Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.3 - prázdninový

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
310 odpovědí na toto téma

#281 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2015 - 10:06

gord: vzorec, který počítá souřadnici k určitému waypointu, musí být v poznámce toho kterého waypointu. Do poznámky ke keši se naopak zadávají proměnné, které pak vzorce využijí.

Mám trochu jiný názor. Do poznámky u keše píšu bonusová čísla (modrou jsou hned vidět v GeoGetu) a případně indicie pokud ještě není finálka jasná. Vzhledem k tomu, že indicie se mohou časem měnit, je lepší když jsou u waypointu. Také se pak v terénu stačí dívat jen na jedno místo ohledně eventuálního přepočtu.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#282 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2015 - 10:34

Je to diskutabilní. Na každou věc se hodí něco jiného. Já osobně si většinou u multin píšu stage a vzorečky na papír, protože s waypointy se u Garminů nedá rozumně pracovat, např. přecházet mezi nimi v rámci multiny. A vzoreček je lepší si taky napsat předem, než ho pak několikrát hledat v dlouhém listingu. Stejně ten papír v terénu potřebuju, na zápis indicií. A v terénu už se často ani nenaviguju na waypointy, jen se dívám na displej, jestli se blížím ke značce, ono to bývá jasné. Pokud se v místě nekříží několik multin, což bývá třeba v historických městech. Pak se dají sbírat indicie k dvěma i třem multinám najednou, a to už je zase lepší mít poznámky u waypointu a rozkliknout si ho. A pokud jsou indicie blízko sebe a signál v úzkých uličkách lítá, je o zábavu postaráno (Šibenik, nedokončil jsem ani jednu).

EDIT: Teď vidím, že se tady diskutuje o Locusu a a:Drake, k tomu se nevyjadřuju, neznám to, moje poznámka se týkala čistě jen poznámek u keší a waypointů a použitelností WP obecně, na Garminech. V jiných systémech se asi dají používat lépe.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 11 listopad 2015 - 13:41

  • 1

#283 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2015 - 13:31

Arne1: to není o názoru, tak Luděk ten a:Drake prostě udělal. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#284 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 14:34

Rozsireni editacniho pole uzivatelske poznamky waypointu na 5 radek by mohlo stacit, ze jo?


  • 1

#285 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 15:27

Za mě ano, pro tu úpravu vzorců pro waypoint, pro které to nejčastěji používám, je to dostatečné. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#286 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 16:08

Rozsireni editacniho pole uzivatelske poznamky waypointu na 5 radek by mohlo stacit, ze jo?


Naprosto dostatečně. Děkuji.
  • 1

#287 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 16:38

Tak včera a dneska se zas potýkám s nějakou "novou" chybou API:

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 500 System.ServiceModel.ServiceActivationException
Socket error: 0
SSL error: 0

Takže kdyby i tato chyba měla automatické odpočítávání znovuspuštění, tak bych byl moc rád, abych to nemusel pořád zkoušet...

EDIT: přidávám další chyby:

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 0
Socket error: 10054 Connection reset by peer
SSL error: 0

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 200 OK
Socket error: 10091
SSL error: 5

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 13 listopad 2015 - 19:18

  • 0

#288 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 16:50

Tak včera a dneska se zas potýkám s nějakou "novou" chybou API:

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 500 System.ServiceModel.ServiceActivationException
Socket error: 0
SSL error: 0

Takže kdyby i tato chyba měla automatické odpočítávání znovuspuštění, tak bych byl moc rád, abych to nemusel pořád zkoušet...

Hm, nejak to ted nejede. Ani sem nestacil doaktualizovat.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#289 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 19:31

Tak včera a dneska se zas potýkám s nějakou "novou" chybou API:

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 500 System.ServiceModel.ServiceActivationException
Socket error: 0
SSL error: 0

Takže kdyby i tato chyba měla automatické odpočítávání znovuspuštění, tak bych byl moc rád, abych to nemusel pořád zkoušet...

EDIT: přidávám další chyby:

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 0
Socket error: 10054 Connection reset by peer
SSL error: 0

Nelze se spojit s Geocaching Live serverem!
HTTP error: 200 OK
Socket error: 10091
SSL error: 5

za to bych se taky přimlouval, i kdyby tam měl být třeba i delší interval (nebo prodlužovaný)


  • 0

#290 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 20:43

Opakovani po fyzickych chybach je tam uz dano hotove. jen ta petistovka je nejaka novinka, to jsem jeste u nich nepotkal.


  • 0

#291 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 21:07

a mě se to včera a dnes dělo dost často
  • 0

#292 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 21:36

A když se stahování zasekne na nějaké takové chybě, započítá se aktuální padesátka keší, nicméně nezpracuje, a po Retry to pokračuje další padesátkou. Tedy po dvou takových chybách je o sto stažených keší míň.

 

Už jsem na to upozorňoval před časem, ale nějak to zapadlo.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#293 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2015 - 13:27

Koukal jsem na nějaké dříve odlovené keše a u jedné nevidím svůj log - a nedal se nijak dotáhnout. Načetl se, ale do databáze neuložil (nebo se jen nezobrazí, přesněji to neodhalím). Chyba je zřejmě při zpracování jednoho z posledních logů na té keši.
 
GC2J0EE
Logy od Bettyman, minitiger a MrLine jsou v pořádku. Z logu od ed83483 zůstal jen první odstaveček a pak už není vůbec nic.
Díval jsem se na keše které tento kačer ulovil a problém zřejmě vystupuje u všech které logoval ve dnech přibližně kolem 29.září 2015.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 30 listopad 2015 - 13:51

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#294 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2015 - 14:15

On loguje ve všech jazycích, včetně čínštiny. Tak asi je problém ve zpracování Unikódu Geogetem.


  • 0

#295 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2015 - 14:22

To by prave nemel byt problem.


  • 0

#296 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2015 - 15:15

Existuje jedna keš, která má listing úmyslně ve všech možných písmech. Nevím teď jak se jmenuje ale zjistím to. Ta je dobrá na testování. Vím, že můj Oregon zvládne arabštinu a hebrejštinu, ale asijské jazyky ne. Logovat se tam dá taky ve všem, tak by to šlo zkusit. Jednou jsem ji zalogoval WN a od té doby mi ji geoget stahoval, nevím jestli ji tam mám ještě.


  • 0

#297 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2015 - 15:36

Ach jo. Proč já se vlastně namáhám něco psát a hledat kde je chyba a kde asi ne ? Copak je to tak těžké pochopit, že kdyby to bylo s Unikodem tak by to vypadalo jinak a nebylo by to omezené jenom na tyto logy ale i na jiné jeho kde používá tu samou formulaci ? Opravdu mne štve když si dám práci projít rozumné množství dat a hledat kde co je - a pak někdo přijde a bez rozmyslu plácne "to bude Unikodem" . GRRRRR Kdyby to bylo Unikodem, tak jsem asi napsal že to blbne zřejmě určitým znakem Unikodu, Ne ???
Tohle spíše vypadá na nějaký divný neviditelný znak mezi odstavci - co třebas kdyby se mu tam dostalo takové ^Z nebo něco podobného ?

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 30 listopad 2015 - 15:41

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#298 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2015 - 15:39

V poho, az bude cas, tak tu kes zkusim u sebe, a uvidim, v cem je problem


  • 0

#299 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2015 - 21:09

Ach jo. Proč já se vlastně namáhám něco psát a hledat kde je chyba a kde asi ne ? Copak je to tak těžké pochopit, že kdyby to bylo s Unikodem tak by to vypadalo jinak a nebylo by to omezené jenom na tyto logy ale i na jiné jeho kde používá tu samou formulaci ? Opravdu mne štve když si dám práci projít rozumné množství dat a hledat kde co je - a pak někdo přijde a bez rozmyslu plácne "to bude Unikodem" . GRRRRR Kdyby to bylo Unikodem, tak jsem asi napsal že to blbne zřejmě určitým znakem Unikodu, Ne ???
Tohle spíše vypadá na nějaký divný neviditelný znak mezi odstavci - co třebas kdyby se mu tam dostalo takové ^Z nebo něco podobného ?

To jsi ale nenapsal, cos už hledal. Když vidím log plný paznaků, který dělá problém, a nedovím se nic víc, než že problém dělá, předpokládám, že to asi bude těmi paznaky. Prostým zkopírováním textu logu a prohlédnutím v hexa editoru vidím, že mezi odstavci má dvakrát 0D0A, tj. dvě odřádkování. Nic víc. To je ovšem na webu. V Geogetu to pitvat nebudu, tam se logy ukládají komprimované.


  • 0

#300 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2015 - 7:48

Jednotlive logy jdou prhlidnout treba pluginem LogsRepair. Ale to jen tak, aby rec nestala. ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama