Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#241 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:15

Tak obavam se ze tady se dost zasadne mylis a unikl ti jeden podstatny fakt. Na mapy.cz jsou  aktualne zverejnene presne souradnice kesi (tradicek). Toto je proti vsem zvyklostem (pro neregistrovane uzivatele) a zejmena je to proti smlouve mezi GS a Seznamem, jak sam pan Fuks zminuje v bodu 4 prispevku http://www.geocachin...e-9#entry511107 ktera Seznamu uklada souradnice znepresnit. Toto jsou fakta. Prestoze jsem na to pana Fukse upozornil a doporucil mu to neprodlene resit, v porusovani prav nadale vedome pokracuje. Pro pana Fukse je pisemna smlouva zrejme necim s cim si muze vytrit .... U me je to neco jako kdyby delal propagaci pro banku a jako vedlejsi efekt zverejnil zustatky na uctech jejich klientu. Formalne jsou souradnice kesi tajna data a chape to tak i GS kdyz si to ve smlouve explicitne osetril. Clovek jako pan Fuks ktery se takto stavi k pravum svych smluvnich partneru pro me neni partner k diskuzi. Kdyz to reknu slusne, abys me to nesmazal.

 

Uvítám, když mi nebudete ohledně dodržování smluv podsouvat takové věci, jaké jste právě napsal.

 

Fakta: Kešky jsme na Mapách oficiálně zveřejnili včera odpoledne - viz. čas publikace příspěvku na FB. Po pár hodinách nás několik keškařů upozornilo, že u některých kešek je uvedena přesná poloha. Situaci jsem nechal prověřit, a jedná se o chybu, kterou jsme začali okamžitě řešit. Ač je sobota, sehnali jsme vývojáře, který pracoval na opravě, ta je hotova a odeslána k nasazení. Změny by se měly projevit během zítřka.


Tento příspěvek byl upraven od martin.fuks: 12 září 2015 - 14:18

  • 1

#242 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:19

Uvítám, když mi nebudete ohledně dodržování smluv podsouvat takové věci, jaké jste právě napsal.

 

Fakta: Kešky jsme na Mapách oficiálně zveřejnili včera odpoledne - viz. čas publikace příspěvku na FB. Po pár hodinách nás několik keškařů upozornilo, že u některých kešek je uvedena přesná poloha. Situaci jsem nechal prověřit, a jedná se o chybu, kterou jsme začali okamžitě řešit. Ač je sobota, sehnali jsme vývojáře, který pracoval na opravě, ta je hotova a odeslána k nasazení. Změny by se měly projevit během zítřka.

a co to úplně vypnout, dokud se to nedořeší?

 

BTW ano, i u mých keší je to na metr(y)!  :angry:


  • 3

#243 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:28

Tak obavam se ze tady se dost zasadne mylis a unikl ti jeden podstatny fakt. Na mapy.cz jsou  aktualne zverejnene presne souradnice kesi (tradicek). Toto je proti vsem zvyklostem (pro neregistrovane uzivatele) a zejmena je to proti smlouve mezi GS a Seznamem, jak sam pan Fuks zminuje v bodu 4 prispevku http://www.geocachin...e-9#entry511107 ktera Seznamu uklada souradnice znepresnit. Toto jsou fakta. Prestoze jsem na to pana Fukse upozornil a doporucil mu to neprodlene resit, v porusovani prav nadale vedome pokracuje. Pro pana Fukse je pisemna smlouva zrejme necim s cim si muze vytrit .... U me je to neco jako kdyby delal propagaci pro banku a jako vedlejsi efekt zverejnil zustatky na uctech jejich klientu. Formalne jsou souradnice kesi tajna data a chape to tak i GS kdyz si to ve smlouve explicitne osetril. Clovek jako pan Fuks ktery se takto stavi k pravum svych smluvnich partneru pro me neni partner k diskuzi. Kdyz to reknu slusne, abys me to nesmazal.

 

 

 

Jasně souhlas Modraku. Možná se pletu a právě proto jsem to tak napsal, protože mi nějak nesedí aby GS právě to "znepřesnění souřadnic" požadoval.

protože:

 

II. LISTING Guidelines: Listing guidelines cover the requirements that you, as a geocache owner, need to adhere to in order for your geocache to be successfully published on Geocaching.com.

Before a geocache is published on the website, a volunteer reviewer will look at the page for compliance with these guidelines. The physical geocache site is not verified. As the geocache owner, you retain all responsibility for your geocache listings and you are responsible for the placement and care of your geocache.

Listing Guidelines for All GeocachesTechnical RequirementsListings must contain accurate GPS coordinates.

You must visit the cache location and obtain the coordinates with a GPS device. GPS usage is an integral and essential element of both hiding and seeking caches and must be demonstrated for all cache submissions. Projecting waypoints from a specific location already defined by set of coordinates is permissible. For geocaches that include additional waypoints see the guidelines specific to those cache types.

 

Samozřejmě GS požaduje podle tohoto přesné souřadnice v listingu keše, ale myslím si, že když je na mapy.cz podle mě výtažek právě z listingu, tak by i tam měli být souřadnice správné. Ale třeba se pletu, nevím jak vypadá smlouva mezi GS a seznam.cz a ať se nám to líbí nebo ne, je to jejich interní věc.


  • 0

#244 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:31

Uvítám, když mi nebudete ohledně dodržování smluv podsouvat takové věci, jaké jste právě napsal.

 

Fakta: Kešky jsme na Mapách oficiálně zveřejnili včera odpoledne - viz. čas publikace příspěvku na FB. Po pár hodinách nás několik keškařů upozornilo, že u některých kešek je uvedena přesná poloha. Situaci jsem nechal prověřit, a jedná se o chybu, kterou jsme začali okamžitě řešit. Ač je sobota, sehnali jsme vývojáře, který pracoval na opravě, ta je hotova a odeslána k nasazení. Změny by se měly projevit během zítřka.

Ja Vam nic nepodsouvam, jen konstatuji fakta. Pustil jste ven tajna data. A nechavate je vedome k dispozici do druheho dne. Vyborny. Jak byste se tvaril kdyby slo o ty data o Vasem uctu v bance a rekli Vam ze o nic nejde a ze mozna uz zitra zmizi, pokud to dobre dopadne? Uspokojilo by Vas to a povazoval byste takovy pristup za seriozni?


  • 8

#245 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:34

Odhalil jsem poradce Seznamu:

http://s11.postimg.o..._geokacerum.jpg


  • 7

#246 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:41

 

Jasně souhlas Modraku. Možná se pletu a právě proto jsem to tak napsal, protože mi nějak nesedí aby GS právě to "znepřesnění souřadnic" požadoval.

protože:

 

Samozřejmě GS požaduje podle tohoto přesné souřadnice v listingu keše, ale myslím si, že když je na mapy.cz podle mě výtažek právě z listingu, tak by i tam měli být souřadnice správné. Ale třeba se pletu, nevím jak vypadá smlouva mezi GS a seznam.cz, ať se nám to líbí nebo ne, je to jejich interní věc.

 

Ale jo, v listingu mas mit presne souradnice. To da rozum, jinak by kes nikdo nenasel. Jenze listing je tajnej a neni k dispozici mudlum. Resp. je, ale bez tech souradnic. Zkus si kouknout na listing jako neprihlasenej. Budes mit nahoire misto souradnic akorat reklamni banner. Podobne ikonky kesi na mape geocaching.com jsou bez prihlaseni posunute jinam nez kde je kes. Bez prihlaseni ty data proste normalne nedostanes. Jenze Seznam toto obesel, souradnice z toho vytahal a bud z nedbalosti nebo umyslne (to fakt nevim) je zverejnil. Tim porusil smlouvu s Groundspeakem. A me takovymhle amaterskym nakladanim s daty ponekud popudil. Podle me vubec nechapou co maj v ruce a zachazej s tim jak s databazi hospod a podobnejch veci, na ktere jsou jinak zvykli.


  • 11

#247 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:49

Neuděláme Seznamu (nekomerční) keš? Krycí název Hadr.


  • 0

#248 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:57

...a nejhlasiteji budu rvat smichy, az mi novy turisticky planovac tras na Mapy.cz naplanuje trasu s presnosti na metry a minuty...
... "Tento vikend se sejdeme u kese GC*** Tomihokova mysterka"
  • 0

#249 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 15:03

"Jenze Seznam toto obesel, souradnice z toho vytahal a bud z nedbalosti nebo umyslne (to fakt nevim) je zverejnil. Tim porusil smlouvu s Groundspeakem."
____

Nebo je takto (moznost zverejneni souradnic, hintu apod.) ta smlouva mezi nimi postavena a od to hure..
Btw, ano, Groundspeak jako majitel prav si muze dovolit v postate cokoliv (na co jsme mu dali pri registraci souhlas), ale m o r a l k a je to, oc tu bezi.

Mohli (ano, nebyli povinni) dat nejak na vedomi svuj zamer. Zvlaste kdyz kacerska komunita v dotcenem uzemi (CR) je jedna z nejsilnejsich vubec (aktivni kaceri, kese/pocet obyvatel)... Zjistit nazor na vec.
Ale to by nebyl Groundspeak. To je "jinej gang"..

PS: Ano, muzeme tu nadavat na Seznam, ale nezname detaily smlouvy mezi nimi a GS, takze tezko soudit kde je pravda.

Jedno minus Seznamu je vsak takove, ze kdyz vypustili zabugovany produkt (presbe souradnice kesi), a zjistili to (feedback), meli to do opraveni vypnout.


Pohled druhy - business - vsak je jiny. Udelali tomu reklamu atd., a ted by to nemelo (byt kratkou dobu) fungovat.. Takto bude "par lidi" (nas, kaceru) nadavat, ale siroka verejnost (pro kterou je produkt urceny), bude mlaskat blahem..

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 12 září 2015 - 15:11

  • 0

#250 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 557 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 15:07

Předpokládal jsem, že lidé ze Seznam.cz tuhle diskuzi sledují, a je dobře, že tomu tak je. Tenhle příspěvek je důkazem toho jak málo Seznam.cz rozumí tomu, co geokomunita považuje za prospěšné a potřebné - a naopak. Jako v každém IT projektu by možná stálo za to začít tím, že zjistím, co uživatelé potřebují, a pak teprve se pustím do vývoje.


Presne tak. Podle me tady doslo k cela zasadni kolizi. Zatimco jsme volali po tom, aby gc.com umel zobrazovat kese nad podklady z mapy.cz, tak se stal pravy opak: mapy.cz zobrazuji kesky. Pro lidi neznale jsou obe varianty asi totozne, skutecnost je ale uplne jinde.
  • 4

#251 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 15:08

Ale jo, v listingu mas mit presne souradnice. To da rozum, jinak by kes nikdo nenasel. Jenze listing je tajnej a neni k dispozici mudlum. Resp. je, ale bez tech souradnic. Zkus si kouknout na listing jako neprihlasenej. Budes mit nahoire misto souradnic akorat reklamni banner. Podobne ikonky kesi na mape geocaching.com jsou bez prihlaseni posunute jinam nez kde je kes. Bez prihlaseni ty data proste normalne nedostanes. Jenze Seznam toto obesel, souradnice z toho vytahal a bud z nedbalosti nebo umyslne (to fakt nevim) je zverejnil. Tim porusil smlouvu s Groundspeakem. A me takovymhle amaterskym nakladanim s daty ponekud popudil. Podle me vubec nechapou co maj v ruce a zachazej s tim jak s databazi hospod a podobnejch veci, na ktere jsou jinak zvykli.

 

 

Proto jsem navrhoval aby se keše ukazovali, na mapy. cz když už, tak jen zaregistrovaným lidem na mapy.cz. Alespoň trošku by to tato věc omezila. Ale že by seznam chtěl úmyslně / také nevím / poškozovat geocaching, tomu nevěřím.


  • 0

#252 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 15:09

Já bych jako podstatnou věc viděl taky informaci o tom, že když to není tradička, tak souřadnice ukazují kamsi, kde keška vůbec není a k souřadnicím kešky je potřeba se dostat podle listingu, který je úplný na stránkách geocaching.com
  • 3

#253 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 15:16

Trochu k věcné diskusi. Pokud to umožňují vzájemné smlouvy, uvítal bych, aby se kešky na mapy.cz zobrazovali přes Live API - tedy byla nutná autentizace, ale následně se zobrazili kešky na přesných souřadnicích (naprosto ideální by bylo, kdyby byla možnost rovnou zobrazit/skrýt waypointy jednotlivých keší), pak by to byla pro plánování paráda.

Současný systém je takový patvar, jako kačerovi mi nepomůže (nejsou přesné souřadnice), jako ownerovi taky ne (jedna keš byla posunuta na soukromý pozemek, kam je opravdu, ale opravdu zakázaný vstup; k tomu ty hinty - kdybych mohl ty souřadnice jako owner aspoň posunout v určitém radiu...). Pokud by šlo čistě o popularizaci, tak by se tam sice objevila keš, ale u ní žádné údaje - jen odkaz na listing (bez hintu, obtížnost, terénu atd.).


  • 2

#254 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 15:37

Smlouva s GS skutečně ukládá Seznamu znepřesnit polohu keše na mapě a nezobrazovat přesné souřadnice.
  • 2

#255 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 16:42

Kulhal: Jirko, a nemohl by sis, prosím, třeba ty sám vzít na starost komunikaci s Groundspeakem, když už si s nima píšeš jak se starejma kámošema, a shromáždit pro ně (a přeložit do angličtiny) naše požadavky? Ideálně někde na netu vytvořit seznam věcných připomínek (nikoliv diskusi o nich), do kterýho by kdokoliv mohl nahlídnout, a ty, který tam ještě nebudou, ti poslat do SZ, abys je tam ještě doplnil? Chápu, že je to spoustu práce navíc, ale zdá se mi, že nikdo není v týhle věci kompetentnější než ty.


  • 2

#256 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 16:46

Tak jsem se chtěl podívat, kdo je ten František Liška, co na FB mapy.cz dal (jako jeden z mála) takový nadšený komentář...a on má patrně hodně dvojníků:

https://www.google.c...QJrslYuSQ&hl=cs

 

tak nevím...


  • 2

#257 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 16:46

no a nestačilo by jen příspěvek s těmito body označit jako "nejlepší odpověď" a jen by se editoval tento příspěvek a byl by zobrazován na začátku každý stránky, takže by byl všem na očích

Edit: to je reakce na Jacku

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 12 září 2015 - 16:47

  • 2

#258 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 16:52

Jojo, akorát by ten příspěvek musel vytvořit sám kolega Kulhal a označit bys ho musel ty jako zakladatel vlákna. Ale doplňkový připomínky bych mu asi posílala do SZ, aby to nemusel tahat tady z těch našich výkřiků do tmy :D.


  • 0

#259 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 17:06

ale tu stávající nejlepší odpověď jsem já neoznačil to udělal, někdo jiný, ale jakmile ho zde uvidím, tak není problém ho označit a doufám, že ta stávající se zruší nebo taky ten příspěvek můžu napsat sám a aktualizovat ho (takže tu SZ můžeš poslat mě, pokud už to máš nějak sesmolené), jen tu další komunikaci bych nechal na někom odpovědnějším
  • 0

#260 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 17:16

Princip označení nejlepší odpovědi mi není znám, ale každopádně ji mohu "odznačit" a označit jinou.

 

Co se týče připomínek... Pokud by se toho kulhal ujal, určitě to bude ku prospěchu věci. Nápadů je tu dost, někdo má ten a někdo onen. Ale určitě by připomínka k současnému stavu měla korespondovat s názorem více lidí a ne jednotlivce.  Proto je tu tahle diskuze.


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama