Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#161 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 22:36

Je jeste brzy na to pocin seznamu hodnotit. Dle meho se to bude jeste nekam posunovat. Pro me ucely je to na planovani vyletu na prd a myslim, ze i pro vetsinu kaceru. Vidim to jako prinos pro mudly.

Zatim to ve me vyvolava pocit: Ach jo, zase vetsi sance, ze mi nekdo ukradne trackable. Chci jeste posilat dalsi? Asi to odlozim.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#162 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 23:05

Hezký večer,

 

jak jsme již reagovali na FB, všechny vaše připomínky sledujeme a většinu relevantních vezmeme určitě v potaz. 

Bohužel jako všude, i v geocachingu se vyskytují jedinci, kteří kešky dlouhodobě ničí, což se však dělo a bude dít bez ohledu na Mapy.cz, protože informace o keškách jsou na internetu volně dostupné. U nás jsme kešky zpřístupnili po oficiální dohodě s GC s cílem více zpopularizovat geocaching v ČR. Vše je pak v souladu s podmínkami, které každý hráč GC odsouhlasil při vstupu do hry.

 

V tomto vlákně si všímáme hlavně názoru, jakoby zpřístupnění kešek na Mapy.cz znamenalo zánik geocachingu v ČR. Nabízíme druhý pohled - větší zpřístupnění může stejně tak znamenat výrazný nárůst nových hráčů a nových kešek. Někdy možná stačí nevidět sklenici jen poloprázdnou.


Tento příspěvek byl upraven od martin.fuks: 12 září 2015 - 10:54

  • 0

#163 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 23:12

Nemůžu říct, že bych tím byl nějak nadšený. Ale vážně myslíte, že když někdo bude chtít kešky ničit, že ho registrace na gc.com odradí? Ano, nabídka na mapách může někomu připomenout, že vlastně chtěl ničit kešky, uznávám.

 

Vzdyt planovat podle toho stejne nepujde - souradnice jsou zamerne posunute...

 

To je fakt, trasu výletu plánuji s maximální odchylkou +-2.44 m.

 

Ale vážně. O geocachingu slyšel každý, kdekdo má telefon s GPS, kdo chce, k souřadnicím se dostane. Pravidla si prostuduje 5.17 % registrovaných (vědci zjistili). Navíc, silní jedinci, co nejsou ovce, se řídí vlastní hlavou a ne pravidly. Každopádně, tvářit se dneska, že geocaching je nějaká undergroundová aktivita, je poněkud nepřípadné, třebaže chápu, že se matadorům po těch krásných dobách stýská.

I když, Styx, nebo Trpaslíci, že...


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 12 září 2015 - 11:22

  • 3

#164 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2015 - 23:25

Hezký večer,
 
jak jsme již reagovali na FB, všechny vaše připomínky sledujeme a většinu relevantních vezmeme určitě v potaz. 

Bohužel jako všude, i v geocachingu se vyskytují jedinci, kteří kešky dlouhodobě ničí, což se však dělo a bude dít bez ohledu na Mapy.cz, protože informace o keškách jsou na internetu volně dostupné. U nás jsme kešky zpřístupnili po oficiální dohodě s GC s cílem více zpopularizovat geocaching v ČR. Vše je pak v souladu s podmínkami, které každý hráč GC odsouhlasil při vstupu do hry.
 
V tomto vlákně si všímáme hlavně názoru, jakoby zpřístupnění kešek na Mapy.cz znamenalo zánik geocachingu v ČR. Nabízíme druhý pohled - větší zpřístupnění může stejně tak znamenat výrazný nárůst nových hráčů a nových kešek. Někdy možná stačí nevidět tu sklenici jen poloprázdnou.


Výrazný nárůst nových hráčů a nových kešek - myslíte, že je to dobře? Nebudou se v terénu pohybovat třeba hráči neopatrní a nezkušení?
  • 1

#165 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 4:11

Zdravím, moc nerozumím histerii, která tu propukla. Data kešek jsou dávno veřejně přístupná bez loginu přímo zde - https://www.geocachi...7,14.62315&z=12

 

Ale to je trochu rozdíl, ne? Na stránky gc.com přišel člověk co už se o to nějakým způsobem "víc" zajímá.  

 

no mě se nelíbí to znepřesnění - jak už tu někde zaznělo, jen to přispěje k poškozování objektů v hintu, když souřadnice povedou někam jinam, než kde keška skutečně je

 

Z toho jak bude vypadat okolí tradiček se znepřesněnýma souřadnicema mam taky strach, ale podle toho co tu zaznělo se po kliknutí na keš tato přesune na správné souřadnice (ovšem ne každý to asi bude vědět, že se to děje - a možná to neví ani GS, že ty znepřesněný jsou jen "na oko"). Nicméně HINT a ještě nešifrovanej by na seznamu bejt prostě neměl.

 

Zatim to ve me vyvolava pocit: Ach jo, zase vetsi sance, ze mi nekdo ukradne trackable. Chci jeste posilat dalsi? Asi to odlozim.

 

Výlet podle toho nenaplánuješ, jelikož se bude aktualizovat jednou za x dní. V týhle situaci jak už jsem psal taky nehodlám kupovat a do světa posílat další TB. Ztráceli se i bez přístupu mudlů ke hře.


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#166 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 6:05

Hezký večer,

 

jak jsme již reagovali na FB, všechny vaše připomínky sledujeme a většinu relevantních vezmeme určitě v potaz. 

Bohužel jako všude, i v geocachingu se vyskytují jedinci, kteří kešky dlouhodobě ničí, což se však dělo a bude dít bez ohledu na Mapy.cz, protože informace o keškách jsou na internetu volně dostupné. U nás jsme kešky zpřístupnili po oficiální dohodě s GC s cílem více zpopularizovat geocaching v ČR. Vše je pak v souladu s podmínkami, které každý hráč GC odsouhlasil při vstupu do hry.

 

V tomto vlákně si všímáme hlavně názoru, jakoby zpřístupnění kešek na Mapy.cz znamenalo zánik geocachingu v ČR. Nabízíme druhý pohled - větší zpřístupnění může stejně tak znamenat výrazný nárůst nových hráčů a nových kešek. Někdy možná stačí nevidět tu sklenici jen poloprázdnou.

 

Tak on je mozna taky problem v tom, ze kroky, ktere v posledni dobe dela Groundspeak nejsou komunitou vitany s nadsenim. Mam na mysli zpristupnovani hry vsem bez registrace, bez znalosti nebo dokonce zcela bez odsouhlaseni pravidel, bez moznosti kontaktovani hrace a uporozneni, kdyz treba i z neznalosti udelal hrac neco spatne, ale ono je toho vic... Ze se lze takto dostat k informacim o kesich take kazdy v cechach nevedel, takze rozsireni povedom o tomi, respektive strceni rovnou pod nos nas opravdu nenadchne, protoze pravdepodobne opravdu dojde k nasrustu ztrat TB, GC a kesi (otazkou je jen o kolik). Je jedno, jestli k tomu dojde z duvodu neznalosti pravidel, bez moznosti na to upozornit nebo se zlym umyslem. Kdyby Seznam misto tohodle udelal platformu pro "Scaching" (proste dalsi identickou hru), kde by zajiistil seznameni s pravidly a kontaktovatelnost, tak verim, ze by to hodne lidi nadchlo a seznam by mel docela slusnou sanci v ramci CR prorazit. Groundspeak neni nijak obliben, Seznam by mel bezkonkurencne nejlepsi mapy pro turistiku a myslim ze diky sve silne pozici v CR by mohl uspet. Takhle jsou nespokojeni nuceni zustat dal u Groundspeaku, protoze v jinem systemu neni obsah -> neprijdou novacci -> nejsou lidi -> neni obsah. Takhle soucasni hraci zachrani sve kese (nebo alespon ty nejohrozenejsi) prevedenim na premium a budou si platit premium ucet a vypousteni TB s GC jeste vice omezi, protoze umrtnost opet vzroste. Ve vysledku se zhorsi prumerny stav kese, kterou bude novacek potkavat a toho jakou kes pozdeji vyprodukuje on sam. Jaka bude skutecnost ukaze az cas, ale ja osobne nehodlam zbytecne riskovat...

 

Mimochodem, odchylka v radu jednotek metru je opravdu spise na skodu nez k uzitku. Vedomi, ze to neni tak daleko od skutecneho umisteni, povede k devastaci okoli. Predevcirem se jedna z mych kesi ukazovala v kolejisti (pro novacka neznaleho pravidel zcela dokonale misto), nasledovalo prepnuti na premium a od vcera se presunula presne na misto. Druha kes je taktez presne na souradnicich, takze znepresneni bud nefunguje vubec nebo spatne.


  • 9

#167 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 6:39

V tomto vlákně si všímáme hlavně názoru, jakoby zpřístupnění kešek na Mapy.cz znamenalo zánik geocachingu v ČR. Nabízíme druhý pohled - větší zpřístupnění může stejně tak znamenat výrazný nárůst nových hráčů a nových kešek. Někdy možná stačí nevidět tu sklenici jen poloprázdnou.


Předpokládal jsem, že lidé ze Seznam.cz tuhle diskuzi sledují, a je dobře, že tomu tak je. Tenhle příspěvek je důkazem toho jak málo Seznam.cz rozumí tomu, co geokomunita považuje za prospěšné a potřebné - a naopak. Jako v každém IT projektu by možná stálo za to začít tím, že zjistím, co uživatelé potřebují, a pak teprve se pustím do vývoje.
  • 21

#168 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 6:48

Tohle Seznam podělal, aspoň pro mě z jiného důvodu. Páni podnikatelé v Seznamu se poškrábali na zadku, napadl je nápad, jak na nás vytřískat nějakou tu korunku navíc a předhodí všem lidem, co my děláme pro ostatní v podstatě ZADARMO. Ona ani ta údržba keší není kolikrát levná záležitost, jak finančně, tak časově. Stále se zapomíná na to, že bez těchto autorů keší, by nebylo žádné GC pro pány podnikatele a manažéry. Je to opravdu krásné, že si teď může kdokoliv na mapách zadat například "Tančící dům", tam mu vyjede přesné umístění keše i s nápovědou a nenápadně mu hned pod tím vykoukne, jaké jsou tam kavárničky a restaurace...


  • 7

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#169 Dan76

Dan76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 6:52

 předhodí všem lidem, co my děláme pro ostatní v podstatě ZADARMO. Ona ani ta údržba keší není kolikrát levná záležitost, jak finančně, tak časově. Stále se zapomíná na to, že bez těchto autorů keší, by nebylo žádné GC

 Přesně. Sice osobně moc keší založených nemám, ale snažím se to dělat pořádně, aby to za to stálo ke keši vyrazit. Mám radost, když někdo další má radost..


Tento příspěvek byl upraven od Tha Family: 12 září 2015 - 6:54

  • 0

#170 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 7:04

Pro info Seznamu.

Já například řeším teď tuto otázku: Jsem ownerkou keše na stromě s terénem 5 ve výšce cca 7m. Takže keš vhodná pro ty, kdo se učí lézt se speciálním vybavením, ovšem odlovitelná i s žebříkem. Keš je na soukromém pozemku, jehož majitel mi dal k umístění keše a zveřejnění souřadnic na GC.com povolení za předpokladu, že 1) liovci budou ke keši přistupovat po okraji louky a ne přes louku a nebudou dupat ve vysoké trávě 2) nebudou ničit strom 3) nebudou jezdit autem po polní cestě a přes louku ve vyjetých kolejích od traktoru, ale zaparkujou na konci vesnice a zbývajících cca 700 m dojdou pěšky. To vše je výrazně popsáno v listingu a dosud s keší nebyl žádný problém, všichni dosavdní lovci se chovali kultivovaně. Ovšem pokud tam začnou chodit lidi, co ten listing ani neviděli, jen se jim keš zjevila na Seznamu a případně si ani nejsou vědomi faktu, že jsou na soukromém pozemku, nebo si dokonce ani nevšimnou, že je to stromovka, dokud nepřijdou až k ní, tak nevím, nevím... Skoro mi to připadá k majiteli pozemku nefér a uvažuju, jestli tu keš nezrušit rovnou. Přitom se jedná a první T5 stromovku v daném okrese a místní kačeři, kteří se teprve začali učit lézt s vybavením, si ji pochvalují jako svou první odlovenou bez pomoci instruktora apod.... prostě vidím její smysl a rušit se mi ji nechce. No uvidíme, jakmile nastanou jakékoliv problémy, tak archiv.


  • 8

#171 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 7:08

Nové informace z Groundspeaku:

Včera proběhla v Seattlu porada a záležitosti se ujala místa nejvyšší, tedy Bryan. To podstatné z naší korespondence:
- Groundspeak má se Seznamem smlouvu o spolupráci od roku 2012, a právě na jejím základě jim poskytují data. Cílem smlouvy je propagace geocachingu.
- Groundspeak se nepodílel na vývoji nové funkcionality, neví jak to funguje - cože je pochopitelné bez znalosti češtiny. Bryan mě požádal o vysvětlení a popis problémů.
- Obecně považuje spolupráci se Seznamem.cz za prospěšnou pro všechny, ví, jak jsme vždycky usilovali o odkaz na mapy.cz z listingu, ví o požadavcích použít mapy.cz jako podklad přímo na gc.com.
- Bryan nechce dělat věci, které nedávají smysl pro komunitu a už vůbec nechce ohrozit hru.
- Spolupráci se Seznamem lze vypovědět - pokud se objeví opravdu pádné důvody.

Během víkendu připravím pro Bryana požadovaný návod na použití pro mapy.cz a zároveň se pokusím zformulovat naše stanovisko. Návod je jasný, to stanovisko už ne. Napsat "všechno je špatně, zrušte to" by bylo jednoduché, ale osobně si myslím, že spolupráce GS - Seznam by mohla být prospěsná i pro nás, pokud se tedy Seznam začne opravdu zajímat o naše názory a potřeby.
  • 21

#172 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 7:16

Souhlasím s těm, co psal Blexa i kulhal, jen si myslím, že GS si smluvně ošetřil, aby mu Seznam nekonkuroval.

A jestli Seznam má dobrou vůli ... chtělo by to sem psát, co konkrétně se nám nelíbí, čeho se obáváme a návrhy co s tím.

 

Problém: zpřístupnění informací o keších neznalým = mudlům

Proč to vadí: Až dosud se k těmto informacím dostal jen ten, kdo je aktivně hledal. Sice už nemusel nutně odsouhlasit pravidla )jak tomu bylo dříve), ale alespoň tušil, že nějaká jsou. Teď může nabýt dojmu, že tu keš pro něj připravil Seznam, obsah keše je dárek Seznamu pro hledače.

Problém: ničení nejen keší, ale díky nepřesným souřadnicím i širokého okolí.

Proč: Však jste jistě viděli okolí těžko nalezitelných keší....

Návrh:

Pokud vůbec zobrazovat keše anonymům, pak jen v tak malém měřítku mapy, aby uživateli bylo jasné, že neví, kde přesně keš je. Po zvětšení mapy již nezobrazovat, keše, nebo zobrazit výzvu k přihlášení na Seznam (třeba i pomocí přihlášení ke GC, MojeID,....) a odsouhlasení pravidel, zakončených malým testem nejdůležitějších pravidel, jako je fair-trade, co je TB/GC,...)


  • 1

#173 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 7:44

hlavně že si Seznam před pár (tý)dny zase změnil formát dat v odkazu na zobrazení keše na mapě.cz...a není to poprvé, a zase bez zpětné kompatibility, čímž to přestalo fungovat. Jestli tohle má být smluvní spolupráce...


  • 0

#174 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 7:45

Jednoznačně: Kdo není v tu chvíli přihlášen na GC.COM, nesmí se mu kešky objevit na mapě. Pokud bude, tak ano a přesně. V žádném případě nedekódovat ani nezobrazovat hint, od toho je oficiální server.

 

A ještě mne napadá: Tvorba a údržba keší stojí ownery nemalé peníze, které do teď do toho dávají pro registrovanou komunitu a oprávněně se obávají ničení a vykrádání neznalými začátečníky nebo ze zlého úmyslu. Myslím ale že Seznamu nic nebrání vytvořit v rámci GC omezenou síť sponzorovaných keší, nejspíš dohodou s konkrétními stávajícími ownery a ty nabídnout široké veřejnosti na mapách. Začátečník si to vyzkouší a v případě vážnějšího zájmu se bude muset zaregistrovat.

 

Mám z toho trochu rozporuplné pocity, ale mohlo by to uspokojit obě strany: Seznam i stávající komunitu.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 12 září 2015 - 8:12

  • 4

#175 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 7:47

Tohle Seznam podělal, aspoň pro mě z jiného důvodu. Páni podnikatelé v Seznamu se poškrábali na zadku, napadl je nápad, jak na nás vytřískat nějakou tu korunku navíc a předhodí všem lidem, co my děláme pro ostatní v podstatě ZADARMO. Ona ani ta údržba keší není kolikrát levná záležitost, jak finančně, tak časově. Stále se zapomíná na to, že bez těchto autorů keší, by nebylo žádné GC pro pány podnikatele a manažéry. Je to opravdu krásné, že si teď může kdokoliv na mapách zadat například "Tančící dům", tam mu vyjede přesné umístění keše i s nápovědou a nenápadně mu hned pod tím vykoukne, jaké jsou tam kavárničky a restaurace...

 

Dobrý den,

 

předně by mě zajímalo, kde konkrétně na vás tříská Seznam nějakou tu korunku?

 

Obecně jsme přístupni jakékoliv smysluplné diskuzi. Velmi pozorně vnímáme vaše postřehy jak v tomto vlákně, tak na FB. V pondělí budeme na základě různých požadavků řešit, jak kešky na Mapách upravit, aby byli spokojeni i "hardcore" kačeři. Těžko se však reaguje, když začne debata sklouzávat k demagogii.

 

Díky za pochopení.


  • 0

#176 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 8:22

Dobrý den,

předně by mě zajímalo, kde konkrétně na vás tříská Seznam nějakou tu korunku?

Obecně jsme přístupni jakékoliv smysluplné diskuzi. Velmi pozorně vnímáme vaše postřehy jak v tomto vlákně, tak na FB. V pondělí budeme na základě různých požadavků řešit, jak kešky na Mapách upravit, aby byli spokojeni i "hardcore" kačeři. Těžko se však reaguje, když začne debata sklouzávat k demagogii.

Díky za pochopení.

Tak samozřejmě že je to pro vás forma reklamy, aneb "koukejte co vše se na mapě lidem zobrazuje", což je zase o něco více atraktivní pro vás a vaše návštěvníky. Pro mě jakožto "hardcore" kačera, který se stará o řadu keší v přelidněném centru Prahy a které teď máte v mapě s přesnými informacemi, je to celé ale naprosto k ničemu, já mám pak akorát větší práci s údržbou, se kterou mi nijak nepomáháte, akorát mi ji tímhle krokem přiděláváte. A co člověka také nepotěší, že se o tom s ním nikdo ani nebavil, prostě se to udělá a až pak se zjišťuje, jestli to těm autorům bude vadit nebo ne. Malé plus alespoň za to, že alespoň teď se takto snažíte zjistit názory a postřehy a reagujete.

Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 12 září 2015 - 8:26

  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#177 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 8:25

Hezkou sobotu všem,

 

bavil jsem se s kolegy, jaké úpravy bychom mohli provést, aby bylo spokojeno i "hardcore" jádro kačerů. S čím určitě počítáme:

 

1) doplnění odkazu na pravidla hry do každého detailu kešky, event. přímé vložení nejdůležitějších pasáží z pravidel jak se chovat, jak měnit apod.

 

2) úprava vyhledávání, aby se kešky zobrazily jen v momentě, kdy dotaz obsahuje kw "keš" nebo "geocaching" - dnes se občas při zadání dotazu bez diakritiky, který se shoduje s názvem kešky, zobrazí také - viz. http://mapy.cz/s/lfz9, po úpravě bude výsledek jako při dotazu s diakritikou http://mapy.cz/s/lfzw

 

O čem se budeme určitě bavit a hledat řešení:

 

3) Posunutí / zanoření hintu v detailu, aby byl dostupný až v momentě, kdy jej chci skutečně vidět (o úplném zrušení neuvažujeme, protože hinty nám provozovatel přímo poskytuje a také na jeho stránkách dostupné bez loginu - např. zde, jako nepřihlášený mám skutečně k hintu volný přístup.

 

4) Přesná vs. nepřesná poloha souřadnic - vnímáme jako téma k diskuzi, jen tady zatím nemáme moc manévrovacího prostoru, protože smlouva s provozovatelem nám znepřesnění přímo ukládá. Určitě však není zájmem ani jedné strany, aby bylo okolí kešek zbytečně ničeno.

 

Příjemný víkend všem.

 

Martin Fuks

Produktový manažer Mapy.cz

 

E-mail: Martin.Fuks@firma.seznam.cz

Twitter: @FuksMartin


  • 3

#178 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 8:28

Souhlasím, že spolupráce a diskuse o problému za účasti všech stran je podstatně užitečnější než nadávání a stěžování si, a že výsledek může být užitečný pro všechny. Myslm, že by byla vhodná tato opatření:

 

1) o faktu, že se keše budou zobrazovat na Seznamu (mapy.cz) informovat mailem od Groundspeaku všechny ownery a zobrazit tuto informaci při zakládání listingu nové keše. (Aby to nebylo o nás bez nás - ne každý chodí na fórum, ne každý si všimne na Seznamu)

 

2) Dát ownerovi ( i BM) při zakládání nebo editaci listingu možnost zaškrtnout okénko "nepřeji si zobrazení své keše na mapy.cz". Překvapuje mě, že Groundspeak je často až paranoidní, jak vyžaduje ochranu soukromého vlastnictví při zakládání, klade omezení i u veřejného vlastnictví např. u PWT a T5 keší, a pak je klidně zpřístupní komukoliv např. bez upozornění, že se pohybuje v chráněné oblasti, kde nemá lézt mimo cestu, když se ta keš nota bene kvůli umělému a náhodnému znepřesnění na mapě zobrazí mimo cestu. (nedej Bože uprostřed slati nebo v zeleném pruhu mezi proudy dálnice - najdou se i magoři, kteří tam polezou)

 

3) U keší na mapy.cz nezobrazovat souřadnice v popisu keše, pouze dát možnost zobrazit keš na mapě v malém rozlišení. Při přiblížení mapy by keš měla zmizet. Zobrazovat bez odchylky, ta vede leda tak k ničení okolí. Prostě tak, aby na Seznamu člověk mohl zjistit, že někde poblíž má keš určitých parametrů, ale k nalezení se musel přihlásit na GC.com a rozkliknout si listing.

 

4) V žádném případě nezobrazovat hint.

 

5) U keší T>3,5 zobrazovat výrazné upozornění na obtížný terén, případně potřebu zvláštního vybavení. Opět - překvapuje mě, že v listingu T5 keší se vyžaduje upozornění na nebezpečí při odlovu keše, případně link na stránky o horolezecké technice, a tady se riskuje, že nějakej věci neznalej jouda poleze po skále bez jištění, protože si na Seznamu všiml, že tam někde je asi keš.

 

6) Při kliku na keš na Seznamu nejprve zobrazit okno s aspoň stručným shrnutím pravidel a odkazem na jejich plné znění. (Nenápadnost odlovu a neprozrazování keše, ponechání přesně na místě a v stavu, jak člověk našel, zápis do logbooku a na GC.com, fair trade, trackables,...)

 

A na závěr: Udělejte si, prosim vás, pořádek v těch ikonkách. Aby se mysterky zobrazovaly s otazníkem a nikoliv s "duchem", který náleží "bezkrabičkovým" typům keší (earthky, virtuálky, webcam).


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 12 září 2015 - 9:05

  • 7

#179 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 8:31

Pro mě jakožto autora těch keší je to ale naprosto k ničemu, já mám pak akorát větší práci s údržbou, se kterou mi nijak nepomáháte, akorát mi ji tímhle krokem přiděláváte.

 

Otevřel si hospodu a začali mu tam chodit lidi?


  • 0

#180 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 8:37

Otevřel si hospodu a začali mu tam chodit lidi?

Otevřel si klub pro známé a začali se mu tam cpát lidi z ulice...


  • 11





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka