Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#321 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 14:08

Dotazník mohu udělat, ale jestli tohle vlákno nedostane moderátora, tak je to na nic a zítra si Fuksa bude mnout ruce, jak jsme neschopní a že nepanuje jasný názor.

 

 

 

Worksheete.Tohle vlákno a celé fórum má moderátory. Co mají v tomto vláknu konkrétně podle tebe moderovat?

 

A naposled. Chovejme se k sobě slušně. Za napsání pan před příjmením nic nedáš. Z tvých příspěvků čiší docela arogance. A na to opravdu na tomto fóru nejsem myslím si jen já zvědavej.


  • 3

#322 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 14:44

 tak tohle dobře vystihuje obavy "hardcore" kačerů

 

Přiložené miniatury

  • mapykes.png

  • 5

#323 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 14:52

Ostatně řešení je JEDNO JEDINÉ - zanést Mapy.cz DO FILTRU geocaching.com/map. To jsem sám, kdo to vidí takhle? Jeden jediný požadavek, ostatní jsou pindy a prostě samostatně na mapách je to kravina. Ale furt se tu budou řešit kraviny posunu. Ach jo.

Vážený a milý kolego, to máš sice pravdu, že by to bylo příjemné, ale je to v tuto chvíli dost OT. To nám totiž momentálně nikdo nenabízí. Neřešíme tady otázku, co by měl dělat, respektive jak svoje mapy upravit Zeměplk, alebrž jaké návrhy dát Seznamu ohledně úpravy jeho mapového serveru, když už se teda jednou rozhodl tam ty keše dát, a my mu to nemůžem zakázat. A to, na čem nám záleží, není, zda si zaneřádí nebo nezaneřádí mapu posunutejnem kešema, ale to, aby se ty keše nikdo nemohl pouze podle jeho informací a bez navštívení serveru GC.com pokoušet lovit. Což posun o 50 - 100m jakž takž splňuje, a přitom ještě stačí při plánování výletu, aby si člověk všiml, že tam někde nějaká keš poblíž bude. O což zřejmě ase jde Seznamu. Proč si Seznam vůbec zaneřáďuje mapu keškama, když mu to podle slov pana Fuchse nepřinese žádné výhody, to taky nevím, ale je to čistě jejich problém, nakolik tím nebudou působit škody hře.

Takže už, prosím tě, přestaň furt jako kolovrátek vopakovat něco, co všichni vědí, ale ke konstruktivnímu řešení problémů, o kterých je řeč, to nijak nepomůže. A nebo to aspoň vopakuj slušně a bez urážek, když už máš to vnitřní puzení :D!


  • 4

#324 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 14:55

Nevím, jak p. Fuksa, ale p. Fuks si ruce mnout určitě nebude, protože celou dobu tady nechce nic jiného, než vyřešit situaci ke spokojenosti co největšího počtu hráčů.

Co mě ale na téhle diskuzi baví, a tomu postřehu se nemohu ubránit, jsou názory, že cokoliv se má zobrazit na Mapy.cz, je špatně, jsme to největší zlo, které mohlo geocaching potkat, a jde nám jen o prachy.

Fakta: Mapy.cz je zřejmě jediný projekt Seznamu, který je každý rok vysoce prodělečný. Stojí desítky až stovky milionů korun, ať na mzdách vývojářů, kartografů, hardware, focení leteckých snímků, Panoram, atd. atd.
Zároveň si ověřte, že na Mapách nenajdete defacto žádnou reklamu, banner, nic, co by zpět přímo vydělalo náklady, které Mapy stojí. Kešky jsme navíc přidali pouze jako další ze stovek dalších POI, a budou dostupné jen při vyhledání výrazu kešky apod., rozhodně s touto databází nepočítáme v ŽÁDNÉM komerčním projektu. Nevyděláme na tom ani korunu. Přesto stále dokola čtu, jak je nefér, abychom zobrazovali kešky, které někdo pracně založil, stará se o ně, což teď samozřejmě nijak nezpochybňuji.

Nerozumím pak ale tomu, proč ti samí lidé tady zcela bez skrupulí hlásí - Sezname, dej nám svůj mapový podklad, který Tě stojí desítky milionů, na GC.com, my Ti sice nechceme dát vůbec nic, ale takhle to bude naprosto v pořádku.

A pak že funny diskuze se vedou jen v komentářích na Novinky.cz :)

Pardon, omlouvám se za opravdu nechtěné prznění jména. Já jsem tu už s diskusí skončil, za mě jediné řešení jsou mapy ve filtru geocaching.com/map. Nějaké znepřesňování je bez pardonů kravina a divím se, že Seznam sám chce nějaké ikony šejdrem zobrazovat, když i kačerům je to totálně na jednu věc. Zbytek je bezpředmětný a i když to tu má moderátora, každý si mele svou (včetně mě :-)) Tím je to pro mě uzavřené a s výsledky si pak naložím po svém. Vám pak náleží alespoň palec nahoru za odvahu, zbytek prokáží skutky.


  • 0

#325 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 14:57

Kulhal: Jo, a ještě, jak na to znova teď koukám - já bych z těch návrhů pro Groundspeak nevypouštěla ten požadavek na možnost ownera zakázat zobrazování svojí keše na mapy.cz - např. zaškrtnutím okýnka při editaci listingu. Je mi jasný, že to na 99,9% neprojde, ale stejně bych jim to navrhla, ať o tom přání vědí. Myslím, že kdyby tahle možnost byla, spoustu tady řešených problémů by automaticky odpadlo.


  • 0

#326 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 15:05

Tomu posunutí kešek o 100 metrů apod. bych se radši vyhnul. Když to aplikujeme plošně, pak skutečně na řadě míst budou balonky zasahovat na soukromé pozemky, do silnic, kolejí apod.
Ze všech návrhů se mně osobně líbil nejvíc zatím ten, že by výsledek po zahledání nebyla jen bodovka, ale kruhový polygon. Pak může být poloha posunutá o 10-20 metrů oproti reálu, kolem sebe mít polygon o průměru 40 metrů, a to by dávalo dostatečnou informaci, že "tady někde je keška, jestli chceš přesnou polohu, máš ji na gc.com".
Jen uvidíme zítra, co na to kolegové, zároveň to není technicky řešitelné na "lusknutí prstem", nějaký čas by to zabralo.
  • 9

#327 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 15:08

Jacko, ale co když neřeším, jak to seznamu zakázat, ale to, jak z toho mít největší prospěch? Třeba já bych na jejich stránkách ty keše strašně rád využíval, a k tomu potřebuju přesné souřadnice (tj. úprava smlouvy mezi GS a Seznamem, ideálně přes to Live API a autentizaci). Pokud tam mají být znepřesněné souřadnice o několik desítek metrů, pak to panu Fuksovi doporučuju odpískat úplně, protože to nebude používat vůbec nikdo.

 

Co se týká okamžitých změn, tak jsem pro vytvoření fleku - "tady někde je keš, chcete-li vědět více, podívejte se na coord.info/GCxxxxx" bez jakýchkoli dalších informací - tj. bez terénu, obtížnosti, hintu, upozornění, pravidel atd. Ten flek může mít průměr 100 metrů - a měly by to být jen tradičky. Ne, že by mi vadilo zveřejnění údajů u mých keší (jako větší riziko mi přijde začátek letních prázdnin), ale v geocachingu se prostě informace o keších mudlům nesdělují...

 

 

EDIT: Koukám, že než jsem to napsal, přistálo tady obdobné řešení.


Tento příspěvek byl upraven od Joe Tramp: 13 září 2015 - 15:14

  • 1

#328 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 15:21

tak tohle dobře vystihuje obavy "hardcore" kačerů


No jeste to tak! Aby si mudlove "prilezitostne nasli krabicku", no fuj!
  • -2

#329 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 15:24

Tomu posunutí kešek o 100 metrů apod. bych se radši vyhnul. Když to aplikujeme plošně, pak skutečně na řadě míst budou balonky zasahovat na soukromé pozemky, do silnic, kolejí apod.
Ze všech návrhů se mně osobně líbil nejvíc zatím ten, že by výsledek po zahledání nebyla jen bodovka, ale kruhový polygon. Pak může být poloha posunutá o 10-20 metrů oproti reálu, kolem sebe mít polygon o průměru 40 metrů, a to by dávalo dostatečnou informaci, že "tady někde je keška, jestli chceš přesnou polohu, máš ji na gc.com".
Jen uvidíme zítra, co na to kolegové, zároveň to není technicky řešitelné na "lusknutí prstem", nějaký čas by to zabralo.

Však vás nikdo nehoní, ten čas máte, ale zatím, prosím, vypněte to zobrazování s přesnými nebo skoro přesnými souřadnicemi, to je něco, co vlastníkům keší vyložene škodí.

 

Jinak ten flek mi taky přijde jako dobrý a rozumný řešení.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 13 září 2015 - 15:26

  • 0

#330 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 15:27

"martin.fuks: Ze všech návrhů se mně osobně líbil nejvíc zatím ten, že by výsledek po zahledání nebyla jen bodovka, ale kruhový polygon. Pak může být poloha posunutá o 10-20 metrů oproti reálu, kolem sebe mít polygon o průměru 40 metrů, a to by dávalo dostatečnou informaci, že "tady někde je keška, jestli chceš přesnou polohu, máš ji na gc.com".:

+1 pro Vas.
Jako prozatimni reseni, cimz by mohla uhasnout uz tak velmi zhava debata, vyborne.
Zaroven bych byl pro (takovy, rekneme dlouhodoby cil) aby se dosahlo stavu, kdy:

"Třeba já bych na jejich stránkách ty keše strašně rád využíval, a k tomu potřebuju přesné souřadnice (tj. úprava smlouvy mezi GS a Seznamem, ideálně přes to Live API a autentizaci).".

Tim by se vyresilo vse.

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 13 září 2015 - 15:29

  • 0

#331 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 15:56

Tomu posunutí kešek o 100 metrů apod. bych se radši vyhnul. Když to aplikujeme plošně, pak skutečně na řadě míst budou balonky zasahovat na soukromé pozemky, do silnic, kolejí apod.
Ze všech návrhů se mně osobně líbil nejvíc zatím ten, že by výsledek po zahledání nebyla jen bodovka, ale kruhový polygon. Pak může být poloha posunutá o 10-20 metrů oproti reálu, kolem sebe mít polygon o průměru 40 metrů, a to by dávalo dostatečnou informaci, že "tady někde je keška, jestli chceš přesnou polohu, máš ji na gc.com".
Jen uvidíme zítra, co na to kolegové, zároveň to není technicky řešitelné na "lusknutí prstem", nějaký čas by to zabralo.

 

Pri posunu 10-20 metru stredu polygonu bude skutecna plocha, kde kes muze byt 400-1600 m2 (pri posunu jednotlivych os, nebo 314-1256 m2 u kruznice). Vetsi radius polygonu na tom uz nic nezmeni. Pri posunuti o 30-40 metru bude plocha 3600-6400 m2, respektive 2826-5024 m2.

 

Jinak receno stanovit maximalni posunuti o mene, nez je radius polygonu nedava smysl. Na druhou stranu je potreba zajistit, aby se u kese pouzilo vzdy stejne znepresneni (polygon na stejne pozici) a nedalo se z nekolika ruznych pozic polygonu urcit misto. Pokud by neslo zajistit polygon na stejne pozici, pak davalo smysl to polovicni posunuti, ale asi by to chtelo vyssi hodnotu.


  • 1

#332 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 16:43

Teda já nevím, ale představa, že by si nějaký mudla prostý uživatel, který uvidí kešku na mapě, začal hrát s polygony, aby dostal přesnou polohu keše, kterou by pak šel zničit  - nebude pro něj jednodušší, když se anonymně zaregistruje na GC.com a má to bez práce?!

Nedělejme to zbytečně složitější.......

V tom Kulhalovo návrhu bych skoro řek, že pokud se nebudou přesné souřadnice nikde zobrazovat, není potřeba je kdesi v útrobách Seznamu znepřesňovat a stačil by ten polygon. Ale pokud bude součástí "bubliny" hint, řekl bych že polygon 50 m je pořád málo...


  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#333 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 17:14

Přechod na nějaký nový server je pro většinu hráčů nepřijatelný, dokud geocaching.com bude fungovat. Hráči by museli opustit vše co si tu za ty roky vybudovali a kdo z nás to udělá? A hlavně proč by to dělal? Je totiž spousta důvodů zůstat zde a velmi málo důvodů přejít jinam  ;)

Dovolím si jeden OT komentář - už mě několikrát napadlo  - to by byl takový problém na jiné platformě při registraci mít jako jednu z prvních otázek počet doposud odlovených keší a případně jejich import z GG nebo GSAKu? První by byl Jonea s 3,5 mil. odlovených keší, ale to by mi žíly netrhalo :D....


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#334 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 17:19

To jsou mi věci. Jen chvíli jsem tu nebyl a už se bylo nutno prokousávat neuvěřitelnými 17-ti stránkami diskuze. Mnoho toho bylo řečeno, proto jen pár poznámek:

  • Keše nejsou standardní body zájmu. Nemohou ukazovat přesné místo ani žádné informace nad rámec toho, co vidí nepřihlášený na GC.COM (už vůbec ne hint).
  • Uvedení keší na Mapy.cz má poskytnout informaci "někde v této oblasti je ukrytá keš". Když pominu extrémní názory (které v tomto případě sdílím), že je to zbytečné a nevhodné, má jít především o upozornění a link na GC.COM.
  • "Někde v této oblasti je keš" nejlépe vystihuje šrafovaný polygon, jako se na Mapy.cz používá pro označení obcí apod. Kruh, šestiúhelník, čtverec... Prostě aby bylo i bez čtení informace o keši jasné, že "ne přesně zde", ale "někde tady". Balónek a střed polygonu pochopitelně mimo reálně souřadnice. I mně se zdá 50 m odchylky jako minimum.
  • Informace o keši (bodu zájmu) by myslím vůbec neměly zobrazovat souřadnice. Prostě když to nejsou správné souřadnice, neměly by být uvedeny vůbec. Protože provádět se to bude technicky tak, že k souřadnicím se přidá umělaá chyba. Výsledek tak často padne do nevhodných míst a je nutné zabránit hledání na soukromých pozemcích a nebezpečných místech.
    post-12922-0-23156800-1442160643.png
  • Je zbytečné zobrazovat mysterky. Na výchozích, ani v blízkém okruhu nejsou.
  • Rozhodně by měla být informace o keši zobrazena jen a jen jako výsledek cíleného hledání.
  • Ano, Google Earth sice už dávno obsahuje doplněk pro zobrazování keší, ale souřadnice jsou vždy proti reálným posunuté.

Jinak díky všem, co se snaží kontruktivně usměrnit tento nezcela šťastný počin do rozumných mezí. Zvláště pak díky Kulhalovi za komunikaci oběma směry, jak na Seznam, tak na Groundspeak.

Přestože tu zaznělo na adresu Seznamu mnoho nelichotivých slov, pravdou je, že některé úpravy k lepšímu již byly provedeny. I za to díky...

Přiložené miniatury

  • 2015-09-13_180719.png

Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 13 září 2015 - 17:24

  • 9

#335 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 18:11

Díky za další připomínky, pokusil jsem se nějak se v nich zorientovat a doplnit návrhy. Zároveň jsem oddělil ty body, které jsou už realizované. Změny, které mapy.cz už plánují, jsem nechal v tom hlavním seznamu ať je to pohromadě.

 

Jacko, zatím jsem k nim nepřidal tvé dva návrhy. První - mít možnost v listingu zaškrtnout jestli autor souhlasí se zveřejněním na mapy.cz. Taková úprava globálního formuláře jen pro naši potřebu mi přijde hodně nesystémová a tudíž i nereálná. Druhý - zobrazovat pravidla v bublině nad každou keší, případně nutnost odkliknout pravidla při každém otevření detailu o keši. Nikdo by to ani tak nečetl a výrazně by se zhoršila použitelnost. Smyslem toho odkazu je dát lidem snadnou cestu k pravidlům, nic víc - protože nikdo je stejně nedokáže přinutit k tomu, aby si je opravdu přečetli. Vyskakovací okénka a odklikávání to nezmění. 

 

Mimochodem, máme někde sepsanou nějakou jednoduchou verzi pravidel? Ta na reviewer.cz jsou příliš orientovaná na zakladatele keší, tudíž podrobná a pro začínajícího hledače nevhodná. Desatero základních pravidel jsme se snažili propagovat pomocí sběratelských geokartiček, možná by stačilo vzít texty z nich...


  • 5

#336 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 18:23

 

Dotazník. Zkuste vyplnit.

https://www.survio.c...U6A5P2O6S7G4N9I

 

ANO - NE - NEVÍM

je hodně malý "dotazník". To jsi mohl udělat i zde.

Osobně by mi nevadily kešky na mapy.cz, v případě, že by splňovaly několik DŮLEŽITÝCH předpokladů. Viz. má reakce níže.

 

 

Zahrnul jsem návrhy, které se objevily vícekrát tady i na Facebooku a zároveň jsou realizovatelné. Další připomínky pište prosím dál do tohoto vlákna. Konečnou zprávu pošlu v pondělí brzy ráno do GS (Bryan) a Mapy.cz (Martin Fuks).
------------------
 
V pátek Mapy.cz spustily zobrazování keší na svých mapách. Implementace byla provedena bez hlubší znalosti geocachingu a navíc byla poznamenána řadou technických nedostatků, které např. umožňovaly zobrazení přesných souřadnic keší, nezašifrovaných nápověd atd. I díky tomu tento krok vyvolal silnou negativní reakci v geokomunitě. Mapy.cz v uplynulých dvou dnech aktivně komunikuje s geokomunitou prostřednictvím sociálních sítí a nedostatky ostraňuje.
 
Návrhy pro Mapy.cz
  • Důsledně znepřesnit polohu nejméně o 20 m (?)
  • V žádném případě nezobrazovat přesné souřadnice
  • Zcela vypustit nápovědu z popisu keší
  • Přidat do popisu upozornění na to, že poloha je záměrně znepřesněna a že ji nelze použít k hledání.
  • Přidat do popisu odkaz na daný listing na geocaching.com [PROVEDENO]
  • Přidat do popisu odkaz na základní pravidla geocachingu
  • Zobrazování keší vypnout v největších přiblíženích mapy
  • Do popisu keší s T > 3.5 přidat důrazné varování na terénní obtížnost
 
Návrhy pro Groundspeak
  • Informovat českou geokomunitu o možnosti zobrazení keší na Mapy.cz, např. článkem v pravidelném newsletteru
 
Závěrem
  • Přínos této funkcionality k propagaci geocachingu je zanedbatelný. Díky silné medializaci v ČR snad neexistuje člověk, který by o geocachingu nevěděl. Každý, kdo by teoreticky mohl mít zájem o tuto hru, ji již hraje nebo si ji alespoň vyzkoušel.
  • Praktický přínos pro aktivní hráčskou komunitu je mizivý. Bez možností filtrování, zobrazování dalších bodů, vyluštěných souřadnic a dalších informací jsou mapy.cz v dané podobě pro plánování geocachingových aktivit nevhodné.
  • Skutečným přínosem by byla možnost použít mapy.cz jako jednu z volitelných map přímo na geocaching.com. Tím by se spojil kvalitní mapový podklad s využitím všech dostupných informací o keších.

 

 

 

 
Osobně si myslím, že zobrazení na mapy.cz by tolik nevadilo, pokud bude splněno několik předpokladů:
  • Souřadnice by byly nepřesné MINIMÁLNĚ O 50 METRŮ. Zatím, co jsem se díval na mé keše, byly od skutečného umístění od 2 do 7 metrů, což je odchylka GPSky, takže veškerá odchylka žádná.
  • Zobrazovala by se pouze pozice na mapě pouze při dostatečném oddálení - tj. pro mě tak zoom 12, max. 13. Nezobrazovali by se souřadnice, které by stejně byly nepřesné! Nejen při největším přiblížení.
  • Nezobrazování nápovědy. Ta je až na serveru geocaching.com.
  • Nevyhledávat v normálním vyhledávání dle názvu keše a dle slova "Keš". Pokud někdo chce informace o keškách, ať si např. "zapne vrstvu". Ať to není pro "náhodné" hledání.

Kulhale, pro GS bych do zprávy připsal ještě to, čeho se autoři kešek obávají, v případě, že zůstanou keše zveřejněné na mapy.cz tak jak jsou nyní. 

  • zvýšení devastace keší od těch, kteří mají snazší přístup k informacím o nich a neví, co je to geokešing
  • zvýšení ztrát GC/TB
  • zvýšená devastace okolí keší vzhledem k malé chybě v souřadnicích na mapy.cz - z toho plynoucí problémy s okolím od majitelů pozemků a s možností stížností na GS.

Určitě toho je ještě více. Téma jsem si o víkendu četl z mobilu, tak mě toho napadlo více, ale teď už si přesně nevzpomenu.


  • 1

#337 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 19:17

Co třeba do těch připomínek (jak pro Seznam, tak pro GS) dát i ten "tvrdý" názor, který zde má taky jistý počet kačerů:
Kešky na mapy.cz zrušit, Česko je vzhledem na plochu a počet obyvatel velmocí a geocaching tedy žádnou další propagaci nepotřebuje. Už teď dochází k častému ničení kešek a devastaci okolí kešek a problémů se začátečníky je také docela hodně.

A k tomu přidat připomínky, kdy je jasné, že je třeba najít nějaký kompromis.

Já osobně kešky na mapy.cz nepotřebuji, vystačím si s mapami na gc.com. Mapy.cz používám ve svém xls sheetu, ve kterém si řeším mysterky a podle vypočtených souřadnic si zobrazím místo finálovky na fotomapě a k tomu kešky na mapě nepotřebuji.

Na druhou stranu, když už někdo bude chtít využít mapy.cz na kešky, tak by asi preferoval "vrstu", ve které se kešky budou zobrazovat a kterou si uživatel v okamžiku kdy bude mít zájem o kešky zapne a udiví tedy kešky, které má po cestě (tedy to co už zde před chvíli navrhoval Roman_Jaroměř). To jak je to nyní, kdy se keška ukáže jen při jejím konkrétním vyhledání, mi přijde jako hodně nepraktické, neboť když si plánuji cestu, tak neznám jména kešek, které po cestě potkám a tudíž nevím jak si je vyhledat.
  • 0

#338 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 19:27

  • Keše nejsou standardní body zájmu. Nemohou ukazovat přesné místo ani žádné informace nad rámec toho, co vidí nepřihlášený na GC.COM (už vůbec ne hint).

 

Nepřihlášený uživatel hint vidí.


  • 1

#339 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 19:30

Chci ze zeptat, jsou vidět i keše pro PM? Zároveň jsem zjistil, že to zobrazování chodí jen v některých oblastech. 


  • 0

#340 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2015 - 19:31

Proboha na co někomu bude mapa plná nepřesných bodů??
  • 5

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama