Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#421 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:01

Taky byla doba, kdy se chodilo podle navigace, kde byla jen šipka.

jj, zlatá to doba... Rád někdy na "žluťáka" zavzpomínám... rok. 2008/2009 (cca), to byl "jinej caching".


  • 0

#422 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:03

Pak by se určitě změnily pravidla, možností je mnoho. Třeba automatický převod keší na BM po skončení členství ownera. Zrovna v tomhle bych problém neviděl.

Když už jsme u toho - co se nyní stane s keší, když mi skončí PM? 


  • 0

#423 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 15:20

To je zase povyku..Asi jako když před léty vznikla Asociace ;-).
Chápu, že se tu mnozí potřebují vypovídat, přesto asi moc nerozumím tomu oč vlastně jde.
Mapy cz. používám velice rád, zvlášť odkaz v listingu keší, kde podle zobrazení na turistické mapě plánuji výlety. Všímám si, jak se mnoho nadšenců snaží získávat a vytvářet mapy pro naší hru.. A když s tím najednou přijde Seznam, předpokládám s dobrým úmyslem, je tu pomalu revoluce.
Já osobně s tím problém nemám.
A ještě na jednu věc jsem ve zdejším vlákně narazil.
Ano, keš sice je soukromý majetek ownera, ale uvědomte si, že z drtivé většiny uložená na cizím pozemku a tudíž vlastně "tolerována".
Když hodím míč k sousedovi, bude přece záležet hlavně na něm a na sousedských vztazích, zda mně ho vrátí..
Takže s nějakým soukromým majetkem bych také přibrzdil..
Celkově si myslím, že zdejší diskuse je zase typem "mnoho povyku pro nic" a že časem, tak jak je v našich končinách zvykem, budou ti největší diskutéři a odpůrci mapy.cz, k naší společné hře rádi používat.
Honza
  • 5

#424 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:19

Uf, to byl zahul toto vse precist. Asi s tim taky uplne nespuhlasim, duvody jiz byly receny jinymi kacery. Jo, jasne, ze se mi nelibi, ze o tom s nami nikdo nediskutoval, na druhou stranu ocenuji pana Fukse, ze se zde snazil neco vyresit,je docela smitne,ze se setkal vic s pohrdanim apod., nez s konstruktivni kritikou a navrhy. Jasne, ze by se mi hodilo, aby na gc.com byly mapove podklady mapy.cz, ale chtit to pro nic za nic... Kdyz se na to kouknu ze strany seznamu, tak proc by mel neco takoveho poskytovat? Tez souhlasim s mh.mail, byt se mi nelibi co se deje. Ale GS ma pravo zverejnovat moje kese jak se mu zachce. To jsem jim odsouhlasil (ze o tom nevim je jen a jen moje chyba a moje blbost). Stejne tak neznam obsah umluvy mezi seznam.cz a GS, tak dom toho nemam co kecat. A jeste bych chtel vyjadrit velke DIKY kulhalovi, ktery se snazi tento problem resitslusnou cestou a ze se ho vubec snazi s GS resit. V tuto chvili me uz nenapada, co vic napsat.
  • 1

#425 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:41

A nemůže to být celé trochu jinak? Nepotřebuje naopak tak trochu GS Mapy.cz? Lepší a podrobnější mapy se totiž moc nevidí..
Pokud se nepletu, jejich spolupráce trvá již nějaký pátek a já jí jednoznačně fandím.
Myslím, že touto debatou ztratilo mnoho lidí jen čas, který mohlo věnovat užitečnějším věcem.
  • 0

#426 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 17:43

pansy1: Kdyby Groundspeak chtěl lepší mapy v Evropě, tak použije map1.eu - ty nepokrývají jen jeden malý pidistáteček. Ale když ona ta Evropa je pro ně tak daleko...


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#427 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 18:17

Dnes odpoledne mi přišla tato odpověď. Pokud bude vše tak, jak je ve zprávě popsáno, tak ok:
 
Dobrý den,

děkujeme, že pomáháte vylepšit Mapy.cz.

Nápověda brzy zmizí, i když na geocaching.com je také přístupná komukoliv bez registrace. Pravidla budou přidána a pozice se ještě malinko rozostří.

Za tým Mapy.cz přeji hezký den.

Jakub Faifer
Mapy.cz

jakub.faifer@firma.seznam.cz
http://www.seznam.cz/

Seznam.cz, a.s.,Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5

Identifikační číslo hlášení: #0121373

Původní zpráva ze dne 12.09.2015 07:22, sir.daniel76@gmail.com napsal(a):

 

Dobrý den, po překontrolování souřadnic několika svých keší zjišťuji, že jsou přesné (příklad Boží muka - Klešice). Ze zkušeností navíc vím, že posun souřadnic o několik metrů nic neřeší. I geo komunita při hledání krabiček prohlédne okolí kolem 0. No uvidíme, jak to bude po čase u jednotlivých kešek vypadat.
U popisu keše mi osobně vadí dešifrovaná nápověda a chybí pravidla hry. Ty by měly být za této situace u každého vašeho popisu keše. Každý, kdo se o geocaching zajímá, je s nimi seznámený (každý, kdo tuto hru hraje). Ponechme stranou, jak, kdo pravidla dodržuje, ale dle mého názoru by se měli s pravidly seznámit i mudlové - potencionální uživatelé map.cz. Šlo by toto možná řešit přidáním pravidel vedle Hledání, Plánování, Mého batůžku a Bodů a měření.
S přáním pěkného dne - Dan - Tha Family

  • 2

#428 Guest_Chasseur.cz_*

Guest_Chasseur.cz_*
  • Guests

Publikováno 14 září 2015 - 18:43

Když už jsme u toho - co se nyní stane s keší, když mi skončí PM? 

 

Pokud se nic nezměnilo (a o ničem nevím), tak keš zůstane PM.

 

Jinak jsem dnes teda zkoušel, jak moc uživatelsky přívětivé je vyhledávat kešky na Mapách.cz a mohu s klidem napsat, že o své kešky bych strach neměl (samozřejmě teď myslím ty, co nejsou PM). A že mi bylo zničeno už X různých keší, do kterých jsem investoval X tisíc. 

Obáváte se ničení keší. Tak se nad tím zamyslete. Kdybych já chtěl cíleně ničit keše, nejlepší způsob jak získat informace je registrace na geocaching.com, tu máme všichni zdarma a všechny potřebné informace bych měl naservírované přímo pod nosem.Takže bych se nemusel pracně proklikávat přes nějaké Mapy.cz, kde stejně dostanu nepřesné informace. Navíc dnes existují různé databáze finálek, takže když budu šikovný, dostanu se přímo k finálkám. 

Podle mě jediné, co by tento zvláštní projekt mohl způsobit je mírný nárůst hráčů, ale ani toho bych se moc neobával. Geocaching je dnes tolik propagovaný všude možně, a nárůst hráčů je stejně vždy ve vlnách, které jdou po sobě v celkem přesných intervalech po celý rok. Částečně to vidíme ve frontě. Třeba když se jedná o děti, je tu mírný nárůst po vánocích a větší pak po prázdninách. Děti se vrátí z prázdnin a před kamarády se pochlubí co dělaly a okamžitě máme ve frontě hromadu keší, protože kamarádi to chtějí taky zkusit. Velké procento těchto keší není nikdy publikováno a když se po čase (než listingy archivuji) podívám na profily ownerů, zjistím, že jsou většinou už po měsíci neaktivní.

A už vůbec není potřeba brát zřetel na nějaké trotly, kteří píší na různých fórech o tom, kolik už zničili keší a jak jim to teď Mapy.cz usnadnily. Jsou to jen hloupé provokace, na které je nejlepší nereagovat. Už vidím takového pisálka, jak zvedne svůj zadek od klávesnice a jde někam ven, aby ztratil hromadu času nalezením nějaké krabičky, kterou by pak zničil.

 

Takže zatím je můj názor takový, že jak Groundspeak, tak Mapy.cz plýtvají energií zbytečně a hysterie vyvolaná tímto projektem je přehnaná. V každém případě je ale dobré komunikovat jak z Groundspeakem, tak se Seznamem a celý projekt trochu doladit. Tímto také děkuji Kulhalovi, že se toho ujal.

 

Vlastně jediné co mě doopravdy zaujalo je možnost, že by Mapy.cz bylo možné zvolit v nabídce map přímo na geocaching.com, ale je jasné, že Seznam nedá mapy úplně zadarmo. Taky bych nedal.


Tento příspěvek byl upraven od Chasseur.cz: 14 září 2015 - 18:48

  • 10

#429 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 18:46

Aby to nedopadlo naopak ...:-D

Jako: Za poplatek 100,-Kč vaši keš nebudeme měsíc zobrazovat? ;)

 

 

To špatné na Mapy.cz není, že někde čekají lidé, kteří "chtějí ničit keše". To je samozřejmě blbost.

To špatné je, že mnoho běžných, neznalých lidí uvidí poklad, který jim připravil SEZNAM. A tak si pro něj dojdou, obsah keše - to co jim tam za odměnu SEZNAM připravil, si nechají.  Ne proto, že by chtěli ničit. Z "pouhé" neznalosti.

Ten, kdo hledá keše na GC.COM se alespoň doví, že pravidla existují a že keš není dárek pro něj.

Obávám se, že toto se (alespoň zatím) na MAPY.CZ nedoví. A to je to podstatné, co je nutné napravit. Podobně s TB, GC,...


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 14 září 2015 - 18:58

  • 3

#430 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 18:54

Jako: Za poplatek 100,-Kč vaši keš nebudeme měsíc zobrazovat? ;)

 

 

Taky možnost ;)


Tento příspěvek byl upraven od Stranger42: 14 září 2015 - 20:02

  • 0

#431 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 19:54

Nevím, myslel jsem, že už mizí z mapy, ale ono je na mapách.cz k nalezení jen velmi malé procento ze všech keší co jsou v daném okolí. V některých oblastech nejsou k nalezení žádné?


  • 0

#432 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 20:15

Nevím, myslel jsem, že už mizí z mapy, ale ono je na mapách.cz k nalezení jen velmi malé procento ze všech keší co jsou v daném okolí. V některých oblastech nejsou k nalezení žádné?

Nejspíš se u tebe projevuje nějakej bug. Mě třeba špendlíky náhodně mizí a vylézají jak posunuji s mapou nahoru a dolu.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#433 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 20:16

Nepřihlášený na gc.com nevidí souřadnice - za to na mapy.cz jo...

No už vidím rozryté okolí u EC keší a jak ochranáři skáčou 50 metrů daleko a vysoko :D


  • 1

#434 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 21:08

 

Nápověda brzy zmizí, i když na geocaching.com je také přístupná komukoliv bez registrace. Pravidla budou přidána a pozice se ještě malinko rozostří.

A? Aha. Díky :-) Výsledek víkendové debaty. Argumenty " no a co, tam je to taky" :-) Pardon, díky panu Martinovi za zájem, ale tohle je šaškárna :-)


  • 0

#435 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 21:11

A proč to celý nejde udělat stejně, jako je to na GC.com pro neregistrovaný? Když už to Martin Fuks zmínil - link https://www.geocaching.com/map/
Ať tam přidají klidně přepínač, kterej mapu s kešema zobrazí, ale ať je zoomování omezený jen na určitou míru přiblížení a dál to už nejde (to mapy.cz umí, na základní mapě jde menší zoom než třeba na letecký). Pokud kliknu na ikonu kešky, tak ať se dozvím informace z listingu, ale bez souřadnic, stejně jako se to neregistrovanýmu zobrazí, když mu pošlu odkaz na coord.info/GCxxxxx.
To by snad nebyl takovej problém tohle naprogramovat. Padly by veškerý dohady ohledně záměrnýho posunu keší na soukromý pozemky, doprostřed dálnic nebo atomovejch elektráren apod.
A samozřejmě u týhle mapy zrušit položku GPS.
To snad nejni tak nereálný, ne?


  • 2

#436 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 21:28

Dobrý večer,

 

po všech debatách, kterých jsem se poslední 3 dny účastnil, jsem se dnes odpoledne s kolegy dohodl, že nejlepší řešení pro spokojenost “hardcore” geocachingové scény bude úplně vypnutí kešek ze služby Mapy.cz. K vypnutí dojde v průběhu týdne, hru nebudeme dále jakkoliv podporovat.

 

Příjemný zbytek večera.

 

Martin Fuks

Produktový manažer Mapy.cz

 

E-mail: Martin.Fuks@firma.seznam.cz

Twitter: @FuksMartin


  • 32

#437 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 21:43

Opravdu jsem nedoufal v takhle radikálně správný řešení. Díky za něj, i za odvahu jej udělat. Palec nahoru... :)

 

EDIT: A ještě přidám jednu věc, která zde ve vzrušené diskuzi moc nezazněla - velké díky za Mapy.cz. Myslím, že nejen já, ale i celá kačerská komunita (a nejen zde diskutující zlomek) dokáží ocenit jejich kvalitu a používá je velmi často jak kolem té naší lehce úchylné zábavy, tak i k plánování výletů. Ne, že bych si dělal rešerše z ostatních zemí, ale zdá se mi, že takhle výborně zpracované mapy (včetně podrobných leteckých a historických) nám může většina končin Světa tiše závidět...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 14 září 2015 - 21:55

  • 26

#438 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 21:45

Oceňuji pane Fuks, že jste vystoupil z anonymity a pokusil jste se zde debatovat. Za tohle máte u mě velké plus. Ať už to dopadlo jak to dopadlo, přeji mapám.cz hodně úspěchů.


  • 14

#439 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 22:27

Tak pane Fuks, smekam. A dekuji.

 

A jak pise Erik, samozrejme mapy jako takovy jsou parada, za ty taky dik.


Tento příspěvek byl upraven od Modrak: 14 září 2015 - 22:30

  • 8

#440 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2015 - 22:38

"Hardcore" kačer (owner několika keší) vám děkuje.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama