Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#381 (SOS)

(SOS)

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 11:03

Mou mystery keš navštívil jeden kačer s celou třídou. ,,Zalogovali´´ se samozřejmě všichni... naštěstí jsem měl v krabičce jen obyč. tušku, tak jsem všechny čmáranice vygumoval...

Pokud se z keší stane turistický zápisník, tak mě to časem přestane bavit udržovat takovou keš.

Ach jo


  • 1

#382 Gobik

Gobik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 11:37

Tak komu mám přeúčtovat náklady s obnovou dvou keší, které zmizely o prázdninách a kde jen za krabičky zaplatím cca 200 Kč ?

 

Já jsem tedy rekreační keškař, i když jsem na druhou stranu založil jsem 3 kešky.

Ale řeči o pěnězích a vlastnictví mne tady dost překvapují.

 

Já to beru tak, že se účastním hry lidí pro lidi. Někdo jen sbírá, někdo zakládá, někdo obojí.Všichni to dělají asi proto, že je to baví a mají z toho radost. GS je pouze platforma, která mi zdarma (BM) umožňuje sbírat a zároveň zdarma inzerovat svou krabičku, kterou zakládám proto, abych nabídl i ostatním možnost sbírání.

A kdyby existovali i jiné dostatečně rozšířené platformy, třeba bych dělal i ty další.

 

Mudlů se neobávám, protože já i všichni tady okolo byli na počátku taky mudlové a nějak se z nich museli stát stali kačeři. Třeba si přečetli článek na Novinkách.cz nebo teď nově se dozví, že jsou keše na Mapy.cz, zaujme jich to a budou to taky časem třeba kačeři.


  • 5

#383 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 11:43

Už to tady bylo několikrát řečeno: minimální požadavek je registrace na GC.com .

Seznam teď umožňuje přístup k souřadnicím a k otevřeným hintům bez registrace a to je zásadně špatně.

Owneři prostě svoje keše nabídli registovaným hráčům jiným ne.

Většina lidí tady to chápe a akceptuje.

 

Nedělej ze sebe blbýho.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 14 září 2015 - 11:44

  • 0

#384 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:00

Owneři prostě svoje keše nabídli registovaným hráčům jiným ne.

Většina lidí tady to chápe a akceptuje.

 

Nedělej ze sebe blbýho.

 

Já bych byl opatrný na takové soudy, aby se nevrátily jako bumerang. A taky bych si přečetl Terms of Use, konkrétně bod 3D, než bych začal něco takto kategoricky tvrdit.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#385 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:24

Já bych byl opatrný na takové soudy, aby se nevrátily jako bumerang. A taky bych si přečetl Terms of Use, konkrétně bod 3D, než bych začal něco takto kategoricky tvrdit.

Já bych se zase neoháněl pravidly. Ownerství je moje dobrá vůle. Můžu svoje keše poslat do archivu a víckrát nezaplatit PM. Nemám v úmyslu podporovat další příživníky, co chtějí vydělávat na mé dobrovolné práci a ještě se projevují arogantně. A dá se předpokládat, že se podobně zachová dost z těch, co se tady bouří. Jestli to povede ke zkvalitnění a rozšíření geokešingu ukáže budoucnost, ale nemyslím si to.


  • 1

#386 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:26

To mh.mail: Tak pokud budeme doslovní, tak ano máš pravdu.

Ale většinu ownerů ani ve snu nenapadlo, že GS udělá to, že souřadnice jejich krabiček, dosud i jim utajované, jen tak "rozhází" mezi mudly.

Je to krok natolik proti logice hry, že s ním asi málokdo počítal.

Je to jako kdyby rozdávali auta bez brzd, směrovek a jednoho kola lidem bez řidičáku. Výsledek je zničená doprava. Normální řidiči přestávají existovat. Doprava je pro ně nebezpečná, nepoužitelná.

 

Pro méně chápavé:

člověk bez řidičáku (neví jak se auto řídí, nezná pravidla silničního provozu) = nepoučený neregistrovaný mudla (neví co dělat při nálezu keše, co s obsahem, co je geocoin apod.)

auto bez brzd atd. (neovladatelné) = systém kdy člověk vidí na mapě kešky, ale v případě nálezu ji nemůže zalogovat, geocoin nemůže systémově přesunout, pokud vůbec ví co s ním (systém se stává neovladatelný)

 

Výsledek

v obou případech "nehody" (pominu-li vysloveně nepřátelské jednání), u GC navíc absolutní nepostižitelnost viníků případně nulová možnost výchovného působení (bez možnosti kontaktu)


  • 8

#387 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:27

Já jsem tedy rekreační keškař, i když jsem na druhou stranu založil jsem 3 kešky.
Ale řeči o pěn

....
Já to beru tak, že se účastním hry lidí pro lidi. Někdo jen sbírá, někdo zakládá, někdo obojí.Všichni to dělají asi proto, že je to baví a mají z toho radost. GS je pouze platforma, která mi zdarma (BM) umožňuje sbírat a zároveň zdarma

Za tenhle odvážný názor v tomhle výbušném vlákně Ti dávám palec nahoru :-)
Ale každopádně bych řekl, zes tu krabičku zakládal pro lidi, kteří si budou vážit toho, zes do ni investoval nápad, čas a peníze. A tady jde o to, ze se pravděpodobně ke krabici dostanou úplně náhodně i lidi, kteří o hře nemají ani páru a krabička se jim moc hodí třeba místo popelníku.....

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 14 září 2015 - 12:49

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#388 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:46

Já bych se zase neoháněl pravidly. Ownerství je moje dobrá vůle. Můžu svoje keše poslat do archivu a víckrát nezaplatit PM.

 

Myslím si, že si pleteš (a nejen ty) dva odlišné pojmy: vlastnictví kešky (a jejího listingu) a právo ke zveřejnění obsahu, který jsi umístil na stránkách gc.com. Obojí jsi odsouhlasil při registraci a obojí je součástí pravidel, ačkoliv se jedná o dvě různé věci.

 

Pokusím se vysvětlit rozdíl: Z titulu vlastníka keše máš právo s ní nakládat, jak uznáš za vhodné (v rámci pravidel GS). Nikdo ti nemůže zakázat upravit listing*, hint, atributy, vyměnit krabičku za jinou, změnit na PMO, změnit z PMO na běžnou, ani žádná jiná práva, která z vlastnictví vyplývají.

* Zamknutí listingu reviewerem nepočítám, to nechápu jako nástroj ke znemožnění úprav v listingu, ale jako obranu proti jiným nepravostem, když ostatní možnosti selhaly.

 

Na druhou stranu jsi ale Groundspeaku udělil práva ke zveřejňování listingu a souřadnic, kde se jemu zamane. A to právě teď nastává např. na mapy.cz. Do toho zase nemůžeš ty nijak mluvit, protože jsi to tak odsouhlasil při registraci.

 

Jediným způsobem, jak můžeš vyjádřit svůj nesouhlas s postupem GS, je archivovat keš, krabičku odnést z terénu a vymazat listing. V tom ti zase GS nemůže nijak zabránit. A to z toho důvodu, že jsi vlastníkem keše a listingu. Ale nemůžeš zakázat GS, aby ty souřadnice zveřejnil, kde uzná za vhodné.

 

 

Ale většinu ownerů ani ve snu nenapadlo, že GS udělá to, že souřadnice jejich krabiček, dosud i jim utajované, jen tak "rozhází" mezi mudly.

Je to krok natolik proti logice hry, že s ním asi málokdo počítal.

 

Promiň, ale vždycky mě fascinují srdceryvné výlevy lidí v pořadech typu Černé ovce, kteří někde někomu něco podepsali, aniž by si pořádně přečetli všechny podmínky (a taky aniž by je správně pochopili), a pak brečí, když se firma, které se upsali, začne chovat důsledně podle toho. Toto je stejný případ, akorát s méně drastickými následky. Jistě, stát se to může, nikdo nejsme dokonalí a naletět může každý. Jen je potřeba mít odvahu si to přiznat a nezačít se ohánět tím, abychom se neoháněli pravidly.

 

Ono je totiž takové rčení: „Jeden myslel a ...“ (znám víc zakončení, doplňte si každý sám).


  • 7
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#389 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:54

Jinými slovy, já chci lítat. Nechci se učit ty nudný poučky pro piloty, skládat zkoušky apod. Dejte mi klidně nějakou trosku, třeba vrtulníky co chtěj vyřadit z armády. Viděl jsem na leteckým dnu jak to lítá, takže já chci, chci, chci a chci lítat. Je to super, tak proč bych se měl něco učit? Ať se všichni okolo přizpůsobí. Co na tom, že na každém letišti bude pro normální piloty bezpečno asi jako uprostřed válečný zóny. Vždyť já chci, tak proč bych pro to měl ještě něco dělat? Vždyť si zaletím jen občas. Přece se nemůže nic stát. 

Zdá se to někomu přehnané? Pokud ano, proč?

K tomu aby člověk mohl hledat, nebo zakládat keše stačí jen se zaregistrovat na jednom webu a přečíst si pro to pár pravidel. 

Za to dostane kompletní sadu potřebnou pro hru. Jistě za příplatek lze získat víc (asi jako silnější motor s turbem do auta), ale i se základem lze hrát hru prakticky bez omezení. 

Tak proč se proboha strká hra, nebál bych se říct prakticky vnucuje, lidem které vlastně vůbec nezajímá.

Protože kdyby je aspoň maličko zajímala, věnovali by aspoň těch 10 minut registraci. Jak moc asi něco někoho zajímá, když není schopen tomu obětovat deset minut, když to přeženu tak třeba hodinu (co to je v porovnání s tím, kolik hodin pak strávím hledáním?)


  • 0

#390 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:55

Myslím si, že si pleteš (a nejen ty) dva odlišné pojmy: vlastnictví kešky (a jejího listingu) a právo ke zveřejnění obsahu, který jsi umístil na stránkách gc.com. Obojí jsi odsouhlasil při registraci a obojí je součástí pravidel, ačkoliv se jedná o dvě různé věci.

 

Pokusím se vysvětlit rozdíl: Z titulu vlastníka keše máš právo s ní nakládat, jak uznáš za vhodné (v rámci pravidel GS). Nikdo ti nemůže zakázat upravit listing*, hint, atributy, vyměnit krabičku za jinou, změnit na PMO, změnit z PMO na běžnou, ani žádná jiná práva, která z vlastnictví vyplývají.

* Zamknutí listingu reviewerem nepočítám, to nechápu jako nástroj ke znemožnění úprav v listingu, ale jako obranu proti jiným nepravostem, když ostatní možnosti selhaly.

 

Na druhou stranu jsi ale Groundspeaku udělil práva ke zveřejňování listingu a souřadnic, kde se jemu zamane. A to právě teď nastává např. na mapy.cz. Do toho zase nemůžeš ty nijak mluvit, protože jsi to tak odsouhlasil při registraci.

 

Jediným způsobem, jak můžeš vyjádřit svůj nesouhlas s postupem GS, je archivovat keš, krabičku odnést z terénu a vymazat listing. V tom ti zase GS nemůže nijak zabránit. A to z toho důvodu, že jsi vlastníkem keše a listingu. Ale nemůžeš zakázat GS, aby ty souřadnice zveřejnil, kde uzná za vhodné.

 

 

 

Promiň, ale vždycky mě fascinují srdceryvné výlevy lidí v pořadech typu Černé ovce, kteří někde někomu něco podepsali, aniž by si pořádně přečetli všechny podmínky (a taky aniž by je správně pochopili), a pak brečí, když se firma, které se upsali, začne chovat důsledně podle toho. Toto je stejný případ, akorát s méně drastickými následky. Jistě, stát se to může, nikdo nejsme dokonalí a naletět může každý. Jen je potřeba mít odvahu si to přiznat a nezačít se ohánět tím, abychom se neoháněli pravidly.

 

Ono je totiž takové rčení: „Jeden myslel a ...“ (znám víc zakončení, doplňte si každý sám).

Můžeš si tu pindat jak chceš, jak se nakonec zachovám stejně neovlivníš.


  • -4

#391 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 12:56

 

Takže jsem provedl snad už poslední úpravu textu návrhů. Nic nového už asi stejně nevymyslíme. Omlouvám se těm, kteří své připomínky v návrzích nenajdou. Cílem nebylo sepsat úplně všechny nápady, ale soustředit se na to nejpodstatnější. Zároveň jsem musel najít střední cestu, např. mezi těmi, kteří chtějí zcela přesné souřadnice na Mapy.cz a těmi, kteří požadují znepřesnění v řádu stovek metrů. Nezahrnul jsem ani návrhy, které směřovaly k vývoji skutečné, plně funkční geocachingové mapy pro registrované hráče. Většina geokomunity by to jistě uvítala, je třeba si však uvědomit, že to představuje technicky i právně daleko náročnější projekt než relativně prosté zobrazení bodů získaných exportem z geocaching.com. Pokud by se společnosti Seznam.cz a GS k takovému kroku odhodlaly, rádi s nimi budeme spolupracovat na návrhu řešení.

 

Děkuji moc Kulhale za sebe (a myslím si, že i za spoustu dalších) za snahu změnit alespoň to co se dá.

 

Sice bych si představoval pár věcí jinak (větší nepřesnost, zdůraznit GS negativa této věci atp.), ale když by se podařilo prosadit alespoň tohle, myslím si, že bychom mohli být spokojení.


  • 0

#392 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:00

O čem tu vůbec uvažujete, jediné řešení je podklad mapy.cz na gc.com, ostatní jsou věci jako znepřesnění souřadnic apod jsou nesmysly.
  • 4

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#393 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:02

Tak proč se proboha strká hra, nebál bych se říct prakticky vnucuje, lidem které vlastně vůbec nezajímá.

 

To je samozřejmě kardinální a správná otázka. Nicméně zodpovědět si ji musí GS a Seznam a patrně to už udělali, co jim z toho vyšlo, vidíme na mapy.cz.

 

Můžeš si tu pindat jak chceš, jak se nakonec zachovám stejně neovlivníš.

 

Tím se to vysvětluje. Máš evidentně problém s pochopením významu psaného textu, pak se nelze divit, že z pravidel znáš jenom to, co ti vyhovuje. Celý můj příspěvek, na který reaguješ, je totiž o tom, že si se svojí keší můžeš dělat co chceš. A zachovat se už vůbec můžeš, jak chceš.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#394 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:04

to mh.mail:

Já ti to nerozporuju. Ale na druhou stranu se prostě nedivím ownerům, že se současnou situací nejsou, mírně řečeno, spokojeni.

Prostě je to stejné, jako kdyby teď vyšel zákon, že jezdit může kdokoliv s čímkoliv. Všechno právně OK. Ale řekni mi upřímně, ty by sis nestěžoval? Ve chvíli, kdy by tě po prvních krocích na ulici málem přejelo auto, řízené desetiletým kloučkem. V případě, že seš majitel auta, tak třeba ve chvíli, kdyby ti to do něj první takový šikula napálil?


  • 2

#395 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:07

Tím se to vysvětluje. Máš evidentně problém s pochopením významu psaného textu, pak se nelze divit, že z pravidel znáš jenom to, co ti vyhovuje. Celý můj příspěvek, na který reaguješ, je totiž o tom, že si se svojí keší můžeš dělat co chceš. A zachovat se už vůbec můžeš, jak chceš.

Ó nikoli, pouze si vyhrazuju právo zareagovat na změněné podmínky, resp. situaci B)


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 14 září 2015 - 13:08

  • -2

#396 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:07

O čem tu vůbec uvažujete, jediné řešení je podklad mapy.cz na gc.com, ostatní jsou věci jako znepřesnění souřadnic apod jsou nesmysly.

 

Hele, chytráku, tak proč ty podklady nevytvoříš sám a Groundspeaku je zdarma neposkytneš, když je to tedy jediné řešení? Proč pořád máte tendenci rozhodovat o tom, co má ten druhý se svým [duševním] vlastnictvím udělat, abyste vy byli spokojeni?


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#397 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:08

O čem tu vůbec uvažujete, jediné řešení je podklad mapy.cz na gc.com, ostatní jsou věci jako znepřesnění souřadnic apod jsou nesmysly.

Díky za názor, za který jsem dostal vesměs pojeb, že jsem fantasta a že tady jde o to "minimalizovat zlo". Minimalizovat ve smyslu zasvinit mapu posunutýma značkama, kdy člověka pokouše pes, přejede vlak, nebo spadne ze skály.

 

Děkuju kulhalovi, že názor začlenit Mapy.cz do filtru geocaching.com/map/ začlenil do požadavků/názorů/proseb.


Tento příspěvek byl upraven od worksheet: 14 září 2015 - 13:10

  • 0

#398 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:10

Promiň, ale vždycky mě fascinují srdceryvné výlevy lidí v pořadech typu Černé ovce, kteří někde někomu něco podepsali, aniž by si pořádně přečetli všechny podmínky (a taky aniž by je správně pochopili), a pak brečí, když se firma, které se upsali, začne chovat důsledně podle toho. Toto je stejný případ, akorát s méně drastickými následky. Jistě, stát se to může, nikdo nejsme dokonalí a naletět může každý. Jen je potřeba mít odvahu si to přiznat a nezačít se ohánět tím, abychom se neoháněli pravidly.

 

Já si nemyslím, že jsme naletěli, ale prostě se za 10 let z pohodové zábavy stal podnikatelský záměr, kde se vše převádí na prachy.

 

A pokud práci dobrovolníků převádíme na prachy a ještě od spousty z nich další peníze vybíráme, tak se dobrovolníci mohou cítit naštvaně.


  • 9

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#399 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:10

Prostě je to stejné, jako kdyby teď vyšel zákon, že jezdit může kdokoliv s čímkoliv. Všechno právně OK. Ale řekni mi upřímně, ty by sis nestěžoval?

 

Pozor, paralela nesedí. Terms of Use takové byly už v okamžiku, kdy jsme se registrovali. Ty popisuješ situaci, kdy vznikne nějaké nové pravidlo, se kterým jsi nemohl v době registrace počítat.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#400 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:12

 

Tím se to vysvětluje. Máš evidentně problém s pochopením významu psaného textu, pak se nelze divit, že z pravidel znáš jenom to, co ti vyhovuje. Celý můj příspěvek, na který reaguješ, je totiž o tom, že si se svojí keší můžeš dělat co chceš. A zachovat se už vůbec můžeš, jak chceš.

Obavam se ze problem s pochopenim mas Ty. To co pises je samozrejme vsechno pravda a GS ma plne pravo souradnice moji kese vylepit treba na Vaclavaku, nebo nekoho poverit tim at to udela. Jenze ti jaksi unika podstata toho o co tu jde. Groundspeak Seznamu zverejneni presnych souradnice kesi nejenze nepovolil, ale primo zakazal. Seznam toto nerespektuje. Pak dle tebou zminovaneho bodu 3D ma GS pravo (ktere jsme na nej delegovali) zakrocit a vymahat stazeni techto dat. Doufam ze to udela.


  • 4





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama