Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#301 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 7:59

Keše jsou vidět na přesných souřadnicích a tím přístupné široké veřejnosti, která ma maximálně povrchní vědomost o gc, takže se budou ztrácet předměty pro výměnu ne-li celé kešky     - pro ownery a kačery špatné, seznam a gs vydělají

 

Keše nejsou vidět na svých souřadnicích protože jsou posunuté souřadnice takže rozhrabané lesy, rozebrané zídky několikanásobně více než dnes -   špatné pro všechny

 

Sice zde spousta lidí "kamenuje" seznam.cz ale problém je u GS. Kromě ownerů a kačerů všem ostatním zainteresovaným jde jen o zisk. Když GS prodává práci ownerů byli by lidé z firem které je dokáží zužitkovat sami proti sobě kdyby to nedělali. Owneři poskytují data dobrovolně. Jediná cesta je odejít od GS z webu gc.com a své krabičky registrovat na opencaching.cz, pokud by toho bylo schopno více ownerů a zmizlo dost keší z gc.com tak tehdy by se začalo něco řešit, do té doby to bude jen povídání si zde na fóru, které vyslechnou jen Ti které bude zajímat.

Tímto bych chtěl poděkovat panu Fuksovi že se snaží zajímat co nás trápí i když nevěřím že to k něčemu bude, protože subjektu jako je seznam.cz jde v první řadě o zisky.


  • 4
Xperia TIPO,oregon 450

#302 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 8:10

Dotazník. Zkuste vyplnit.
https://www.survio.c...U6A5P2O6S7G4N9I


Ale nesouhlasem se zveřejněním kešky na seznam.cz popíráš to, cos odsouhlasil v TOU, bohužel.
Nicmeně nápad s dotazníkem se mi v tomto případě moc líbí, kdyby byl udělaný komplexneji k téhle záležitosti, možná by byl pouzitelnejsi k vyjádření našeho názoru na kesky na Mapách.cz

Za mě tedy:
1) Informovat ownery ze strany Groundspeaku o tom, že se jejich keše budou zobrazovat na mapy.cz a dát jim možnost toto zobrazení zakázat
2) v žádném případě nezobrazovat hint, ani zašifrovaný
3) Souřadnice vůbec nezobrazovat (nevypisovat), na mapě buď ukázat keš pouze při velkém oddálení, nebo souřadnice tradiček znepřesnit minimálně o 80m, zobrazit upozornění, že byly takto znepřesněny (aby na jejich základě lidi nelezli kam nemají)
4) zobrazovat při rozkliknutí keše vždy napřed stručný výtah z pravidel
5) další informace o keši zobrazovat pouze natolik, aby neumožňovaly odlov bez rozkliknutí listingu na GC.com. Např. zobrazit pouze to, co se zobrazuje při rozkliknutí keše v "bublině" na mapách GC.com.

Pokud půjde od Kulhala na GS nějaký návrh, mely by tam byt hlavně takové požadavky, které budou reálné a i v zajmu GS, jinak to těžko budou řešit...
Ad1) to je asi nereálné, těžko to budou takto individualizovat, když mají v TOU vseobecny souhlas s publikováním a stojí na tom jejich byznys.
Ad2) souhlas, nebo až po přihlášeni na GC, to by asi technicky bylo řešitelné ze strany Seznamu, ne?
Ad3) spis se mi líbí ta varianta J.K.M - zveřejňovat přesně souřadnice po přihlášeni, jinak zobrazit jen do určitého přiblížení a dost. Podle mne si informaci o tom, ze je keska někde jinde, přečte minimum lidi - vždyť upozorněni v listingu leckdy necteme ani my ;-)
Ad4) určitě, a hlavně ne formou odkazu na pravidla, ale natvrdo

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 13 září 2015 - 8:18

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#303 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 8:27

Já se divím, že v tomhle směru nefunguje nějaký opencaching, mít ty IT schopnosti, tak do toho jdu hned, mi neříkejte, že by se to z dobrovolných příspěvků, nějaké té reklamy na stránkách neuživilo, tenhle byznys o ničem už mě nebaví. Já a další se u správy keší mohu utlouct pouze za své prostředky a mám za to akorát klacky pod nohy od těhle byznysmenů. Ještě že si člověk aspoň přečte nějaký ten hezký log od "hardcore" kačerů.
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#304 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 8:45

Rád bych vyzdvihl jednu věc, hlavní důvod (nebo jeden z hlavních) proč se to dělá a čím se argumentuje je propagace geocachingu. Ale pokud vím a dobře si pamatuji nějaké statistiky, je Česká republika na špičce v počtu keší ale i aktivních kačerů. Tuším že to bylo počítáno na obyvatele nebo rozlohu.

Takže znovu opakuji a myslím, že většina souhlasí, propagaci nepotřebujeme. A pokud ano, tak nejlepší propagace je mezi kamarády, kterým mohu hned vysvětlit o co jde apod.

Tzn. kešky na mapy.cz není špatná věc, ale jen pro přihlášené kačery. Pak to bude opravdu dobrá věc pro plánování.


  • 7

#305 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:01

Přesně tak, propagace geocachingu je to poslední co tu někdo chce. A nespraví to ani nějaký přídavek pravidel do stávajícího paskvilu, nepřesné souřadnice jsou taky k ničemu při plánování atd atd.

Mimochodem před časem jsem byl v kontaktu s vlastníkem opencaching.cz,psal že na to nemá čas, ale jinak se pomoci nebo nějaké domluvě vůbec nebránil.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 13 září 2015 - 9:02

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#306 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:03

"..kešky na mapy.cz není špatná věc, ale jen pro přihlášené kačery. Pak to bude opravdu dobrá věc pro plánování."
____

Ano, pokud skuzecne Seznam chce pomoci geocachingu, meli by zavest zobrazovani PLNYCH DETAILU kesi, ale az PO PRIHLASENI na gc.com (tj. vyhradne kacerum). Pote by by to nekterym mohlo pomoci.

Za soucasneho stavu je to pomerne nestastna zalezitost, protoze kdyz se o umisteni (tim hure znepresnene souradnice a jeste hure, v kombinaci s napovedou) kesi dovi siroka verejnost bez znalosti pravidel.. Muze (uznavam, ne neutne musi) vzniknout cela rada problemu, o kterych uz tu byla napsana spousta prispevku..

Skutecne, pro nas - kacery - by byla nejprijatelnejsi moznost zobrazovat udaje o kesich pouze prihlasenym uzivatelum (na gc.com).
A jeste jeden podstatny detail zde vidim, a to logovani. Za soucasneho stavu vezmu mobil, najdu kes (v ni - teoreticky - pekny obsah, nejake to CWC, trackable..) a co dal? Nasel jsem poklad, je to moje odmena. Takze si beru, co se mi libi a jdu dal.
"Vice informaci na odkaze na listing)", ale kdo je bude cist? Takze vykradene kese z nevedomisti, nezalogovane - takze onoho "hledace-Mapaka" ani neni mozne kontaktovat a vysvetlit (slusne) jak se veci maji....
  • 1

#307 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:05

Ale nesouhlasem se zveřejněním kešky na seznam.cz popíráš to, cos odsouhlasil v TOU, bohužel.
Nicmeně nápad s dotazníkem se mi v tomto případě moc líbí, kdyby byl udělaný komplexneji k téhle záležitosti, možná by byl pouzitelnejsi k vyjádření našeho názoru na kesky na Mapách.cz
 

Souhlasím s tebou. Dotazník byl dělán opravdu jen tak na rychlo. Kdyby se toho někdo chopil a vytvořil by něco použitelnějšího, tak sem s ním.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#308 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:08

Sepsal jsem první verzi návrhů. Další připomínky jsou vítány. Jdu ven a další úpravy udělám večer. :)


  • 4

#309 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:14

Souhlasím s tím, že pokud by mapy.cz byl jeden z možných podkladů do mapy na gc.com bylo by to asi nejideálnější řešení (nehledě na to, že tohoto už nějakým způsobem docílit jde)


  • 1

#310 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:19

Sepsal jsem první verzi návrhů. Další připomínky jsou vítány. Jdu ven a další úpravy udělám večer. :)

 

 

Díky kulhale. Jen připomínka k tomuto bodu.

 

Přidat do popisu odkaz na daný listing na geocaching.com

 

To už tam, pokud oba myslíme to samé, je.

 

viz. Další informace na www.geocaching.com

 

 

 

Informace o poloze je pouze přibližná.

CZ) Keš se nachází poblíž cesty spojující Rozdělov s Engertem v lese, na křižovatce dvou cest. Terén v okolí keše je přehledný, dobře dostupný v kterékoliv roční době.Při hledání keše prosím sledujte okolí, velký výskyt mudlů s pejsky. EN) The cache is located besides a forest path connecting Rozdělova and Engerth, two districts on NW outskirts of the city of Kladno. The terrain is easy, year-round accessible but beware of passing muggles walking their dogs.
Kód: GC5J866 Založeno: 25.12.2014 Autor: Mysulka9 Obtížnost: 2 Terén: 1.5 Velikost: Small Stav: aktivní (25.8.2015) Nápověda: Cestu znám, jen já ......... I know the way , just me .........

  • 0

#311 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:23

Píšu z mobilu, takže stručně:
Ohledně nepřesných souřadnic mě napadlo toto: Když si dáte na mapy.cz zobrazit nějakou oblast, např. Praha 1, tak se zobrazí jako vybarvený polygon. Co toho využít pro zobrazení keší? Jako střed zvolit náhodně posunuté souřadnice keše a pak kolem něj vykreslit dostatečně velký kruh. Neboli: keš se nachází někde v této oblasti, ale konkrétní místo není známo. A asi bych vyhodil hint, aby to nesvádělo k BF.
Ještě k tomu náhodnému posunu: asi by musel být pro každou keš neměnný, aby se to po refreshi neměnilo, jinak by se to dalo využít pro zpřesnění polohy.

Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 13 září 2015 - 9:26

  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#312 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:31

Takže, pokud shrneme pohled většiny zde diskutujících:
1, co je nové, to je špatné
2, o čem dopředu nevěděl, to je špatné
3, k čemu nedal souhlas, tedy spíše neví že nedal souhlas, to je špatné
4, pokud ví, jak se něco dá udělat, není potřeba paralelní způsob (mimochodem, není ten skript o kterém zde bylo psáno tak trochu nelegální?)
5, myslí si, že ČAGeo je parta lidí, co nic nedělá
6, jak se mu něco nelíbí, volá po ČAGeo (která pak dělá to co po ni chtějí takoví kačeři, aniž by se zajímala o názory všech českých kačerů)
7, je poslední kačer ze staré gardy, ať se zaregistroval v roce 2005, 2010 nebo 2015 - všichni (či většina těch) kteří na geocaching narazili později jsou zakladatelé keší o ničem a potencionální zloději
8, zakládá keše pro Anču, Barču, C a Darču - ne pro někoho, kdo o geocachingu poprvé slyšel včera, jelikož o něm jako každý začátečník (kterým nikdy nebyl) nic neví.
9, své keše bere jako rukojmí
10, má za to, že cedulka na dveřích "nepáčit, klíč je pod rohožkou" (či tlačítko "pro zobrazení souřadnic je nutné přihlášení na gc.com") odradí zloděje
A jak to tedy vypadá nyní? Souřadnice keší jsou znepřesněny - ukazují tedy na místo, kde keše vůbec nejsou. Podle map se tedy v tuto chvíli nedá nic plánovat. Pokud chceme zjistit souřadnice keše, musíme stejně rozkliknout listing na gc.com. Jinými slovy? Je to teď úplně k ničemu.
A pak prý, jak tu bylo psáno, že Seznam kašle na feedback. Kéž by!


  • -6

#313 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 13 září 2015 - 9:48

Já se divím, že v tomhle směru nefunguje nějaký opencaching, mít ty IT schopnosti, tak do toho jdu hned, mi neříkejte, že by se to z dobrovolných příspěvků, nějaké té reklamy na stránkách neuživilo, tenhle byznys o ničem už mě nebaví. Já a další se u správy keší mohu utlouct pouze za své prostředky a mám za to akorát klacky pod nohy od těhle byznysmenů. Ještě že si člověk aspoň přečte nějaký ten hezký log od "hardcore" kačerů.

 

Přechod na nějaký nový server je pro většinu hráčů nepřijatelný, dokud geocaching.com bude fungovat. Hráči by museli opustit vše co si tu za ty roky vybudovali a kdo z nás to udělá? A hlavně proč by to dělal? Je totiž spousta důvodů zůstat zde a velmi málo důvodů přejít jinam  ;)

Třeba opencaching tu fungoval několik let a za tu dobu se našla hromada nespokojenců s vývojem geocaching.com, kteří na opencaching z různých důvodů přecházeli, a to vždy velmi hlasitě, ale pokud je mi známo, tak snad nikdo z těchto nespokojených nedokázal geocaching.com úplně opustit, i když Groundspeaku nemohli přijít na jméno. Proč asi?  :)

 

Takže návrhy na přechod někam jinam se nevyřeší vůbec nic. 

 

 

Mě se docela zamlouvá Kulhalův návrh vypnout zobrazování keší v největších přiblíženích mapy. V kombinaci s nepřesnými souřadnicemi a nezobrazováním hintu by to mohl být dobrý způsob ochrany keší, po kterém tu voláte.


Tento příspěvek byl upraven od Chasseur.cz: 13 září 2015 - 9:49

  • 4

#314 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 9:49

...

A jak to tedy vypadá nyní? Souřadnice keší jsou znepřesněny - ukazují tedy na místo, kde keše vůbec nejsou. Podle map se tedy v tuto chvíli nedá nic plánovat. Pokud chceme zjistit souřadnice keše, musíme stejně rozkliknout listing na gc.com. Jinými slovy? Je to teď úplně k ničemu.
A pak prý, jak tu bylo psáno, že Seznam kašle na feedback. Kéž by!

Nejsou znepřesněny. Posun o jednoty metrů je méně než chyba průměrné GPS v mobilu.

Plánovat se dá, na to stačí odchylka 100 metrů, nepotřebuju body na centimetry.

...a zbytek...je dost demagogický, to ani nebudu komentovat


  • 3

#315 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 10:47

Technicky - keše pro přihlášené kačery - to znamená, že by Seznam musel číst cookies, uložené stránkami Groundspeaku. Což se mi nezdá být nejlepší. Asi by to šlo i jinak, ale stejně by to znamenalo, že by nějak s GS musel komunikovat, a to vždy, nebo by se musel člověk i na stránkách Seznamu přihlašovat ke GS.

Jednodušší by mi připadalo, použít oficiálně mapy ze Seznamu jako podkladové pro Groundspeak. Jejich API by to umožňovalo, s Mapáckým API si můžete udělat mapy jak chcete. Jde jen o licenci. Ono to jde, přes opičí skripty, ale teď mi zrovna ta cyklomapa z nabídky zmizela.


  • 0

#316 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 10:59

mpiku, to by určitě jednodušší a lepší bylo, ale implementací Map do GS mapy by se zásadně vylepšil komfort stávajících uživatelů, což očividně není prioritou GS, na rozdíl od povolení zobrazit keše na Seznamu, kde se dá očekávat, že se plno nových lidí "chytí" :mellow:


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 13 září 2015 - 11:00

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#317 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 11:24

Jak tak koukám kulhale tak ani tohle Přidat do popisu odkaz na základní pravidla geocachingu nebude nutné. Tento bod byl již přislíben.

 

 

Hezkou sobotu všem,

 

bavil jsem se s kolegy, jaké úpravy bychom mohli provést, aby bylo spokojeno i "hardcore" jádro kačerů. S čím určitě počítáme:

 

1) doplnění odkazu na pravidla hry do každého detailu kešky, event. přímé vložení nejdůležitějších pasáží z pravidel jak se chovat, jak měnit apod.

 

2) úprava vyhledávání, aby se kešky zobrazily jen v momentě, kdy dotaz obsahuje kw "keš" nebo "geocaching" - dnes se občas při zadání dotazu bez diakritiky, který se shoduje s názvem kešky, zobrazí také - viz. http://mapy.cz/s/lfz9, po úpravě bude výsledek jako při dotazu s diakritikou http://mapy.cz/s/lfzw

 

O čem se budeme určitě bavit a hledat řešení:

 

3) Posunutí / zanoření hintu v detailu, aby byl dostupný až v momentě, kdy jej chci skutečně vidět (o úplném zrušení neuvažujeme, protože hinty nám provozovatel přímo poskytuje a také na jeho stránkách dostupné bez loginu - např. zde, jako nepřihlášený mám skutečně k hintu volný přístup.

 

4) Přesná vs. nepřesná poloha souřadnic - vnímáme jako téma k diskuzi, jen tady zatím nemáme moc manévrovacího prostoru, protože smlouva s provozovatelem nám znepřesnění přímo ukládá. Určitě však není zájmem ani jedné strany, aby bylo okolí kešek zbytečně ničeno.

 

Příjemný víkend všem.

 

Martin Fuks

Produktový manažer Mapy.cz

 

E-mail: Martin.Fuks@firma.seznam.cz

Twitter: @FuksMartin


  • 0

#318 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 12:37

Kulhal:

1) znepřesnění o 20m mi připadá málo, to je běžný okruh hledání při sečtení chyb, způsobených ownerovou a kačerovou navigací. Ideální by mi přišlo 100m, tam už keš není tak jednoduché dohledat a pro plánování výletu to naprosto stačí. Když jedu někam na kole, zajíždím ke keším mimo trasu obvykle tak do 300m, dál jen u nějakých specialit. Ostatně, ke stažení keší pak stejně musíš na GC.com, kde vidíš souřdnice přesně. Jako minimum bych viděla 50m.

2) Odkaz na pravidla podle mě nestačí, navrhovala bych "bublinu", která se otevře vždycky při prvním kliknutí na keš. Ideálně tak, aby se odklikávala až dole pod textem a bez toho se nedalo jít dál - něco jako licenční ujednání při instalaci programů. Odkaz si rozklikne málokdo.

3) Všechny návrhy a připomínky, které komunita pošle Seznamu, by podle mě bylo potřeba zaslat na vědomí i Groundspeaku, který jediný je může vymáhat.

4) Newslwtter je jeden a ten sám pro celý svět, a přitom ne všichni ho odebírají. Považovala bych za vhodnější, pokud je to technicky možné, poslat zprávu všem ownerům s kešemi na území ČR a nebo všem registrovaným hráčům s HC na území ČR.

 

Moc díky, že ses toho ujal!


  • 0

#319 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 12:52

Dotazník mohu udělat, ale jestli tohle vlákno nedostane moderátora, tak je to na nic a zítra si Fuksa bude mnout ruce, jak jsme neschopní a že nepanuje jasný názor.

 

Návrhy na zpřesnění - šmarjá panno pro koho, k čemu bordel na mapě? 100 m rozptyl? Jste se zbláznili nebo co, že sypete odpadky na mapu.

 

Ostatně řešení je JEDNO JEDINÉ - zanést Mapy.cz DO FILTRU geocaching.com/map. To jsem sám, kdo to vidí takhle? Jeden jediný požadavek, ostatní jsou pindy a prostě samostatně na mapách je to kravina. Ale furt se tu budou řešit kraviny posunu. Ach jo.


Tento příspěvek byl upraven od worksheet: 13 září 2015 - 12:54

  • -3

#320 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 13:55

Dotazník mohu udělat, ale jestli tohle vlákno nedostane moderátora, tak je to na nic a zítra si Fuksa bude mnout ruce, jak jsme neschopní a že nepanuje jasný názor.

Návrhy na zpřesnění - šmarjá panno pro koho, k čemu bordel na mapě? 100 m rozptyl? Jste se zbláznili nebo co, že sypete odpadky na mapu.

Ostatně řešení je JEDNO JEDINÉ - zanést Mapy.cz DO FILTRU geocaching.com/map. To jsem sám, kdo to vidí takhle? Jeden jediný požadavek, ostatní jsou pindy a prostě samostatně na mapách je to kravina. Ale furt se tu budou řešit kraviny posunu. Ach jo.


Nevím, jak p. Fuksa, ale p. Fuks si ruce mnout určitě nebude, protože celou dobu tady nechce nic jiného, než vyřešit situaci ke spokojenosti co největšího počtu hráčů.

Co mě ale na téhle diskuzi baví, a tomu postřehu se nemohu ubránit, jsou názory, že cokoliv se má zobrazit na Mapy.cz, je špatně, jsme to největší zlo, které mohlo geocaching potkat, a jde nám jen o prachy.

Fakta: Mapy.cz je zřejmě jediný projekt Seznamu, který je každý rok vysoce prodělečný. Stojí desítky až stovky milionů korun, ať na mzdách vývojářů, kartografů, hardware, focení leteckých snímků, Panoram, atd. atd.
Zároveň si ověřte, že na Mapách nenajdete defacto žádnou reklamu, banner, nic, co by zpět přímo vydělalo náklady, které Mapy stojí. Kešky jsme navíc přidali pouze jako další ze stovek dalších POI, a budou dostupné jen při vyhledání výrazu kešky apod., rozhodně s touto databází nepočítáme v ŽÁDNÉM komerčním projektu. Nevyděláme na tom ani korunu. Přesto stále dokola čtu, jak je nefér, abychom zobrazovali kešky, které někdo pracně založil, stará se o ně, což teď samozřejmě nijak nezpochybňuji.

Nerozumím pak ale tomu, proč ti samí lidé tady zcela bez skrupulí hlásí - Sezname, dej nám svůj mapový podklad, který Tě stojí desítky milionů, na GC.com, my Ti sice nechceme dát vůbec nic, ale takhle to bude naprosto v pořádku.

A pak že funny diskuze se vedou jen v komentářích na Novinky.cz :)
  • 6





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama