera, ale vizitka každého z nich*

 

A jak jinak než osobně se dá reagovat na NA útok někoho do té doby neznámého na keše, které má přes dvěstě kilometrů daleko? Zatím jsem to vůbec nepochopil. Já se do tvých keší nikdy ne...l a nikdy nebudu. Proč bych měl?

 

Jestli ovšem zrovna tu předchozí citovanou část mého příspěvku bereš jako legraci, tak spolu opravdu nemáme společného vůbec nic. Já jsem rád za každou krabičku od kohokoli, která udělá komukoli jinému radost. HOWGH.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#371 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 14:14

Důvod založení tohoto vlákna je v 1. příspěvku a z toho plynoucí NA logy. To že skutečnost je trochu jiná, byli překvapeni i další kačeři, nejen já*


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#372 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 14:27

Ano, magorina na splneni je docela dobrej termin. Lidi to chtej splnit a spis si jednotlive kladou otazku jestli to dokazou. Ale neberou to jako naschval ownera, berou to jako hracku co by fakt moc chteli, jen nevedi jestli to daj. Asi to odpovida realite. Nejsou to challenge pro kazdeho, jen pro nekoho. Brdy nebo Geowest Challenge jsou nepochybne pro sirsi skupinu lidi. Vic lidi je splni, vic lidem udelaj radost. To vsechno je pravda. A co jako ma bejt? Znamena to ze kese co jsou pro min lidi jsou horsi? Nebo dokonce spatny? Znamena to ze se nemaj zakladat? Ze se ma delat jen mainstream pro masy? Pokud by to tak bylo, tak zrovna ty bys byl docela v haji, protoze T5 taky nejsou pro kazdeho a kdyz by ta pixla misto ve 20m na lanovce byla v korenech stromu, udelala by radost vic lidem. Tak teda T5 jsou spatne a kese na zemi jsou lepsi? Zacnes psat u T5 do logu at to proboha owner sunda na zem, ze dostane vic logu a potesi i rodiny s detma? Nebo at to radsi vubec nezaklada, pac spousta lidi to neda? Tohle ale preci owner vi, presto to zalozi, protoze to tak chce a dela to pro ty kacery, co to ocenej, i kdyz jich nebudou tisice. Treba mu staci kdyz potesi par desitek lidi. Kazdej neni populista a nepotrebuje tech FP nafasovat stovky, stacej mu jich desitky k tomu aby kes povazoval za uspesnou.

 

Mas  to jak treba s autama. Spousta lidi jezdi nejakym obycejnym, treba Oktavkou. Vyhovuje jim to, muzou si to auto dovolit, ufinancujou provoz, je pro ne pohodlny, uzitecny, jsou s nim spokojeni. Takovejch aut je logicky na trhu vetsina, dostupna pro vetsinu lidi. No a pak mas extravagantni lahudky. Mas Ferrari, Aston Martin, Bentley, Bugatti. Ty uz nejsou pro kazdyho. Je to pro par lidi, kteri si to dokazou poridit, dokazou si to uzit. Takovy auta maj taky misto na trhu, i kdyz pro kazdyho nejsou. Vlastne nejsou skoro pro nikoho. Jsou pro par silencu, ale ne k tomu aby tim jezdila rodina s detma. Presto asi ma jejich existence smysl. A kdyz takovy auto potkas na ulici, predpokladam ze mu neukopnes zrcatko jen proto, ze na nej nemas. Nebo mas, ale nejsi ochotnej do nej investovat. Proste ta vec existuje, nekomu dela radost, nekdo ji tedy vyrabi, nekdo ji pouziva a argumentace ze by vyrobce misto sportaku za 5 mega mel delat rodinnej kombik za 400 litru pac ten by si koupilo vic lidi asi nedava zadnej smysl. Ti si zajdou do sousedniho autosalonu a vyberou si tam neco jinyho. To si koupej a autosalon Ferrari kvuli tomu nemusej zapalit. A kdyby ty extravagantni auta neexistovaly, byl by ten automobilovej trh proste ochuzenej.

 

Smir se s existenci Ferrari, smir se i s vyzivnejma challengema. A to bez ohledu na to jestli si to Ferrari (challenge) muzes/chces doprat nebo ne. Oboji je pekny i v pripade ze na to nemas a jen to stoji na ulici (sviti na mape).

 

BTW doufam ze moratorium pomine, rad bych par magorum vyhledove dopral jeste jeden exkluzivni kousek :)


  • 8

#373 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 15:13

Víš, že někdy jsem měl docela chuť napsat, ať owner dá T5 na zem a nebo naopak? Ono nejvyšší Brdská výzva není zrovna pro každého. Má 71 FI za 4 roky. Můžeš ji odlovit vícero způsoby. Od běžných tradiček, po T5, nebo multinu Přechod Brd.....

A magořina je už z mého pohledu v kategorii "poměřování", kde je kačer limitován co můžeš odlovit, aby jsi nepřešvihnul limit na splnění (trail PJH, Otava river, Řopíky u Prachatic, Vlečka...). Jezdit denně pro jednotlivé typy a velikosti krabiček je trocha mimo moje chápání. To je možné snad jen v případě, kdy máš téměř neomezený čas, skoro žádné závazky a jiné záliby, finance...


  • 0

#374 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 15:23

see.bee: prece to, ze neco/nekoho nechapes nemusi prerustat v to, ze to/ho musis odsuzovat. Znam cloveka (a Modrak to neni), ktery jel pro jednu krabicku 600km jenom proto, ze slysel ze je uzasne provedena. Proste na to mel cas, penize a chut. Nechapu ho, ale preju mu tu radost z bodiku a zazitku.

 

ono je to o tom, ze jsou tu challenge ciste pro honibody a jsou tu challenge pro masochisty. Oboje zaroven asi lovit nemuzes (pokud das challenge 3000 kesi / tyden, tak pak budes mit problem s PT a obracene).

 

Ja to beru tak, ze na nasem a okolostatovem stole je spousta jidla a ja si z neho vyberu to co mi chutna. V tuto chvili me chutnaji ruzne kombinace D/T, protoze se jedna vetsinou o pekne krabicky + si vyzobnu par challengi ktere me zaujmou a jsou pro me duvodem proc jezdit na kese.

A jsem take schopen jet kolem spousta skarpovek a nesebrat je. Tim ale neodsuzuji ty, kteri si skarpovku seberou a maji z ni radost (taky jsem to drive delal a radost jsem mel), jenom mam dneska jine predstavy o tom co pro me GC znamena.


  • 1

#375 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 16:44

To ze neco nechapu jeste neznamena ze musim za kazdou cenu tu nepochopenou babovicku rozslapat, ne?

 

Jedinej rozdil mezi vyplnenim kalendare mikrovkama a D5 mysterkou "kdyz jsem byl na zachode tak me neco napadlo a ty podle toho urci kde je kes" je v tom ze to druhe se da rychleji stahnout z finalek...

 

Na 2/3 lesa vyzev nesplnuju ale treba za rok, za dva bude ten pomer jiny. A kdyz nebude, tak za tri roky... nemusim mit vsechno hned a FTF uz tam stejne padla, tak neni kam spechat :-)


  • 0

#376 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 17:39

 

ono je to o tom, ze jsou tu challenge ciste pro honibody a jsou tu challenge pro masochisty. Oboje zaroven asi lovit nemuzes (pokud das challenge 3000 kesi / tyden, tak pak budes mit problem s PT a obracene)..

Zajimavy rozdeleni. A vis jak se pozna honibod od masochisty? Honibod napred splni PT Matrix a pak pujde na tech 3000 kesi za tyden. Masochista zvoli opacne poradi B)


  • 2

#377 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 18:05

Jezdit denně pro jednotlivé typy a velikosti krabiček je trocha mimo moje chápání. To je možné snad jen v případě, kdy máš téměř neomezený čas, skoro žádné závazky a jiné záliby, finance...

Urcite sis dobre precetl listing? Skoro to vypada ze ne. V celym Challenge Forrestu neni jedina kes kvuli ktere bys musel neco lovit denne. Asi si to pletes se strike challengema, ktery jsou opravdu pakarna a jdou plnit bud nekonecnym usilim, nebo svindlem. Takova tam ale zadna neni. Ty everyday challenge jsou neco uplne jinyho. Den v kalendari muzes vyplnit v kterymkoliv roce v minulosti nebo v budoucnosti. Takze bohate staci treba jit na kese jednou za tejden, treba v nedeli si udelat vejlet. Odlovis pouhe 3 kese. Jednu tradicku, jednu multinu a jednu mysterku. To snad zvladnes, ne? Kdyz zaroven jedna bude mikro, druha small a treti regular, mas vystarano a splneno na pohodu za 7 let. Zadna spona, zadny tezky kese zadny D5, zadny T5, zadny stovky nalezu za den. Pouhe 3 kese za tyden. Das to v pohode i s tema malejma detma, jen ke konci uz nebudou tak uplne maly. Normalni pohodova zalezitost pro kazdyho. Kdyz se trochu zdimnes a pujdes lovit 2x tejdne, das to mnohem driv. A vzhledem k tomu ze mas neco nasbirano uz ted, das to jeste div. Je to naprosto friendly a sfouknes je vsechny jednim vrzem.

 

Samozrejme pokud to chces mit splneny za rok, mas to tezky a musis fakt denne. Ale nic takoveho v listingu neni, to si to komplikujes sam nad ramec podminek stanovenych ownerem.


  • 0

#378 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 18:41

Myslím, že je to celé o tom, že některým lidem vadí, že nemohou něco odlovit, tak raději chtějí, aby to vůbec nebylo.


  • 14

#379 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 19:07

Smrk: Plne s Tebou souhlasim. Mam stejny nazor.


  • 0

#380 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2015 - 19:51

3000 kesi za 5 dni by pravidly prosla.

A to si myslíš podle čeho? To jako když zlikvidovali Powercache kde bylo 800 za den a donutili ho udělat lehčí verzi se 400/den, tak že by prošlo 5*(600 za den) ? Obávám se, že tak padlí na hlavu nejsou.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 23 duben 2015 - 20:10

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama