Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#201 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 11:52

Určitě souhlasím s tím, že je nesmysl udávat u keší nepřesné souřadnice. Spíše to ublíží než prospěje dané věci. Dále mě napadla ještě jedna věc. Když už na mapy.cz budou keše zobrazeny, což aby se zobrazovali jen registrovaným, tudíž přihlášeným uživatelům map?

A jak by to fungovalo? Na jaké účty? Účty Seznamu? Na základě cookies nebo jak?


  • 0

#202 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:03

"V nejbliších dnech po doladění drobných nedostatků budeme o této novince naše uživatele informovat."

Budeme informováni, že je to tak je a doplněno pindama o posvěcení Groundspeakem (za což mu děkujeme).

 

Za 15 let Seznam nikdy nebral ohledy na uživatele, 2x Lide.cz, kdy se taky kryl diskusí chcete a pak vyhodil tísíce "ne" do koše a jel si po svém. Asi je na čase ohodnotit snažení Seznamu na Firmy.cz. Nebo už to nejde?


  • 1

#203 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:09

Očekávat, že stávající hráči budou nadšeně juchat nad propagací a medializací geocachingu a s radostným očekáváním vítat nové "hráče" a jimi založené keše mi přijde asi tak stejně nepřípadné, jako očekávat nadšení stávajících řidičů motorových vozidel nad zveřejněním oznámení, že od zítřka smí s autem na silnici i ti, kdo nemají řidičák a neabsolvovali autoškolu. Jistěže kromě placených PM dálnic :D. Samozřejmě si pak každý soudný člověk položí otázku "Cui bono?"!


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 12 září 2015 - 12:27

  • 11

#204 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:09

<p>
Bohužel většina věcí, které zde popisujete ohledně byznysu, že jsme se nikoho nezeptali apod., jsou čistě vaše spekulace a s realitou nemají nic společného. Velmi bych ocenil, kdyby se diskuze vrátila do věcné roviny, a ne spekulac...


Myslim, ze je fajn, ze jste zde zacali s komunitou diskutovat. Sice to mohlo byt driv, ale i tak velky diky. Jednoznacne krok spravnym smerem.


Omlouvam se, jsem na mimocivilizacnim mobilnim netu, takze si to nemohu sam vyzkouset. Ale jak je reseno logovani nalezu kesky na gc.com? To prece neodmyslitelne patri ke geocachingu. Bez toho se dle meho nejedna o geocaching.

Na me to tak trosku pusobi, ze seznam jen chce lidem nabidnout vice bodu zajmu, pridat jim dalsi funkcnost na mape.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#205 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:25

"Konkrétně budeme určitě řešit ... vyhledání kešky jen v případě, že dotaz obsahuje slovo keš nebo geocaching, úpravu zobrazování hintu a další."

Zas a opet: Je hezke ze poresite toto, ale jadro "sporu" opet zustane neresene. Tim "jadrem" mysliz ZOBRAZOVANI UDAJU O KESICH NEREGISTROVANYM OSOBAM a jak psal kolega 'erbi', je zde i dalsi problem, a to: "Ale jak je reseno logovani nalezu kesky na gc.com? To prece neodmyslitelne patri ke geocachingu. Bez toho se dle meho nejedna o geocaching."
Ano, zakladni princip hry je najit a ZALOGOVAT. Kdyz Vy toto umoznujete obejit (tim, ze vydate popis, souradnice, napovedu ke kesi), popirate tim zakladni principy geocachingu a nelze nez souhlasit s dalsim vyrokem jmenovaneho kolegy: "Na me to tak trosku pusobi, ze seznam jen chce lidem nabidnout vice bodu zajmu, pridat jim dalsi funkcnost na mape.".

Kdybyste skutecne chteli pomoci kacerum, nebo geocachingu, zavedete do Map funkcionalitu, kdy PO OVERENI (tj.PRIHLASENI K UCTU NA GC.COM) je mozne v Mapach zobrazit kesky.
Tot muj nator.
  • 0

#206 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:33

Myslim, ze je fajn, ze jste zde zacali s komunitou diskutovat. Sice to mohlo byt driv, ale i tak velky diky. Jednoznacne krok spravnym smerem.


Omlouvam se, jsem na mimocivilizacnim mobilnim netu, takze si to nemohu sam vyzkouset. Ale jak je reseno logovani nalezu kesky na gc.com? To prece neodmyslitelne patri ke geocachingu. Bez toho se dle meho nejedna o geocaching.

Na me to tak trosku pusobi, ze seznam jen chce lidem nabidnout vice bodu zajmu, pridat jim dalsi funkcnost na mape.

Seznam nikdy s nikým doopravdy nekomunikoval. Seznam se kryl a oznamoval. Negativní názory NIKDY nebral v potaz.


  • 2

#207 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:38

"Seznam ... Negativní názory NIKDY nebral v potaz." ... No, na Facebooku radi cenzor jako cerna ruka....takze..obrazek si kazdy muze udelat sam :(
  • 0

#208 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:51

Myslim, ze je fajn, ze jste zde zacali s komunitou diskutovat. Sice to mohlo byt driv, ale i tak velky diky. Jednoznacne krok spravnym smerem.


Omlouvam se, jsem na mimocivilizacnim mobilnim netu, takze si to nemohu sam vyzkouset. Ale jak je reseno logovani nalezu kesky na gc.com? To prece neodmyslitelne patri ke geocachingu. Bez toho se dle meho nejedna o geocaching.

Na me to tak trosku pusobi, ze seznam jen chce lidem nabidnout vice bodu zajmu, pridat jim dalsi funkcnost na mape.

 

Logování nálezu kešky je samozřejmě nadále jen na gc.com, kam z detailu na Mapách odkazujeme.

Jinak je to přesně jak píšete, jde čistě o přidání více bodů zájmu, tak jako přidáváme spoustu dalšího obsahu. Po keškách přitom byla od uživatelů dlouhodobě největší poptávka.


  • 0

#209 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:53

Ano děkujeme, slibujeme před svými druhy, že všechno, co jste napsali, udělali pro uživatele, je krásné, a my to chceme. A poslat do.. by nás ani nenapadlo :-) Na Facebooku je s Vámi fakt sranda :-D


  • 1

#210 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:54

Od uživatelů? JAKÝCH uživatelů? Od aktivních kačerů? A k čemu jim to je, když jsou souřadnice nepřesné a keše se zobrazují jen po zadání hesla a ne přímo po otevření mapy?


  • 0

#211 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 12:57

Čekám na ta jména kačerů na straně 50:1, pane :-) Ne kecy typu "my s vámi diskutujeme". Chtěl jste to přeci věcně. A děkuji za minus, potěší (puberťáky).

 

P.S. Tak jsem si to zkusil. Na Facebooku opravdu funguje cenzura. Užijte si těch 213 trotlů a negace zakopejte do země. To je komunikace :-) Tu s i strčte do batůžku, nejste u mě chlap.


Tento příspěvek byl upraven od worksheet: 12 září 2015 - 13:03

  • 2

#212 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:03

A jak by to fungovalo? Na jaké účty? Účty Seznamu? Na základě cookies nebo jak?

 

Keše by neviděl každý kdo klikne na mapu, ale jen ti registrovaní. Stejně jako na geocaching.com. Alespoň malé omezení.

 

Myslím, že ti nejvíce naštvaní lidé, si při registraci na geocaching.com vůbec nepřečetli pravidla. Jinak by věděli, že tohle klidně může přijít. No a teď to přišlo. Už dávno před tímto krokem se každý mohl dostat k souřadnicím a mnoho lidí to také dělá. Neříkám, že jsem z toho nadšený, ale ani kvůli tomu nebudu končit. Spíše se divím proč se takhle vehementně nebojuje proti serverům kde jsou uvedeny veřejně finálky keší, nebo proti těm co logují keše aniž by je našli. To považuji za daleko větší zlo.

 

Mnohokrát jsem zde a i jinde viděl napsáno ať si to každej hraje jak chce. Pravidla, nepravidla. A tady to máte. Navíc ze strany seznam.cz pravidla podle vyjádření o spolupráci s GS nic porušeno nebylo.  Lidé co si teď něco nárokují by si měli uvědomit jednu jednoduchou věc. Jsou součástí nějaké hry, kterou někdo vlastní a každý odsouhlasil registrací, pravidla této hry.

 

Já prostě jedu dál, tak jako předtím, nehraju na počet keší v profilu, ale na to, že mi tato hra občas ukáže hezká místa, bez níž bych je pravděpodobně nenavštívil.

 

 

A ještě jedna věc. Pokud se tahle diskuze zvrhne v urážení jeden druhého, víte pravděpodobně, že to nebudu tolerovat. martin.fuks se zde zaregistroval a snaží se vést rozumnou diskuzy o případných problémech a i si myslím, že pokud budou upozornění od Vás rozumné, navrhne je k posouzení.


  • 2

#213 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:08

tomy:

a) Jen, když to nepůjde přes registraci na Seznamu.

B) Jste naivní, to není komunikace, ale oznámení. Za 15 let jsem se již poučil od Seznamu. Na názory kašle. Bez výjimky.


  • 3

#214 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:09

Čekám na ta jména kačerů na straně 50:1, pane :-) Ne kecy typu "my s vámi diskutujeme". Chtěl jste to přeci věcně. A děkuji za minus, potěší (puberťáky).

 

P.S. Tak jsem si to zkusil. Na Facebooku opravdu funguje cenzura. Užijte si těch 213 trotlů a negace zakopejte do země. To je komunikace :-) Tu s i strčte do batůžku, nejste u mě chlap.

 

Jde o poměr reakcí, které jsme zatím dostali od uživatelů jak na FB, tak v interním systému, kam chodí zpětná vazba přímo z Mapy.cz.

Na FB ta jména a reakce sám vidíte, jména a reakce uživatelů z interních systémů jsou pro nás vysoce důvěrná, zároveň jejich zveřejnění v České republice podléhá zákonu na ochranu osobních údajů a jejich zveřejnění by bylo protizákonné.

 

Na další příspěvky ve vašem případě nereaguji, protože je nehodnotím jako požadavky, pouze Vaši osobní averzi vůči Seznamu, na kterou máte samozřejmě právo.

 

Každopádně kdybychom nechtěli diskutovat, pak tady nediskutujeme :)


Tento příspěvek byl upraven od martin.fuks: 12 září 2015 - 13:13

  • 0

#215 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:10

Asi tu muj prispevek dlouho nevydrzi, s tim pocitam, ale presto mi to neda a 'musim':
"martin.fuks se zde zaregistroval.." ... nema prolinkovany profil, tak jaka diskuze?! :-D

Samozrejme ironie - timto chci poukazat na zde rozsireny nesvar p v podobe toho, ze kdyz nekdo neco napise, chce poradit apod., najde se dist tech, co ho upozornuji (ba primo odsuzuji) ze nema prolinkovany profil na gc.com :(

Btw, jsem pripraveny na vsechny minusy - zuly mi to netrha, ani si to nepujdu hodit.
  • 0

#216 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:16

Jde o poměr reakcí, které jsme zatím dostali od uživatelů jak na FB, tak v interním systému, kam chodí zpětná vazba přímo z Mapy.cz.

Na FB ta jména a reakce sám vidíte, jména a reakce uživatelů z interních systémů jsou pro nás vysoce důvěrná, zároveň jejich zveřejnění v České republice podléhá zákonu na ochranu osobních údajů a jejich zveřejnění by bylo protizákonné.

 

Na další příspěvky ve vašem případě nereaguji, protože je nehodnotím jako požadavky, pouze Vaši osobní averzi vůči Seznamu, na kterou máte samozřejmě právo.

 

Každopádně kdybychom nechtěli diskutovat, pak tady nediskutujeme :)

tak v zájmu objektivity...na FB jsou desítky kritických reakcí, ale ty tisíce děkovných dopisů tam vidět nejsou


  • 6

#217 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:17

Martine, nejsem cucák. Stejně jako na Lide.cz byly diskuse "chcete/nechcete" A výsledek? Nechtějte komentář nebo další tisícovku negací na Firmy.cz. Buď dokažte svůj úmysl a popovídáme si o tom za měsíc, nebo si ty PR pindy jděte říkat jinde. Jistě, mě může taky vyhodit moderátor :-)

Dejte sem jména/nicky, jinak je to alespoň pro mě bla bla bla. Můžete někoho ze zúčastněných také přesvědčit, aby řekl "ano, já jsem spolupracoval se Seznamem". A ten poměr - mám to mu věřit, když každou negaci na Facebooku sestřelíte? Jistě, přirovnal jsem tam reakci Mapy.cz k logice houpacího koně a trvám na tom.

A přece nebudete hájit zájmy nás, že, jste tu za Seznam :-)


  • 0

#218 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:17

Tomy.22: Kolik keší vlastníš a o kolik se staráš? Jestli o žádné nebo např. jen o mysterky, které nejsou zas tolik ohrožené, pak si opravdu můžeš jet dál jako dřív.

 

Groundspeak hru nevymyslel a nemá ji patentovanou, pouze využil už existující hru k svému prospěchu. Jediné, co opravdu vlastní, je ten server s listingy keší. Keše jsou majetkem ownerů. Ostatně, zajímalo by mě, nakolik má třeba Seznam nebo někdo jiný podle zákonů ČR právo zveřejňovat soukromé objekty na soukromých pozemcích a jejich adresy nebo souřadnice a jiné údaje bez povolení majitele.


  • 0

#219 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:19

Tisíce děkovných dopisů - to mi připomíná jak scénku Šimka a Soboty, resp. Spejbla a Hurvínka na Silvestra :-)


  • 0

#220 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:20

Jacka: To jsem chtěl slyšet. Keš je tedy mým majetkem? Pak po vzoru Google žádám vyřazení z vyhledavače/mapy, nepřeji si, aby Seznam jakkoliv informoval o mě, mých aktivitách a majetku.


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama