Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#401 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:17

Obavam se ze problem s pochopenim mas Ty. To co pises je samozrejme vsechno pravda a GS ma plne pravo souradnice moji kese vylepit treba na Vaclavaku, nebo nekoho poverit tim at to udela. Jenze ti jaksi unika podstata toho o co tu jde. Groundspeak Seznamu zverejneni presnych souradnice kesi nejenze nepovolil, ale primo zakazal. Seznam toto nerespektuje. Pak dle tebou zminovaneho bodu 3D ma GS pravo (ktere jsme na nej delegovali) zakrocit a vymahat stazeni techto dat. Doufam ze to udela.

a přestože tady pan Fuks slíbil nápravu, k žádné nedošlo, naopak některé keše se zobrazují ještě blíž nez předtím. A teď dělá mrtvého brouka, jen na facebooku se maže ostošet, když se nějaký názor nehodí...

 

P.S. a tohle mne taky štve

 

 

Došlo k chybě

Dosáhli jste maximální počet pozitivních hlasů za den


  • 4

#402 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:21

Groundspeak Seznamu zverejneni presnych souradnice kesi nejenze nepovolil, ale primo zakazal. Seznam toto nerespektuje. Pak dle tebou zminovaneho bodu 3D ma GS pravo (ktere jsme na nej delegovali) zakrocit a vymahat stazeni techto dat. Doufam ze to udela.

 

Ty jsi smlouvu mezi Groundspeakem a Seznamem samozřejmě detailně studoval, takže víš naprosto přesně, co GS Seznamu povolil a co zakázal a co Seznam nerespektuje.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#403 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:22

a přestože tady pan Fuks slíbil nápravu, k žádné nedošlo, naopak některé keše se zobrazují ještě blíž nez předtím. A teď dělá mrtvého brouka, jen na facebooku se maže ostošet, když se nějaký názor nehodí...

 

P.S. a tohle mne taky štve

Tak já myslím, že má dneska dost co dělat :-) Ale hlavně, mělo se to zastavit a ne za chodu opravovat ostrou verzi a dospět k ještě větším kravinám.


  • 2

#404 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:25

Nikoliv zákonodárný orgán, který může tento zákon schválit existuje. Paralela sedí.

Už nyní se snižují různé věkové hranice.

Řidičem si se stal s vědomím, že ke změně dojít může. Co platí dnes, nemusí platit zítra. Nesmíš brát paralelu doslova. Taková ani být nemůže (to by nebyla paralela, ale stejná věc :))

Půjdu tedy míň ad absurdum.

Ty jsi dělal řidičák s tím, že budeš jezdit podle pravidel a okolo tebe budou jezdit lidi, kteří udělali řidičák a mají nějaký věk, kdy si uvědomují svoji zodpovědnost a budou též pravidla dodržovat.

V současné době se ale snižuje věková hranice pro řidičák, silná auta jsou dostupnější, za volanty silných aut sedají čím dal mladší a méně zodpovědní řidiči. Řidičák má dnes už prakticky každý a nějaká plečka se dá sehnat taky celkem levně. Nebo tedy nedej bože, je tatínek zazobaný a koupí synáčkovi pořádnou silnou káru (nebo rovnou i řidičák). Budeš se ty, jako správný řidič, ještě pořád fajn na silnicích, nebo tě to bude víc a víc štvát?

Nevím jak už to víc přiblížit. Každá paralela, přirovnání, nakonec kulhá, protože je to "jen přirovnání".


  • 0

#405 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:27

Ty jsi smlouvu mezi Groundspeakem a Seznamem samozřejmě detailně studoval, takže víš naprosto přesně, co GS Seznamu povolil a co zakázal a co Seznam nerespektuje.

četl jsi to?

 

4) Přesná vs. nepřesná poloha souřadnic - vnímáme jako téma k diskuzi, jen tady zatím nemáme moc manévrovacího prostoru, protože smlouva s provozovatelem nám znepřesnění přímo ukládá. Určitě však není zájmem ani jedné strany, aby bylo okolí kešek zbytečně ničeno.

 

Příjemný víkend všem.

 

Martin Fuks

Produktový manažer Mapy.cz


  • 0

#406 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:33

četl jsi to?

 

Jistě, četl. A co z toho vyplývá? To jako na téhle poznámce mám stavět nějaké teorie? Znáš další detaily, další podrobnosti? Co považuje smlouva za znepřesnění? Za jakých podmínek musí být znepřesněno? Jseš si jistý, že tam není bod, že za určitých podmínek už znepřesněno být nemusí? Nevíš o té smlouvě nic, stejně jako já.

 

Navíc Modrák se tady pasoval do role ochránce práv Groundspeaku, protože Seznamu diktuje, jak se má podle smlouvy chovat. Podle smlouvy, kterou pan Fuks zná určitě lépe než on. Hlava mi to nebere, fakt.


  • -4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#407 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:34

Hlavně mě štve, jak se všichni zaklínají tím, že to dělají "Pro blaho geocachingu". Kdyby aspoň přiznali, že o prachy jde až na prvním místě ;)

Protože kdyby tyhle řeči byly pravda, tak by řešení "mapy.cz jako podklad pro GC" nebylo tak "šokující" a "nemožné". Když mapy.cz stejně všechno prej dělaj prodělečně, jen kvůli geocachingu a o prachy jim nejde ;)


  • 3

#408 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:37

četl jsi to?

Citace

 

4) Přesná vs. nepřesná poloha souřadnic - vnímáme jako téma k diskuzi, jen tady zatím nemáme moc manévrovacího prostoru, protože smlouva s provozovatelem nám znepřesnění přímo ukládá. Určitě však není zájmem ani jedné strany, aby bylo okolí kešek zbytečně ničeno.

 

Příjemný víkend všem.

 

Martin Fuks

Produktový manažer Mapy.cz

 

Tohle sem sice pan Fuks dal, nicméně právě slůvko znepřesněné naopak podle mě poskytuje velký manévrovací prostor. Když to přeženu, znepřesnění může být  20 cm, 20 m, 20 km od udaných souřadnic.  Tady podle mého nic seznam neporušil.


  • 1

#409 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:42

Buď mají manévrovací prostor (znepřesnění do určité hranice) a lze tak určitou formou souřadnice zpřesnit (do 10 m je to spíš statistická odchylka, než nepřesnost ;)), tedy je lživá první část věty

nebo nemají a v tom případě porušují smlouvu přesným uvedením souřadnic.


  • 0

#410 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:46

Hlavně mě štve, jak se všichni zaklínají tím, že to dělají "Pro blaho geocachingu". Kdyby aspoň přiznali, že o prachy jde až na prvním místě ;)
Protože kdyby tyhle řeči byly pravda, tak by řešení "mapy.cz jako podklad pro GC" nebylo tak "šokující" a "nemožné". Když mapy.cz stejně všechno prej dělaj prodělečně, jen kvůli geocachingu a o prachy jim nejde ;)


Ještě že máme ty už skoro stejně kvalitní mapy openstreetmap, které dělají lidi pro lidi.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#411 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:48

Groundspeak si hraje s ohněm. Celé jeho podnikání stojí na dobrovolné práci milionů lidí po celém světě, ale nic pro ně nedělá. Jednoho dne se ta obrovská skupina doborovolníků začne zmenšovat a nebude nic, čím by je udrželi.

 

Někdo tady k tomu před časem poznamenal, že ze strany Groundspeaku jde i o to, aby se převedly keše do PM a bylo víc prémiových hráčů. Docela by mě zajímalo, co by se teoreticky stalo, kdyby byly všechny keše důsledně jen PM. Prémiových hráčů by určitě přibylo, ale rapidně by časem ubylo keší, protože naprostou většinu z nich vytvářejí BM hráči, tudíž by časem ubývalo i PM hráčů. BM také nakupují nejvíce geocoinů, trackovacích triček, čepic s logem GC nebo žáby s anténou. Kdyby se to sečetlo, tak se geocaching vrátí do undergroundu a Groundspeak by už nebyl zlatým teletem. Přestane platit rovnice čím více hráčů tím více peněz, protože staří přestanou hrát a nové nebude kde brát. (já ve svém okolí neznám člověka, který by geocaching neznal, včetně 76 leté babičky)

 

Podle mě by měl začít stavět svou další budoucnost na svých "štamgastech" a nenechat se unést představami o stále větší firmě. V jednu chvíli by si měli říct, že už to stačí.


  • 4

#412 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 13:53

Upřímně řečeno radši bych si vystačil s mapami co jsou na GC.com do teď, než ten současný paskvil.

Byly doby, kdy jsem hledal podle starý autonavigace (mapový podklady mimo silnice tedy prakticky = 0) a klidně bych se k tomu vrátil, než to co je teď, za takovouhle cenu.


  • 0

#413 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 14:03

Taky byla doba, kdy se chodilo podle navigace, kde byla jen šipka.


  • 2

#414 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 14:06

Myslím, že jádro sporu je jasné. Po ownerech, kteří do toho strkají své prachy a čas se chce čím dál větší zodpovědnost (zpřísňování pravidel, často až nesmyslná omezení) a přitom je hra zpřístupňována stále méně zodpovědným osobám (eventy bez logbooku (dotyčný vlastně ani nemusí na eventu být), oficiální aplikace, zpřístupňující keše jednoduše skoro každému a nakonec pak mapy.cz zpřístupňující keše KAŽDÉMU bez jakékoliv znalosti pravidel, bez jakékoliv zodpovědnosti).

Nedivím se, že se bouří hlavně owneři. Ač zatím nevlastním žádnou krabičku, plně je chápu.


  • 11

#415 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 14:09

Taky byla doba, kdy se chodilo podle navigace, kde byla jen šipka.

Ono to tak v podstatě s tou autonavigací bylo (neměla kompas). Uprostřed lesa v podstatě nebyla ani ta šipka. ;) Buď čísla ubývala, nebo přibývala. :) Na mapě jednolitá plocha :) Mapa točící se na všechny strany :)

Respekt lidem, kteří jsou schopní najít keš v lese s buzolou a mapou.


  • 0

#416 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 14:13

Docela by mě zajímalo, co by se teoreticky stalo, kdyby byly všechny keše důsledně jen PM. 

 

Pak by se určitě změnily pravidla, možností je mnoho. Třeba automatický převod keší na BM po skončení členství ownera. Zrovna v tomhle bych problém neviděl.


  • 0

#417 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 14:19

Myslím, že jádro sporu je jasné. Po ownerech, kteří do toho strkají své prachy a čas se chce čím dál větší zodpovědnost (zpřísňování pravidel, často až nesmyslná omezení) a přitom je hra zpřístupňována stále méně zodpovědným osobám (eventy bez logbooku (dotyčný vlastně ani nemusí na eventu být), oficiální aplikace, zpřístupňující keše jednoduše skoro každému a nakonec pak mapy.cz zpřístupňující keše KAŽDÉMU bez jakékoliv znalosti pravidel, bez jakékoliv zodpovědnosti).

Nedivím se, že se bouří hlavně owneři. Ač zatím nevlastním žádnou krabičku, plně je chápu.

 

A nejen ve smyslu zpřístupnění údajů o keši, ale taky možnost jakkoliv nakládat s trackables - což jsou předměty, které si owner draho koupí a posílá je s předpokladem určitých pravidel dle gc.com.  Jenomže pokud turista půjde dle mapy.cz, tak si vůbec k ničemu nepotřebuje gc.com rozkliknout a s trackable si může klidně podkládat stůl nebo tapetovat a já jako owner nemám žádné právo žádat, aby předmět zalogovaný v krabičce pod platformou gc a dle zásad gc byl tímto způsobem "sledovatelný".  Musím říct, že mi vadí, že tohle GS umožňuje. Dosud jsem myslela, že trasanta vysílám na cestu podle podmínek platformy geocaching. Tímhle je všechno ale hodně jinak. :(


  • 2

#418 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 14:23

Co se týká podkladů od Mapy.cz a jejich př. použití v GC. Mapy.cz uvolnily své API pro dost velkou skupinu. Podrobnosti neznám, pro tak masové použití jako je Groundspeak by to asi už zadarmo nedali. Ale vím, že takhle kvůli licenci skončili s Googlem a že to kdysi byl hlavní důvod, proč to se Seznamáckými mapami nešlo. Není to žádná novinka, tento nápad.

A co se týká openstreetu, myslím, že OS mapy jsou jedním z mapových zdrojů i pro Seznam, pro Evropu.

A o prodělečnosti se dá diskutovat. Zjevně si u nás silně konkurují s Googlem, tak proč ne? Kdyby se nepouštěli do mizerně nasnímané Panoramy a místo toho se dohodli s Googlem o nasnímání zbytku Streetview, bylo by to užitečnější, i když obchodně čirý nesmysl.


  • 2

#419 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 14:52

Hmm, tak jsem si udělal výtah v GG počtu keší před aktualizací dnes (tj. s daty z 6.9.) a po aktualizaci. Počet PM keší víc jak 2x tolik (pouze nearchivované kešky).

 

Dle mých údajů bylo v ČR PMO aktivních nebo disablovaných keší, kromě eventů, CITO a podobných:

K 6.9.2015 - 988

K 14.9.2015 - 2004

 

Co se týče relativní změny - je to více jak dvojnásobek!

Co se týče absolutního počtu z počtu keší v ČR je to celkem minimum. Ale i tak je to docela velký nárůst a stále jsem proti PM keším.


  • 1

#420 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:01

A ještě mě tak napadá, když tady už několikrát byla zmíněna možnost bez registrace se logovat přes oficiální aplikaci - ví o tom GS? Není jen náhodou nějaká chyba, o které zatím neví, a tak jí ještě neopravili?
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama