Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#341 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 19:52

Přemýšlím, proč zrovna dnes mi čmajzli keš, která tam vydržela na očích 2,5 roku a která mě stála přes 3 tisíce (nepočítám benzín a vlastní práci...). Samozřejmě, že to může být náhoda, ale zvláštní...


  • 0

#342 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 20:02

Chci ze zeptat, jsou vidět i keše pro PM? Zároveň jsem zjistil, že to zobrazování chodí jen v některých oblastech. 

 

Keše PMO vidět nejsou, i to je řešení, jak je na ty mapy.cz nedostat, ale... Ono tady padlo dost myšlenek a je nutno říct, že by to byla fajn funkcionalita (keše na mapy.cz všeobecně), ale prostě jen na přihlášení na GC... vyřešilo by se vše a byl by klid... i ta verze pro nepřihlášené by šla vyřešit, stačilo by zobrazení jen na větší zoom, znepřesnění apod.


  • 2

Taddeo.png


#343 anthAncze

anthAncze

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 20:04

  • Když jsem viděl, že to ukazuje i rozšifrovanej hint, tak jsem udělal, co jsem nechtěl - přepnul keše na PM
  • Pro mapy.cz bych viděl bod s keškama, který by ukazoval nad každou obcí bod (v příslušném zoomu) který by jen říkal počet kešek na katastrálním území/městské části. Byl by click-able s odkazem na geocaching.com

  • 1

#344 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 20:05

Vše je moc složité. Nejlepší je být PM a je to vyřešeno.


  • 0

#345 Gobik

Gobik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 21:02

Diskuze mne zaujala až jsem se musel zaregistrovat. Založil jsem 3 keše a rozhodně se o ně nebojím, ale to je tady asi jedno.

 

Co ale nechápu je ten humbuk s loginem.

 

Já si zobrazil www.geocaching.com bez loginu a dostal jsem v podstatě vše:

- vidím podrobnou mapu se všemi keškami (vyjma tedy PMO)

- kliknu na kešku v mapě a dostanu kompletní detail včetně hintu (je pravda šifrovaný a tak tedy musím kliknout na dešifrivat ;) )

- jediné co tam není je souřadnice, nicméně v mapě je keška zobrazena správně na svém místě = mohu ji dohledat podle mapy, přečíst si hint apod.

 

Nevím, zda jste si to ostatní zkusili...

 

Takže jak už tady někdo psal, připadá mi to jako bouře ve sklenici vody. Někdo nám šáhl na naše hájemství!

A přitom je na GC.com to samé jako na Mapy.cz.....

 

Takže fakt nevím...

 

A pokud chce škodit, tak si přece založí zdarma účet na GC, ne?

 

Každopádně já jsem své tři kešky zakládal proto, aby mi tam chodili lidi, tak mne trochu větší návštěvnost jen potěší. Nemám je samozřejmě u dálnici jako lovci návštěvnosti (tak mi to aspoň připadá, i když je taky někdy po cestě někam ocením) a rozhodně jsem za ně nedal 3000,-, ale max. do 300,- (krabička, notýsek, pokyny a trochu času).

 

Takže tak...

 

Mějte se.


  • 5

#346 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1648 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 21:25

Gobik: mě by zajímalo, jak hledáš kešku v lese, když je tam hint "v kořenech stromu". I když někde na kraji lesa to asi jde.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 13 September 2015 - 21:28

  • 0

#347 Gobik

Gobik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 21:42

Gobik: mě by zajímalo, jak hledáš kešku v lese, když je tam hint "v kořenech stromu". I když někde na kraji lesa to asi jde.

 

No nejde o mě, já mám GC aplikaci ;)

Jde o ty masy mudlů, co se teď díky Mapám.cz vrhnou na ničení keší ;)

 

Ale vážně - pokud by se někdo chtěl vrhnout na ničení, pak to bude asi u snadno dostupných kěší - nejspíš někde ve městě. Škůdce bývá poohodlný. A ve městě mi už mapa na GC.com stačí, abych poznal, kde to je přesně (třeba roh domu) + si zobrazím i bez registrace hint a můžu to jít sebrat, ukrást, vykrást.

 

Takže stále nevidím žádný rozdíl a naopak znepřesněním souřadnic (pokud to tedy bude fungovat jak slibují) to bude na Mapy.cz pro škůdce složitější než přímo na GC.com a jeho mapě.

 

Jinak mně taky jednu krabku ukradli - dal jsem ji na disablovaný stage, což mi napsal až reviewer a když jsem ji po týdnu šel odnést, nebyla tam. Ale beru to spíše jako svou chybu, měl jsem vybrat jiné místo a lepší skrýš ;)

 

A ještě jedna věc (sice trochu off topic), ale připíšu ji.

Když zakládám keš, vždy si říkám, zda dodržuji pravidlo, že by keš měla být na zajímavém místě. Fakt si s tím lámu hlavu, nechci dát kešku jen tak někam. Ale když pak vidím kolik kešek pro kešky je po městech jen tak, není toto větší škodná pro geocaching než Mapy.cz? (Fakt si vždy říkám - nezeptá se mne reviewer, proč jsem ji dal zrovna sem? Ale on se asi nikdy nikoho na toto neptá, že... ;) )


  • 2

#348 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1648 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 21:57

Na stránkách jedné cyklochalupy jsou tipy na výlety po okolí. A u jednoho toho výletu je napsáno: v této lokalitě je i geokeš. Takže by se mi líbilo, kdyby se na mapě kliklo na lokalitu a byly tam názvy kešek. Třeba s odkazy na gc.com. Ale jenom názvy.

Neukazovalo by se to na mapě, ale byl by to jen seznam kešek.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 13 September 2015 - 22:00

  • 0

#349 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 23:14

Dobrý večer.

Jsem zaskočená tím, co čtu. Na web jsem svůj přístup oživila kvůli tomu, že keš, kterou jsem dnes měla v plánu lovit a ještě včera večer jako BM člen otevřela a řešila, byla dnes (koukám, že už včera, píšu po půlnoci...) náhle nezobrazitelná.

Jsem z toho smutná. Ownery chápu. Ale pro hru, pro poctivého BM hráče, je to nepříjemná rána. Spousta pěkných keší srdcařů zmizne z mapy.

 

Osobně vidím největší zádrhel ve ztrátovosti TB. Vím, že byla značná už dlouho, ale zrovna dnes jsem plánovala nový GC vypustit (do keše, která během dne skočila do PMO) a po přečtení důvodů k tomu to už rozhodně neudělám. Mám připravenu hromádku nových GC a jsem z toho smutná moc, do šuplíku jsem je nepořizovala a soukromá kolekce mě nijak neunáší, stačí mi jeden coin jako počitadlo, bohatě.  Ale k čemu, když i při současném systému se ztrácelo, to vkládat teď, kdy část hráčů ani NEBUDE MÍT MOŽNOST TB zalogovat?  Prostě něco najde, bez účtu na GC s tím nebude moci nic? Automaticky si hezkou věc nechá, nebo ji možná přenese jinam, nezaloguje nikde a tím velmi zvýší šanci, že to ztratí hned další nálezce, který si s logováním nesprávně uloženého předmětu třeba jen nebude tak úplně vědět rady?  Pokud bude opravdu možnost lovit jen z údajů vyčtených na mapy.cz a bez nutnosti mít účet na gc.com, je to pro trackables asi konečná. Mluvím teď hlavně jako owner. V systému, kde může cache hledat člověk, který nemá přístup k registrování cestovatelů, je opravdu vysílat nebudu. :(


  • 5

#350 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 13 September 2015 - 23:38

Mne se ten napad celkem i libi. Ale myslim si, ze pokud to nebude navazane na gc ucet, tak kes z dat na mapy.cz nesmi jit najit. A jak se to konkretne provede? Osobne se mi libi myslenka, ze od urciteho zoomu se kese prestanou objevovat.
A jelikoz si myslim, ze seznamu jde predevsim o informace v listingach, ktere muzou byt pro mudly zajimave, tak bych zobrazeni delal pres vrstvu. Nikoli vyhledavanim pres klicove slova.

Ale berte to jen jako dalsi nazor do pranice :)
  • 3

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#351 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1648 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 0:03

A jelikoz si myslim, ze seznamu jde predevsim o informace v listingach, ktere muzou byt pro mudly zajimave


Informovat o zajímavých místech pomocí listingů kešek, to bych chápal. I když jsou i jiné způsoby, jak ty informace zobrazit.
  • 0

#352 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:08

Takže jsem provedl snad už poslední úpravu textu návrhů. Nic nového už asi stejně nevymyslíme. Omlouvám se těm, kteří své připomínky v návrzích nenajdou. Cílem nebylo sepsat úplně všechny nápady, ale soustředit se na to nejpodstatnější. Zároveň jsem musel najít střední cestu, např. mezi těmi, kteří chtějí zcela přesné souřadnice na Mapy.cz a těmi, kteří požadují znepřesnění v řádu stovek metrů. Nezahrnul jsem ani návrhy, které směřovaly k vývoji skutečné, plně funkční geocachingové mapy pro registrované hráče. Většina geokomunity by to jistě uvítala, je třeba si však uvědomit, že to představuje technicky i právně daleko náročnější projekt než relativně prosté zobrazení bodů získaných exportem z geocaching.com. Pokud by se společnosti Seznam.cz a GS k takovému kroku odhodlaly, rádi s nimi budeme spolupracovat na návrhu řešení.


  • 4

#353 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:12

Ahoj. sleduji toto vlákno od včera. Mohl by mi prosím někdo napovědět jak ty keše zobrazím na mapách mapy.cz? Nějak se mi to nedaří.


  • 0

#354 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:18

Jednoduse, staci do vyhledavani v mape zadat treba "nadrazi ruzyne" nebo "kes".


  • 0

#355 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:19

Já musím trvat na zobrazování jakýchkoliv informací o keších pouze pro registrované na gc.com. Do té doby budou všechny mé keše PM only.


  • 0

#356 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:23

Díky Blexa. Já jsem hledal kešky. No a ono stačí dát jen keš. :D

dík


  • 0

#357 Gobik

Gobik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:25

Já musím trvat na zobrazování jakýchkoliv informací o keších pouze pro registrované na gc.com. Do té doby budou všechny mé keše PM only.

 

A že je to bez hesla v mapě na stránce geocaching.com Ti nevadí? Z ikonky se pak dostaneš na listing, kde je pro kohokoliv i Hint.

 

Prostě já v tom pořád nevidím rozdíl, registrovaný může více méně navíc jen logovat nálezy (a samozřejmě vidí přené souřadnice v detailu).

 

Jediné, co souhlasím, je skrytí toho Hintu na Mapy.cz, asi je to opravdu příliš moc návodné pro neznalé ....


  • 0

#358 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:38

Jenže je obrovský rozdíl mezi tím, když se jedinec dostane na stránky gc.com a tam začne šťourat v mapě, nebo když se všechny keše naservírují mudlům přímo pod nos. Doufam, že celý nesmysl časem zajde na úbytě, protože kačerům nebude k ničemu a mudlům po implementaci zkreslení taky. 


  • 5

#359 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 7:41

Do té doby budou všechny mé keše PM only.

A nestačilo by dát do PM jen tradičky? Náhodný uživatel mapy.cz se s ničím luštit nebude, takže u ostatních je to z tohoto důvodu zbytečné. A BM takto přijdou o spoustu keší. U tradiček si se souřadnicemi poradí jinak.


  • 2

#360 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2345 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2015 - 8:00

A nestačilo by dát do PM jen tradičky? Náhodný uživatel mapy.cz se s ničím luštit nebude, takže u ostatních je to z tohoto důvodu zbytečné. A BM takto přijdou o spoustu keší. U tradiček si se souřadnicemi poradí jinak.

Nestacilo. Spousta kesi jinych nez tradicky maji na uvodkach stage, nekdy dokonce i finalku (ale to je vyjimecne). Navic casto owner nestoji ani o to, aby verejnost vedela ze vubec ma nekde v okoli kes, i kdyz na prvni pohled presne nevi kde.

 

Nesnazte se vymejslet novoty, zrovna tohle je davno vymyslene. Souradnice jsou tajne a je to tak spravne. GS si tohoto je vedom a za tajne je tez povazuje a snazi se je smluvne ochranit pred zneuzitim. Ze nekteri owneri nemaji se zverejnenim souradnic svych kesi problem je ciste jejch osobni vec, pokud chcete tak si je vylepte na hlavnim nadrazi. Nebo je napiste otevrenou reci do listingu. Ale to co je oficialne uvedene v zahlavi kese jako uvodni souradnice je a musi byt neverejne. To berte jako fakt (i GS to tak chape) a ne jako namet k diskuzi.

 

Ja osobne mam jen mysterky, zadna z mych kesi na uvodkach nema vubec nic, presto jejich zverejneni na mapy.cz povazuji za nevhodne a u ctyrech z peti uvazuji tez o prevedeni na PM only. Jen jedna je takoveho charakteru ze ji zverejneni nemuze nijak ohrozit.


  • 5





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka