Přejít na obsah


Fotka

GC com.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
77 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 0:31

Ze do toho tak kecam, ale dle licence Groundspeaku se nesmi pouzivat ZADNY robot. Takze jakykoliv program, ktery ziskava data z webovych stranek GC, porusuje jejich licenci. Tedy i Skrysotlac!

Otázkou je, co je a co není robot. Každopádně, jak rozlišíš, jestli je něco robot a není? Groundspeak to pozná hlavně podle User-Agenta a pak analýzou logů z webserveru - tj. příliš přístupů z jedné IP za určitý čas - třeba 1000 přístupů za minutu už je na zablokování (automatické).
Takže když se Skrýšotlač přihlásí jako Firefox a bude dělat to, co dělá teď (tj. náhodné čekací doby), tak není příliš jisté, že bude odhalen :-)
A navíc, Skrýšotlač nemůže být robot, leda že by ho robot ovládal :-)
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:13

Unikl mi tam nejaky zakerny znak? Ja jen ze diakritika je odstranena.

Chjoo, to sou zas debaty... Ono na tom snad neco bude klik...
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:22

Chjoo, to sou zas debaty... Ono na tom snad neco bude klik...

Jakoze co klik? Magneticka boure na slunci nebo co? A z toho jsou jako lidi podrazdeni? Co je to za blabol? Ty nemas hotovou zakladni skolu, ne? A jak si to predstavujes, hazet tady obrazkama bez dalsiho komentare? Navic tady prece nikdo neni podrazdenej, ne? // ;)
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:40

To je otazka, zda Skrysotlac je pokladana za ROBOTa. Musi se nejprve kesky nakolektovat rucne cca po 25ks a hlavne za ucelem vytvoreni souhrnneho listingu kesek pro tisk nebo export do html popisu. Vytvorit tak pomoci nej seznam wpt z vetsiho uzemi neni jednoduche, a uz rozhodne ne automaticke. Ale pri trose casu, namahy (a dostatecne pameti v PC pro beh aplikace) to jde.
Kazdopadne kdyz jej autori zverejnili uz pred davnou dobou na gc.sk, urcite o nem Groundspeak vi a zrejme dosud nema proti jeho funkci (v jeho soucasne podobe) namitek. I kdyz kdo vi,... GPX soubor na GC.CZ take tolerovali velmi dlouho. Jen doufam, ze Skrysotlac bude tolerovana i nadale.

No hele ja ti nevim... a vsimnul sis pri svem skepticismu zatrhavatka "search to distance"? Funguje sice jen do 80km, ale to je napr. pro stred v Praze pres 1000 cachi. A pak uz jen sedis, koukas a cekas, az to program vsechno postahuje. Btw. i tim klikanim na tlacitko next page naklikas 1000 cachi do minuty. Nevim, jak ty, ale ja bych to i s listingama pro tisk rucne ze stranek gc.com pripravoval tak tyden... ;-)
edit: tak ruzne doplneno
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 13:39

Jen doufam, ze Skrysotlac bude tolerovana i nadale.

Já doufám taky, protože až gc.com dá červenou skrýšotlači, tak toto bude pro spoustu kačerů důvod k zakoupení PM a pak všechny názory a info na sousedním vláknu (PM only cache) zmizí v propadlišti dějin....S nadsázkou: Skoro všichni budeme PM a co bude dál se ztracenými coiny, TB, se ztracenými keškami, vyšlapanými cestičkami k nim a co bude se všemi těmi krásnými místy určenými jen pro PM cache???
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:29

Jakoze co klik? Magneticka boure na slunci nebo co? A z toho jsou jako lidi podrazdeni? Co je to za blabol? Ty nemas hotovou zakladni skolu, ne? A jak si to predstavujes, hazet tady obrazkama bez dalsiho komentare? Navic tady prece nikdo neni podrazdenej, ne? // ;)

:-))))) (doufam, ze smajliky bez komentare neva ;-) )
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 13:15

No hele ja ti nevim... a vsimnul sis pri svem skepticismu zatrhavatka "search to distance"? Funguje sice jen do 80km, ale to je napr. pro stred v Praze pres 1000 cachi. A pak uz jen sedis, koukas a cekas, az to program vsechno postahuje.


Uaaa, no vidis... nevsim jsem si. To vis, skeptik uz z podstaty sve povahy takove ficury nehleda :-D
Skrysotlac obvykle pouzivame na generovani popisu ke keskam v 50km okruhu a pocitve si to doklikame po 25 keskach :-)
Pokud to takhle hezky Skrysotlac umi, tak jen doufam, ze si toho groundspeakari nevsimnou podobne jako jsem si nevsiml ja... pak by se jim asi Skrysotlac zacala nelibit jeste o trosku vic :-(
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 13:42

PM cache muzou pomoct prirode, co by se stalo, kdyby na takovou krasnou vyhlidku vsichni dojeli autem, to by bylo hrozne. Takle aspon tam dojedeme jen my......


Já doufám taky, protože až gc.com dá červenou skrýšotlači, tak toto bude pro spoustu kačerů důvod k zakoupení PM a pak všechny názory a info na sousedním vláknu (PM only cache) zmizí v propadlišti dějin....
S nadsázkou: Skoro všichni budeme PM a co bude dál se ztracenými coiny, TB, se ztracenými keškami, vyšlapanými cestičkami k nim a co bude se všemi těmi krásnými místy určenými jen pro PM cache???


  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 14:28

Já doufám taky, protože až gc.com dá červenou skrýšotlači, tak toto bude pro spoustu kačerů důvod k zakoupení PM a pak všechny názory a info na sousedním vláknu (PM only cache) zmizí v propadlišti dějin....
S nadsázkou: Skoro všichni budeme PM a co bude dál se ztracenými coiny, TB, se ztracenými keškami, vyšlapanými cestičkami k nim a co bude se všemi těmi krásnými místy určenými jen pro PM cache???

No budou si je uzivat vsichni PM, tak jako doted.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 17:14

Já doufám taky, protože až gc.com dá červenou skrýšotlači, tak toto bude pro spoustu kačerů důvod k zakoupení PM a pak všechny názory a info na sousedním vláknu (PM only cache) zmizí v propadlišti dějin....S nadsázkou: Skoro všichni budeme PM a co bude dál se ztracenými coiny, TB, se ztracenými keškami, vyšlapanými cestičkami k nim a co bude se všemi těmi krásnými místy určenými jen pro PM cache???

Nevím, jak by se dala zablokovat Skryšotlač. Tam jedeš ze svého počítače, jsi přihlášen na svůj legální účet a data se netahají v souvislé dávce, ale v několika po sobě následujích relacích, podle počtu stahovaných listingů.
V Praze jsem si už taky stahoval, ale použít tam variantu kruh 80 km, to by mě ani ve snu nenapadlo. Jakpak to potom třídíte?
Málokdy si chystám do výpisu více než 10 keší, naposledy jsem si jich tisknul asi 15 a stihl jsem jich najít 6.

  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:37

:-))))) (doufam, ze smajliky bez komentare neva ;-) )

Neva. Ale vazneji: O co teda jde Takze s magnetickou bouri jsem to trochu netrefil. Ale neco takovyho s tim souvisi, ne? Nejak se zmeni vyzarovani, takze ty elektromagneticky vlny co nam padaji na hlavu... ? Kdyz jsi to sem pritahl, umis to popsat nejak konkretneji?
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 17:35

Nevím, jak by se dala zablokovat Skryšotlač. Tam jedeš ze svého počítače, jsi přihlášen na svůj legální účet a data se netahají v souvislé dávce, ale v několika po sobě následujích relacích, podle počtu stahovaných listingů.
V Praze jsem si už taky stahoval, ale použít tam variantu kruh 80 km, to by mě ani ve snu nenapadlo. Jakpak to potom třídíte?
Málokdy si chystám do výpisu více než 10 keší, naposledy jsem si jich tisknul asi 15 a stihl jsem jich najít 6.

Zablokovat asi ne, ale pseudonáhodné změny struktury kódu stránky na chvíli st z provozu vyřadí. A pokud by se při zobrazení listingu použilo captcha (nebo jak se tomu překreslování deformovaných textů říká) tak se většina robotů může jít zahrabat, protože uživatele přestane bavit pro každou hromadně staženou stránku přepisovat kód a použití skrýšotlače tak trochu ztratí smysl.
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 5:26

Nevím, jak by se dala zablokovat Skryšotlač. Tam jedeš ze svého počítače, jsi přihlášen na svůj legální účet a data se netahají v souvislé dávce, ale v několika po sobě následujích relacích, podle počtu stahovaných listingů.
V Praze jsem si už taky stahoval, ale použít tam variantu kruh 80 km, to by mě ani ve snu nenapadlo. Jakpak to potom třídíte?
Málokdy si chystám do výpisu více než 10 keší, naposledy jsem si jich tisknul asi 15 a stihl jsem jich najít 6.

Smazani uctu, blokace IP? Nevim. Kdyby chteli, rozhodne muzou. Nechme slovickareni, robot to je a ne ze bych ho nepouzival.... rozhodne ale ne do 80km, to bylo jenom jako priklad. Maximum bylo myslim do 20, coz je relevanti (zvlast na Sumave a na Jindrichohradecku)
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 12:44

Neva. Ale vazneji: O co teda jde Takze s magnetickou bouri jsem to trochu netrefil. Ale neco takovyho s tim souvisi, ne? Nejak se zmeni vyzarovani, takze ty elektromagneticky vlny co nam padaji na hlavu... ? Kdyz jsi to sem pritahl, umis to popsat nejak konkretneji?

Na to by ti mely stacit i znalosti ze zakladni skoly :-) Lepe receno klidne ze skolky. To preci cas od casu nekdo vytahne na svetlo sveta, ze slunecni skvrny negativne ovlivnuji lidi. V nekterych novinach to pak treba davaji do souvislosti se zvysenou nehodovosti na silnicich a tak. :-) Je to proste takove skoro rceni...
Osobne si teda myslim, ze to je vicemene blabol, ale kdo vi... Kdyz jsem si dneska precetl tuhle debatu, tak jsem si nemohl nerypnout. ;-)
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 13:04

Takze s magnetickou bouri jsem to trochu netrefil. Ale neco takovyho s tim souvisi, ne?

A vlastne ses i docela trefil... velke erupce na Slunci pak tady opravdu zpusobuji magneticke boure a polarni zare a tak... Problem maji take nektere pristroje a hlavne druzice na obezne draze.
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 22:52

Zablokovat asi ne, ale pseudonáhodné změny struktury kódu stránky na chvíli st z provozu vyřadí. A pokud by se při zobrazení listingu použilo captcha (nebo jak se tomu překreslování deformovaných textů říká) tak se většina robotů může jít zahrabat, protože uživatele přestane bavit pro každou hromadně staženou stránku přepisovat kód a použití skrýšotlače tak trochu ztratí smysl.

Samozřejmě, pokud bude každý zobrazený listing vypadat jinak, tak to fungovat přestane :-(
Ale řekl bych, že tím vznikne víc problémů, než získají.

  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 7:49

Smazani uctu, blokace IP?

Na 90% blokace ip a 403 forbidden.
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2006 - 8:48

Smazani uctu, blokace IP? Nevim. Kdyby chteli, rozhodne muzou. Nechme slovickareni, robot to je a ne ze bych ho nepouzival.... rozhodne ale ne do 80km, to bylo jenom jako priklad. Maximum bylo myslim do 20, coz je relevanti (zvlast na Sumave a na Jindrichohradecku)

Asi mi něco uniká v nastavení, ale já, když stahuji keše, tak musím odklikávat další stránky .....
Nechme slovíčkaření, něco, kde se musí stále někam klikat, aby to běželo, není robot, ale programové rozhraní.

A kdyby se začal blokovat každý, kdo v krátké době otevře více než 20 listingů, to by nás opravdu zřetelně ubylo.

  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 13:08

horsi jsou korupce na slunci
je to problem zvlaste v polarnich oblastech
tam je bezne zpronevereno slunecni svetlo na par mesicu

A vlastne ses i docela trefil... velke erupce na Slunci pak tady opravdu zpusobuji magneticke boure a polarni zare a tak... Problem maji take nektere pristroje a hlavne druzice na obezne draze.


  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2006 - 13:09

A vlastne ses i docela trefil... velke erupce na Slunci pak tady opravdu zpusobuji magneticke boure a polarni zare a tak... Problem maji take nektere pristroje a hlavne druzice na obezne draze.

No znalosti ze zakladni skoly myslim ne, tam jsem o tom nic neslysel. Jinak teda to co rikas vim taky. Jen jsem byl zvedav, jestli treba nevis VIC, jestli nejsi treba astronom amater nebo tak neco. :] No nic, ukoncime tohle tezce Off Topic temam, ne. ;]
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama