Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

BM a bookmarky

premium

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 19:37

Prosím, netušíte někdo, co se stane s bookmarky uživatele, kterýmu skončí PM? Jestli jsou dál viditelný pro něho samotnýho a pro ostatní nebo jestli prostě zmizí? Díky.


  • 0

#2 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 19:52

Já bookmarky BM uživatelů vidím (třeba od Toniczech). Zda je vidí i on sám netuším...
  • 0

#3 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 20:04

Tak jsem vyzkoušel. Jeho bookmark Unit 992B normálně prohlížím i pomocí standardního BM účtu. :)Jen ho zřejmě nemůže jako BM editovat...bookmark tedy nezaniká.
  • 0

#4 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 21:26

jako BM můžeš do svého bookmarku dokonce přidávat keše, ale musíš si někam dát odkaz. Vyzkoušeno u challenge Kačer Ještědský.


  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 21:29

Dobrý, tak to abych si honem tak dva tři zásobní připravila :D! Díky za odpovědi!


  • 0

#6 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 22:00

jako BM můžeš do svého bookmarku dokonce přidávat keše, ale musíš si někam dát odkaz. Vyzkoušeno u challenge Kačer Ještědský.


To mě zajímá-kam dáš odkaz?
  • 0

#7 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2016 - 22:05

No někam si ho schováš, já ho mám v listingu keše. Potom co se staneš BM se klasickou cestou na bookmarky nedostaneš


  • 1

#8 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2016 - 7:11

To mě zajímá-kam dáš odkaz?


Třeba mezi bookmarky tvého prohlížeče?
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2016 - 8:25

Záložky prohlížeče jsou dobrá věc. Začalo mě u jedněch stránek zlobit ověření certifikátu a když už to vůbec nešlo, zjistil jsem že chodím přes záložky na adresu, která už rok neexistuje. Aby to fungovalo, kdysi dávno to správce přesměroval a pak to tak nechal. Na nové adrese to pochopitelně šlo bez problémů.

Záložky používám dost, na GS chodím vlastně jen přes ně, přímo na mapu nebo na přehled nejbližších. Jen při větším množství odkazů je třeba se v nich taky vyznat.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 05 únor 2016 - 8:26

  • 0

#10 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2016 - 12:27

Takže si uložím cestu sem (foto), v pravo nahoře zadám gc kod keše a přidám do bookmarku i jako BM user...OK?image.jpeg

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 06 únor 2016 - 12:28

  • 0

#11 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2016 - 9:39

Takže si uložím cestu sem (foto), v pravo nahoře zadám gc kod keše a přidám do bookmarku i jako BM user...OK?

 

Tak, tak, přidáváš vložením kódu do okýnka v pravém horním rohu seznamu. Svoje seznamy z předešlého PM obdébí,můžeš normálně prohlížet i coby BM (potud je to obdobné jako když se coby BM díváš na nějaký cizí seznam), ale jinak je další práce s vlastními existujícími seznamy v BM režimu silně omezená. Jednak nemáš někde pod menu "Lists" (hádám, že těm, co mají jako jazyk cs: se to jmenuje "Seznamy") k dispozici jejich "rozcestník", tedy seznam vlastních seznamů (místo něj ti coby BM dostaneš stránku s hláškou, že seznamy jsou PM-vymoženost, pročež si račiž upgradovat členství )  Prakticky tedy je vhodné někde mít poznamenané adresy na svoje dosavadní seznamy, abyste se k nim pak coby BM pohodlně dostávali a nemuseli se k nim proklikávat přes odkazy v dotčených keších. Záložky prohlížeče jsou jedna možnost v tom směru. Já používám jinou, a to sice, že mám u sebe na lokále wiki (konkrétně JAMwiki), do níž si píšu všemožné poznámky nebo ukládám odkazy (takto v textově strukturované a volně editovatelné podobě je to pro mě stravitelnější a mocněj použitelné, než to do prohlížeče integrované záložkování). Takže kupř. tohle chovám kdesi v té svojí privátní wiki na stránce jménem Bookmarky v sekci Externí odkazy. Za druhé v BM režimu už není možnost pohodlného přidávání do seznamů přímo z pravého horního menu dotyčné keše. Tedy žádná rozbalovací roletka s výběrem seznamů, do kterého z nich se má zařadit. Funguje jen to přidávání kódem přimo na stránce dotyčného seznamu, Hlavně nutno zdůraznit, že, jakkoli takto nejzákladněji funkční, je to proces jaksi jednosměrný, tzn. dokud jsi pak BM, nemáš žádnou možnost přidanou položku smazat, přidat či editovat její popis. A to samé platí pro otázku editace či smazání seznamu jako celku - dokud si neobnovíš PM, nemáš možnost něco změnit. Po znovunajetí na PM normálně získáš ke všemu tomu editování zase přístup, čili nic se neztratí. Rozhodně tedy netřeba se bát, že by úsilí vložené do tvorby bookmarkových seznamů s vypršením PM nějak přišlo nazmar. Praktická rada pro ty, co se chystají na přechod z PM na BM, tedy zní, jak už ostatně zaznělo výše: Mít v zásobě pro nějaké budoucí použití založené a připravené rezervní seznamy. Hodí se to jednak když pak během BM období vyčerpáte kapacitu stávajícího seznamu (limit je 1000 položek); pro takový případ tedy dobré mít předpřipravený nějaký obdobně pojmenovaný "svazek 2". Druhak se to hodí pro případ, že za BM času dostanete nápad či vyvstane potřeba zřídit seznam na nějaké nové téma. Asi nejlepší mít seznam pro takové účely předpřipravený s nějakým "neutrálním", všeobecně použitelným krycím názvem. Já sice vícero seznamů provozuju pod krycími názvy typu Unit 935, což uvádím jako příklad něčeho na ten způsob, ale zrovna u těch mých seznamů se nejednalo o neutrální "prázdná" jména pro budoucí použití - jsou to od počátku kódy jejich obsahu (písmena na čísla dle telefonní klávesnice, zde 935 jako ZELeznicni). Každopádně ještě jednu věc nutno zdůraznit - před skončením PM si projděte nastavení všech svých seznamů z hlediska jejich režimu přístupnosti. Jednak v protikladu toho, zda právo nahlížet máte mít jen vy nebo i kolegové, druhak v protikladu, zda se seznam bude u vložené keše veřejně zobrazovat či ne (tj. prakticky přístupný pouze těm, jimž pošlete přímý odkaz na stránku seznamu). To nutno mít předem rozmyšlené a zařízené podle zamýšleného užití. Většinou ale asi nejjistější je to nejotevřenější nastavení, tj. seznam veřejný a sdílený (kolegové ho pak mohou číst a vidí ho u vložených keší). Ještě podotknu, že i na počet vlastněných seznamů je limit nějakých 40 ks (což pro bookmarkomily jako já hanebně málo), takže i na to možná někdo bude muset brát zřetel.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:premium

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama