Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#221 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:21

"...zajímalo by mě, nakolik má třeba Seznam nebo někdo jiný podle zákonů ČR právo zveřejňovat soukromé objekty na soukromých pozemcích a jejich adresy nebo souřadnice a jiné údaje bez povolení majitele."

Na druhou stranu, za zverejneni nemuze primo Seznam, ale je to podraz GS jemuz jsme k podobne akci dali souhlas prijetim ToU..
  • 0

#222 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:23

tomy:

a) Jen, když to nepůjde přes registraci na Seznamu.

B) Jste naivní, to není komunikace, ale oznámení. Za 15 let jsem se již poučil od Seznamu. Na názory kašle. Bez výjimky.

 

 

Mám jinou zkušenost. Ne na moc, ale na nějakou tu všeobecnou chybu ohledně mapy.cz jsem již upozornil a vždy byla opravena. "Možná to bylo tím, že má věta začínala nějak takto: "Dobrý den, chtěl bych vás upozornit a zároveň požádat" a ne "Čekám na ta jména kačerů na straně 50:1, pane :-) Ne kecy typu "my s vámi diskutujeme".  ;)


  • 2

#223 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:25

J.K.M: Toho jsem se obával. Jednoduše jsme souhlasili s hrou, pravidly a předpokladem je zobrazení na mapě bez ohledu na způsob. Pokud nepřesvědčíme Groundspeak (jakože jak), máme prostě smůlu a jedině můžeme odejít.


  • 1

#224 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:25

Martine, nejsem cucák. Stejně jako na Lide.cz byly diskuse "chcete/nechcete" A výsledek? Nechtějte komentář nebo další tisícovku negací na Firmy.cz. Buď dokažte svůj úmysl a popovídáme si o tom za měsíc, nebo si ty PR pindy jděte říkat jinde. Jistě, mě může taky vyhodit moderátor :-)

Dejte sem jména/nicky, jinak je to alespoň pro mě bla bla bla. Můžete někoho ze zúčastněných také přesvědčit, aby řekl "ano, já jsem spolupracoval se Seznamem". A ten poměr - mám to mu věřit, když každou negaci na Facebooku sestřelíte? Jistě, přirovnal jsem tam reakci Mapy.cz k logice houpacího koně a trvám na tom.

A přece nebudete hájit zájmy nás, že, jste tu za Seznam :-)

 

V diskuzi na FB jsem dnes odstranil 3 (slovy tři) příspěvky. 2 z nich označovaly uživatele Mapy.cz za trotly, 3. za debily a idioty. Takové příspěvky opravdu nebudeme na FB fanoušků Mapy.cz tolerovat.

 

Rozlišujte prosím kritické komentáře, kterým se rozhodně nebráníme, na FB jsou volně dostupné, a na ty věcné se snažíme reagovat + hned v pondělí začneme řešit úpravy pro větší spokojenost aktivních kačerů. A pak rozlišujme urážky druhých lidí, které tolerovat nebudeme.


Tento příspěvek byl upraven od martin.fuks: 12 září 2015 - 13:27

  • 2

#225 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:27

Je mi líto tomy, můj hrnec s kaší Seznamu dávno přetekl, a nehodlám nikomu dokazovat, jestli se umím, nebo neumím chovat slušně (uznávám, že tady vůči fóru to úplně fér není). Buď Seznam prokáže úmysl nebo ne. Mně pindy nestačí.


  • 0

#226 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:27

OT: martin.fuks: "Díky" za mínus, nicméně to, že na Vaší Facebookové stránce (Mapy.cz, téma Geocaching) "řádí" cenzor, který maže příspěvky (i nevulgární, nerasistické, a nikterak nepobuřující) nemůžete popřít..

 

("Seznam ... Negativní názory NIKDY nebral v potaz." ... No, na Facebooku radi cenzor jako cerna ruka....takze..obrazek si kazdy muze udelat sam  )

 

 

 

BTW (a OT2, pardon): Poradí někdo jak změnit typ keše z Tradi na Mystery? V editaci listingu je tato volba zašedlá..


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 12 září 2015 - 13:32

  • 0

#227 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:35

...

 

 

BTW (a OT2, pardon): Poradí někdo jak změnit typ keše z Tradi na Mystery? V editaci listingu je tato volba zašedlá..

jedině přes reviewera (ale to už ti teď nepomůže, zajíc je z pytle venku)


  • 1

#228 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:35

jedině přes reviewera

To bude mít radost :-)


  • 1

#229 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:38

Tomy.22: Kolik keší vlastníš a o kolik se staráš? Jestli o žádné nebo např. jen o mysterky, které nejsou zas tolik ohrožené, pak si opravdu můžeš jet dál jako dřív.

 

Groundspeak hru nevymyslel a nemá ji patentovanou, pouze využil už existující hru k svému prospěchu. Jediné, co opravdu vlastní, je ten server s listingy keší. Keše jsou majetkem ownerů. Ostatně, zajímalo by mě, nakolik má třeba Seznam nebo někdo jiný podle zákonů ČR právo zveřejňovat soukromé objekty na soukromých pozemcích a jejich adresy nebo souřadnice a jiné údaje bez povolení majitele.

 

Kolika keší jsem majitelem? Nezveřejňuji to a mám klid. Stejně tak jako nezveřejňuji jaké jsou v mém okolí hezké keše. Protože i to mi přijde, že vede k většímu ničení keší. A že se s tímhle podle mě nešvarem hlavně na FB roztrhl pytel.  Prostě hraju hru podle pravidel GS a to mi stačí.

 

Vím že je  "nějaký" Dawe Ulmer který uložil první keš. To, že se do toho vložil poté GS je pochopitelné. Tak jako to udělali oni, to mohl udělat každý. Teď už je pozdě brečet na tím jak to bylo a jak by to mohlo být.. A že GS vlastní jen server s listingem keší atd....... Kde by bez této "nepodstatné" věci tahle hra byla?


  • 2

#230 martin.fuks

martin.fuks

    Martin Fuks

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:39

OT: martin.fuks: "Díky" za mínus, nicméně to, že na Vaší Facebookové stránce (Mapy.cz, téma Geocaching) "řádí" cenzor, který maže příspěvky (i nevulgární, nerasistické, a nikterak nepobuřující) nemůžete popřít..

 

("Seznam ... Negativní názory NIKDY nebral v potaz." ... No, na Facebooku radi cenzor jako cerna ruka....takze..obrazek si kazdy muze udelat sam  )

 

 

 

BTW (a OT2, pardon): Poradí někdo jak změnit typ keše z Tradi na Mystery? V editaci listingu je tato volba zašedlá..

 

S tím mínusem velká omluva, patřil jinému příspěvku a nevšiml jsem si, že jsem už odscrollovaný jinam, bohužel ho nemám (nebo nevím jak) zrušit.

 

S cenzorem nemohu sloužit. Sám jsem odstranil 3 opravdu vulgární a urážlivé, zároveň má FB Mapy.cz cca 6 správců, takže nemohu dát ruku do ohně za každého. Pokud však dobře sleduji, jakmile kdokoliv píše k věci, ať pozitivně, nebo negativně, vždy se snažíme reagovat a navrhujeme řešení. Jen je víkend, takže na úpravách můžeme pracovat zas až v pondělí.


Tento příspěvek byl upraven od martin.fuks: 12 září 2015 - 13:50

  • 2

#231 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:42

"martin.fuksS tím mínusem velká omluva, patřil jinému příspěvku a nevšiml jsem si, že jsem už odscrollovaný jinam, bohužel ho nemám (nebo nevím jak) zrušit."

 

V pořádku, beru. Příjemný zbytek dne.


Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 12 září 2015 - 13:43

  • 2

#232 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:52

Tak jinak.. Problém jsem si vyřešil - proč Mapy.cz nejsou přímo ve výběru https://www.geocaching.com/map/?


  • 4

#233 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:55

Uf, myslim, ze by bylo na miste male zklidneni, i kdyz me taky stavejici situace hodne pali a nelibi se mi pristup, se kterym Mapy.cz tuto akci spustili. Napadanim a urazkama skutecne nic nevyresime, spis naopak, takze pojdme spis skutecne vecne sepsat to, co nam vadi a navrhnout reseni, ktere by bylo pro nas schodne.
Myslim ze vetsina z nas Mapy pouziva, muzou byt do budoucna i pro nasi komunitu prinosem...
Naopak, Mapy by meli vyslechnout, poucit se a napravit sve chyby a respektovat to, ze ne ani tak geocaching jako znacka, ale kazda jedna poctiva krabicka kterou jsme mnohdy poctive vytvorili treba hodinama prace za nemalych financnich vydaju, potrebuje urcitou ochranu proti nevitanym mudlum. Samotni mudlove by si pak zaslouzili byt pouceni tim, ze by byli alespon seznameni s pravidly a principem hry a byli upozorneni na to, ze mnohdy se muze jednat bez pouziti urcitych vedomosti, pouziti zdraveho mysleni a dovednosti o cinnost, pri ktere hrozi urcite nebezpeci... Nehlede na uctu k vlastnictvi a ochrane zivotniho prostredi a majetku. Seznam by pohohl, dle meho nazoru v soucasne dobe geocachingu skutecne nejlepe vhodnou osvetou!
Takze skutecne s nejlepsim svedomim vyzyvam vsechny geokolegy, utlumme emoce a budme, prosim vecni a rozvazni.
Oproti tomu doufam, ze tym Mapy.cz vyslechne beze zbytku nase namitky a neprodlene je zahrne do napravy stavajici situace.
  • 5

#234 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 13:59

Tak jinak.. Problém jsem si vyřešil - proč Mapy.cz nejsou přímo ve výběru https://www.geocaching.com/map/?

Po tomhle volali kačeři dlouhodobě, už roky a marně. To by byla opravdová pomoc kačerům.

Vždycky na to Groundspeak odmítal, že to nejde...kvůli (ne)dohodě s mapy.cz


  • 0

#235 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:04


Mnohokrát jsem zde a i jinde viděl napsáno ať si to každej hraje jak chce. Pravidla, nepravidla. A tady to máte. Navíc ze strany seznam.cz pravidla podle vyjádření o spolupráci s GS nic porušeno nebylo.  Lidé co si teď něco nárokují by si měli uvědomit jednu jednoduchou věc. Jsou součástí nějaké hry, kterou někdo vlastní a každý odsouhlasil registrací, pravidla této hry.

Tak obavam se ze tady se dost zasadne mylis a unikl ti jeden podstatny fakt. Na mapy.cz jsou  aktualne zverejnene presne souradnice kesi (tradicek). Toto je proti vsem zvyklostem (pro neregistrovane uzivatele) a zejmena je to proti smlouve mezi GS a Seznamem, jak sam pan Fuks zminuje v bodu 4 prispevku http://www.geocachin...e-9#entry511107 ktera Seznamu uklada souradnice znepresnit. Toto jsou fakta. Prestoze jsem na to pana Fukse upozornil a doporucil mu to neprodlene resit, v porusovani prav nadale vedome pokracuje. Pro pana Fukse je pisemna smlouva zrejme necim s cim si muze vytrit .... U me je to neco jako kdyby delal propagaci pro banku a jako vedlejsi efekt zverejnil zustatky na uctech jejich klientu. Formalne jsou souradnice kesi tajna data a chape to tak i GS kdyz si to ve smlouve explicitne osetril. Clovek jako pan Fuks ktery se takto stavi k pravum svych smluvnich partneru pro me neni partner k diskuzi. Kdyz to reknu slusne, abys me to nesmazal.


  • 5

#236 worksheet

worksheet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:07

Po tomhle volali kačeři dlouhodobě, už roky a marně. To by byla opravdová pomoc kačerům.

Vždycky na to Groundspeak odmítal, že to nejde...kvůli (ne)dohodě s mapy.cz

Ono je tohle docela podstatný v celém "sporu". Technicky v tom nevidím jediný problém. Licenční - no nevím.


  • 0

#237 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:09

Pan Fuks se zmínil, že to konzultoval s kačery které má někde v kartografickém oddělení. Nebylo by od věci, kdyby dotyční vystoupili z anonymity a trochu to osvětlili a prezentovali hlediska ktará s nimi jejich chlebodárce konzultoval. Předpokládám, že svůj názor na to prezentovat nesmějí. 


  • 3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#238 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:12

Pan Fuks se zmínil, že to konzultoval s kačery které má někde v kartografickém oddělení. Nebylo by od věci, kdyby dotyční vystoupili z anonymity a trochu to osvětlili a prezentovali hlediska ktará s nimi jejich chlebodárce konzultoval. Předpokládám, že svůj názor na to prezentovat nesmějí. 

možná se se Seznamem poněkud rozcházíme v definici pojmu "aktivní kačer"  :)


  • 0

#239 J.K.M.

J.K.M.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 257 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:12

"Pan Fuks se zmínil, že to konzultoval s kačery které má někde v kartografickém oddělení. Nebylo by od věci, kdyby dotyční vystoupili z anonymity a trochu to osvětlili a prezentovali hlediska ktará s nimi jejich chlebodárce konzultoval. Předpokládám, že svůj názor na to prezentovat nesmějí."

..anebo, a to je pravdepodobnejsi, tito lide zrejme nechodi na gc.cz..
Ne vsichni kaceri chodi i sem.
  • 0

#240 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2015 - 14:15

"Pan Fuks se zmínil, že to konzultoval s kačery které má někde v kartografickém oddělení. Nebylo by od věci, kdyby dotyční vystoupili z anonymity a trochu to osvětlili a prezentovali hlediska ktará s nimi jejich chlebodárce konzultoval. Předpokládám, že svůj názor na to prezentovat nesmějí."

..anebo, a to je pravdepodobnejsi, tito lide zrejme nechodi na gc.cz..
Ne vsichni kaceri chodi i sem.

...a patrně ti "aktivní" kačeři nechodí ani na facebook, protože se nezvali ani tam...

Nebylo kontaktováno ani ČAGeo, a podle všeho ani revieweři.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama