Přejít na obsah


Fotka

GC com.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2006 - 22:25

Sice z hlediska reálného zatížení asi nesouměřitelné, ale možná někoho to srovnání bude zajímat. Pro získání souřadnic všech keší bez listingů (získaný obsah odpovídá původnímu gpx z gc.cz) stačí stáhnout asi 300 souborů o celkové velikosti asi 7.5MB. Standardní otevření listingu se všemi logy například geopadání znamenalo načtení přes 150 souborů (html, obrázky, skripty..) o velikosti 2MB. Samozřejmě listingy bez fotek budou míň náročné, kešky s podmínkou fotky v logu budou zase náročnější (GCQ2PF: cca300souborů/6MB)... ať žijou onhover náhledy.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 15:53

Výhodou opensource je právě to, že nemusíš čekat jestli ti to podle tvejch připomínek někdo upraví, ale můžeš si to upravit sám.


No to by mne vazne nenapadlo. Jde o to, ze zatim ani neni co opravovat.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 16:03

No to by mne vazne nenapadlo. Jde o to, ze zatim ani neni co opravovat.

tak neupravujte, můžete začít a upravovat budou ostatní :-)
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 21:35

nevim proc v tom nekteri vidi takovy problem... Vcera jsem zacal a dneska dokoncil... :-D


  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 22:11

nevim proc v tom nekteri vidi takovy problem... Vcera jsem zacal a dneska dokoncil... :-D

Tak to musel byt vazne dost tezkej prujem.... nezapomnels pravidlene doplnovat tekutiny? ;-)
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2006 - 23:05

Chapu, ze skeptici musi byt skepticti za kazdou cenu, ale k temto trapnostem by se snizovat nemuseli, ze?

Neveris v existenci noveho programku? Tak se podivej na vcerejsi data: tady

  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 9:39

Chapu, ze skeptici musi byt skepticti za kazdou cenu, ale k temto trapnostem by se snizovat nemuseli, ze?

Neveris v existenci noveho programku? Tak se podivej na vcerejsi data: tady

No, to to ale trvalo, nez ti doslo, ze bezduchy vykrik je poreba taky doplnit nejakym odkazem.
Nicmene, jde o podobnou trapnost - to je jako co? To ma siroke stahovacske geocacherske obci dokazat nejakou existenci nejakeho programku? Na te adrese lezi jen nejaka nepovedena verze GPX souboru kesek, a navic obsahuje chybu ve strukture GPX souboru. Takze zatim nic moc (spis nic, nez moc) A co odkaz na onen OpenSource programek? Ze bych tam opravil tu trapnou chybu v generovani GPX souboru?

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 10:26

Ano, jsi jeden z tech, co umi je pindat a delat chytraky, aniz by sami cokoliv dokazali vytvorit. A to je prave ta kategorie lidi, kteri si jakekoliv dilo nekoho ciziho nicim nezaslouzi. Nebo si snad myslis, ze nekdo radostne bude davat vysledek sve prace nekomu, kdo jeho snazeni jen arogantne komentuje?
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 10:34

A kdyz jsme u toho, i pres tu tebou neprekonanou chybu to GPX treba MapSource zcela korektne nacte a vsechna data spravne prezentuje. To mi prijde o dost vic nez ono 'nic'.

Ale jak jsem uz rekl, nemam sebemensi zajem davat program, notabene zdrojaky, lidem co se chovaji jako ty.

Ostatne nechapu tvuj zajem, vzdyt prece PM a GSAK je zcela dokonala vec, ze? :-)

  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 10:53

A kdyz jsme u toho, i pres tu tebou neprekonanou chybu to GPX treba MapSource zcela korektne nacte a vsechna data spravne prezentuje. To mi prijde o dost vic nez ono 'nic'.


Ale jak jsem uz rekl, nemam sebemensi zajem davat program, notabene zdrojaky, lidem co se chovaji jako ty.


Ostatne nechapu tvuj zajem, vzdyt prece PM a GSAK je zcela dokonala vec, ze? :-)


Zajimave nazory a argumentace.
Takze:
1) posledni verze MapSource 6.11.6 tenhle GPX nenacte (prave vyzkouseno - error msg "could not be imported")
2) byla rec o OpenSource, takze nevim, proc nam tady vnucujes vystup z vlastniho uzavreneho programu
3) tve vychloubani, ze sis napsal programek, ktery nehodlas distribuovat, je geocacherum k nicemu
4) jedine, co jsi predvedl, je ze pouze nabizis anonymne ke stazeni GPX soubor kesek, coz je opet porusovani licenci Groundspeaku. Takze nevim, kdo se tu chova trochu neprimerene
5) ano PM a GSAK zrejme bude dokonala vec, nicmene kazda dalsi rozumna utilitka se hodi, ne?
6) nabidl jsem pomoc pri odstraneni chyby v generovanem GPX souboru. To jsem ale jeste netusil, ze jsi se nevytasil chvalyhodnym vznikem opensource projektu, ale pouze vlastni sikovnosti, jak jsi si schopen poradit a jak dokazes opet precurat Groundspeak anonymnim zverejnenim seznamu kesek na rapidshare
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:15

Zajimave nazory a argumentace.
Takze:
1) posledni verze MapSource 6.11.6 tenhle GPX nenacte (prave vyzkouseno - error msg "could not be imported")
2) byla rec o OpenSource, takze nevim, proc nam tady vnucujes vystup z vlastniho uzavreneho programu
3) tve vychloubani, ze sis napsal programek, ktery nehodlas distribuovat, je geocacherum k nicemu
4) jedine, co jsi predvedl, je ze pouze nabizis anonymne ke stazeni GPX soubor kesek, coz je opet porusovani licenci Groundspeaku. Takze nevim, kdo se tu chova trochu neprimerene
5) ano PM a GSAK zrejme bude dokonala vec, nicmene kazda dalsi rozumna utilitka se hodi, ne?
6) nabidl jsem pomoc pri odstraneni chyby v generovanem GPX souboru. To jsem ale jeste netusil, ze jsi se nevytasil chvalyhodnym vznikem opensource projektu, ale pouze vlastni sikovnosti, jak jsi si schopen poradit a jak dokazes opet precurat Groundspeak anonymnim zverejnenim seznamu kesek na rapidshare

Souhlas ve vsech bodech obzaloby :-).
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:21

1) verze 6.10 to nacita bez problemu. Nicmene pokud jsi tou zavaznou chybou myslel chybejiciho 'creatora', tak to je fakt prkotina.

2) ja nic nevnucuji, ty jsi byl ten kdo neveril, ze nekdo neco takoveho napise, tak jsem ti dokazoval, ze nejen ze napise, ale uz i napsal. Ze by to mel byt 'nejlepe' (!) opensource, to bylo prani az nejakeho diskutera.

3) nemyslim, ze je to k nicemu. TOBE je to k nicemu, protoze tobe ho opravdu dat nehodlam. Ostatni geocacheri ten programek mit muzou. A to proto, ze ostatni nastesti nepovazuji arogantni chovani za spolecenskou normu.

4) Ano, jakykoliv seznam cache v nasi republice musi zakonite porusit licenci. nevim, jak to chces delat jinak...

5) Ty ale nesmis zadnou takovou utilitku pouzivat, protoze porusuje licenci. Takze si ujasni, co vlastne chces.

6) Jo tak, ty jsi mi nabidnul pomoc? Tak promin, ale ja o pomoc touto formou opravdu nestojim. Porad si myslim, ze pomoc jde nabizet jinou formou, nez delat z toho druheho idiota. Navic, o tom,z e to nebude opensource, jsem zacaluvazovt az na zaklade tvych diplomatickych reakci.

Co dodat? Vubec nevim, proc se tady s tebou vlastne vybavuji. Ja opravdu nemam potrebu si honit ego, chtel jsem jen pomoci zdejsi komunite, ale ty mne presvedcujes, ze si pomoc nezaslouzi.

  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:22

Souhlas? Tak v tom pripade si polibte...
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:43

1) verze 6.10 to nacita bez problemu. Nicmene pokud jsi tou zavaznou chybou myslel chybejiciho 'creatora', tak to je fakt prkotina.


Mooc hezke - a podekovani za poukazani na chybu nebude? :-)

2) ja nic nevnucuji, ty jsi byl ten kdo neveril, ze nekdo neco takoveho napise, tak jsem ti dokazoval, ze nejen ze napise, ale uz i napsal. Ze by to mel byt 'nejlepe' (!) opensource, to bylo prani az nejakeho diskutera.


Stale mluvis o koze, zatimco ja o voze. Uz jsem vysvetloval, ze mne zajimal Opensource projekt a ne nejaky soukromy soft :-)

3) nemyslim, ze je to k nicemu. TOBE je to k nicemu, protoze tobe ho opravdu dat nehodlam. Ostatni geocacheri ten programek mit muzou. A to proto, ze ostatni nastesti nepovazuji arogantni chovani za spolecenskou normu.


A hele, zase prekrucovani faktu - copak ja ten program od tebe chtel? Ja chtel jenom pomoct a opravit chybu, ale to jsem netusil, ze to nebude opensource. Tvuj progam je mi samozrejme ukradenej :-)
A arogantni chovani neznamena vzdy neslusne chovani, je to napr. jen primerena reakce na vychloubacne chovani ;-)

4) Ano, jakykoliv seznam cache v nasi republice musi zakonite porusit licenci. nevim, jak to chces delat jinak...


seznam cache nic neporusuje, pokud soucasne neumoznuje hromadne jednorazove stazeni velkeho mnozstvi waypointu dane oblasti Naopak, klidne si muzes nejaky program soukrome pro jejich generovani pouzivat.

5) Ty ale nesmis zadnou takovou utilitku pouzivat, protoze porusuje licenci. Takze si ujasni, co vlastne chces.


Zase tezka chyba - Skrysotlac nebo GSAK by tim padem porusoval licenci. A neporusuje. Aha? Mozna by to chtelo trochu vic premyslet a nenechat se unest urychlenym vynasenim prebijejicich argumentu jako karet pri pokkeru.

6) Jo tak, ty jsi mi nabidnul pomoc? Tak promin, ale ja o pomoc touto formou opravdu nestojim. Porad si myslim, ze pomoc jde nabizet jinou formou, nez delat z toho druheho idiota. Navic, o tom,z e to nebude opensource, jsem zacaluvazovt az na zaklade tvych diplomatickych reakci.


Co dodat? Vubec nevim, proc se tady s tebou vlastne vybavuji. Ja opravdu nemam potrebu si honit ego, chtel jsem jen pomoci zdejsi komunite, ale ty mne presvedcujes, ze si pomoc nezaslouzi.


Tak to jsi mne opravdu potrestal :-D
No slava, konecne snad bude klid. Nektere lzive informace z tohoto posledniho odstavce nebudu uz ani komentovat, spravny obrazek si jiste udela kazdy geocacher (kteremu nejde jen o ziskani waypointu z CR zdarma a nejlepe 2x denne) sam.

Nejaky dalsi pan na holeni? ;-)
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:00

1) verze 6.10 to nacita bez problemu. Nicmene pokud jsi tou zavaznou chybou myslel chybejiciho 'creatora', tak to je fakt prkotina.

Generujes tam do hlavicky spatny charset. Ten soubor obsahuje i znaky ktere do iso-8859-1 nepatri, a pokud tenhle GPX nejaky software zvladne nacist, tak to svedci spis o jeho chybe (ackoli uznavam, ze pro uzivatele je to prijemne) :).
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:25

Ale no tak, panove... hadat se uz pred polednem?
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 11:25

Souhlas? Tak v tom pripade si polibte...

I tady souhlas. Hlasim ukol splnen :-). Nejaka dalsi prani?
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:00

Ze do toho tak kecam, ale dle licence Groundspeaku se nesmi pouzivat ZADNY robot. Takze jakykoliv program, ktery ziskava data z webovych stranek GC, porusuje jejich licenci. Tedy i Skrysotlac!
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:02

Generujes tam do hlavicky spatny charset. Ten soubor obsahuje i znaky ktere do iso-8859-1 nepatri, a pokud tenhle GPX nejaky software zvladne nacist, tak to svedci spis o jeho chybe (ackoli uznavam, ze pro uzivatele je to prijemne) :).


Unikl mi tam nejaky zakerny znak? Ja jen ze diakritika je odstranena.
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:17

Ze do toho tak kecam, ale dle licence Groundspeaku se nesmi pouzivat ZADNY robot. Takze jakykoliv program, ktery ziskava data z webovych stranek GC, porusuje jejich licenci. Tedy i Skrysotlac!


To je otazka, zda Skrysotlac je pokladana za ROBOTa. Musi se nejprve kesky nakolektovat rucne cca po 25ks a hlavne za ucelem vytvoreni souhrnneho listingu kesek pro tisk nebo export do html popisu. Vytvorit tak pomoci nej seznam wpt z vetsiho uzemi neni jednoduche, a uz rozhodne ne automaticke. Ale pri trose casu, namahy (a dostatecne pameti v PC pro beh aplikace) to jde.
Kazdopadne kdyz jej autori zverejnili uz pred davnou dobou na gc.sk, urcite o nem Groundspeak vi a zrejme dosud nema proti jeho funkci (v jeho soucasne podobe) namitek. I kdyz kdo vi,... GPX soubor na GC.CZ take tolerovali velmi dlouho. Jen doufam, ze Skrysotlac bude tolerovana i nadale.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama