Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#361 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:12

Hezký večer,

 

jak jsme již reagovali na FB, všechny vaše připomínky sledujeme a většinu relevantních vezmeme určitě v potaz. 

 

Postrádám reakci na to, jak budete honorovat ownery Vámi zobrazovaných keší.

 

GS poskytuje platformu pro hru,Vy se jen hodláte přiživovat. Koneckonců, reakce v diskusi za Žive.cz je dostatečně výživná, aby bylo vidět, k čemu Váš podnikatelský záměr povede.

 

Tak komu mám přeúčtovat náklady s obnovou dvou keší, které zmizely o prázdninách a kde jen za krabičky zaplatím cca 200 Kč ?


  • 4

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#362 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:15

GS se z toho musí tajně radovat, spousta ownerů teď přemění své keše na PMO a spousta kačerů kvůli tomu bude nucena platit PM.


  • 5

#363 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:17

A že je to bez hesla v mapě na stránce geocaching.com Ti nevadí? Z ikonky se pak dostaneš na listing, kde je pro kohokoliv i Hint.

 

Prostě já v tom pořád nevidím rozdíl, registrovaný může více méně navíc jen logovat nálezy (a samozřejmě vidí přené souřadnice v detailu).

 

Jediné, co souhlasím, je skrytí toho Hintu na Mapy.cz, asi je to opravdu příliš moc návodné pro neznalé ....

 

Jiste, k leccemu se da dostat, ale je potreba mit nejake usili. Urcite je take rozdil, pokud nejakou informaci prinesou odborne zahranicni noviny, ktere v cechach skoro nikdo z "bezne populace" necte (groundspeak) nebo ji publikuji mistni a neodborne noviny, ktere cte vetsina (blesk, dnes, atd.).

 

Navic to zavani salamovou metodou..

1) GS: Zacneme zverejnovat na nasem webu nektere udaje i bez prihlaseni, stejne to u vas temer nikdo nebude pouzivat a jestli se vam to nelibi mate smulu.

kaceri: Nesouhlasime s tim, ale nic jineho nam nezbyva, takze ok.

 

2)Mapy.cz: Zverejnujeme jen to co je uz jinde...

kaceri: Soucasna reakce...


  • 3

#364 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:17

Konečně diskuze k věci, už se těším až mi také někdo z milionářů v Seznamu přispěje nějakou tu korunku na údržbu :) když z toho chtějí dělat byznys, tak se vším všudy.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#365 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:21

Aby to nedopadlo naopak - Seznam aplikuje novou placenou vrstvu pro geocaching :-D


  • 0

#366 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:26

A nestačilo by dát do PM jen tradičky? Náhodný uživatel mapy.cz se s ničím luštit nebude, takže u ostatních je to z tohoto důvodu zbytečné. A BM takto přijdou o spoustu keší. U tradiček si se souřadnicemi poradí jinak.

 

Za to bych se moc přimlouvala, pokud by to owneři znovu uvážili.

Z mapy mi zmizelo několik velmi pěkných mysterek, u kterých si osobně myslím totéž - náhodný a prvotně nadšený lovec se nebude promýšlet a počítat s (ne zcela prvoplánovou) mysterkou nebo poctivější multinkou... Je to samozřejmě na každém, ale ten útěk do PM cítím velmi smutně.

 

Jiná věc bohužel jsou cestovatelé.  Některé přírodní tradičky nikoliv u cest byly stále ještě možnou relativně bezpečnou skrýškou, hlavně třeba pro maličko objemnější TB. Teď bych se bála to ownerovi udělat úplně, když si v terénu může mapy.cz otevřít i naprostý a úplný neznalec, který i pokud projeví snahu ten předmět nějak pochopit, tak nutný další krok - registrovat se na gc.com - už nemusí udělat, je to zdlouhavé, krabku našel a najde jinou i bez toho, tak proč.


  • 1

#367 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:37

A jeste pro pana Fukse:

 

Koukam ze Vase avizovana implementace znepresneni souradnic uz probehla. Akorat znovu ukazala Vasi naprostou neznalost veci. Rozkliknul jsem nahodne vybranych 5 kesi a a odchylky souradnic ktere davate k dispozici od presnych souradnic nikde neprevysily 2 tisiciny uhlove minuty. V praxi to znamena ze Vami zverejnene informace se od skutecnosti lisi treba o 2-3 metry. Za situace kdy presnost beznych GPS je i za dobrych podminek nekde v radu 5-10 m je Vami implementovana uprava naprosto nedostatecna, resp. je to jako kdyby nebyla zadna. Vami zverejnene souradnice maji realne i nadale charakter zcela presnych souradnic. I nadale tedy dochazi k porusovani smlouvy mezi Seznamem a Groundspeakem. Docela me zarazi ze ve Vasem teamu odborniku na kterem prodelavate 100 milionu rocne neni nikdo kdo by chapal takhle jednoduche veci.

 

Co me ale vydesilo nejvic je ze i po tom co tu probehlo kese stale jeste chapete jako bezne POI. Kes neni posta nebo benzinova pumpa. Jedna se o vec jejiz umisteni (narozdil od posty nebo pumpy) je tajne.

 

Jeste mate par hodin na to uvest veci do souladu s tim, k cemu jste se smluvne zavazali. Za par hodin prijdou v Seattlu po vikendu do prace a docela jsem zvedav co se bude dit az tohle uvidej. Preji pekny den.


  • 12

#368 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:50

Jsem rád, že tento web čte max. 1% kačerů, takže pro ty BM, kteří rádi hledají kešky zbude ještě dost kešek BM.

 

Své keše určitě nehodlám dávat do PM. A to i přestože jak jsem tu psal se mi zrovna včera ztratila keš za více jak 3 tisíce po více jak 2 letech. Je to riziko, s kterým jsem do toho prostě šel...

To raději budu šetřit na kupování TB/GC, nebudu si pořizovat zbytečnosti typu členství na project-gc, i když bych nějaké ty placené věci měl rád, abych udělal pár keší pro normální slušné lidi, kteří jsou často jen BM a znám jich hodně slušných, kteří to dělají jen rekreačně.


  • 3

#369 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 8:52

A jeste pro pana Fukse:

 

Koukam ze Vase avizovana implementace znepresneni souradnic uz probehla. Akorat znovu ukazala Vasi naprostou neznalost veci. Rozkliknul jsem nahodne vybranych 5 kesi a a odchylky souradnic ktere davate k dispozici od presnych souradnic nikde neprevysily 2 tisiciny uhlove minuty. V praxi to znamena ze Vami zverejnene informace se od skutecnosti lisi treba o 2-3 metry. Za situace kdy presnost beznych GPS je i za dobrych podminek nekde v radu 5-10 m je Vami implementovana uprava naprosto nedostatecna, resp. je to jako kdyby nebyla zadna. Vami zverejnene souradnice maji realne i nadale charakter zcela presnych souradnic. I nadale tedy dochazi k porusovani smlouvy mezi Seznamem a Groundspeakem. Docela me zarazi ze ve Vasem teamu odborniku na kterem prodelavate 100 milionu rocne neni nikdo kdo by chapal takhle jednoduche veci.

 

Co me ale vydesilo nejvic je ze i po tom co tu probehlo kese stale jeste chapete jako bezne POI. Kes neni posta nebo benzinova pumpa. Jedna se o vec jejiz umisteni (narozdil od posty nebo pumpy) je tajne.

 

Jeste mate par hodin na to uvest veci do souladu s tim, k cemu jste se smluvne zavazali. Za par hodin prijdou v Seattlu po vikendu do prace a docela jsem zvedav co se bude dit az tohle uvidej. Preji pekny den.

Já teda nevím, kdo tu úpravu dělal, ale u jedné z mých keší byla předtím OBŘÍ odchylka asi 10 metrů a teď po vašem "znepřesnění" je CELÉ DVA METRY!  A ostatní jsou taky pořád přesně na souřadnicích. Tak takhle ne, vážený Sezname.

 

P.S. to si z nás děláte legraci?


  • 2

#370 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 9:01

Tradičky převedeny na PM, u multin a letterboxů uvidím, jak to bude fungovat.


  • 0

#371 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 9:18

Teď jsem ověřil Napajedla a dvě tradičky, které jsem lovil a jejichž polohu znám, to ukazuje prakticky přesně - stačí přijít, rozhlédnout se a najít. Znepřesnit je potřeba minimálně o 40 m, lépe 50 i víc.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#372 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 9:21

Přidám zase něco z médií. Zatím se toho sice chytly jen IT magazíny, ale čekám, kdy s tou bombou přijdou i Novinky.

 

http://www.cnews.cz/...yhledavat-kesky

http://www.chip.cz/n...e-nove-i-kesky/


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#373 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 9:35

Přidám zase něco z médií. Zatím se toho sice chytly jen IT magazíny, ale čekám, kdy s tou bombou přijdou i Novinky.

 

http://www.cnews.cz/...yhledavat-kesky

http://www.chip.cz/n...e-nove-i-kesky/

 

To nemá chybu, hlavně text z cnews ohledně "odchylky v řádu metrů" a pobídka navštěvovat kešky s mobilem.

Nemůžu uvěřit, že by GS skutečně uvolnil svá data k takto přesnému (odchylka v řádu jednotlivých metrů :huh: ) zveřejnění na zcela veřejné a populární mapové stránky. Včetně nešifrovaného hintu, který na vlastních stránkách má vzadu na konci listingu, zde je v hlavičce s nejdůležitějšími údaji, aby nebyl přehlédnut.


Tento příspěvek byl upraven od Entita: 14 září 2015 - 9:36

  • 4

#374 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 9:52

Přidám zase něco z médií. Zatím se toho sice chytly jen IT magazíny, ale čekám, kdy s tou bombou přijdou i Novinky.

 

http://www.cnews.cz/...yhledavat-kesky

http://www.chip.cz/n...e-nove-i-kesky/

 

No, prima :-)

 

Kdo říkal, že to nebude mít takový vliv jako GPSky od Bédy Trávníčka ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#375 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 9:58

Mozna je to hloupost, ale co vytvorit jakousi prikladovou mapu neexistujicich kesi kde by byly uvedeny vsechny nalezitosti jako teren atd. daly by se k tomu pouzit treba kesky jiz archivovane. A paklize by to nekoho zaujalo, mohl by se po prihlaseni dozvedet vice.

Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 14 září 2015 - 10:04

  • 0

#376 Gobik

Gobik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 10:12

A jeste pro pana Fukse:

 

Koukam ze Vase avizovana implementace znepresneni souradnic uz probehla. Akorat znovu ukazala Vasi naprostou neznalost veci. Rozkliknul jsem nahodne vybranych 5 kesi a a odchylky souradnic ktere davate k dispozici od presnych souradnic nikde neprevysily 2 tisiciny uhlove minuty. V praxi to znamena ze Vami zverejnene informace se od skutecnosti lisi treba o 2-3 metry. Za situace kdy presnost beznych GPS je i za dobrych podminek nekde v radu 5-10 m je Vami implementovana uprava naprosto nedostatecna, resp. je to jako kdyby nebyla zadna. Vami zverejnene souradnice maji realne i nadale charakter zcela presnych souradnic. I nadale tedy dochazi k porusovani smlouvy mezi Seznamem a Groundspeakem. Docela me zarazi ze ve Vasem teamu odborniku na kterem prodelavate 100 milionu rocne neni nikdo kdo by chapal takhle jednoduche veci.

 

Paráda, ty máš tu smlouvu mzi GS a Seznamem?

Jak bys jinak věděl o porušování?

Tak ji tady zvěřejni, abychom viděli co vše Seznam porušuje.


  • -7

#377 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 10:21

Paráda, ty máš tu smlouvu mzi GS a Seznamem?

Jak bys jinak věděl o porušování?

Tak ji tady zvěřejni, abychom viděli co vše Seznam porušuje.

Samozrejme smlouvu nemam. Vychazim jen z toho, co z ni v tomto vlakne zverejnil sam pan Fuks. Asi by bylo lepsi si nejprve vlakno procist a seznamit se s veci, pak teprve psat nejake komentare.

 

BTW i kdybych tu smlouvu mel v ruce, tak bych ji samozrejme nezverejnil. Je to smlouva dvou subjektu ktere ji asi sami povazuji za duvernou. Nejsem pan Fuks abych zverejnoval tajne informace, i kdyz bych se k nim nejakym rizenim osudu dostal.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 14 září 2015 - 10:28

  • 2

#378 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 10:27

Paráda, ty máš tu smlouvu mzi GS a Seznamem?
Jak bys jinak věděl o porušování?
Tak ji tady zvěřejni, abychom viděli co vše Seznam porušuje.

Přesná poloha kešek nemá mimo stránky geocaching.com co dělat.

A ještě jsou u toho hinty.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 14 září 2015 - 10:34

  • 1

#379 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 10:39

Tak už i další článek je na mobilmanii v rubrice navigovat


  • 0

#380 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 10:47

Ač jsem většinou v té mlčící většině, tentokrát mi to nedalo a musel jsem se ozvat, protože současná situace je pro mě už opravdu...
Chtěl jsem napsat nepochopitelná, ale to by byla pouze v případě, že by v pozadí nebyly PENÍZE. Protože bez nich to smysl nedává, s nimi dokonalý.
Bez nich by to totiž ukazovalo akorát na dokonalý diletantismus, česky řečeno neschopnost a kdo ví co ještě ze strany mapy.cz. A že by tam bylo až tolik neschopných lidí se mi věřit nechce.
Hlavní na co bych rád poukázal je to, že hra bez registrace na gc.com poněkud pozbývá funkcionality a degraduje se na jakýsi paskvil. Který ve výsledku otráví všechny. Už jen registrace na gc.com ukazuje aspoň jakýsi úmysl, snahu, hru hrát. Bez ní se dotyčný stává náhodným nálezcem, něco jako člověk, který u pokerové herny najde na zemi dvě karty a myslí si, že ho to opravňuje vlézt dovnitř, sednout si ke stolu a hrát. I v tomto připodobnění budou otráveni všichni. Dotyčný si nezahraje (nezná pravidla, není zaregistrován pro hru v této herně/nevložil povinný vklad, má sice karty patřící ke hře, ale již ne akceptovatelné v herně, a vůbec ne u stolu) a hráči jsou pouze rušeni jeho pokusy zapojit se do hry kterou nechápe a kterou se snaží hrát s dvěma donesenými kartami. Má sice stejné karty jako hráči u stolu, sedí u stejného stolu, všichni přišli z venku. Ale všem je nám asi jasné, že tady něco skřípe, i když. Dotyčný odchází otráven a více se nevrací, v horším případě sabotuje běh herny. Hráčí opouští hernu, kde je stále někdo vyrušuje, kazí hru i okolní prostředí. Snad je z toho pochopit, co tím chci říct. Sám jsem se ke geocachingu dostal náhodou, díky bráchovi a nevidím důvod nezprostředkovat tuto hru i ostatním. Ale na druhou stranu nevidím ani důvod ji masivně předhazovat, ve formě paskvilu ničícího funkcionalitu hry, nepoučeným davům.

Na facebook jsem napsal toto:
Píšete na gc.cz že to děláte pro geocaching a ne pro prachy. Tomu sice nevěřím, ale nemám Vám to za zlé. V zásadě. Ale Vaše dosavadní kroky zatím směřují spíš k opaku. Píšete, že z toho nic nemáte. Tak proč to děláte? Protože kačerská komunita z toho v téhle podobě nemá také nic, kromě více problémů. Pokud chce někdo dělat geocaching, má k tomu web geocaching.com. Bez něj tato hra není funkční (logování, trackables). Kdo chce hrát GC má být na gc.com. A pokud je to pro něj tak velká překážka se tam registrovat, tak jak moc to vlastně chce? Proto by měla být i u Vás tato funkcionalita provázána na registraci na gc.com. Protože jinak vidím v podstatě jen samé mínusy. Jak Vy píšete, proděláváte, nebo minimálně nevyděláváte, na tom a těm kdo GC provozují tento krok nic kladného nepřináší (nepřesné zaměření oproti gc mapám, ničení keší a okolí nepoučenými uživateli atd.). Pokud by to byla kombinace přesných informací pro registrované hráče, byla by to super záležitost a tleskal bych Vám. Takhle palec dolů :(


Tento příspěvek byl upraven od MK1977: 14 září 2015 - 11:42

  • 18





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama